HCL.HR

Lista odigranih igara 2012.

  • 20 Odgovora
  • 35596 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Lista odigranih igara 2012.
« : 05. Prosinac, 2011., 10:11 »
Tema po uzoru na prošlogodišnju Listu odigranih igara. Ovo je službena HCL tema/dnevnik igranja i dopušten je jedan post po useru, bilo kakvo komentiranje vezano za ovaj topik, obavljat ćete ovdje.
_________________________________________________________

# svaki user rezervira po jedan post u temi i nadopunjuje listu pređenih igara.
# igre nemorate prijeć uzduž i poprijeko ili do kraja.
# bitno je ostaviti kratki dojam u najviše dvije tri rečenice, te dat adekvatnu ocjenu.
# slobodno možete uz svu svoju subjektivnost dozirat i malo objektivnosti u vašem ocjenjivanju pojedine igre.
# bitno je označit platformu na kojoj igrate igre, kao što je također poželjno da označite što ste zadnje igrali.
# budite kreativni.
_________________________________________________________

IGRA                                                                  OCJENA                                                                           DOJAM
Alan Wake87/100RecenzijaOduševljen pričom i sjajnom atmosferom. Gameplay i zvuk također briljiraju. Možda editiram nakon odigranog dodatnog sadržaja.
Assassin's Creed Revelations88/100RecenzijaSjajna atmosfera, odlični i karakterni Ezio, puno dobrih novina. Na moje iznenađenje najbolja igra u serijalu.
Assassin's Creed III90/100RecenzijaPovjesni događaji i neki sjajni momenti. Zadovoljan sam, ali sa gorkim okusom.
Battlefield 390/100RecenzijaSavršenog izgleda i fenomenalna igra u svim segmentima svoga žanra. Mana joj je kraći i linearni singleplayer.
Batman: Arkham City96/100RecenzijaRemek dijelo Rocksteadya. Gameplay i cjelokupna prezentacija na najvišoj razini. Najbolja akcijska avantura koju sam igrao.
Blacklight: Retribution83/100RecenzijaPozitivno iznenađen s obzirom na niska očekivanja. Rulaju oružja i mogućnosti te općenito gameplay, no nešto fali za ocjenu više.
Call Of Duty: Black Ops 260/100RecenzijaNisam baš impresioniran futurističkim settingom, no zabavio me za dva popodneva. Očekivao sam puno bolju priču.
Crysis Warhead86/100RecenzijaNije dobar kao original, ali je Psycho bolji od Nomada. Nikakvih novina u odnosu na jedinicu. Nešto više filmskih trenutaka.
Deus Ex Human Revolution - The Missing Link80/100RecenzijaSolidan dodatni sadržaj koji ima trajnost kampanje nekih blockbustera. Sviđa mi se priča. Zamjeram visoku monotonost interijera.
DiRT372/100RecenzijaPreviše fokusa na grafiku, dok su ostali elementi racinga zapostavljeni. Prearkadno i premalo rallya. Razočaran iskustvom s volanom.
Dishonored93/100RecenzijaFenomenalan gameplay, atmosfera, priča i prezentacija. Dragulj koji je fantastičan u svim segmentima.
Far Cry 396/100RecenzijaNemam riječi. Najbolja Ubisoftova igra ikad napravljena. Ovogodišnji GOTY za mene. Igra bez mane i vrh u svojem žanru.
FIFA 1390/100RecenzijaNema revolucionarnih promjena, ali je najbolja, najdorađenija i najkompletnija nogometna simulacija.
Forza Motorsport 495/100RecenzijaNajbolja racing igra koju sam igrao u životu, bolja i ljepša od GT5. U svakom slučaju najkompletnije racing iskustvo ikada.
Ghost Recon: Future Soldier90/100RecenzijaFenomenalan gameplay i cijelokupna prezentacija. Oduševljen gameplay mehanikom te misijama, neočekivano hit igra.
GoldenEye 007: Reloaded87/100RecenzijaAtmosferična i prezentacijski jako kvalitetna igra. Gameplay elementi uz stealth jednostavno briljiraju. Najbolja Bond igra.
Half-Life 296/100RecenzijaAtmosfera, gameplay mehanika i igrin pace je čudo jedno. Da je malo bolji AI bila bi igra bez mane. Gotovo neponovljivo.
Hitman Absolution90/100RecenzijaIgra koja ima očite mane, ali oproštene su joj radi fenomenalne atmosfere i cijelokupne prezentacije.
I Am Alive80/100RecenzijaDobra, ali kratka igra. Sviđa mi se atmosfera. Neiskorišten potencijal i loše razrađen kraj, no unatoč tome uživao sam igrajući ju.
Mafia: The City of Lost Heaven93/100RecenzijaJedna od najdražih igara ikada. Fenomenalna priča i odličan gameplay sa vrhunskom atmosferom.
Mark of the Ninja88/100RecenzijaNajbolji platformer kojeg sam odigrao ikad. Pravo malo remek dijelo. Zarazno do bola. Apsolutna preporuka.
Max Payne 90/100RecenzijaTada prava mala revolucija, 11 godina poslje isti osjećaj kao i tada - čista nostalgija. Savršena atmosfera, likovi i strip.
Max Payne 295/100RecenzijaFantastična priča i odličan gameplay. Mona Sax i sve ostalo je savršenstvo.
Max Payne 395/100RecenzijaOduševljen i iznenađen sveukupnom kvalitetom - remek dijelo. Prezentacija i gameplay briljiraju u svim segmentima igre.
Medal Of Honor: Warfigher80/100RecenzijaKupio me dobrom kampanjom i pričom, iako linearan i u sivilu žanra, dosta dobar i zabavan šuter.
Ridge Racer Unbounded69/100RecenzijaSolidna arkada sa blještavom grafikom, na momente dosta zabavno, no ipak monotono i nedovoljno zanimljivo.
Serious Sam 3: BFE82/100RecenzijaOld scool FPS osjećaj, odlična prezentacija, dužina SP kampanje, zabavno napucavanje, oružja i neprijatelji, no povremeno montono.   
Sleeping Dogs85/100RecenzijaOduševila me atmosfera, priča i općeniti setting igre. Jako zadovoljan krajem. Apsolutno osvježenje u sandbox žanru.
Sniper Elite v271/100RecenzijaDobra atmosfera i misije, no razočaran gameplayom i cijelokupnom prezentacijom. Potencijal koji je razočarao.
Spec Ops: The Line68/100RecenzijaIgra koja je u svim segmentima podbacila i tako unakazila ogroman potencijal razrušenog Dubaija, šteta.
Syndicate83/100RecenzijaOdlična prezentacija zvučna i vizualna. Fluidan i atraktivan gameplay koji je mogao biti još bolji s obzirom na potencijal.
WRC 360/100RecenzijaZabavna arkadna vožnja i ništa više. Nadam se i kraj Milestonea, što se tiče ove igre i licence.



ZADNJE PREĐENO:GoldenEye 007: Reloaded   
TRENUTNO SE IGRA: -


2011.
« Zadnja izmjena: 09. Studeni, 2013., 19:30 Cole »

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #1 : 05. Prosinac, 2011., 10:17 »
IGRA                                                                  OCJENA 
  DOJAM
L.A. Noire
88/100
  32:58  Ovu tehnologiju snimanja lica i pokreta obavezno ubacit u sve nove igre. Nisam sretan sa krajom.
Batman: Arkham City
93/100
  18:31  Odlična priča i emotivan kraj, bolji od prethodnika, nadam se da ovo nije posljednji Rocksteadyev Batman.
Prey
84/100
  07:30  Inovativna pucačina sa oldskul štihom, svidjet će se starijoj ekipi koja je odrastala uz Doom, Wolfenstein, Heretic i sl.
Hitman: Blood Money
89/100
  15:26  Odlično. Neznam zašto sam sve ove godine zaobilazio Hitman serijal.
Assassin's Creed
88/100
  12:38  Jedino kaj me smeta kod ove igre su kontrole koje su mogle biti bolje prilagođene mišu i tipkovnici.
Assassin's Creed II
92/100
  16:37  Definitivno najbolji dio serijala, ogromni pomak od jedinice po pitanju sadržaja i inovacija.
The Darkness II
81/100
  04:58  Zabavna priča i napucavanje, ali na žalost linearno i kratko.
The Elder Scrolls V: Skyrim
93/100
  257:08  Najdraži RPG i ujedno jedna od nadražih igara ikada.
Mass Effect 3
87/100
  32:07  Depresivnije od prošle igre. Kraj je trebao biti drugačije izveden, tako da sve kaj sam radio kroz tri igre ima smisla.
Grand Theft Auto IV
88/100
  28:44  Odlična priča za GTA standarde, neispolirana PC verzija, najiritantniji save sistem ikad.
Doom
95/100
  04:44  Uživao sam u igri više nego ikad. Igrao sam Ultimate izdanje s kojim je igra lijepo osvježena.
Blacklight Retribution
79/100
  09:22  Sasvim u redu F2P online pucačina za igru sa ekipom.
Max Payne 3
90/100
  09:29  Vrhunski gameplay sa pričom na razini. Oduševljen sam, iako sam u početku bio skeptičan oko promjene settinga.
Pokemon Platinum
78/100
  29:13  Čisto prosječna Pokemon igra, pregršt sadržaja, zarazno kao i obično.
Half-Life: Source
95/100
  09:39  Odigrao ponovno nakon puno godina, zaboravio sam koliko je level dizajn genijalan.
Ghost Recon: Future Soldier
79/100
  03:54  Dosadna klišej priča, nula karakterizacija likova. S druge strane, grafički lijepo, par zabavnih gp elemenata.
The Witcher 2: Assassins of Kings
93/100
  25:48  Vrhunski fantasy RPG sa odličnim likovima i pričom prožetom detaljno razrađenim političkim zavrzlamama.
Transformers: Fall of Cybertron
84/100
  07:35  Odlična Transformers igra koja će se posebno svidjeti fanovima izvornika.
Spec Ops: The Line
82/100
  05:42  Prosječan i relativno kratak gameplay iskupljuje šokantna (subjektivan dojam) priča s naglaskom na razvoj likova.
Dishonored
90/100
  13:46  Vrhunski gameplay i level dizajn, jedinstven grafički stil i zanimljiv svijet. Baca malo na Hitmana i Deus Ex.
Disney's Tarzan
75/100
  07:00  Prva igra koju sam igrao na PS1, nekidan se sjetio i odlučio odigrat ponovno, nostalgija over 9000.
Castlevania: Symphony of the Night
95/100
  12:33  Genijalno, nelinearan level dizajn i odličan gameplay sa RPG elementima koji nagrađuje istraživanje.
Call of Duty: Black Ops 2
82/100
  05:40  Pokušaj da se u serijal uvedu prijeko potrebna osvježenja i inovacije, ali nažalost bez pravih ideja.
Assassin's Creed III
85/100
  19:03  AC klasika, svijetu fali šarma koji je imala dvojka npr. Upravljanje brodom i pomorske bitke rulaju.
Far Cry 3
88/100
  18:37  Kvalitetno napucavanje, zanimljiva priča, razvoj glavnoga lika, predivne lokacije i nešto RPG elemenata. Sretan.
Champions Online
80/100
  282:23  Odličan casual superherojski MMORPG sa najboljim character editorom ikad.



TRENUTNO SE IGRA:----------------------


2011.
« Zadnja izmjena: 31. Prosinac, 2012., 14:55 WEAPONX »
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #2 : 05. Prosinac, 2011., 10:43 »
@PC@

=>Football Manager 2012  93/100  Nadmašili su sami sebe opet, po ko zna koji put. Tonovi u interakciji, koji su bili prijeko potrebni, najbolji novitet. Stvarno je fenomenalno što već tolki niz godina uspjevaju osjetno poboljšat igru svake godine.
=>Team Fortress 2  87/100  Online class-based šuter kojeg krasi brzi tempo i koji broji čak 9 jedinstvenih klasa. F2P model na primjer drugima, još odnedavno i workshop na steamu.
=>Trine  82/100  Odličan platformer koji nudi puno zabave i zanimljivih zagonetki. Odlično osmišljene klase koje do punog izražaja dolaze tek u co-opu. Vrlo dobar replay value. Dosta muke za pokupit sve trofeje.
=>Assassin's Creed Revelations  90/100  Dobio sam više nego što sam očekivao. Najveća AC igra do sada sa odlično pogođenim novitetima. Dio s Altairom mi je postao najdraži u serijalu.
=>Flight Control HD  66/100   Cilj je sletjeti što više aviona na razne aerodrome i pritom ne dopustiti da se sudare. Zabavno na kratke staze.
SIJEČANJ_____________________________________________________________________________________________________________________________________
=>TokiTori  74/100  Simpatična mozgalica u kojoj je cilj pokupit sva jaja koristeći se raznim oruđima/oružjima. Postoji i mogućnost izrade custom levela koji se mogu shareat među igračima.
=>Fallout: New Vegas  87/100  Već me dugo nešto nije ovoliko držalo zaljepljenim za ekran, savršeno dočarana postapokaliptična atmosfera. Kad nabavim DLC-ove odigrat će se opet na HC modu.
VELJAČA_____________________________________________________________________________________________________________________________________
=>EDGE  80/100  Zarazan retro platformer, jedna od onih igara gdje se igrajući izgubi pojam o vremenu. Potrebno je dosta živaca i strpljenja da bi se osvojio "A" a pogotovo "S" rank na svim levelima, jer svaka sekunda je bitna.
=>Shank  73/100 Drugi prelazak, ovaj put uz pomoć kontrolera što je doprinjelo puno zabavnijem igranju i boljem doživljaju, nekako su mi kontrole na tipkovnici bile neresponzivne. No, zbog prevelikog ponavljanja sadržaja ne može bit neka viša ocjena. Šteta što je samo lokalni co-op.
OŽUJAK_____________________________________________________________________________________________________________________________________
=>Faerie Solitare 68/100  Ovo je više od običnog pasijansa prvenstveno zbog ugođaja koji je prisutan, čak su i neku priču izmislili i potrudili se ubacit neke collectible stavke. Zadnji challange nenormalno težak. Treba pohvalit i dobar soundtrack.
=>Blakclight Retribution  78/100  Već je sve rečeno na forumu. Ukratko, najbolji f2p šuter kojeg sam ikad igrao, igrao sam i betu i stvarno nisam očekivao da će ovako dobro ispast + stalno dodaju novi sadržaj i može biti samo bolje s vremenom. Još je duplo zabavnije kad se igra s friendačima :)
TRAVANJ_____________________________________________________________________________________________________________________________________
=>Metro 2033  86/100  Jedna od najboljih atmosfera koju sam ikad vidio, uz igranje sam čitao knjigu i jeza tih tunela je savršeno pogođena, u odnosu na knjigu priča je malo manjkava ali sve u svemu nešto fenomenalno. Sviđaju mi se i neke dizajnerske odluke prvenstveno gas maska i raznovrsnost municije. Tolko mi je dobro da odmah krećem ispočetka.
=>Hydrophobia: Prophecy  64/100  Neuvrjerljiva priča sa još neuvjerljivijim voice actingom. Najviše me smeta konstantno forsanje napetosti koja zapravo ne postoji. Jedino dobro je izgled i fizika vode tj. taj HydroEngine. Nisam imo volje završit.
=>Dungeon Siege III  77/100  Igra nudi puno zabave, raznolikih lokacija, odličnu borbu i dosta je orjentirana na priču za razliku od prijašnjih nastavaka, ali zbog tehnikalija, prvenstveno užasnog kuta kamere, i lošeg porta nemože dobiti epitet vrhunske igre. DLC dodaje razne mogućnosti u gameplayu koje inaće nisu dostupne.
SVIBANJ_____________________________________________________________________________________________________________________________________
=>Deus Ex: Human Revolution  91/100  Odlično izbalansirani svi djelovi gameplaya sa vrlo dobrim sustavom augmentacija. Prelazit igru samo sa stealth pristupom, u mom slučaju bez ubojstava i bez aktiviranja ijednog alarma, daje jedan poseban i rjetko viđeni štih. Jedina zamjerka su boss bitke koje veze s vezom nemaju.
LIPANJ______________________________________________________________________________________________________________________________________
=>LIMBO  82/100  Jedno malo atmosferično remek djelo, odlično mi je kako vas na početku samo bace u taj svijet bez ikakvog uvoda i objašnjenja. Kolko je igra na trenutke predivna tolko zna bit i morbidna. Šteta što traje samo mizerna tri sata.
=>Legend of Grimrock  85/100  Ispunilo sva očekivanja i više od toga, oduševljen sam u svakom pogledu. Tamnica nikad nije bila zabavnije mjesto za istraživanje, a može se naći toliko toga. Zagonetke su savršeno pogođene, nema ni preteških ni prelaganih, sve se svodi na jednostavnu logiku. Za jednu indie igru ovo je vrh ponude.
=>Just Cause 2  84/100  Vjerojatno najbolji i najzabavniji sandbox koji sam odigrao. Nevjerojatna je količina mogučnosti vezana za sve aspekte gameplaya, od napucavanja i kombiniranja sa grappling hookom do vožnje i kaskaderstva sa 106 raznih vozila, od boeinga do traktora, pa do jednostavnog istraživanja enormno velikog Panau otoka. Uz to sve tu su još i razne stvari za skupiti, te "challanges" iliti utrke na vrijeme, milina. Odnedavno i sa multiplayerom koji treba još malo poliranja.
SRPANJ______________________________________________________________________________________________________________________________________

=>SkyDrift  74/100  Sasvim solidne arkadne utrke aviona koje broje više modova i letjelica sa raznim unlockable skinovima. Fali malo više staza i powerupova. Multiplayer jako zabavan, i začudo ima dosta igrača.
=>Fortix  64/100  Jednostavna igra osvajanja prostora. Cilj je osvojiti utvrde na način da se oko njih stvori parametar i time osvoji teritorij. Razna gamad i turreti su tu da nas spriječe, a dobar tajming je ključan. Na naprednim razinama težine igra je dosta zahtjevna i traži puno taktiziranja. Za 99 centi na steamu se dobije par sati solidne zabave.
=>Garshasp the Monster Slayer  48/100  Kritično loše po svim kriterijima. Svim. Možda je najgore to što igra samu sebe uzima za ozbiljno što samo pridonosi općoj bjedi.
KOLOVOZ_____________________________________________________________________________________________________________________________________
=>BIT.TRIP RUNNER  73/100  Dosta zahtjevna arkada koja ponajprije zahtjeva puno strpljenja i dobre reflekse, za svaku grešku se vraća na početak levela tako da ponekad treba i više desetaka pokušaja da bi se završio nivo.
RUJAN_____________________________________________________________________________________________________________________________________
=>Darksiders  80/100  Očekivao sam ipak malo više, previše je praznog hoda između šora i zagonetki a ni jedno ni drugo nije previše zahtjevno. Ipak, uz svu silinu različitih neprijatelja, lokacija, oružja i kombiniranja istih ova ja igra jako zabavna ispada u vrh žanra. Bugovi nisu rijetkost, a neki su posebno iritantni.
LISTOPAD_____________________________________________________________________________________________________________________________________
=>Football Manager 2013  95/100  Neznam od kud početi, ovo je daleko najbolji menađer do sada s tonom noviteta, prvenstveno redizajniranim online sustavom koji funkcionira bez greške. Singleplayer odličan po starom sa malim miljonom kozmetičkih promjena koje su fenomenalno integrirane u jednu savršenu cjelinu.
=>Splice 68/100  Cilj je "uplesti" zadani broj spliceova u preodređen raspored. Grafiči dizajn je najbolji dio igre dok gameplay kao takav nije baš izazovan. Trebalo se to puno maštovitije osmislit ovako je samo zabava za jedno popodne, doslovno.

STUDENI_____________________________________________________________________________________________________________________________________


__________________________________________________________________________________________________________________________________________
« Zadnja izmjena: 05. Siječanj, 2013., 14:25 Mzehn »

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #3 : 05. Prosinac, 2011., 14:20 »
PC

= SkyDrift - Zabavna powerup jurilica u zraku, bazira se na skupljanju ofenzivnih, defanzivnih i nekakvom balasnu između te dvije, grafički prelijepe lokacije, mnoštvo sadržaja 84/100
= FIFA 12 - Napredniji od PES-a, ali ja ću uvijek više voliti PES jer nisam neki nogometni fanatik kojemu je stalo do realnosti igranja 81/100
= Max Payne - Teško da će ijedan TPS ikad dostići to napucavanje, tu atmosferu, tu priču... jednostavno nenadjebivo 93/100
= Battlefield 3 - Odlično FPS iskustvo, od kampanje, coopa pa sve do odličnog multiplayera 88/100
= Quake Live - Besplatna verzija legendarnog šutera, Quake izazovnost ostaje Quake izazovnost 79/100
= L.A. Noire: The Complete Edition - kao ljubitelju krimića, ovu igru obožavam. Savršeno je što je veći fokus na istraživanju i zaključivanju, a manji na napucavanju 96/100
= Nuclear Dawn - Sasvim solidan spoj FPS-a i RTS-a, no nisam ga predugo igrao 74/100
= The Darkness II - Savršena pucačina, priča, atmosfera, likovi, sve. Osobno 92/100
= Sid Meier's Civilization V - Savršena strategija na poteze. Stao sam negdje u srednjem vijeku na sedamstotom turnu i ne zaustavljam se 95/100
= Tribes: Ascend - Odličan sistem kretanja i napucavanja, doduše premalo modova igre 87/100
= Blacklight: Retribution - Više modova igre od Tribesa, ali sam gameplay je malo uštogljen 74/100
= Pro Evolution Soccer 2011 - Realno, nijednu soccer igru u životu neću igrati kao ovu. Znam da svi pljuju po PESu, ali ovaj mi je perfektno sjeo 90/100
= Hard Reset - Očekivao dobru zabavu od igre, dobru zabavu i dobio. Šteta što je igra jako jednolična pa ubija zabavu. Šteta 67/100
= Sniper Elite V2 - Trebalo je ispasti puno bolje. Ukočeno kretanje i katastrofalan AI su uništili dojam snajpanja i stealthanja, kojeg gotovo i nema 54/100
= Syndicate - Svjetlucavo i šareno. Napucavanje zadovoljavajuće, doduše boss fajtovi malo lejm. Solidna zabava 78/100
= Risen 2: Dark Waters - Napokon završio. Sjajna priča, atmosfera i likovi. Fajt mrvicu lošiji u odnosu na original. Piratstvo rula 83/100
= Postal 2: Share The Pain - Nešto najsavršenije za ispucat se ikad. Pišanje po ljudima, mlaćenje nevinih ljudi i rađenje kaosa. Kad se krene igrati igra po priči, opet savršene lokacije i neprijatelji, pokazujući ludilo današnjice. Rula jako 85/100
= Trauma - Traumatično iskustvo... za onog tko igra. Užasno dosadna mehanika i uspavljujuć glasa protagonistice, užasno dosadno 35/100
= The Void - Ne razumijem ovu igri, ali niti se nisam ni trudio. Neko farbanje stabala i goli čovjek ili štaveć. Jednolično i monotono 41/100
= Portal 2 - Singleplayer sam odigrao još kad je igra izašla, tek sad kad sam na Summer Saleu kupio dotičnu igru shvatio sam da je coop savršenstvo. Malo teamworka, malo humora, puno GLaDOsinih ciničnih komentara i sati uživancije 93/100
= Left 4 Dead 2 - Solo offline nisam ni probao igrati. Zbog činjenice da igranje sa ljudima koje znam (u neku ruku) užasni zabavlja. Tako da kasnije igranje u anonimnoj masi postaje lejm. Savršena akcija, savršeni likovi, savršena atmosfera 95/100
= Killing Floor - Premisa igre mi je nelogična, ali ima mnogo zabave. Stalno napucavanje, odlična oružja i izazovni neprijatelji. Minus ide na užasnu grafiku 81/100
= Counter Strike: Global Offensive beta - Kad izađe, ovo će biti vrh. Ima nešto starih mapa, ima dobrih oružja, ima kul modova. Čak su i offline botovi super odrađeni 89/100
= The Testament of Sherlock Holmes - Okej, zasad je ovo najbolja igra ove godine. Vrhunska atmosfera, grafika i priča, sjajno okarakterizirani likovi i super gameplay mehanika. 100/100
= Pro Evolution Soccer 2013 - Poboljšanja u odnosu na stare PESove su vidljiva, iako su i suci dalje katastrofa. Velik gušt igrati, preporuka: skinite PESEdit patch u kojem dobivate još nekoliko liga i sve licencirane klubove 94/100

X360

= FIFA Street - Jako dobar reboot s mnoštvom stadiona i i sitnica. World tour je ogroman žderač vremena 86/100
= FIFA 12 - Igrao sam FIFU na PC-u, ali moram reći da je na Xboxu s kontorlerom mnogo fluidnije i ugodnije igrati. Uglavnom savršeno kretanje i mod karijere 91/100
= Medal of Honor - Koliko god ovaj reboot bio omražen, meni se sviđa zbog toga što uzima najbolje iz FPS-ova današnjice i to dosta solidno ubacuje u svoj neki koncept. Malo prekratko 79/100
= Need for Speed: The Run - Filmsko iskustvo lijepe grafike i ok vožnje. Nažalost, jako jako kratko 68/100
= Kinectimals - Najslađe životinjice na ekranu ikada. Igra više priliči maloj djeci, no odlična zabava za sve 75/100
= Kinect Sports 2 - Jako zabavna kompilacija sportova, nažalost samo je 6 sportova. Preporučljivo igrati u dvoje 80/100
= Kinect Adventures - Aono, zagrijavanje za mogućnosti Kinecta. Prosjek 62/100
= Your Shape: Fitness Evolved - OK kompilacija vježbi, neke su doduše bez poante. Za one slabe tjelesne građe je prilagođenija ova igra 71/100
« Zadnja izmjena: 07. Studeni, 2012., 10:48 Pajko »
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #4 : 05. Prosinac, 2011., 20:32 »
IGRA  --- OCJENA  ---- DOJAM
Payday:The Heist      74/100          Igra je, sta bih rekao, previse naporna. U malom prostoru stane 10 ljudi, AI ubija u mozak !

AC: Revelations        92/100          Savrsena igra ! Svijet po kojem igrate je savrseno dizajniran, a prica, :O . Smeta mi malo odbrana od napada.

CoD MW3                 93/100           Kao i svaki CoD do sada, samo mi smeta sto
je malo prekratko, opet ! A ostalo je po meni savrseno.

CSI Trilogy               03/100           Najgluplja igra sto sam dosada odigrao, stvarno nemam rijeci, razocarenje :(

Shank 2                   89/100           Cool igra, pozelio sam igrati igre sa ovakvim stilom. Nema mogucnost savegame-a pa to kvari ocjenu.

IHF Handball Ch.       63/100           Konacno jedna rukometna simulacija, ali me je razocarala. Nema se tu sta puno govoriti. Jedina rukometna simulacija nije lijepo ispala.

Microsoft Flight         73/100           Odlicna grafika, odlican model aviona, sve je dobro osim sto imas
samo 2 aviona bez DLC-ova.

Battlefield 3              77/100           Sve je extra (posebno MP), samo cijelu igru kvari singleplayer, koji je sranje!

Angry Birds Space     89/100              Extra dobra android igra, prezentacija i gameplay su savrseni. Samo je malo prekratko.

NBA 2K12                 93/100            Ovo je najbolja kosarkaska simulacija ikad napravljena, ako ne i najbolja sportska. Hvala 2K Sportsu na ovome virtualnom cudu! :)

Just Cause 2             86/100            Solidna igra, samo mi smeta sto zna biti u dosta slucajeva preteska za neke gamere (za mene nije bas puno, ali za neke je sigurno).

Bus Simulator 2012   57/100           Jedino sto je ok u ovoj igri su bezbrojne mogucnosti u busu, ostalo je sve manje-vise smece.

World of Tanks          76/100            Dobra besplatna igra, samo nije nesto po mom ukusu, mislim taj nacin igranja.

Police Force              98/100            Ovo je vjerovatno igra godine po meni. Svako ko zeli malo da se ubaci u kozu policajca ovo mu toplo preporucujem.

Syndicate                  76/100           Zabavna sci-fi igra, prepuna akcije. Samo ponekad iritantno i ima dosta bugova.

London 2012            73/100              Dobra grafika, lose kontrole. Malo razocaranje za ono sto sam ocekivao.

Farming Sim. 2011   90/100              Full cool igra. Velik virtualni svijet gdje se igra, dosta traktora i kombajna + ima mnogo modova za ubacivanje. Preporuka za pirate xD.

Lament                     53/100             Prezentacija i gameplay su onako, ok, ali ovo je cista kopija Limba.

Virtua Tennis 4         67/100              Prosli dio je bio po meni dosta bolji, ali ovom fali taj osjecaj da igras tenisa, koji ja, ne znam da li i ostali, osjecaju.

Scania Driving Sim.  87/100               Dobra igra, ali preglup gameplay.

DiRT Showdown       80/100               Grafika je vrh vrhova, znaci vrhunac DiRT igara, no tu je slab singleplayer i za razliku od DiRT-a 3 malo licenci.

Spec Ops: The Line 58/100               No comment

Prototype 2              78/100               Full cool i zabavno, dosta sam se zaigrao sa ovim, ali ima tu dosta gresaka i previse je naporna na vise misija.

Sleeping Dogs         92/100               Extra igra, dugo sam cekao da zaigram jos jedan true crime, mada ovaj put nije bilo nikakve veze sa policijom, ali opet ovo je veoma veoma dobra igra, dobar kandidat za GOTY.

Crash Time V Undercover     71/100               Bolja od prethodnika definitvno, ali, sklonili mogucnost slobodne voznje :(((( Kupio -> prodao

Borderlands 2        96/100            Predobra igra, nikakvih vecih bugova ili bilo cega drugog vrijedno minusa :)

PES 2013          90/100           Sa sesticom, ovo je najbolji PES dosad.

FIFA 13            90/100             Nesto slabija od prosle, nazalost. Ali sve u svemu OK je, i definitvno cu provesti vise sati igranja nego na PESu.

WRC 3             64/100            Lose, moglo je da se bolje napravi...

F1 2012           100/100          Ovo je definitivno najbolja racing igra godine. Grafika, gameplay, prezentacija, sve 5... Svaka cast Codemastersu na ovom.

Euro Truck Sim. 2  93/100        Jako, jako dobra igra, sve poboljsano za razliku na prijasnji dio. Jedino fali to sto nije jos malo veca mapa, ostalo sve 5.

NfS Most Wanted   87/100        Jako dobra igra, jedna od boljih od NfS-ova. Sve pohvale idu na fantastičnu grafiku! Ima još podosta dobrih stvari na ovoj igri, ali to što mi se nije svidjelo jest da sam ja jedva igrao ovu igru čak sa G27, znači handling je loš po meni :/ Ostalo sve tip-top!

MoH Warfighter      78/100        Grafički najbolja igra koju sam ikada igrao, no ostalo nije baš sve najbolje. Previše bugova, ali ono što mi je najgluplje: Stari Most u Sarajevu  :fpalm: ... Multiplayer strana igre mi se najviše svidjela. Između ostalog, kul i OK je igra.

F. Manager 2013   86/100        Grafika i interfejs odlično dorađen, no mana gotovo najveća je manjak igrača i osoblja u database. Ostalo sve tip-top.

Farming Sim. 2013 78/100        Zastarjela grafika, slab handling, ali ostalo sve ok, najbolje je što ima mali milion modova.



ZADNJE PREĐENO:  Medal of Honor Warfighter
TRENUTNO SE IGRA:  Call of Duty Black Ops II , Assassins Creed 3, Hitman Absolution, Far Cry 3
« Zadnja izmjena: 06. Prosinac, 2012., 23:18 sweexx »

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #5 : 06. Prosinac, 2011., 17:28 »
PC:

Siječanj
Serious Sam HD: The First Encounter - [8h] - Sjajan HD remake ove old school hrvatske pucačine. Fali takvih igara danas - 8/10
Portal - [6h] - Vrhunski eksperiment rezultirao igrom boljom od dosta "full-grade" AAA naslova - 8/10
Portal 2 - [12h] - Portal je bio vrhunska igra. A Portal 2 je najmanje 3 puta bolja. Jedan od najboljih humora u igrama ikad, plus unaprijeđen koncept soba iz jedinice koje su ovaj put pravi testovi inteligencije, zapažanja i strpljenja - 9/10

Veljača
Oddworld: Abe's Exoddus - [13h] - I nakon više od 10 godina ima isti šarm koji je imala dok sam ju igrao kao osnovnoškolac. Vrhunska mozgalica sa poprilično uvrnutim humorom. Ljudi će ju ili obožavati ili mrziti, a ja sam jedan od onih prvih. Samo da nema onaj dosadni dio u džungli... - 9/10
The Witcher 2: Assassins of Kings - [~40h] - Prvo što upada u oči je vrhunska prezentacija, no ova igra je daleko više od toga. Ona je i vrhunska priča, atmosfera, sloboda izbora i razni putevi. Jedan od najboljih RPG-a u zadnjih 5 godina, ali osobno mi je ipak lošiji od prvog. Naracija, prezentacija i priča su definitivno bolji, ali je cijela igra manja, puno manje sadržaja ima, te iako ima sasvim solidan soundtrack, gotovo nijedna melodija mi nije ostala u glavi, dok onih iz jedinice par godina kasnije se još uvijek rado sjetim - 9/10
Limbo - [3h] - Fenomenalno iskustvo. Minimalizam savršeno odrađen u službi gameplaya i atmosfere. Poprilično mračna igra sa vrhunskim gameplayem. Jedina, uvjetno rečeno, mana joj je kratkotrajnost - 8/10
Serious Sam HD: The Second Encounter - [10h] - The First Encounter sa više raznolikog oružja, okoliša i definitivno više protivnika - 8/10

Ožujak
Call of Duty: Modern Warfare 3 (SP) - [6h] - Standardni CoD, zabavan no prekratak singleplayer, ima wow trenutaka no generalno gledano mi je najlošiji MW, a i Black Ops je bolji. Grafika čudna, imam dojam da su prethodnici ljepše izgledali, sve je nekako mutno - 6/10
Mass Effect 3 - [52h] - Fenomenalan kraj iste takve trilogije. Osobno mi bolji od dvojke, dapače, vratili su mnoge elemente iz prvog dijela ili barem napravili kompromis. Naracija, atmosfera i priča savršeni - da, čak i kraj čija je jedina mana beznačajnost dotadašnjih odabira. Još uvijek razmišljam je li mi bolji i od jedinice, a pošto mi je to broj 1 igra na PC-u i možda uopće, ocjena je - 10/10

Travanj
Burnout Paradise: The Ultimate Box - [21h] - Najlošiji Burnout koji sam igrao. Grafički jako lijep i brzo se izvodi, koncept dobar, ali otvorenost apsolutno svake utrke plus nekoliko nelogičnih propusta poput nemogućnosti restarta utrke su zeznuli stvar. Istog proizvođača i slične tematike kao NFS: Hot Pursuit, ali NFS je puno bolja igra - 7/10

Svibanj
Risen - [45h] - Gothic 2 u novom ruhu, doslovno. Koliko god mu je to mana, toliko je i prednost jer mi je Gothic 2 u TOP 3 RPG-a. Iako je zapakiran u moderno pakiranje (lijepa grafika sa osrednjim likovima ali vrhunskim okolišem), drago mi je što je gameplay "star" bez ikakvih hintova i ikona što gdje pritisnuti, nego treba često i razmisliti. Dobrodošlo osvježenje u moru današnjih pojednostavljenih igara - 9/10
Tom Clancy's H.A.W.X. - [~7h] - Kopija Ace Combata sa arkadnijim upravljanjem i assistance off modom koji lijepo izgleda ali je totalno neupotrebljiv, a na žalost avioni se u assistance on modu (napominjem, jedini način upravljanja jer je off koma) ne mogu "stallat" ni uz najveći trud te je igra i na najvišoj, elite težini, poprilično lagana. Jedini pravi, ali dosta težak minus igri - 7/10

Lipanj
Assassin's Creed Brotherhood - [28h] - Još bolji od drugog dijela. Situacija za sada je da mi je svaki nastavak AC-a sve bolji, a to je nešto što se rijetko događa sa serijalima. Rim kao grad genijalan, one special misije/grobnice su sjajan dodatak a drugi assassini iz guilda još bolji - 8/10

Spranj
Grim Fandango - [12h] - Dragulj žanra avantura i gaminga općenito. Najbolji humor ikad, ali bome i muči mozak sa danas više nepostojećom razinom mozgalica i povezivanja detalja, što je opet plus u ovim sve tupavijim vremenima. Tko ga nije igrao, trebao bi odmah, tko jest već prije, neka se prisjeti, neće požaliti jer je ovo bezvremenski klasik - 10/10
NFS Hot pursuit (2010) - [29h] - Igrao ga (i stavio na listu) još prošle godine, ali ove sam igrao i online te mi se promjenilo mišljenje. Najbolji NFS, točka - 9/10

Kolovoz
Batman: Arkham Asylum - [15h] - Najbolja superhero igra ikad... do pojave nastavka joj - 9/10
Braid - [4h] - Jako simpatično puzzle iskustvo sa nekim poprilično teškim zagonetkama. Iako nemaju veze jedna sa drugom, gameplayem me podsjeća na Portal 2D - 8/10
Batman: Arkham City - [~31h] - Najbolja superhero igra ikad, a i puno više od toga. Arkham Asylum nadograđen u apsolutno svakom pogledu - 10/10
Transformers: War For Cybertron - [~9h] - Godinu dana kasnije mišljenje ostaje nepromijenjeno, jako dobar 3rd person shooter i sjajno dočarana Transformers atmosfera - 8/10

Rujan
Deus Ex: Human Revolution - [46h] - Da nema nekih mana koje dosta kvare gameplay poput preglupog AI-a ili boss borbi , igri bih dao čistu desetku, ma 10+ ako treba jer sve ostalo je savršeno. Atmosfera je jedna od najboljih, gameplay, grafika (likovi su malo slabiji ali ostalo je jako dobro), još bolji art dizajn, savršen soundtrack, hrpetina easter eggova... Igra ima sve, ali i tih par propusta koji su sve samo ne zanemarivi u igri čija se gampleay mehanika zasniva na stealthu - 9/10
Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link - [6h] - Nemam običaj posebno se osvrtati na DLC-ove, ali s obzirom da je ovaj jednako dug ili duži od nekih stand-alone igara, a k tome i poprilično dobro napravljen, učinio sam iznimku. DEHR atmosfera i gameplay kombinirana sa istim iz MGS-a 2. Brod, a pogotovo izlazak na kišu vrište "tanker iz MGS2" - meni znače samo plus. Priča zanimljiva, a grafika poboljšana u odnosu na HR. Da su ga ukomponirali u igru, bilo bi još bolje i dobio bi 9, ovako - 8/10
Hydrophobia: Prophecy - [5h] - Neiskorišten potencijal. Ima ne baš zanimljivu priču ali jako lijepu grafiku i nevjerojatno dobru fiziku vode koja ujedno čini glavni gameplay element. Šteta što ista nije bolje iskorištena. Također igra djeluje kao demo jer do samog kraja se dobivaju nove vještine/oružja koja dodaju dubinu gameplayu a onda su isti objašnjeni tutorialima do - sljedećeg novog skilla. Ali još uvijek jako atraktivne cijene i zabavna. Oprez - najgori voice-acting glavnog lika ikad - 6/10
Medal of Honor (2010) - [4h] - Još jedan neiskorišteni potencijal i igra koja djeluje kao demo. Grafika je fantastična, a zvuk još bolji. Sviđa mi se i old-school gameplay bez nekakvih side-questova i sakupljanja raznih intela, ali igra je sramotno kratka a priča nikakva. Taman kada sam mislio da će se dogoditi nešto neočekivano - dogodilo se - igra je završila! Kao odrezana, potpuno nelogično, toliko da sam provjeravo na netu ima li neka fora za nastavak igre, skrivene misije... i nema - to je to. Ocjena manje za dužinu i jedna za takav kraj daju konačnih - 6/10

Listopad
Max Payne - [7h] - Treba li se išta reći. Meni jedna od prvih igara koje sam odigrao na PC-u, a ujedno do danas i najboljih. Tada inovativan gameplay, do danas zanimljiva priča i naracija, sve zapakirano u (tada) jako lijepu grafiku sa prezabavnim napucavanjem i atmosferu kakvu je uspjelo dostić tek nekoliko igara do danas- 9/10
Max Payne 2 - [5h] - Nastavak koji nije razočarao, dapače, bio je možda još i bolji. Priča manje zanimljiva nego u prethodniku ali zato osobnija i emotivnija, igra kraća, ali opet zabavnija, te ponovno vrhunska grafika za to doba, sa tada nevjerojatnom fizikom. A ta vizualna prezentacija se i dan danas sasvim solidno drži. Bullet time još bolji - 9/10
Max Payne 3 - [10h] - Remek-djelo gaminga. Max Payne poboljšan u apsolutno svakom segmentu. Priča još osobnija sa većim fokusom na Maxu koji je sada već potpuno slomljen, bullet time doveden do savršenstva, grafika i zvuk savršeni a glazbena podloga se uklapa u igru kao vino u Martinje. Gameplay vjerojatno najbolji u svijetu TPS-a sa savršenim omjerom novog (cover sustav npr) i starog (medi-kitovi odn painkilleri za manualno obnavljanje zdravlja). Razgovori u igri su kao u najboljim Tarantinovim filmovima a Maxovi monolozi za Nobela za književnost. Jedno nadrealno filmsko iskustvo sa savršenim omjerom animiranih sekvenci i gameplaya. Također nas podsjeća koliko smo se nekada morali namučiti u igrama za njihovo završavanje što je još jedan plus u nebrojnim današnjim igrama "za debile". Vjerojatno najbolja igra koju sam igrao ove godine i jedna od najboljih ikad. Čista 10/10
Singularity - [7h] - Pravo osvježenje u moru današnjih copy-paste FPS-ova. I ovaj je na neki način takav jer podsjeća na mnoge druge, počevši od Bioshocka, preko prvog Call of Duty-a (da prvog općenito, ne prvog modernog), do S.T.A.L.K.E.R.A. ili pak Serious Sama i nekih igara uopće van žanra, ali uzoru su mu jako dobri i opet je drugačiji od svakog. Par zanimljivih gameplay mehanika plus zabavno napucavanje i intrigantna priča sa sjajnim krajem čine ovu igru must-playem za sve ljubitelje FPS-a kojima CoD 7349483 ide na živce. Nije savršen ali mane poput nekih zamuljanih tekstura ili još većeg potencijala za iskorištavanje manipulacije vremenom su mu zanemarive jer sve odrađuje vrlo dobro - ne savršeno ali bolje od većine danas i zato ocjena - 8/10
Transformers Fall of Cybertron - [9h] - Isto kao i sa Batmanom ili Max Payneom - jednostavno je svaki element dorađen i bolji u odnosu na prethodnika koji je i sam bio jako dobar. A pored svega toga je jako emotivna, emotivnija nego jako puno igara sa ljudima koje pokušavaju biti takve - 9/10

Studeni
Bioshock - [17h] - Jedan od najboljih FPS-ova novijeg doba. Fenomenalna atmosfera, zabavan gameplay, zanimljiva priča, poprilično duga igra za vremena kada je prosjek SP kampanje postao tri puta kraći nego što Bioshock nudi. Jedina prava mana igre je bila jako brzo uklonjena (odn ubaćena je mogućnost uklanjanja) patchem - disable Vita-chamber - 9/10
WRC 3 - [25h] - Bolji od prethodnika i trenutno najbolje što se u rallyu nudi, ali realno još uvijek sa jako puno manjkavosti. Lijepa grafika, dobro dizajnirani brzinci, zabavan mod karijere, ali isto tako fali jako puno opcija, nekih finesa, vozni model je čudan a i ti brzinci unatoč dobrom dizajnu, ponavljaju se previše. Također prisutni bugovi. U manjku izbora i veća ocjena nego što bi vjerojatno bila da je kvalitetne konkurencije - 7/10
Bioshock 2 - [15h] - Praktički kopija jedinice sa lošijom pričom ali boljim gameplayem koji je ovaj put gotovo savršen sa tih par novih oružja, plazmida i mogućnosti. Ali još uvijek je kopija jedinice i to ne bolja pa stoga ni ocjena ne može biti ista - 8/10

Prosinac
Darksiders - [26h] - Jedna od najboljih akcijskih avantura ove generacije. Igra ima sve što dobra igra treba imati - zanimljivu priču, dobru atmosferu, mehaniku, muziku, lijepo izgleda... Jedina zamjerka bi se mogla uputiti težini igre jer i na najvećoj postavci je relativno lagana za ovaj tip igre i nedostatku replay valuea, iako je sama igra više nego dovoljno duga - 9/10
Tony Hawk's Pro Skater HD - [3h] - Promašaj godine. Toliko razočaranje da ne mogu riječima opisati. Jedini napredak u odnosu na prva dva Tony Hawka je i onaj najmanje bitan - grafički. Sve ostalo je, ne bi čovjek vjerovao, gore nego u igri staroj preko 10 godina. Fali pola stvari i opcija, poput nerazumljivog manjka multiplayera, podrška za kontroler je li-la, pjesme se ne mogu ni vidjeti a kamoli customizirati playlista, a i sve je nekako sterilno, prazno, jadno. Da ne idem dalje, jednostavno izbjegavati u širokom luku. Žalim novaca danih za igru. Ocjena je još i poklonjena samo zbog muzike i nostalgije - 5/10

PSP:

Ožujak
God of War: Chains of Olympus - [6h] - Fenomenalno! Bio sam skeptičan prema GoW-u na prijenosnoj konzoli, ali ništa nije lošije od onog sa kućnog PS-a - igrivost, kontrole, grafika, zvuk... Baš sve je skroz pogođeno, gdje poseban naglasak stavljam na savršene kontrole koje mi se sviđaju i više od onih sa "velikih" konzola. Jedina mana - jako kratko - 9/10
God of War: Ghost of Sparta - [8h] - Apsolutno sve što je u CoO bilo sjajno, ovdje je još bolje, igra je još veća, art dizajn nevjerojatan, lokacije i cijela tehnička strana igre nevjerojatna te i danas u 2012. izaziva "vau" efekt, no ima i jednu manu. CoO je bio lagan, no GoS je do samog kraja igre i na hardu PRELAGAN, plus do pola igre borbe su izvedene po principu arena - val neprijatelja nakon kojeg slijede healing chestovi, pa opet neprijatelji, pa opet... plus, prerijetke su. Da je to ostalo kao u CoO, rekao bih najbolji GoW, ovako je negdje između - 9/10
LocoRoco - [6h] - Danas ima sličnih igara, ali kada se pojavila, bila je posebno iskustvo. No još uvijek ima šarm, lijep izgled, pristupačnost, efekt opuštanja više manje (izuzetak je pronalaženje svih "itema" što zna frustrirati), i veselu atmosferu te uvrnutost. Super igra za sunčane dane i/ili za mamiti žene - 8/10

PS2:

Travanj
Ico - [6h] - Igra koju sam odigrao tek preko 10 godina nakon njenog izlaska, ali unatoč tome gotovo da i nemam zamjerki, nego više-manje samo riječi hvale, što puno govori. Zamjerke koje imam su isključivo na kontroliranje lika. Ne toliko spetljane koliko neresponzivne kontrole i tromost lika koji znaju jako iritirati kod borbe. Sve ostalo je u najmanju ruku sjajno i godine se jedva primjete - 9/10

Lipanj
Primal - [~20h] - Kada sam ju odigrao prvi put prije 8-9 godina, smatrao sam ju jednom od najboljih igara za PS2. Danas mislim da nije među najboljima, ali još uvijek među vrlo dobrima i definitvno vrijednim igranja. Prva polovica igre (2 svijeta) što se tiče gameplaya služe više kao trening i nisu sa te strane pretjerano zabavni, što je šteta, no druga dva pružaju puno više mogućnosti u borbi, bolje zagonetke i sveukupno bolji gameplay. No atmosfera je u sva 4 svijeta odn od početka do kraja igre vrhunska i to je ono zbog čega se prvenstveno igra ova igra - 7/10

DS:

Lipanj
Picross - [~50h] - Teška zaraza. DS je kao platforma odličan za logičke igre i one na njemu najviše i uspjevaju. Već sam dosta istih i odigrao na njemu tokom godina, samo ne znam kako sam do sada preskakao jednu od najbolje ocijenjenih igara za DS. Preporuka svim ljubiteljima Sudoku i sličnih mozgalica - 9/10

Kolovoz
The Legend of Zelda: The Phantom Hourglass - [~25h] - Jedna od najboljih igara na DS-u, a iako pričom zaostaje (iako ista nikad nije ni bila neki bitan ili iznadprosječni faktor u serijalu), gameplayem i atmosferom mi je i jedna od najboljih Zelda uopće. Jako inovativan gameplay i kontrola lika koja u nijednom trenu ne zakazuje - 9/10


_____________________________________________________________

Napomene:
- igre su poredane redom odigravanja unutar pojedinih platformi
- lista će biti osvježavana na mjesečnoj bazi
- vrijeme navedeno je ukupno utrošeno vrijeme u igru do trenutka ocjenjivanja/stavljanja na popis, sa mogućim višestrukim prelascima odn igranjem MP-a

_____________________________________________________________

Lista 2011.
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2013., 19:56 Shimmy »

*

sajo

  • **
  • 417
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #6 : 06. Prosinac, 2011., 20:36 »
Platforma: PC

Januar:
Lord of the rings: Return of the King - poprilično teška igra, mane nalazim u linearnosti, odnosno konstantnom samoponavljanju, samoj dužini misija koja dodatno otežava posao, nije odigrana do kraja;  ocjena: 6,5/10
Bully: Schollarship Edition - pravo malo savršenstvo, žalim što nisam odigrao prije godinu dvije, jer bi je tada bolje doživio zbog toga što je igra može se reći, namijenjena mlađim gamerima, najveće mane su svakako dug početni loading i kamera koja se može veoma lahko izgubiti; ocjena: 8/10
Prison Break: The Conspiracy - srednja žalost, užasan combat sistem, priglup Al, katastrofalno odrađeni modeli nekih likova (Sarah, Westmoreland, Pope...), te slaba priča; predivno dizajniran Fox River, solidna grafika i voice acting, tko je PB fan, ovo mora odigrati; ocjena: 5/10

Februar:
Resident Evil 4: Inače moja prva igra iz serijala i mogu reći da sam oduševljen, isprva teško kontrolirati i ciljati, ali ubrzo se stekla navika, priča zadovoljavajuća, gameplay nelinearan i poprilično savršen, najviše mi se svidjelo napucavanje; ocjena 9/10
X-Men Origins: Wolverine: Dobra igra, igraču daje stvarno osjećaj kontroliranja Wolverina, mane su predugi loadinzi i propadanje tekstura, gameplay diduše poprilično linearan; ocjena 7,5/10
Call of Duty 4: Modern Warfare: Dobra grafika, priča osrednja, napucavanje odlično odrađeno, mp isto dobro urađena, nečudi me što se jednako igra, kratka kampanja; ocjena: 8.0
Call of Juarez: Najbolja western igra koju sam igrao, priča iznenađujuće solidna, napucavanje dobro, doduše malo oružja, voice acting isto dobar, atmosfera savršena, stvarno dobra igra; ocjena 8,5/10
Batman. Arkham Asylum:: Definitivno jedna od najboljih igara koje sam igrao do sada, sve odlično odrađeno, priča, grafika, zvuk, Asylum odlično dizajniran, ipak, skoro svaki bos/minibos se na isti fol dobija; ocjena 9,5/10

April:
Dead Space: U usporedbi sa sličnim igrama veoma je dobra, priča je solidna, ali i donekle predvidljiva. Glavni lik previše šutljiv, ostali likovi fino okarakterizirani, voice acting savršen, alieni su baš maštovito pdrađeni, oružja također. Negdje se može naći dio gdje igra malo previše traži, ali ipak, sve u svemu je dobra igra; ocjena: 8/10

Maj:
Call of Juarez: Bound in Blood: Koliko god prva igra bila dobra, ova je još bolja. Priča je savršena, sa preokreta i zanimljiva, napucavanje savršeno, grafika prelijepa, atmosfera kao da je izašla iz filma sa Clintom Eastwoodom,   
savršeno; ocjena 9.5/10

Jun:
Marvel Ultimate Alliance: Priča je, mogu reći, sasvim solidna. Gameplay je fin i sadržajan, napada ima puno i raznovrsni su. Jedna od zamjerki bi bila to što je izbor heroja premali, ponudili su samo osnovne, dok se kroz igru mogu otključati tek neki. Malo je poduga, oduzela mi je nešto više od 16 sati; ocjena: 7.5/10

Jul:
The Witcher - Među najboljim igrama koje sam ikada odigrao. Savršena priča, gameplay, sound, grafika. Jedina mana se može naći u predugim loadinzima. Krasno; ocjena: 9.5/10

August:
The Incredible Hulk - Veoma zabavno iskustvo. Priča je šuplja, likovi isprazni. Grafika kao iz 2002. a ne 2008. AI je blesav, misije su jednolične (uništi ovo, spasi ono). Ipak, sandbox elementi spašavaju igru, bude veoma zabavno halati gradom, a i kontrole su pristojne; ocjena: 6/10

Septembar:
Half-life 2 - Jedna od najigrivijih igara ikad. Količina sadržaja je nevjerojatna. Likovi su fino predstavljeni, priča ok, mada slabije razumljiva. Varijecije između levela su fenomenalne; ocjena 9/10

Decembar:
Lara Croft and Guardian of Light: U redu je igra. Zagonetke su dobro zamišljene, nekad se zna desiti da se ponove, ali to je nebitno. Priča zanemarljiva. Gragika na mjestu. ocjena:8/10


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zadnje odigrano: Lara Croft and Guardian of Light
Trenutno igram:
« Zadnja izmjena: 08. Prosinac, 2012., 19:17 sajo »
if life suddenly just got a bit harder, you most likely just leveled up

Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #7 : 07. Prosinac, 2011., 17:28 »
IGRAPLTFOCJENADOJAM
PES 2012X36084/100Zabavan gameplay,dosta izazovan na najtežoj razini.Veća mana je,kao i u prijašnjim PES-ovima,loš AI golmana.
The elder scrolls V:SkyrimX36080/100Puno sadržaja,dobra priča.Mane su dosadna prešetavanja i prosječna borba.
Trials HDX36090/100Zabavna arkadna igra s jednostavnim ciljem - doći do cilja u što kraćem vremenu i sa što manje padova s krosera.Ima puno staza i razina,od lakših do težih.Velika mana je što je jako teško proći staze pri kraju igre,tu prestaje zabava i počinje frustracija i zbog toga ocjena nije još veća.
GTA:Episodes from Liberty CityX36092/100DLC za GTA IV s dvije odlične priče koje se preklapaju međusobno i s pričom iz GTA IV.Ima povremenih bugova,ali ništa strašno.
Tomb raider:AnniversaryX36077/100Puzzleovi su dovoljno izazovni,ali ne previše.Borba je jednostavna kakva i treba biti.Mane su ponekad nespretne kontrole i kamera.
Shank 2PC81/100Puno akcije,zanimljiva grafka u stilu stripa,bossovi ne frustriraju kao u nekim igrama.Kampanja je ipak malo prekratka.
Resident evil 4X36083/100Atmosfera je jako dobra kao i napucavanje,dužina igre i razna nadogradiva oružja.Jedino su mi na početku smetale kontrole za koje koje treba vremena za navikavanje.
Where's my water?iPhone85/100Glavni cilj igre je prevesti dovoljnu količinu vode do aligatora Swampya,ali pravi izazov je usput napuniti 3 patke vodom.
Binary domainX36098/100Glasovne naredbe,gomila akcije,fenomenalna priča,nadogradiva oružja i skillovi čine jedan od najboljih TPS-ova ikada.
Cut the ropeiPhone81/100Podsjeća na Where's my water po tome što tu imaju 3 zvjezdice za pokupiti.Također jako zabavno.
PrototypeX36068/100Solidna igra.Borba je prosječna,prevelik broj protivnika odjednom zna biti iritantan,a i misije su repetitivne.Stvar spašavaju eventi i puno collectiblesa.
N.O.V.A.iPhone85/100Jako dobar rip-off Halo-a.Ima puno vrsta oružja od pištolja do bazooke.Multiplayer je odličan.Jedina mana su jednolični nivoi.
Prototype 2X36074/100Napredak u odnosu na prvi Prototype kod kontrola,borbe,skillova,upravljanja vozilima i još nekih sitnica.
Angry birds:RioiPhone62/100Ništa posebno.Svi nivoi su nemaštoviti i jako slični.Jedino mi se sviđa realna fizika predmeta.
Cut the rope:ExperimentsiPhone80/100Jednako dobar kao i originalni Cut the rope osim što su gotovo svi nivoi prejednostavni.
Rayman:OriginsX36087/100Jednostavan,zabavan,raznolik i dosta dugačak za jedan 2D platformer.Leveli se uvijek mogu ponovno igrati radi time chalengea,osvajanja electoonsa,itd.Neki dijelovi pri kraju igre su ipak dosta teški pa to malo smanjuje ocjenu.
Sheep,dog 'n' wolfPS182/100Igra na prvi pogled izgleda kao da je namijenjena isključivo djeci,ali kasniji nivoi zahtijevaju dosta mozganja i mogu i starijim gamerima dati dovoljan izazov da zaigraju ovu igru.
Max Payne 3X36086/100Liči na filmski spektakl sa svim onim cut scenama,naracijom i slow motionom što je po meni jako dobro napravljeno.Mjesta okršaja su zanimljiva (npr.tribine nogometnog stadiona).Jedini minus je linearnost.
Ghost recon:Future soldierX36091/100Odlična kombinacija stealtha i akcije,jako dobar cover sustav,fluidne kontrole,zanimljivi futuristički gadgeti.
Crystal defenders:Vanguard stormiPhone59/100Nije mi legla igra jer jako brzo postane naporna.
InversionX36070/100Dobra igra,nije mi jasno zašto je dobila toliko negativnih kritika od raznih recenzenata.Ova stvar s gravitacijom uopće nije loše napravljena,čak mi se i najviše svidjelo napucavanje u Zero gravity zone.Partnerov AI je jako dobro napravljen,nanosi veliku štetu protivnicima.Jedna velika mana je što ima previše boss fightova.
Fifa streetX36075/100Zahtjeva podosta vremena da se nauči igrati kako treba i da se prođe world tour.Ima raznih vrsta igara.Najviše mi je smetalo nerealno kretanje igrača,a pogotovo golmana.Sve u svemu jako zabavno kad se nauči igrati.
Shadows of the damnedX36076/100Jako dobra prezentacija,atmosfera i maštovitost.Demoni su raznoliki,kontrole solidne,a humor odličan.Priča je završila otvorenim krajem tako da bi mogao izaći i nastavak.
Transformers:Fall of CybertronX36085/100Puno eksplozija,odlična grafika i gameplay.Dobra stvar je i što se gotovo svako poglavlje igra s drugim likom,a svaki lik se transformira u svoje vozilo.
Transformers:War for CybertronX36084/100Jednako dobra igra kao i Fall of Cybertron,jedino je ocjena manja za 1 zbog zadnje borbe u 10.poglavlju koja je bila jako frustrirajuća.
Sleeping dogsX36092/100Odlična borba,priča i misije.Mane su neprirodna vožnja i manjak oružja.
Fifa 13X36095/100Puno realnija od PES-a,komentatori su bolji,velik izbor klubova.Mane su što obrana nekad ne reagira kako treba i što nema Hrvatske reprezentacije.
Beyond good and evil HDX36086/100Odlična priča,prilično dobra borba,istraživanje bisera i fotografiranje životinja je jako zanimljivo.Mana je kamera koja u nekim dijelovima igre zna biti iritantna.
From dustX36082/100Nisam dovršio igru jer mi uvijek zašteka na jednom dijelu tako da je ovo okvirna ocjena.
OutlandX36078/100Dosta dobra igra,zahtijeva punu koncentraciju i dobre reflekse.Za jedan 2D platformer je i dosta dugačaka.Ocjena bi bila veća da postoje checkpointi kod boss fightova.
DishonoredX36088/100Može se igrati kao stealth ili kao čista akcijska igra osim što treba pripaziti na municiju,uvijek ima nekoliko načina na koje se mogu proći misije.
Halo 4X36089/100Odlična grafika,zanimljiva priča,bitke na otvorenom daju dosta slobode.Jedino ima premalo dijelova u kampanji u kojima se koriste vozila što je po meni najzabavniji dio u Halo-u.
Call of duty:Black ops 2X36082/100 Kampanja je nešto duža nego u prethodnim COD-ovima,ima još nekih dobrih noviteta poput jahanja konja.Zombiji nisu loši za igrati co-op,ali ima premalo mapa.
« Zadnja izmjena: 26. Srpanj, 2013., 20:33 Daky101 »

Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #8 : 03. Siječanj, 2012., 11:37 »
XBOX 360

IGRA                                                          OCJENA        DOJAM
Battlefield 3                                                 90/100          Odlično napravljeno! Iako je na PCu grafika puno bolja ovdje je isto jako dobra!
Fifa Street                                                   85/100          Odlična igra, sa ponekim manama. Izvor odlične zabave.
Fifa 12                                                        95/100          Najbolja Fifa do sada, sviđa mi se animus engine. Još im samo fale licence za ligu prvaka!
Forza Motorsport 4                                       75/100          Nikakve značajnije promjene, samo uljepšana Forza 3 sa par staza novih i par novih bezveznih auta, nema više Porschea, te nema najnovijih superautomobila (npr. Aventador). Valjda će to putem DLCa gamad lopovska. :)
GTA IV                                                        98/100          Odlična igra, predobra priča i kao i uvijek savršen gameplay!
The Elder Scrolls V: Skyrim                           92/100          Šta reći? Sjajna igrica, iako ponekad malo dosadna.




PC

IGRA                                                          OCJENA        DOJAM
Crusader Kings II                                          60/100         Prekomplicirana i zamarajuća igra sa nekim ne baš najboljim rješenjima, ali jako opširna.
Grand Theft Auto San Andreas                       95/100         Jako opširna i zanimljiva igra iako ponekad neki djelovi zamorni.
Grand Theft Auto Vice City                             99/100         GTA s daleko najboljim ugođajem i nekim od najvećih hitova svih vremena!
The Witcher 2; Assassins of Kings                  95/100         Definitivno najbolji RPG koji sam ja ikada igrao! Savršena priča, igra te jednostavno tjera da ju igraš sve više i više.


Android (Xperia Play)

IGRA                                                          OCJENA        DOJAM
Asphalt 6                                                     90/100          Odlična arkadna vožnja, možda malo više autiju i raznolikijih staza na istim lokacijama.
Backstab                                                      87/100          Definitivno jedna od najboljih igrica za mobilne platforme sa ponešto bugova koje se može i zanemariti. Moja recenzija.
Crash Bandicoot                                           70/100          Odlična igra, ali često prezahtjevna i iritirajuća.
Crash Bandicoot 2                                        85/100          Puno bolja od originala, odlična avantura sa nekim manjim manama.
Crash Bandicoot 3: Warped                           93/100          Najlegendarnija i najbolja igra u serijalu, samo par malih zamjerki koje su podnošljive.
Grand Theft Auto 3                                       90/100          Igra koja je, moglo bi se reč, otvorila potpuno novi žanr. Legandarne misije, likovi, auti i okružje.
Modern Combat 3: Fallen Nation                    90/100         Najbolji FPS za mobitele, odlična grafika!
Virtua Tennis Challenge                                75/100          Dobra simulacija tenisa, ali nema prave igrače. Ima poneke bugove i neke preteške protivnike.
Where's My Water?                                      95/100          Najbolja igrica za smartphone! Ma kakvi Angry Birdsi!



Trenutno se igra: GTA IV Episodes From LC (Xbox 360), Fifa Street (Xbox 360).
U planu počet igrat: COD MW3 (Xbox 360).
« Zadnja izmjena: 23. Ožujak, 2012., 21:03 Bazinga »
When I get sad, I stop being sad, and be awesome instead... True story !

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #9 : 05. Siječanj, 2012., 11:58 »
Siječanj

PC

Q.U.B.E: Quick Understanding of Block Extrusion - 85/100 -Odlična logička igra napravljena na UDK. Pohvale idu na zanimljive zagonetke koje se kreću od jednostavnih do malo složenijih i što je nabitnije nisu dosadne niti naporne (osim jedne s magnetima i četiri kocke). Preporuka svakome tko želi zaigrati zanimljivu logičku igru.



Veljača

PC

Oil Rush - 80/100 - Dobar koncpet, zanimljiv mp, kampanja za zaboraviti
Jagged Alliance: Back In Action - 50/100 - Previše bugova, čudnih odluka u dizajnu i jednostavno nedovoljno dobro.



Ožujak

PC

Vessel - 88/100 - Odlična igra sa zanimljivim zagonetkama i fanastičnom steampunk atmosferom, pohvala ide i za glazbu. Preporuka svim fanovima logičkih igara.
Stacking - 90/100 - Same pohvale za igru. Izgled, prezentacija, zadaci, radnja, sve na visokoj razini. Jednostavno sam oduševljen igrom.

PS3

Twisted Metal - 78/100 - Multiplayer zabavan, single zaboravljiv. Za ljubitelje serijala preporuka kao i za one koji se žele uništavati vozilima.



Travanj

PC

Gettysburg: Armored Warfare - 48/100 - Ambiciozna igra koju su bugovi ubili.
Botanicula - 98/100 - Savršeno simpatična igra za sve uzraste.
Naval War: Arctic Circle - 73/100 - Ako volite pomorske strategije ovaj naslov treba odigrati onda.



Svibanj

PS3

Starhawk - 81/100 - Zanimljiv i zabavan multiplayer, singleplayer zaboravljiv.



Lipanj

PC

Iron Front: Liberation 1944 - 65/100 - Dobar WW2 sandbox na ArmA 2 engineu. Kampanju izbjegavati dok je patchevi ne poprave.



Srpanj

PC

Limbo - 88/100 - Igra sa predivnim grafičkim stilom i zanimljivim zagonetkama. Broj različitih načina za umrijeti također je impresivan. Pred kraj mi bila malčiće naporna.

The Void - 85/100 - Fantastična ideja za igru. Dizajn također za pohvalu jer su Braća baš kao da su iz SH3 ispali. Ono što me iznenadilo je težina, dugo nisam igrao neki naslov koji nimalo ne prašta, a kažnjava gdje god stigne. Izgleda da ne znam dobro manipulirati bojom. Ovo bi preporučio svakome tko traži nešto drugačije za odigrati.

PS3

Rainbow Moon - 90/100 - Predivni i zarazni SRPG. Dovoljno je reći da me dugo neka igra nije mogla držati i do 4 sata za ekranom. Također preporuka svim vlasnicima PS3 koji traže igru na koju će ljeto potrošiti ako odluče sve istražiti.



Kolovoz

PC

A Valley Without Wind - 90/100 - Odličan platformer koji može trajati satima i satima. Hrpa toga za istražiti u prevelikome svijetu. Grafika, odnosno art style meni predivna.

Iron Brigade - 82/100 - Zanimljiv spoj opermanja mecha i tower defense dijela. Šteta što potonji nije više iskorišten jer broj različitih tornjeva ovisi o tijelu mecha. Poprilično zabavna igra.



Rujan

PC

Inquisitor - 85/100 - Odlična izometrija sa tematikom koja je jako rijetko viđa. Zabavna igra u svakome pogledu, ne samo zbog mogućnosti mučenja i spaljivanja ljudi. Svim ljubiteljima IE preporuka.

Torchlight II - 90/100 - Prezabavan ARPG bilo da se igra solo ili co-op. Ako netko traži igru za ubiti puno sati ovo je prava stvar.

PS3

Tokyo Jungle - 77/100 - Interesantna ideja, neloša izvedba ali može postati naporno da se otključaju sve životinje. Preporuka svima koji vole probati drugačije igre, a ni cijena nije velika.



Listopad

PC

Chivalry: Medieval Warfare - 83/100 - Zabavno srednjovjekovno masakriranje. Za one kojima su dosadile puške u multiplayeru ovo je dobra preporuka.

EuroTruck Simulator 2 - 80/100 - Poprilično zabavna igra za sve one koji uživaju u vožnji.



Studeni

PC

Rock of Ages - 90/100 - Odlična ideja i savršena prezentacija. Šteta jedino što boss bitke nisu mrvicu izazovnije.

Giana Sisters Twisted Dreams - 90/100 - Old school platformer sa predivnom grafikom i soundtrackom te zanimljivim konceptom prebacivanja sestara.



Prosinac

PC

Frozen Hearth - 65/100 - Solidna igra s loše riješenim multiplayerom. Ako netko traži neki RTS za odigrati dok ne nađe ništa pametnije, ovaj naslov može ubiti malo vremena.
« Zadnja izmjena: 31. Prosinac, 2012., 13:39 snowblind »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #10 : 31. Siječanj, 2012., 09:45 »
Batman : Arkham Asylum - Odlična je igra, baš sam iznenađen. Odličan sustav borbe koji vrhunski funkcionira, atmosfera super, neloše posloženi svi elementi betmenske priče. Očekivo sam da će bit u stilu filmova al stripovski je, i ispalo je odlično. Traje točno kolko treba da ne postane naporno i tak. Nije među najboljim TPA-ima al da je jedna od boljih zadnjih godina, jest. 4/5

Batman : Arkham City - Nema posebno novina u odnosu na prethodnik (ustvari više manje ništa), ali opet odlična. Ima genijalnih djelova, npr dio sa Al Ghulom, ili općenito zadnji dio igre, zadnjih par sati. Međutim cijela atmosfera grada je dosta loše pogođena, sve je jako prazno i dizajn je jako dosadan. Sub-Misije su većinom jako naporne, ne nude ništa zanimljivo nit su vrijedne igranja. Previše se forsa tučnjava pa i to postane dosta dosadno jer je sve više manje ponavljanje dvije tipke, mislim može se koristit pecto addona ali nema potrebe i ustvari te češće može sjebat nego ti pomoć. Uglavnom solidno, nemam većih zamjerki. 3/5

Kingdoms of Amalur: Reckoning - Ne igram inače RPG-ove, ali ovaj me baš oduševio svojom jednostavnošću, dizajnom i potpunom kežualnošću. Priča je okej, glavni kvest je okej iako imam osjećaj da traje doslovno 6 sati da se završi il nešto. Ali svijet rula, ima oko 200 kvestova koje sam sve riješio, milijon itema, ma zakon. Sve je jako user friendly i jasno. Borba rula, pogotovo kad se dobije pecto magija i sranja od kojih većina je ekšli korisna. Baš mi je nekako prirasla srcu igra, iako realna ocjena je nekakva četvorka. 5/5

Broken Sword: Directors Cut - Igrao sam na Ipadu pa nemam neke predobre riječi za kontrolu, međutim igra kao takva prenesena je okej. Voice acting koji je u originalu fenomenalan na ipadu je bio užasan najviše zbog kvalitete zvuka koja je abismalna. Kontrole su grozne i neintuitivne, ali opet pređeš preko svega toga jer je to ipak BS. Dodane scene su iznad očekivanja dobre, iako su zagonetke malo naporne nekad. Sistem hintova je super također. Broken Sword per se je naravno fenomenalan. 4/5

Resonance - Mada inače izbjegavam fejk "retro" avanture, odlična SF priča i par stvarno inovativnih elemenata me uvuklo brzo. Voice acting odličan, atmosfera super, ne previše teške zagonetke. Kežual skroz. 4/5

Black Mesa - HL1 sa mehanikom HL2. HL1 nisam nikada volio, ružna igra čudne akcije, ali ovo je pun pogodak. Na trenutke izgleda očaravajuće, prekrasne razine i dizajn. Akcija je opet onako, meh, najviše zbog AI-a ali oružja su jako zadovoljavajuća i zabavno je. Ima par napornih bagova ali ništa posebno iritantno. 4/5

Bulletstorm - E ovo mi se jako svidjelo unatoč objektivno smečošću. Prvo nije zahtjevna i odlično je izgledala i na mom smećepjutoru. A stvarno postoji trenutaka kada igra izgleda čudo. I inače su novi FPS-ovi nakrcani nekakvim linearnim triger scenama al obično je to smor, od COD-a 4 nisam ovolko uživao baš u fenomenalnom linearnom izrežiranom gameplayu. Art je jako lijep, u nekim trenucima te baš očara dizajn i veličina svijeta i svega. Akcija je, naravno, lagani smor - da nema skillshota bilo bi jako dosadno al ovako je dosta okej i izdrži se. Al ono što mi je neočekivano rulalo je scenarij i priča općenito, sve je puno glupog isforsiranog psovanja al likovi su jako lajkabl i paše nekako sve to zajedno. Priča je hejtana, ali ustvari je jako dobra, solidno okarakterizirani likovi i odličan voiceacting te baš nekako natjeraju da odigraš do kraja. Šteta zbog cliffhangera, valjda će doć nastavak. 4/5

Dishonored - Prava new age kežual igra. Jako lagana, opuštena, uvuče te u svoj svijet bez da se mora pretjerano misliti o tome da ću umrijet il nešto. Setting fenomenalan, art i atmosfera prate, sve je jako inventivno i nema nekog preočito posuđivanja (sem HL2 malo), jako kul steampunkish dizajn. Priča je zanimljiva, makar šteta što se mora puno čitat popratnog materijala da se shvati sve, to smara. Međutim od onog šta sam pročito malo, super je izdizajniran svijet, likovi i priča. Gameplay je dobar, igra daje slobodu izbora i balans je solidno postignut. Akcija je okej, mehanikom dosta podsjeća na Bioshock ali ovdje je sve zajedno puno bolje izvedeno. Jedino su dosta lejm apgrejdovi i većina moći, nema ih potrebe koristiti i nisu nešto "kul" pa nekako nema smisla skupljati novac/rune što je šteta jer je jako zabavno. Ne traje dugo što je plus, a dosta sam uživao, baš je skoro sve napravljeno kako treba. 5/5
« Zadnja izmjena: 21. Listopad, 2012., 19:58 Jadran »
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Illidan

  • ******
  • 3553
  • DECKI LOL
    • Hrvatska Cyber Liga
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #11 : 04. Veljača, 2012., 01:46 »
A.C. Revelations  [6,5/10]  
do sada najlošija igra u serijalu, novine u igri mi jednostavno nisu sjele (bombe kao jedna od glavnih novina gameplaya su se pokazale predosadne i "preslabe", nakon početnog forsiranja samog sebe da ih koristim sam jednostavno odustao), tower defense je prešlampavo izveden i definitivno se vidi da je ubačen nekako "na silu". Također su mi i likovi u igri nekako nekarizmatični naspram prošlih nastavaka.

L.A. Noire  [7,5/10]  
Odlično pogođen setting kojem najviše doprinose savršena glazbena podloga i voice acting. Ogroman grad koji nažalost gotovo uopće nemate razloga istraživati, jer ne postoje nikakve sporedne misije, achievementi i slično. Nažalost igra je jako neoptimizirana, te je uz solidnu konfiguraciju (i7 + 4gb rama + hd 6870) fps znao padati na mizernih 5-10 na momente (pogotovo tokom vožnje), te je to i glavni razlog nešto niže ocjene nego što je igra možda zaslužila.

Bastion [9,5/10]
Pravi mali dragulj! Fantastično jednostavna, ali opet nekako zarazna, možda i jedina odigrana igra u zadnjih godinu dana koju jednostavno nisam mogao prestati igrati. Glazbena podloga u kombinaciji sa naratorom koji cijelo vrijeme "priča priču" vas doslovno odmah uvlače u igru, a doista raznoliki level design osigurava da igra nikada ne postane dosadna. Jedina mana joj je možda kratkoća. Uz to igra ima svega 700-injak MB, pa iskrena preporuka svima

Serious Sam HD: The First Encoounter [7/10]
Odlično no brain napucavanje, zamjerka je što sa vremenom ipak postane repetativno. Igra je teža od većine današnjih FPS-ova i bilo je par situacija u igri koje su poprilično teške, ali opet ne frustrirajuće (prelazio sam na normal).

Mass Effect 3 [8/10]
IMO lošiji od jedinice i dvojke, ali još uvijek jako zabavno + tjera da se konstantno igra dalje i dalje kako bi se napokon otkrilo kako završava priča cijele trilogije. I onda dođe kraj aka najveće razočaranje o kom je već sve napisano. Falilo mi je emotivnih trenutaka, a igra općenito dosta lošije prezentira priču od prethodne dvije. Nije loše, al očekivao puno više.
« Zadnja izmjena: 26. Ožujak, 2012., 11:29 Illidan »

Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #12 : 01. Ožujak, 2012., 13:55 »
AC: Revelations - Dobra igra AC serijala, jako dobra no doista se vidi kako fali inventivnosti i novina općenito. Grad je kao i uvijek prekrasan no prolaznici drveni kao i uvijek, misije su okej, bombe mi se sviđaju, no ne mogu se oteti dojmu da to sve polako odlazi u reciklažu. Misije postaju pomalo identične, priča se rasteže i reže u epizode koje zahtjevaju nove nastavke i DLC-ove. Sviđaju mi se novi grad tj. setting, nove animacije egzekucije itd. Uz neke sitnice fali i malo stealth novina. No MP je zakon i igra je općenito i dalje dobra. 8/10

Syndicate - Osobno, prilično zabavan FPS. Malo podsjeća po tematici i priči na Deus Ex:HR. Hakiranje je zabavno, a rezultati korisni, napucavanje također zabavno, grafika je i više nego dobra ima krvi ima svega. Čini mi se da imaju nekih par poznatijih glumačkih faca koje odrađuju voice over iako su likovi neuvjerljivi, bezkarakterni i slabo pamtljivi. Velik raspon zanimljivih oružja. Ima svojih mana kao što je kratkoća, no igra je sasvim okej. Predvidljiva je i klišeizirana igra, no ima svojih trenutaka. 7.5/10

R.U.S.E. - Ne mogu, a da ne dodam R.U.S.E. na popis. U ovoj brzoj i opširnoj strategiji u 2012 uspio sam stići do 40 Lvl uz još jedan prolazak kampanje. Osvojila me ova taktička strategija. sve bi pohvalio; od grafike, gameplaya, fluidnosti zoomma, jedinica, kartica prevara itd. Ima par gameplay nedostataka, no to su sitnice. Jedna od najboljih WWII strategija. 8.5/10

The Darkness 2
- Iako nisam igrao original, sviđa mi se donekle priča, cell shading grafika je okej, mafijaši su donekle okej iako nisu likovi baš pamtljivi, klanje i pucanje je okej. Igra je kratka bez obzira na dva ili više završetaka. Onaj Johhny koji čita relice je iritantan. Kao bezumni FPS u kojem se treba držati mraka i klati ljude je okej. Nije ništa spektakularno i pamtljivo i doista je kratko. Ak vam se puca i kolje par sati ili ako ste okorjeli fan serijala da, inače zaobiđite. 5.5/10

Rayman: Origins
- Prezabavan, šaren brz i izazovan platformer. O Raymanu se nema što puno pričati, priče nema gameplay je zabavan i brz, a kontrole su par tipaka. Staze su šarene i raznolike. Rayman ima u sebi neku dozu nostalgičnosti i tjera vas da se osjećate opet kao klinac dok ga igrate. Super co-op. Obavezno isprobati. 9/10

Botanicula - Šta reći ? Koju posluku porati ? Amanita design me opet iznenadio maštovitošću. Zabavna pnc igra pomalo djetinjastog izgleda, no šarmantna, ugodna za uho i oko. Zagonetke nisu teške i priča je zanimljiva za pratiti. 8.5/10

Sniper Elite V2 - Usprkos mlakim recenzijama meni se igra svidjela. Setting drugog svjetskog rata mi je pasao. Grafika je i više nego dobra. Balistika je realna i dobra, no čudna kod automastkih oružja.Voiceover glavnog lika je dosadno američki rambo hrapavi klišejizirani glas. Kill kamera je podosta zabavna. Prilično je kratka igra no, radi dovoljno dobar posao da se osjećate kao pravi snajperist, bar u većini trenutaka u igri. 7.5/10

Mass Effect trilogija - Konačno odigrao sva tri nastavka u komadu sa svim DLC paketima. Omiljena tps igra koju nikada nisam smatrao RPG om i to se najmanje osjeti u trojci. Dobra priča, dobra trilogija, odlične atmosfere i prezentacije. Genesis strip je odličan i sviđa mi se Katsumi misija i lik. Trojka je dovoljno napeta. Kraj trojke nije loš, nego je loše to što su svi mogući završeci isti. Ponekad sam dobio dojam kroz trilogiju da moji odabiri i nisu tako masivni, ponekad imam osjećaj da bi se trebala zvati igra tiny effect. Svejedno odigrati u komadu je užitak. Shooter, sapunica, akcija, voice acting i sf priča at it's best. 9.5/10

Max Payne 3
- Dobar stari Max. Koji to zapravo i nije. Ima tu dosta nedostataka i igra izgleda nezavršeno. Soundtrack je loš, kill cam naporna, nevjerovatno nerviraju nepotrebne animacije otvaranja vrata gdje ti onda prebaci oružje. Priča nije posebno uzbudljiva i žalosti me što na početku već vidiš kraj puta(zadnji nivo). Grafika je jako dobra i napucavanje zabavno, a igra radi fluidno, bez imalo trzanja. Prezentacijski malo prešareno za mračnog Maxa. Ima solidan broj nedostataka, no igra uopće nije loša i to je na kraju onaj mindfuck koji će te natjerati da odigraš trećeg Maxa htio ne htio. 8/10

Quantum Conundrum
- Ovaj ambiciozni first person puzzle platformer se pokušao udaljiti što više od naziva "klon" Portala iako je Portal očit uzor skoro u svakom koraku i u tome pomalo ne uspjeva tj. ne uspjeva ispuniti očekivanja. Neatraktivna skoro pa ružna grafika, dugi i ne baš pretjerano maštoviti nivoi, prazne sobe, ograničen dizajn i čak neki žešći padovi frameratea kod checkpointova na dulje vrijeme iako je engine nezahtjevan. Nudi neki izazov i ima dobru ideju o 4 dimenzije, no zbog nekih nedostataka brzo dosadi. 5/10

Insanely Twisted Shadow Planet - Čekao i konačno dočekao da ITSP dođe sa XBLA na PC. Odličan mračno, šaren, zabavan platformer. Jedan od najboljih koje sam igrao dugo vrijeme. Jednostavno vas sili da pregledate svaki kutak. Zanimljiv stil, savršen gameplay. Jedina zamjerka je na igrinu kratkoću. Odličan dizajn. 9/10

Angry Birds - Seasons, Space & Star Wars - Ljute ptičice su još jednom pokazale da su sam vrh zabave bez obzira na kojoj se platformi igraju. I nakon već solidnog broja ekspanzija i dalje su neodoljive kada ti dođe trenutak da „baciš“ koji nivo „ptičica“. Gravitacija u Space-u nudi novu dozu frustracije i zabave. Malena igra je od svih hitova dokazala da je "najdruštvenija" igra i najslabiji gameri su me žicali da bacimo nivo-dva ptičica. Star Wars edicija je uvela novu dozu humora, ptičica, nivoa i zabave. 9/10

Darksiders 2
- Dobra igra sa odlično izbalansiranim platformer/hack and slash dionicama. Grafika je okej, iako na nekim dijelovima izgleda naprosto smiješno. Priča je subjektivno srednja žalost, al nastavlja se na prvi dio. Dobio sam dojam da je gospon smrt iliti glavni lik potrčko koji samo mrmlja, a trebao bi biti badass. Soundtrack mi je na nekim dijelovima vrlo mlak i kao da potpuno promašuje setting, a na nekima je jednostavno EPIC. Dosta oružja, DLC-ova, zanimljivi bossevi, iako je raspon neprijatelja mogao biti malo veći. I sveukupno sam zadovoljan, iako zbog trenutne financijske situacije sumnjam da će THQ poživjet da izbaci preostala dva nastavka franšize. Edit: I nije. R.I.P. THQ. 8/10 

Borderlands 2 - Odličan FPS koji itekako drži vodu svome prethodniku. Priča i njeni motivi su već viđeni dosta puta, no poseban štih igri daju njeni ludi likovi i perverzan i opičen humor. Mnoštvo ludih i lako pamtljivih likova, veliki broj neprijatelja, veliki broj oružja, misija, easter eggova, područja i slobode. Takav bi svaki FPS trebao biti, a znam da će izaći još brdo dobrih DLC-ova. True Vault Hunter prolaz, mega teški bossevi, zanimljive priče, tajna područja i brdo izazova; sve što čovjek poželi plus co-op. Kvazi rukom crtana cell shading grafika ne smeta nimalo kao ni u originalu, dapače zbog nje je Borderlands, zapravo Borderlands. Učitavanje tekstura i dalje kasni, a ima igra i preludih i nadasve smiješnih glitcheva. Moj kandidat za igru 2012 godine. No, nikako ne mogu vidjeti tih bazilion najavljenih oružja, nekako se samo razlikuju u boji, minimalu dizajna i statistici. 8.5/10

Dishonored - Zanimljiv stealth based FPS sa nekim inovativnim gameplay aspektima. Iako je motiv (osveta) viđen već milju puta, priča je dobra i sviđa mi se način na koji je ispričana i način na koji se odvija bez obzira na očigledni preokret u radnji. Grafika osobno mi ne izgleda zastarjelo, izgleda dosta dobro iako je dizajn lica likova poprilično gadan. Kretanje lika mi je malčice presporo. Fora oružja, više "puteva" za odabrat, nekoliko završetaka igre te sjajna atmosfera i "industrijalni" setting daju iznenađenje godine, no ne i igru godine. 8/10 

GG 2012 živjeli :hug
« Zadnja izmjena: 03. Listopad, 2015., 19:37 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Chaky

  • *
  • 129
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #13 : 01. Ožujak, 2012., 14:34 »
Da nastavimo popis iz 2011.  :clap:
Prosli tjedan je slozen novi hardware, pa se nadam da ce u ovoj godini biti vise "novih" naslova koji su ga s nestrpljenjem cekali.  :hug
A vjerujem da ce se i neki "stariji" naslovi odigrati jos koji puta, sada u punom sjaju.
Naravno jos nisam odigrao do kraja neke naslove koje sam zapoceo u 2011., ali njih necu tu ponavljati, nego ce se mozda povremeno pojavljivati u trenutno igram i sl.



IGRAPLTFOCJENADOJAM
Castlevania: Lord Of ShadowPS390/100Igra je linearna, sto je po meni dobro, jer se teze izgubiti. Gameplay fluidan, comboi isto. Treba malo i taktizirati, nije cisti buton mashing. Comboi, obrambene i napadacke magije, te fight focus. Lokacije su predivne. Stalno novi neprijatelji. Soundtrack prilicno dobar. Ako se ne varam narator/NPC je Kpt. Picard  :hug Ocjena je prilicno visoka, jer sam slab na vampire, vukodlake, demone i ostala stvorenja mraka  :kava: Zavrsio. Iznenadenje na kraju. Sad ostaje samo Paladin tezina i platina. Ali nije hitno.
King's Bounty: The LegendPC75/100Prilicno dobar klon Heroesa, ali sa super pogodenim RPG elementima. Stalno te tjera da odigras jos samo ovaj potez, tj. da jos samo vidim sto je iza ugla. Kretanje po mapi je u realnom vremenu, a borba je na poteze. Neprijateljske jedinice su vidljive na mapi, pa ih mozete i zaobici, ako vam ne odgovara borba u tom trenutku.
Puzzle DimensionPC??/100Logicka igra tvoraca legendarnog Kula Worlda s PS1. Princip je isti. Treba prevesti kuglu po raznim nivoima do izlaz. Tek sam odigrao prvih par nivoa, ali mi je Kula World za sad u boljem sjecanju  :hug Nekako mi je vise odgovarao dizajn i zamke iz KW-a. Bile su vise saljive.
Mass Effect 2PC90/100Odlicna igra, ali mi je nekao ostao u boljem sjecanju prvi dio. Izgleda da je igra vise orijentirana na akciju, nego na RPG i laksa mi je nego prvi dio. U drugom dijelu su sporedne misije puno bolje rijesene od napornog Macoa iz jedinice. Ali mi nedostaje customizacija oruzja iz prvog dijela, te opipljivi negativac (Saren)  :wildboy:



Trenutno igram: Eternal Sonata [PS3], Kings Bounty: The Legend [PC]
Zadnje prijedeno: Mass Effect 2 [PC]



edit 01: 3.mj.
Zavrsio Castlevaniu

edit 02: 5.mj.
Zavrsio Mass Effect 2
« Zadnja izmjena: 06. Svibanj, 2012., 21:41 Chaky »

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Lista odigranih igara 2012.
« Odgovori #14 : 07. Srpanj, 2012., 20:45 »
PC

IGRA                                                                  OCJENA                                                                           DOJAM
Metro 203385/100RecenzijaOdlična priča, odlična atmosfera, inovativan način trgovine unutar igre, prelijepa grafika i da nije nerijetkih bugova ovo bi bio FPS desetljeća. Bolje se očekuje od nastavka.
Brothers in Arms: Road to Hill 3060/100RecenzijaDosta slabo i neočekivano abnormalno teško. Igra mi nije pružila nimalo užitka i zato ne može više od ove ocijene.
Brothers in Arms: Earned in Blood70/100RecenzijaIgra je rađena na istom engineu i potpuno je ista kao prvijenac. Jedino poboljšanje je u priči, a za to znam biti jako darežljiv.
Brothers in Arms: Hell's Highway80/100RecenzijaE ovo je kvalitetan naslov, oku ugodan, zabavan za igranje i mogu ga preporučiti svima. Ne dajem više od 80 jer mi nije bolji od Metroa,
Wolfenstein (2009)65/100RecenzijaSlabo, dosadno, nezanimljivo. Trebalo mi je točno mjesec dana da pređem ovo tlačenje. Igra u svojoj mehanici uopće nije loša, ali postaje naporna nakon određenog vremena (stalno trčanje kroz grad pun neprijatelja da bi se došlo do još jedne naporne misije)
Alan Wake98/100RecenzijaJedna od najboljih igara koje sam ikad igrao. Čista stotka za scenarija Sama Lakea, a stvarnih minusa zapravo i nema. Možda je licima likova falilo malo emocija. Glazba maestralna.
Driv3r74/100RecenzijaIgra teška za poludit, ali sa svakom pređenom misijom dođe neki osjećaj zadovoljstva. Pre kratko, ali dosta detaljno napravljeno sa ogromnim lokacijama, širokom paletom vozila (prenesenih iz pravog života) i zanimljivom pričom. Bolji su mi San Francisco i duja, ali ovo je također neloš nastavak.
Mass Effect 395/100RecenzijaDostojan završetak savršene trilogije. Sad kada smo dobili Extended Cut mjesta za nezadovoljstvo nema.
Gears of War50/100RecenzijaNapominjem da sam igrao na PC-u na kojemu je igra neigriva.
Alan Wake's American Nightmare82/100RecenzijaZa više detalja pročitajte moju recenziju ;).
Max Payne 385/100RecenzijaBroj bugova je nedopustiv za jedan AAA naslov, ali kako mi je Maxo drag od malih nogu nemam mu srca dati manje. Hvala bogu što ja ne recenziram ovo :D
Sniper Elite V273/100RecenzijaZa više detalja pročitajte moju recenziju ;).
Spec Ops: The Line89/100RecenzijaPriča mi je uvijek najvažniji element igre. A ova igra ima priču. Tešku, mračnu i depresivnu. Ako ste mlađi od 18 ne igrajte igru zbog mogućeg traumatičnog iskustva. Ostali elementi igre - vrlo dobri. Zvuk posebno dobar.
Binary Domain85/100RecenzijaSamo riječi hvale za gameplay i priču uz želju da u mogućem nastavku opcija glasovnih naredbi bude bolje iskorištena.
Gods and Generals?/100RecenzijaRecenzija uskoro.
Transformers: Fall of Cybertron76/100RecenzijaZa više detalja pročitajte moju recenziju ;).
SickBrick?/100RecenzijaRecenzija uskoro.
I Am Alive58/100RecenzijaZa više detalja pročitajte moju recenziju ;).
Mark of the Ninja90/100RecenzijaZa više detalja pročitajte moju recenziju ;).
Of Orcs and Men69/100RecenzijaZa više detalja pročitajte moju recenziju ;).
Plants vs. Zombies86/100RecenzijaZanimljivo, igrivo, slatko i vrlo vrlo zabavno.
Medal of Honor: Warfighter73/100RecenzijaNije na razini Medal of Honora iz 2010., pa čak ni na razini Modern Warfarea 3, ali je i dalje igra vrijedna igranja. Kupovine? Ne za svih.
Need for Speed: Most Wanted (2012)87/100RecenzijaGuštanje guštanje i samo guštanje kroz cijelu igru. Drugo mišljenje u recenziji potpisujem ja pa provjerite čemu ovako visoka ocjena za igru koju skoro nitko ne voli!
Call of Duty: Black Ops II80/100RecenzijaPadam na dobru priču, a Blops 2 ju ima.


ANDROID

IGRA                                                                  OCJENA                                                                           DOJAM
Hambo70/100Recenzija"Klon" Angry Birdsa koji je u nekim segmentima i zanimljiviji. Dosta slabije doduše. Btw nisam igrao ovu Miniclip verziju, tj. jesam ali o njoj ne pričam sad, već punu Android verziju.
Angry Birds Space70/100RecenzijaDosadno. Dobro aj, inovativno je ono s gravitacijom, ali igra je teška i nezanimljiva
Angry Birds Rio78/100RecenzijaSlatko, dobre nove ptičurine, zanimljiv odabir platforme za igru koja prati film.
Angry Birds80/100RecenzijaOriginalan i najbolji.

« Zadnja izmjena: 31. Prosinac, 2012., 00:06 Me666 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9