HCL.HR

Propadanje PC gaminga

  • 242 Odgovora
  • 50244 Hitova
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #135 : 02. Srpanj, 2008., 17:19 »
NIJE opravdano krast ako nemaš para. Normalno da nećeš kupovat igre ak nemaš para, normalno da ćeš čapavat piratliju, al ta fejk moralnost i opravdavanje već jebeno svima ide na kurac.  :thumbs:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #136 : 02. Srpanj, 2008., 17:32 »
+1
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #137 : 02. Srpanj, 2008., 17:34 »
Idemo sad na debile. Super koza ti si najveci debil ovdje i kripl tak da kus budi i odi se zavuc u zadnju rupu s svojim usranim mentalitetom. ..

I da PC gaming propada. Sirko nemoj brisat ovaj post jer ocu da kriplovi ga vide pa se mozda cak i zamisle ..

 :mrgreen:

i pc gejming ne propada.. bar u tolikoj mjeri da će propast. možda slabi. i to samo zato jer konzalaški gejming pumpaju korporacije s milijardama dolara, kupujući ekskluzive n šit. to za pc nema niko radit. jei.  :mrgreen:

+1 na solida, tj na ono šta sam rekao 6 postova prije ovog.

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #138 : 02. Srpanj, 2008., 17:40 »
Ajmo malo na amere. Da glupi amer stedi 15 godina za faks koji kosta hm 40 000 $ godina. Njemuje jedna igra par sladoleda (5$) tak da ga boli kurac. Da je nama origi igra cijene 5 sladoleda a ne 50 igre mi se masovno kupovale origigi. Uglavnom sladoled je sugav primjer ali daje kakav je opci dojam o tome.
Zanemarujući ovo glupi amer...
AAA igre u SAD-u za konzole koštaju cirka 60 $.
U Europi oko 60 €.

Ukratko, manje više su i kod nas igre po EU standardu. Jej.  :thumbs:
I nak, svi se slažemo da su igre u nas bezobrazno skupe, pobogu, al, ono ima načina jeftinije nabaviti ih. Kupit rabljene je recimo prva razumna stvar (MGS4 npr prvi tjedan koštap 500 kuna, drugi tjedan 450 Kn..za par tjedana će bit 300 i tako) il preko neta naručiti..ono, ima opcija. 


I da, ne propada PC gejming. Poglete sam WOW. A uz to izlaze i SC i Diablo. Folaut novi također. Spore bi mogao sustići popularnost simsa i tako... Sve će se to rasprodat u roku odmah. Jedini koji se bune i koji seru protiv PC gejminga su kežualni proizvođači ala EA, koji su uvjereni da nitko ne kupuje njihove igre poradi piratstva i umiranja PC kao kejming platforme, a ne radi toga što su im igre zapravo odvratno, neisplativo, smeće.
« Zadnja izmjena: 02. Srpanj, 2008., 17:43 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #139 : 02. Srpanj, 2008., 17:54 »
Prema zadnjim novosima, ukoliko se Crysis Warhead ne pokaže dovoljno profitabilnim da opravda taj neki napor koji su uložili u njega Crytek odustaje od PC ekskluzivnih naslova i baca se na multiplatforming sa Crysis franšizom.

Bili su razočarani prodajom prvog Crysisa toliko da su razmišljali preći na konzole sa Crysisom već sa Crysisom: Warhead, ali ipak su odlučili čekati prodajne rezultate Warheada pa tek onda odlučiti...

Uglavnom, mislim da će se broj PC ekskluziva pomalo smanjivat i velika većina igara će biti uz PC i na konzolama ( multiplatforming jel) i to vjerojatno u boljim izdanjima nego na PC-u ( za PC će radit loše portove ).

Onda će ljudi počet razmišljati kako je uz probleme sa driverima, directx-om, hardverskim nadogradnjama i sličnim stvarima koje moramo korigirati kako bi se uspješno igrali na pc-u, više isplati kupit konzolu i uživat u miru. Ionak neće bit nekih prebjesnih PC ekskluziva... bit će igara, ali bit će ih na svim platformama.

To je bilo moje pesimistično razmišljanje s kojim se nužno ne slažem. Hvala  :approve

EDIT: i ova teza da pc gaming ne propada zbog wowa je upravo kriva imho. Istina je Wow puno para donosi PC industriji, ali mislio sam da ovdje pričamo o propasti pc gaminga u vidu toga da sve manje dobrih igara ima na PC-u. Wow i njegova zarada nemaju veze s time... to je jedna igra, novih nam fali. Onih što su na konzolama, onih što eventualno dođu na PC 8 mjeseci nakon konzola...

Ali da, uskoro dolazi SC, Diablo, Spore i Fallout.. i da, potonji nije PC ekskluzivan :(... a nije ni spore, al ajde glavna verzija je za pc...
« Zadnja izmjena: 02. Srpanj, 2008., 17:59 Ementaler »

*

s.a.y

  • *
  • 120
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #140 : 02. Srpanj, 2008., 21:58 »
a nije da mi nesto mozemo u tome.

to sto crysis propada, sta bi im covjek kada je igra prezahtjevni crap. nek idu na konzole. jos gore nego epic UT3 fail.

edit : http://blog.wired.com/games/2008/07/blizzard-micros.html

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #141 : 02. Srpanj, 2008., 22:09 »
a nije da mi nesto mozemo u tome.

to sto crysis propada, sta bi im covjek kada je igra prezahtjevni crap. nek idu na konzole. jos gore nego epic UT3 fail.

edit : http://blog.wired.com/games/2008/07/blizzard-micros.html

daj fakat, jebote naprave prezahtjevnu igru i onda ocekuju neku prodaju
eto, pokopat ce ih jebeni kapitalizam, tj. sami sebe potkopavaju i onda krive piratizaciju
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #142 : 02. Srpanj, 2008., 22:10 »
ajmo onako svi konačno zaključit to da pc gaming nikada neće propast. ako i propadne, a neće, to se neće dogodit za našeg vijeka, tako da koga zaboli kifla.  :tired:

daj fakat, jebote naprave prezahtjevnu igru i onda ocekuju neku prodaju
eto, pokopat ce ih jebeni kapitalizam, tj. sami sebe potkopavaju i onda krive piratizaciju

ane

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #143 : 02. Srpanj, 2008., 23:47 »
ajmo onako svi konačno zaključit to da pc gaming nikada neće propast. ako i propadne, a neće, to se neće dogodit za našeg vijeka, tako da koga zaboli kifla.  :tired:

bravo  :thumbs: Ma ustvari koji kurac se topic opće otvorio ako je već sve općepoznato, zašto da se opće priča o tome.

I da, ne pričamo o propasti pc gejmanja općenito jebemvas.  :wildboy:
ovdje pričamo o propasti pc gaminga u vidu toga da sve manje dobrih igara ima na PC-u.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #144 : 03. Srpanj, 2008., 07:25 »
kao na konzolama ima dobrih novih igara.
gledam najhot igre s sljedećeg e 3a:
killzone 2, ressistance 2, motorstorm 2, rezi 5, madden 2009....

2 igre nisu bili nastavci - spore i još nešto.

a najkul igre na konzolama.. super mario galaxy, gta 4, mgs4. supač.
recikliranje. (nebitno jel valja il ne, još uvijek je recikliranje)  :thumbs:

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #145 : 05. Srpanj, 2008., 02:16 »
I da, ne propada PC gejming. Poglete sam WOW.
E to.

A Crysis bi se vjerojatno prodavao bolje kad igra ne bi koštala 500kn + milijun za hardware. Da ne kažem kako je unatoč hypeu samo eye-candy.

*

Pinki

  • ****
  • 946
  • gej is okej
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #146 : 09. Srpanj, 2008., 02:08 »
sav PC gaming se svodi sada na MMORGP :(

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #147 : 09. Srpanj, 2008., 03:24 »
lol

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #148 : 09. Srpanj, 2008., 08:00 »
Vidio bi vas da vam je stan pod hipotekom, mozete svaki dan letiti na ulicu a nemate para za kruh.

Ja sam to prošao, mogu li sada dobiti neki orden za to?

Mi ti govorimo za -->

NIJE opravdano krast ako nemaš para. Normalno da nećeš kupovat igre ak nemaš para, normalno da ćeš čapavat piratliju, al ta fejk moralnost i opravdavanje već jebeno svima ide na kurac.  :thumbs:



..jer HS vidi, ako ga stvaron jebe ta fejk moralnost, onda neka ode na fuckin gradilište i digne si mjesečno 4000-5000kn, da starcima 1000kn kao ja, i onda neka si fuckin kupi igru :kava:


Ja ne kupujem igre...kupujem samo classic..tražim diablo 2 + lod u 1 packu da si uzmem  :hug
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #149 : 09. Srpanj, 2008., 13:59 »
Zanemarujući ovo glupi amer...
AAA igre u SAD-u za konzole koštaju cirka 60 $.
U Europi oko 60 €.

Dakle, preračunato u kune, AAA igra u SAD-u dođe 276 kn, a u Europi 434 kn. Fakjea. U Hrvatskoj 550 kn. Jea.
Tak da ne možete reć da je u Americi jednako kao ovdje (tako je nešto Weky govorio).

Al igre se, dakako, mogu naći i jeftinije - Welcome to Steam
Ili recimo eBay?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9