HCL.HR

Da možete obrisati sjećanja na jednu igru, koja bi to igra bila?

  • 42 Odgovora
  • 10331 Hitova
*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Čitajući vijesti naišao sam na zanimljiv članak koji postavlja isto pitanje. Da možete nekako obrisati sjećanja na jednu igru i odigrati je ponovno od nule, koja bi to igra bila?
Zašto baš ta? Mislite li da bi vam ponovni čisti prelazak bio isto iskustvo kao i prvi put?


U mom slučaju to bi bio Final Fantasy VIII, prvi JRPG koji sam odigrao. Igru sam dobio na poklon od prijatelja čiji je komp nije mogao pokrenuti.
Bilo je to prije interneta i lako dostupnih informacija tako da ni on ni ja nismo znali o kakvom tipu igre se radilo. Pokrenuvši igru prvi put,
očekivao sam neku vrstu FPS-a, (ni sam neznam zašto danas) tako da sam u prvi mah bio razočaran fiksiranim scenama,
kretanjem i činjenicom da moram toliko čitati jezik koji poznajem tek površno. Kako mi tada nije bilo dostupno pregršt igara,
nastavio sam igrati i u nekoliko minuta ostao zapanjen imerzivnošću, settingom i CGI animacijama. Kako sam upoznavao svijet kroz lore i dijaloge,
ta imerzivnost postajala je sve veća i činilo se kao da veličina istoga nema granica. Ovo je i prva igra u kojoj sam iskusio karakterističnu JRPG borbu na poteze
i detaljan sustav napredovanja likova. U odnosu na igre koje sam do tada igrao, ova je imala neviđenu dubinu po pitanju karakterizacije likova i dijaloga koje su vodili među sobom.
Mnogo puta tijekom igranja znao sam se konzultirati sa riječnikom kako bih u potpunosti shvatio priču i dijaloge. Uzela mi je na stotine sati i znam je i danas tu i tamo sa guštom zaigrati.
Da li bi moj dojam bio drugačiji da je sada odigram prvi put, nakon što sam odrastao i imam iza sebe dosta gaming iskustva? Vjerojatno bi,
ali ne sumnjam da bi mi se igra ponovno svidjela (pod uvjetom da ovako razmažen uspijem prijeći preko grafike :]).   P.S. Oprostite na zidu teksta.
« Zadnja izmjena: 22. Srpanj, 2012., 21:04 WEAPONX »
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

ja bi sigurno WOW ili skyrim
zasto WOW? zato jer, kad pocnete igrat wow po prvi put ikad, kad nemate pojma o nicemu, i kad kliknete enter world po prvi put i kad zaigrate, e to se zove se zove avantura i zabava  :hug
oni koji su dugo igrali wow, znat cete da wow vise nije wow kad ga odigras po 100+ sati nego kad po prvi put ukoracis u golemi svijet warcrafta i pocnes svoju jedinstvenu, carobnu avanturu  :hug

zasto SKYRIM? pa eto, kad su ga tek najavili, po prvi put sam cuo elder scrolls (jbg,mlada generacija :/) i mislio sam si ''joj, ovo ce bit neko sranje, sad izdavaci zele probudit staru fransizu za koju niko nije cuo ma necu to igrat'', ali kad sam ga zaigrao, bio sam odusevljen. stvarno, taj ogromni svijet pun sadrzaja koji te samo ceka da krenes na beskrajno istrazivanje, pa to je nesto nevjerojatno. sad, kad sam ga poprilicno presao i odigrao oko 72 sati, zao mi je sto sad sve znam o njemu :(

e sad, wow ili skyrim? oboje su mi najbolji rpg-ovi ikad, skyrim vise s oflajn, wow s onlajn strane. ne bih znao odlucit :)
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

sajo

  • **
  • 417
glupi prvi F.E.A.R., odigrao sam možda pola igre prije nego mi se kompjuter razvalio, a bio sam baš zalijepljen igrom. kada mi se nakon dužeg vremena odsustva iz gaminga ponovo vratio komp sposoban za igranje, nije mi se dalo ponovo prelaziti igru ispocetka
if life suddenly just got a bit harder, you most likely just leveled up

Conker.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Deus Ex rekao bih. To mi je bila prva igra gdje sam imao potpunu slobodu. Atmosfera, radnja, različiti izbori kako riješiti probleme, sve me oduševilo. Čak nisam ni imao problema s bugovima. Jednostavno fantastična igra.

Homeworld isto. Prezentacija, atmosfera, svemirski brodovi, težina.

Mogao bih spomenuti još Parasite Eve 2, Dino Crisis 2, MGS i ima vjerovatno još nekih koje se trenutno ne mogu sjetiti.

neku strasnu da ne znam kaj me ocekuje. mozda diablo 1, da se use*em kad cujem: ahhhh FRESH MEAT!

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Za mene sigurno Assassins Creed. Oduvijek me intrigirala ta tematika nekih tajnih društava koji iza očiju javnosti obavljaju prljave poslove za neki viši cilj, a par mjeseci prije izlaska prvog dijela sam pročitao jednu knjigu u kojoj je na nevjerojatno sličan način opisan ustanak protiv Templara u sličnom vremenskom periodu, tako da se sve savršeno poklopilo.

Uz to, stealth žanr mi je daleko najdraži a AC ima upravo ono što sam oduvijek želio, fenomenalno dizajniran otvoren svijet, duboku priču, odlične misije kojima ni repetetivnost nemože nametnuti da budu dosadne, pa do tehnikalija, tog savršenog settinga, karakterizacije likova, onih zastavica za koje se skupljaju po gradu i svih sitnica koje su odlično ukomponirane u taj svijet. Onaj prvi skok sa vrha katedrale u Acreu, pa se padne u hrpu sjena i odmah ucmeka jednog vojnika dok je drugi potpuno zbunjen, savršeno nešto. Rijetko koji serijal je sve bolji i veči novim nastavcima a kako se čini AC3 će nadmašiti sve prijašnje. Kad se samo sjetim prvog puta kad sam igrao i da sam ga prešao tri puta zaredom a da nimalo nije dosadilo...vjerojatno se taj osjećaj nikad neće ponoviti s nekim serijalom.

Uz AC blizu je i Metal Gear Solid koji je bio nešto neviđeno tada i uz njega sam i zavolio taj cijeli stealth đir, igralo se satima s frendovima poslje škole. Od ostalog Homeworld 2 koji je ujedno i najteža strategija koju sam igrao, svaka misija (osim prve dvije možda) je pri kraju toliko napeta i neizvjesna da je to nevjerojatno nešto.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Zanimljivo pitanje.
Vjerojatno prvi Witcher ili Dragon Age: Origins jer su relativno novije igre. Mislim da mi u slučaju MGS-a i Fallouta iskustvo ne bi bilo baš isto zbog zastarjele prezentacije.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Vjerojatno Grim Fandango. Iako sam već dosadan sam sebi sa spominjanjem iste igre uvijek u sličnim temama.  :hiha2:

Iz dobrih razloga: Planescape Torment

Iz loših: Fallout 3

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Da možete obrisati sjećanja na jednu igru, koja bi to igra bila?
« Odgovori #10 : 23. Srpanj, 2012., 10:53 »
Half-life 2
Commandos 2
Syberia

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Da možete obrisati sjećanja na jednu igru, koja bi to igra bila?
« Odgovori #11 : 23. Srpanj, 2012., 11:11 »
Longest journey.

Mgs i sve to...ne bas. Previse sam sati ulozio u sve to.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

xarabas

  • *
  • 107
  • It's just a ride
Odg: Da možete obrisati sjećanja na jednu igru, koja bi to igra bila?
« Odgovori #12 : 23. Srpanj, 2012., 11:29 »
I dobrih:

A ne vjerujem da bi bio isti osjecaj prilikom ponovnog igranja sta god da obrisem s obzirom koliko sam sad pun mrznje i kritike prema svemu u gamingu tako da MGS serijal i FFVIII definitivno otpadaju. Ne bih nista mijenjao


zbog losih:


Glover :wildboy:


*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Da možete obrisati sjećanja na jednu igru, koja bi to igra bila?
« Odgovori #13 : 23. Srpanj, 2012., 13:45 »
hmm... God of War serijal, oduvijek sam bio preveliki fan tih igara, presao jedinicu i dvojku, nazalost ps3 nemam  :wildboy: zakon mi je to linearno ali svejedno sokantno otkrivanje i takve stvari, i bossovi, naravno, svaki boss ima drugaciji nacin sakacenja...
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Da možete obrisati sjećanja na jednu igru, koja bi to igra bila?
« Odgovori #14 : 23. Srpanj, 2012., 14:18 »
suikoden 2 prolly

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9