HCL.HR

Propadanje PC gaminga

  • 242 Odgovora
  • 50260 Hitova
*

s.a.y

  • *
  • 120
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #120 : 02. Srpanj, 2008., 00:18 »
pc gaming ima budućnost u sustavima poput steama i pay to play.

normalno da će igra kod nas kostati 500kn dok prodje sve te granice i prilagodi se nasim porezima i mumbo jumbo, plus cinjenica da je kod nas rasireno piratstvo pa originalne igre u ducanima kupuju samo oni sa dubljim dzepom.

osobno igram liek 3 igre, i od toga dvije su starije vise od 5 godina. ako je igra stvarno vrijedna, isplati se kupiti original ( blizzardove umjetnosti ) ali kada ti netko tipa EA izdaje smece svakih 8 mjeseci, cak mi niti nije zao skinut to nekom klincu i sprzit na dvd.

sjecam se akcije za antivirus, nod ili nesto, kostalo ispod 100 kn i ljudi su masovno kupovali. kvalitetno + jeftino = bingo.

ova veza glazba = igre bas i nema smisla zato jer je to sustav koji je samo cekao svoj trenutak da propadne. neka glazbena kuca da bi isplatila svoj rad mora imati 1 od 20 uspjesna autora koja sponzorira. tak je barem bilo prije godine 2000. a i samo CDi su precjenjeni, mislim kako originalni cd moze kostati 140kn ako kutija + medij kosta najvise 10 ( s ukljucenim knjizicom i obojanim cdeom i sve). sjecam se da je Fugazi prodavao svoje cde striktno preko poste i imali su pravilo nikad vise od 10 USD i prodali su ga u vise milijuna.

stvar je u tome da se internetom mjenja poslovni model i proizvodjac ( autor ) se tome mora prilagoditi. pozitivno je to da imaju globalno trziste, a negativno je piratstvo.

primjer je Epic i Infinity Ward, UT3 i COD4. ut3 je poslao polu-proizvod i bio je epic fail, cod4 je pwno isusa i deseci tisuca ljudi su kupili originalne cdkeyeve da mogu igrati online.

gg.

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #121 : 02. Srpanj, 2008., 00:41 »
a šta ga ti sereš da nemaš para za kupovat igre je glupo retardirano i gej. možeš si priuštit igre, al tvoj moždani sklop koji kaže, hej, zašto bih plaćao kad mogu skinit s interneta, te natjera da skineš igru s interneta i naručiš si picu. umjesto tog možeš jedeš kruh 30 dana jer- on zadovoljava tvoje potrebe za hranom, a ovako ćeš moć i zadovoljit svoje potrebe "za gejmingom" ( :tired:)

i da, ako baš nemaš para za kupovanje igara, nemoj kupit ni komp za igre. har har.
oprosti ali nisi upućen u moju financijsku situaciju. otkud ti prava da ja kažeš imam para za igre kad sam već milju puta rekao da nemam. a  ova analogija ti je savršena, stvarno ono, znam da je ironično rečeno al daj molim te.

Reci ti meni, kako bi tebi bilo raditi, a za svoj rad ne dobivati nikakvu plaću?
Jer, ovdje se radi o sebičnosti i gledanju isključivo iz svoje perspektive te omalovažavanje tuđeg rada. Zamisli samo, netko treba prvo dobiti ideju, netko skupiti lovu za realizaciju ideje, netko treba programirati, netko nacrtati, neko dizajnirati, netko modelirati, netko složiti to u cijelinu, neko zapakirati, netko umnožiti, netko promovirati, netko distributirati, netko prosljediti trgovinama, netko prodati... Veliki je to ciklus (nabrojah valjda jednu četvrtinu) i velika je količina ljudi koji sudjeluju u toj tvojoj ''svetoj'' ovisnosti koju ti odbijaš platiti i zapravo uzimaš zdravo za gotovo...kao nešto bogom dano.

Šteta zapravo da netko ko se deklarira velikim gejmerom, ovisnikom, obožavateljem i šta sve ne te velike industrije, ali i umjetnosti, govori i razmišlja na takav način.

Nisi shvatio što sam htio reći. Pogledaj ovo na kraju - "I sad, nitko sretniji od mene da imam para za kupit origigi igre." ...da imam para bih kupovao igre, i to DOSTA njih... ali NEMAM. jebemu život kad nemam za izdvojit ni 120kn za bestseller kopiju starcrafta koju već godinu dana namjeravam kupit al mi uvijek iskrsne nešto, pa daj ovo za zubara pa daj ono za režije, pa neš dobit ovaj mjesec pare za mob, pa treba skupit pare za semestar... e da... mobitel mi je roknuo na pod, pukla mu je maska i crko backlight - ja sam 2 mjeseca još uvijek radio na njemu jer nisam imao para za novi... tek kad mi je frend ponudio da posudi svoju starudiju sam mogao normalno raditi...

ugl neda mi se objašnjavat takve stvari kad očito nikad niste bili u TAKVOJ situaciji...


ONTOPIC:
Hm, osvrt na PC gaming - neće propast. Previše je tu mogućnosti i to svi znaju... Jedini slučaj kada bi se mogao ugroziti PC gaming jest kad konzole budu imale potpunu podršku za tipkovnicu i miša i kada će se proizvoditi posebni OS za njih sa osnovnim programima kako bi se moglo totalno eliminirati računalo... što je malo vjerojatno...

modify: dodatak mali, NIN je izdao besplatni album preko interneta kao protest zbog konstantnog precjenjivanja umjetničkog statusa i DRM zaštite

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #122 : 02. Srpanj, 2008., 01:01 »
Šta nisi onda odma ukro mobitel? Ajde se prestani opravdavat. Šta sad, kradeš i priznaj, ko i svi drugi.

A NIN nemaju neko pravo da išta govore o ičemu.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #123 : 02. Srpanj, 2008., 01:08 »
Zapravo imaju grgure jer im se pjevač zove Trent Reznor ;( Uostalom,freedom of speech i ta govna
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #124 : 02. Srpanj, 2008., 02:13 »
Šta nisi onda odma ukro mobitel? Ajde se prestani opravdavat. Šta sad, kradeš i priznaj, ko i svi drugi.

A NIN nemaju neko pravo da išta govore o ičemu.

-_-

Da mogu downloadati mobitel bi ga downloadao

-_-

Zašto se ne bi opravdavao? Imam razlog zašto "kradem". Everybody's doing it, samo rijetki to rade bez ikakvog opravdanja...

i koji ti kurac moraš stalno srati?

@Điz - so true

*

Vision

  • **
  • 150
    • bmx
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #125 : 02. Srpanj, 2008., 03:33 »
..svi serete o piratstvu , a svi ste u zivotu kupili bar 50 igrica od pirata..samo vam je bed priznat..nema isusa da NFS kupim original , al bi mozda par sati odigro pa ga skinem..ima milijarda takvih primjera..


Ekstremno ili nikako!!!

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #126 : 02. Srpanj, 2008., 10:55 »
ne neg se deseiny pravi da je jebeni robin hood i to ide na kurac.

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #127 : 02. Srpanj, 2008., 12:58 »
ne neg se deseiny pravi da je jebeni robin hood i to ide na kurac.

Oprosti ali ti si idiot. :thumbs:
Savršeno se uklapaš u ovaj narod, nema šta...

i btw, čita se destiny

*

Vision

  • **
  • 150
    • bmx
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #128 : 02. Srpanj, 2008., 13:14 »
i btw, čita se destiny[/font]


DeS3InY = destiny ???? kak


Ekstremno ili nikako!!!

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #129 : 02. Srpanj, 2008., 14:50 »
i btw, čita se destiny[/font]


DeS3InY = destiny ???? kak

3 - tri - t

ne furam se na 133+

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #130 : 02. Srpanj, 2008., 14:52 »
destriiny?  :wildboy:

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #131 : 02. Srpanj, 2008., 14:53 »
jadno  :wildboy:

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #132 : 02. Srpanj, 2008., 15:02 »
ne neg se deseiny pravi da je jebeni robin hood i to ide na kurac.

Oprosti ali ti si idiot. :thumbs:
Savršeno se uklapaš u ovaj narod, nema šta...

i btw, čita se destiny


a ti si iznad nas svih.  :thumbs:

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #133 : 02. Srpanj, 2008., 15:38 »
Prekinite se svađat i vratite se on topic... :tired:

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #134 : 02. Srpanj, 2008., 16:59 »
Citajuci ovaj post moram priznati da ima jebeno glupe ekipe ovdje.

Uglavnom dečko nema para i mos se jebat. Skida piratice ko i vecina nas jer jednostavno je bezveze dat 500 kn za neko sranje od igre koje nes igrat. Ak imas para kupi igru i bok. Idemo na wekija koji se debilizira (NHF inace se slazem s tvojim komentarima ali sad seres bezveze). Cijene igara vecinom nisu fixne osim kod sugavog EA gamesa (on ima malo drugaciju politku,ali mi se neda tu pisat o tome). Inijci imaju 4-5 puta jeftnijije igre od nas jer im je standard nizi i igre se jednostavno nece prodavati tamo ako ne spuste cijenu. Naravno njihova populacija je brojena u milijunima i to je ok gaming trziste dok hrvatska ima 5 milijuna tak da im puca kurcac za nas , a sam algoritam nas masovno dere ( i drazava naravno jer tu ide 13% na carinu + 22% pdv , ali su igre i dalje daleko previsoke cijene).

Ajmo malo na amere. Da glupi amer stedi 15 godina za faks koji kosta hm 40 000 $ godina. Njemuje jedna igra par sladoleda (5$) tak da ga boli kurac. Da je nama origi igra cijene 5 sladoleda a ne 50 igre mi se masovno kupovale origigi. Uglavnom sladoled je sugav primjer ali daje kakav je opci dojam o tome.

Ajmo sad na Destinya. Vecina Vas nije bila u toj situaciji ko on (nisam ni ja ) ali znam par frendova koji jesu i nije covjeku tada lako, a pogotovo roditelju koji zna da sinu,kceri nemoze priusiti ni mininimalno tako da ne serite bezveze glupovsti. Vidio bi vas da vam je stan pod hipotekom, mozete svaki dan letiti na ulicu a nemate para za kruh.

Idemo sad na debile. Super koza ti si najveci debil ovdje i kripl tak da kus budi i odi se zavuc u zadnju rupu s svojim usranim mentalitetom. ..


I da PC gaming propada. Sirko nemoj brisat ovaj post jer ocu da kriplovi ga vide pa se mozda cak i zamisle ..
easy-forex-basics.blogspot.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9