HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1706259 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18390 : 11. Siječanj, 2018., 13:49 »
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

PG-13 | 3h 5min Extended Version | Adventure, Fantasy | 12 December 2013 (Croatia)



★★★★★

Odmah do prvog djela. Prvi mi je nekako draži, baš zbog te sumnje u Bilboa i same njegove sumnje u sebe i cijeli taj poduhvat. Ali dvojka je u mnogočemu puno bolji nastavak. Mirkwood šuma s paucima, pa fenomenalno uvođenje Legolasa i najljepše na svijetu; Tauriel (ženio bi ju makar mi pričala elvish cilog života). Laketown i odličan Luke Evans kao Bard. Baš fenomenalan nastavak. Odlično mi je što sam ogroman fan i ovog serijala i LoTR-a, pa kada poželim pogledat više avanturizam i zabavnost piknem ovo. Smaug mi je u 4D-u bio puno bolje iskustvo kada sam ga gledao u kinu. Kažem, po mnogim stvarima bolji od prvog, ali mi je prvi draži. Scene kada bježe u onim bačvama na potoku su urnebesno smješne i fantastično odrađene. Koreografija je iznad svega.


*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18391 : 11. Siječanj, 2018., 20:18 »
Zaboravio si još spomenut "I See Fire" kao šlag na tortu  :piva:

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18392 : 11. Siječanj, 2018., 23:16 »
Pogledao sam obje sezone Young Justice. Dodali su mi neki dan na Netflixu, nisam baš imao puno posla pa sam odgledao. Na IMDB-u vrlo visokih 8.7, a od mene čak 9/10.

Fantastična priča, crteži, sve. Baš me jako oduševilo.

@Cole - E u tome se baš ne slažemo, meni je iznimno žao što je Christopher Tolkien dao otkaz sada u Tolkien fundaciji pa su odmah pristali na snimanje serije s Amazonom. Obožavam Tolkiena, posjedujem sve što je ikada izdano njegovog, ali Hobit je bio jedan veliki money grab i to je sve. Ok filmovi sami po sebi, ali kada se sjetim knjige po čemu su filmovi trebali biti rađeni - gadi mi se.

I baš se jako nadam da Amazonova serija neće biti još jedan money grab ko Hobit gdje su dodavali izmišljene stvari da stvore trilogiju, a gdje materijala za trilogiju jednostavno nema jer je to 1 faking knjiga, gdje su lik Tauriel dodali samo zato što je glumica htjela glumiti u Hobitu (?!) itd. itd. itd.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18393 : 12. Siječanj, 2018., 15:10 »
Three billboards outside Ebbing,Missouri (2017) 9/10
Odličan film s jednostavnom pričom i odličnom glumačkom postavom. Preporuka.  :thumbs:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18394 : 12. Siječanj, 2018., 21:46 »
...ko Hobit gdje su dodavali izmišljene stvari da stvore trilogiju, a gdje materijala za trilogiju jednostavno nema jer je to 1 faking knjiga, gdje su lik Tauriel dodali samo zato što je glumica htjela glumiti u Hobitu (?!) itd. itd. itd.
Ako će dodavati tako dobre stvari kao što je Tauriel onda nemam ništa protiv  :mrgreen:. Uostalom knjiga je knjiga a film je film i ne treba ih poredit. Neka svako ispriča priču na svoj način, čak ne vidim ni zašto bi morale biti identične. Hobbit filmovi nisu kao LotR ali su ipak dobri i ne zaslužuju toliko pljuvanja od "pravih" fanova knjige, uostalom ni Hobbit knjiga nije na razini LotR knjiga.

*

Filzex

  • *
  • 107
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18395 : 12. Siječanj, 2018., 21:57 »
Inglourious Basterds (2009)  9/10
Bas vrh film, a Brad Pitt i Christoph Waltz su razvalili  :thumbs:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18396 : 12. Siječanj, 2018., 22:17 »
Bilo bi dobro da su ispricali pricu iz Hobbita kako i ide, po knjizi. Meni je isto glupo to mjenjanje i dodavanje likova i izmisljanje radnje. Ako vec radis film po knjizi, napravi ga tako, a ne kao idemo radit Hobbita po knjizi pa naprave nesto sta nema veze sa knjigom.

Inace ja volim te filmove i jako su mi dobri, al ipak se vidi dosta stvari koje se nekvalitetno i brzo odradene.

LOTR ima ogroman svjet i moze se ispricat hrpa kvalitetnih prica po Tolkienovu predlosku svjeta. Jednostavno naprave neku kvalitetnu stvar koja nema veze sa pricom o Gospodaru Prstenova i Hobbitom. Stave radnju u neke starije godine i eto.

Bilo bi dosta poveznica i mogli bi vidjet dosta poznatih likova poput carobnjaka itd. Ima tu na hrpe materijala, raznih kraljevstava, ratova i doba u kojima bi se prica mogla stavit. Ako se ozbiljno uhvate toga, a nadam se da hoce, mogu cuda napravit i stavit radnju u neko doba gdje ce imat hrpu slobode, al i tu i tamo neku poveznicu sa nekim dogadajima, pa bi mogli i vidjet dosta poznatih likova.

Neznam sta planiraju sa kastingom, oce vuc neke likove iz ovih LOTRa i Hobbita, poput Iana McKellena, Hugo Weaving, itd.

Full bi volio da ostave te glumce koji su se i ode pojavljivali.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18397 : 13. Siječanj, 2018., 13:07 »
Boli me kurac za vaše glupe knjige, film je 100x bolji. :hiha:

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18398 : 13. Siječanj, 2018., 14:42 »
How dare u  :wildboy:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18399 : 13. Siječanj, 2018., 16:34 »
Zato jer bi knjigu čitao samo da završim u zatvoru i da mi je to jedini izvor zabave. :hiha:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18400 : 13. Siječanj, 2018., 17:30 »
Isto bi i ja s tvojim recenzijama  ;)

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18401 : 13. Siječanj, 2018., 18:07 »
:hihi:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18402 : 14. Siječanj, 2018., 11:39 »
Planet of the Apes (1968)
Kultni SF film, koji osim što je zanimljiv, je i kritika ljudskom društvu a ima i jedan od najboljih završetaka ikad u filmovima.

Beneath the Planet of the Apes (1970)
Dobar nastavak, kritika ga nije previše dobro prihvatila nakon legendarnog prethodnika ali radnjom se direktno nastavlja i otkriva nam nove detalje i bilo bi ga šteta preskočiti.

Escape from the Planet of the Apes (1971)
Ne znam smijem li ovo reći, ali Escape from the Planet of the Apes je na nivou prvog dijela ako nije i bolji. Odavno me neki film nije ovoliko i zabavio i emocionalno potresao. Ako je prvi film koristio "primate" da bi se satirički osvrnuo na našu ljudsku vrstu, ovaj film je jednostavno ljude prikazao onakve kakvi jesu, obične štetočine koji misle da jedini u svemiru imaju od Boga dato pravo da budu porota, sudija i krvnik, a da oni ljudi koji zavređuju "human" u svom nazivu se ništa ne pitaju. Kao i prvi dio, tako i ovaj ima dobar twist na kraju, samo što ovaj put ne vjerujem da se iko našao iznenađen.

Odgledat ću i ostala tri filma iz originalnog serijala iako mislm da su trebali stati sa ovim dijelom, ali ko zna možda me i oni pozitivno iznenade.

*

theth1ef

  • **
  • 219
  • Učiš dok si živ.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18403 : 15. Siječanj, 2018., 17:02 »
Planet of the Apes (1968)
Kultni SF film, koji osim što je zanimljiv, je i kritika ljudskom društvu a ima i jedan od najboljih završetaka ikad u filmovima.

Beneath the Planet of the Apes (1970)
Dobar nastavak, kritika ga nije previše dobro prihvatila nakon legendarnog prethodnika ali radnjom se direktno nastavlja i otkriva nam nove detalje i bilo bi ga šteta preskočiti.

Escape from the Planet of the Apes (1971)
Ne znam smijem li ovo reći, ali Escape from the Planet of the Apes je na nivou prvog dijela ako nije i bolji. Odavno me neki film nije ovoliko i zabavio i emocionalno potresao. Ako je prvi film koristio "primate" da bi se satirički osvrnuo na našu ljudsku vrstu, ovaj film je jednostavno ljude prikazao onakve kakvi jesu, obične štetočine koji misle da jedini u svemiru imaju od Boga dato pravo da budu porota, sudija i krvnik, a da oni ljudi koji zavređuju "human" u svom nazivu se ništa ne pitaju. Kao i prvi dio, tako i ovaj ima dobar twist na kraju, samo što ovaj put ne vjerujem da se iko našao iznenađen.

Odgledat ću i ostala tri filma iz originalnog serijala iako mislm da su trebali stati sa ovim dijelom, ali ko zna možda me i oni pozitivno iznenade.

Imaš još dva filma, ali svakako pogledaj. Samo prvi ima dobru ocjenu, ali meni su svi osim zadnjeg super. U posljednjem mi je samo kraj okej, nekih 30 sekundi.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18404 : 15. Siječanj, 2018., 19:57 »
Jumanji: Welcome to the Jungle 7/10

Novi Jumanji s The Rockom me... pa, vrlo ugodno iznenadio. Očekivao sam smećarski remake (Ghostbusters khm khm), a dobio sasvim solidnu avanturističku komediju s nekoliko odličnih fora i najboljom ulogom Jacka Blacka do sad (a nisam neki njegov obožavatelj, kao ni patuljka Kevina Harta). Stvarno ful ok film, vrijedi pogledat.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9