HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1706300 Hitova
*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16320 : 04. Lipanj, 2014., 09:22 »
Sto ljudi, sto ćudi- sto žena, dvjesta sisa.
:kava:
Ljepota različitosti. Foruma ne bi ni bilo da smo svi isti.

Naravno da bi bilo... S tim da bi u prvom postu netko iznio svoje mišljenje, a u svim ostalim kasnijim postovima bi ga drugi odobravali.
:hihi:

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16321 : 04. Lipanj, 2014., 14:46 »
ne
bar nisi objektivan u ocjenjivanju, ili imaš preferencije čudnije od onih Emperora

Ti muči retaju, da si Toy Storyu 2/10 ili nešto i onda govoriš ikome išta lol

Zašto bi mi se Toy Story trebao svidjeti? Jer je internet rekao to?


Da, internet je zaslužan za popularnost i pozitivne kritike Toy Storya. Niko to nije nikad pogleda prije 9gaga XDDDDDDD
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16322 : 04. Lipanj, 2014., 17:39 »
Da, siguran sam u to... :fpalm:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16323 : 04. Lipanj, 2014., 18:32 »
:ave::ave::ave:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16324 : 05. Lipanj, 2014., 02:16 »
:(
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16325 : 06. Lipanj, 2014., 22:17 »
Mission Impossible: Ghost Protocol [2011] - ★★★★

Fun, fun, fun! Baš sam pročitao nedavno neki članak na internetu kako danas nema čistokrvnih akcijskih filmova. Da u sve moraju miješati fantasy, SF, pizde materine i ostalo, a oni "čistokrvni" koji i dođu su tako i onako govno. I tako... razmišaljm kaj da gledam u nedjelju navečer pa se sjetim da već neko vrijeme želim ponovo pogledati ovo. I moram reći da mi je i dalje skroz super. Baš k'o neki akcijski bombon. Zapravo, čak mi je ovo i najbolji Mission Impossible do sada; malo je ispred trećeg. Prvi je okej, drugi je dosadno smeće bez ikakavog šarma. Uglavnom, ima sve što akcijski film treba imati -- dobru akciju poduprijetu kvalitetnom režijom, lajkbl glumce i dobro odmjerenu dozu humora. Dobro, ajde, tu i tamo treba suspension of disbelief, ali što se tiće razine zabave, rastura film do krajnjih granica.

A Scanner Darkly [2006] - ★★★

Ne znam što da mislim o ovom. Nekad je nešto odlično, i onda postane iritantan do bola. I onda se opet tako izmjenjuje, sinusiodno naravno. Reći ću odmah da nisam ni najmanji fan animacija, i da počnem nabrajati neke "animirane klasike" koje nisam gledao, netko bi me razapeo. Ali okej, kužim u čemu je poanta. Kužim da to daje neku dozu umjetničke slobode u stvaranju savršenog ambijenta prema mikroskopskim i makroskopskim zahtjevima redatelja. Al' mislim da me najviše od svega smeta ta neravnoteža. Prvo je malo neka stoner komedija ala Friday sa Downey Jr. i Harrelsonom i onda se pretvori u I'm-the-one-fest i tešku psihoanalitičku dramu. Pa jeboga vi daj se odlučite. Završio je ozbiljno, pa ajmo reć' da spada i u taj žanr. Nisam čitao Dickov roman, ali mislim da skroz solidno predstavlja protagonistove psihološke tegobe i ima donekle tužan kraj za koji mislim da je bio dobro pogođen. I twist koji su probali prodati nije bio neš', ali ajde... recimo da sam zadovoljan.

School of Rock [2003] - ★★★½

Ovo je potpuno drugačiji Linklater nego iznad. Strukturno puno jednostavniji, a bome i lakši za probaviti što mi je čak i donekle iznenađujuće s obzirom da nisam ljubitelj Jacka Blacka. No najviše od svega je zanimljivo koliko inače iritantnih klišeja ovo ima, a ipak, uspio se nekako provuči i natjerati te da ga zavoliš. Donekle. Ipak su malo pretjerali sa buzzkill-djevojka forsom, i još stavili da ju glumi ona iritantna Sarah Silverman, i sve skupa je to fini bućkuriš. Uglavnom, premisa je da Jack Black uči uštogljenu bogatu djecu o rock i rock 'n' roll kulturi te thug lifeu, i kao takav funkcionira. Nema sad tu nekih ozbiljnih gluposti, niti ih treba biti. Tko voli takvu muziku, ovo je must-watch, prvenstveno zbog super soundtracka.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16326 : 07. Lipanj, 2014., 06:25 »
Mission Impossible: Ghost Protocol [2011] - ★★★★

Fun, fun, fun! Baš sam pročitao nedavno neki članak na internetu kako danas nema čistokrvnih akcijskih filmova. Da u sve moraju miješati fantasy, SF, pizde materine i ostalo, a oni "čistokrvni" koji i dođu su tako i onako govno. I tako... razmišaljm kaj da gledam u nedjelju navečer pa se sjetim da već neko vrijeme želim ponovo pogledati ovo. I moram reći da mi je i dalje skroz super. Baš k'o neki akcijski bombon. Zapravo, čak mi je ovo i najbolji Mission Impossible do sada; malo je ispred trećeg. Prvi je okej, drugi je dosadno smeće bez ikakavog šarma. Uglavnom, ima sve što akcijski film treba imati -- dobru akciju poduprijetu kvalitetnom režijom, lajkbl glumce i dobro odmjerenu dozu humora. Dobro, ajde, tu i tamo treba suspension of disbelief, ali što se tiće razine zabave, rastura film do krajnjih granica.

A Scanner Darkly [2006] - ★★★

Ne znam što da mislim o ovom. Nekad je nešto odlično, i onda postane iritantan do bola. I onda se opet tako izmjenjuje, sinusiodno naravno. Reći ću odmah da nisam ni najmanji fan animacija, i da počnem nabrajati neke "animirane klasike" koje nisam gledao, netko bi me razapeo. Ali okej, kužim u čemu je poanta. Kužim da to daje neku dozu umjetničke slobode u stvaranju savršenog ambijenta prema mikroskopskim i makroskopskim zahtjevima redatelja. Al' mislim da me najviše od svega smeta ta neravnoteža. Prvo je malo neka stoner komedija ala Friday sa Downey Jr. i Harrelsonom i onda se pretvori u I'm-the-one-fest i tešku psihoanalitičku dramu. Pa jeboga vi daj se odlučite. Završio je ozbiljno, pa ajmo reć' da spada i u taj žanr. Nisam čitao Dickov roman, ali mislim da skroz solidno predstavlja protagonistove psihološke tegobe i ima donekle tužan kraj za koji mislim da je bio dobro pogođen. I twist koji su probali prodati nije bio neš', ali ajde... recimo da sam zadovoljan.

School of Rock [2003] - ★★★½

Ovo je potpuno drugačiji Linklater nego iznad. Strukturno puno jednostavniji, a bome i lakši za probaviti što mi je čak i donekle iznenađujuće s obzirom da nisam ljubitelj Jacka Blacka. No najviše od svega je zanimljivo koliko inače iritantnih klišeja ovo ima, a ipak, uspio se nekako provuči i natjerati te da ga zavoliš. Donekle. Ipak su malo pretjerali sa buzzkill-djevojka forsom, i još stavili da ju glumi ona iritantna Sarah Silverman, i sve skupa je to fini bućkuriš. Uglavnom, premisa je da Jack Black uči uštogljenu bogatu djecu o rock i rock 'n' roll kulturi te thug lifeu, i kao takav funkcionira. Nema sad tu nekih ozbiljnih gluposti, niti ih treba biti. Tko voli takvu muziku, ovo je must-watch, prvenstveno zbog super soundtracka.

Ja sam citao A scanner darkly knjigu, isto je totalno ludilo i kaos kao i film... nije mi se svidjelo ni jedno ni drugo.
A fora sa ''presvlacnjem'' glumaca u crtane likove mi je totalna fora :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16327 : 07. Lipanj, 2014., 21:49 »
Sphere (1998)

Pročitao sam istoimenu knjigu koja mi je bila dosta dobra i evo sada sam našao vremena i za film. Svidio mi se, dosta je vjerodostojno pratio knjigu, počevši od radnje i karakterizacije likova pa sve do rečenica iz knjige koje su prenesene i na film. Sve je baš onako kako sam i zamišljao, što se rijetko dešava. Sfera je inače dosta interesantan SF sa odličnim glumcima (Dustin Hoffman, Samuel L. Jackson, Sharon Stone...) kojeg definitivno vrijedi pogledati ako ste ljubitelji žanra.
7

Enemy at the Gates (2001)



Po mom skromnom mišljenju ovo je najbolji snajperski film, čak mi je bolji i od odličnih Berengerovih Snajpera. Film je inspirisan Sovjetskim herojem Vasilijem Zaitsevom koji se posebno istakao u Bitci za Staljingrad iz WWII. Dosta realistično prikazano ratovanje, vođeno je računa o brojnim historijskim sitnicama, poput one meni najzanimljivije gdje na dva Sovjetska vojnika ide jedna puška, kako kaže jedan Sovjetski oficir: "ko ima pušku puca, ko nema pušku prati onog ko ima pušku, kada onaj s puškom pogine on uzima njegovu pušku i nastavlja pucati" :loludara:. Okosnica radnje je igra mačke i mišta između sovjetskog snajperiste Zaitseva i njemačkog snajperiste Koniga (kojeg je fenomenalno odigrao Ed Harris). Zaista sve super odrađeno, nemam nikakvih zamjerki. Ko voli filmove sa snajperskom tematikom svršiće na ovo :mrgreen:.
9

Serenity (2005)

Šta reci za ovaj film. S jedne strane imamo dobro razrađen univerzum, zanimljivu tematiku i fino zamišljen tok radnje, dosta akcije ali i humora, sve u svemu zabavna poslastica. Ali Serenity nije trebao biti obična zabavna poslastica, to je trebao biti mnogo veći i ambiciozniji film sa par nastavaka po mogućnosti, jer stvarno je bilo dosta dobrog materijala i zanimljivih ideja. Ali jbg glavešine iz Hollywooda uvijek prvo gledaju na profit pa onda na umjetnost tako je i Serenity-ju dodijeljen dosta ograničen budžet za nešto ovako ambiciozno. Budžetska ograničenost se osjeti u mnogim segmentima filma, počevši od glumaca B kategorije bez ijednog jačeg koji bi u film unio "ono nešto", zatim jeftini specijalni efekti, a i sama akcija je prosječna. Simpatičan film koji će ostaje u lijepom sjećanju ali šteta zbog neiskorištenog potencijala.
7

The Departed (2006)



Inače nisam ljubitelj krimića ali The Departed je filmčina i pol, pravo malo remek djelo. Priča o policajcu i kriminalcu koji su zamijenili uloge igraju dvostruku igru. Koliko je sve dobro napravljeno za ne povjerovat, od glumaca koji rulaju sve živo (Nicholson, Damon, Di Caprio, Whalberg, M. Sheen, Baldwin...) jbt nikad nisam ovoliko zvijezda vidio na jednom mjestu i kako su svi fino okarakterizovani i zanimljivi na svoj način, pa do najjačeg segmenta filma - maestralnog scenarija sa hrpom citata i komičnih scena koje ćete poželjeti preslušat ponovo na youtube-u, a i Scorsese je to sve fino izrežirao. Jedino je malo sfušerio kraj, nezz očito je htio postići neki veliki šok-efekat na gledaoce ali je dobio upravo suprotno.
9,5

Maleficent (2014)



Inspiracija za ovaj film je bila poznata bajka o Trnoružici, ovaj put ispričana na potpuno drugačiji način i to sa aspekta "zle" vile. Fantastična film koji će oduševiti cjelokupnu porodicu. Ja lično ne pamtim kada sam ovoliko uživao u nekom filmu, mislim prije svega u spektakularnoj predstavi Angeline Jolie. Koliko je samo bio dobar potez baš nju angažovati za ovu ulogu. Film mnogo zabavan, emotivan na momente i prekrasan. Mislim da ću Maleficent dodati na listu filmova koje gledam na godišnjoj bazi, jedva čekam da izađe BRrip da ga odgledam ponovo \:D/.
9

Her (2013)

Ovo je jedan od onih filmova sa umjetničkom vrijednošću, totalno nešto unikanto i drugačije od svega do sad viđenog, film koji ima "ono nešto". Priča u usamljenom piscu koji se zaljubi u novi OS koji je dizajniran da udovoljava svim njegovim potrebama. Obrađene su neke sociološke i psihološke teme koje muče modernog čovjeka. Cijenim ovakve filmove koji imaju dublju svrhu i koji, između ostalog, natjeraju gledaoca da se zapita o nekim stvarima. Simpatičan film, odlično snimljen, možda jedina zamjerka što je previše razvučen, znao je biti dosadan na momente, ali sve u svemu zanimljivo iskustvo.
8
« Zadnja izmjena: 07. Lipanj, 2014., 21:50 Adam Jensen »

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16328 : 07. Lipanj, 2014., 22:03 »
Okej, ovo će možda zvučati blesavo, ali na koju foru Maleficent dobije 9, a Her 8?
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16329 : 07. Lipanj, 2014., 22:21 »
Okej, ovo će možda zvučati blesavo, ali na koju foru Maleficent dobije 9, a Her 8?
Šta da ti kažem neopisivo je koliko me Melaficent oduševio i koliko sam uživao u njemu, a znaš da subjektivni doživljaj igra veliku ulogu kod mog ocjenjivanja. Her veoma cijenim i drago mi je što sam ga odgledao ali to nije film kojeg bih želio ikada više odgledati. A osim toga Maleficent i Her su iz totalno drugačijih žanrova i sa totalno drugačijim ciljevima koje žele postići tako da nema smisla da se upoređuju.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16330 : 07. Lipanj, 2014., 23:55 »
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Soundtrack
Upravo gledam,pa uživam i u bogatom soundtracku :piva:

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16331 : 08. Lipanj, 2014., 00:18 »



Street Fighter: Assassin's Fist


Jebote, ugodno sam iznenađen ovime, budući da sam očekivao nekakav treš.
Scenarij je zanimljiv, glumci su svoj posao odradili prilično dobro (''mladi'' Gouki se ovdje posebno ističe), borba je dobra, lokacije... ma neću vam ja pisati rivju; to će Jensen umjesto mene odraditi. (ali kako brate možeš Sferi dati 7/10; taj film je barem za osmicu)

Što se mene tiče, ovo je čista devetka. Kupićese devede sigurno!
« Zadnja izmjena: 08. Lipanj, 2014., 00:21 Emperor Ghaleon »

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16332 : 08. Lipanj, 2014., 08:14 »
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief - 5/10

Teen trash koji tu i tamo ima svojih trenutaka. Samo da mi je znati tko je pisao tekst onom crncu, pa ubio bih ga - stereotipno ja sam smiješan jer sam crnac sranje.
Inače, poklopilo se da film počinje na isti dan kad sam ga ja gledao ;D - 7.6.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16333 : 08. Lipanj, 2014., 10:15 »
Street Fighter: Assassin's Fist
Jebote, ugodno sam iznenađen ovime, budući da sam očekivao nekakav treš.
Scenarij je zanimljiv, glumci su svoj posao odradili prilično dobro (''mladi'' Gouki se ovdje posebno ističe), borba je dobra, lokacije... ma neću vam ja pisati rivju; to će Jensen umjesto mene odraditi. (ali kako brate možeš Sferi dati 7/10; taj film je barem za osmicu)

Što se mene tiče, ovo je čista devetka. Kupićese devede sigurno!
Sviđa mi se ovo, već sam to imao na listi za odgledat. Ali zar ovo nije serija?

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16334 : 08. Lipanj, 2014., 11:07 »
Pa... da. Kako vikipedija kaže:
- 12 episodes, 11-12 minutes each (Web series)
- 6 episodes, 21-22 minutes (TV mini-series)
- 105 minutes (TV Movie)
- 120+ minutes (Uncut DVD/Blu-ray)

Ja sam gledao ovih 12 epizoda po 12 minuta (na Yuotube-u; Machinima channel), iako se (valjda) na nekim ''divljim'' stranicama može skinuti komplet.
DVD verzija još nije izašla.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9