HCL.HR

Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx

  • 213 Odgovora
  • 83830 Hitova
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #30 : 15. Veljača, 2016., 00:42 »
Ja sam se odlučio za 4460 radi integruše, drama mi je poslužila 3 4 mjeseca gdje nisam imao za grafe. :)
The blood of youth is bubbling back..

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #31 : 15. Veljača, 2016., 01:28 »
yubs-d-rsc

Da sam znao dao bi ti ja jednu za tih par mjeseci, ionako mi dvije ATI grafe stoje u ormaru, za surfanje i gledanje filmova dusu dale, rade bez greske. Mislim opcenito danas vecinom ljudi imaju poneku staru grafu koja je jos funkcionalna kod kuce ali ju ne koriste jer imaju novije i bolje komponente.

Andrash

To i ja kazem, kakav i5 za 2000+ kn kad ni klokan u igrama ne daje vise od 3-4 fpsa, za te pare uzimas FX 8300 i r9 390 a ne taj i5k i r9 380 a da nepricam kako na vecoj rezi od 1080p razlike između tih procesora ni nema u igrama a vrijeme za 1440p je vec neko vrijeme na snazi među ozbiljnijom gaming populacijom.

Ovo za FX proceve se jasno zna da je sve iznad FX 8300 ista prica samo naplate veci tvornicki takt kojeg sam promjenis u 20 sekundi.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #32 : 15. Veljača, 2016., 01:44 »
Zaista, hvala na ponudi; ali pošto nisam imao ni neki high profil monitor niti sam igrao zahtjevne igre - vrtio dotu, csgo, i još par naslova kao borderlands i CIV V, bez problema - nije bilo neke hiće ili despaira :)) Sada kada imamo ovu na raspolaganju i dalje je ne cijedim što se kaže, već igram i upalim šta mi je guštu od 10ak igrica instaliranih, bez da se mislim 'može' li :)

Što se tiče, FXa, uzeo sam visheru 4300 za pc od staraca kada je otiso stari athlonov 4x CPU, fina investicija od nekih 500 kn, sasvim dovoljno da trpi klasične radnje, pokoju igricu uz 5450 grafulju i to je to :d
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #33 : 15. Veljača, 2016., 13:16 »
Uz sve skupa potpuno sam zaboravio na solidnu integrusu sto je kolega 'you' dobro rekao, jako malo ljudi zapravo ima rezervne grafe tako da integruse tu jako dobro dođu.
Jedan koelga je zbog neocekivane financiske situacije doma na brzaka prodao GTX 970 za cca 2500kn i pristekao se na integrusu i dalje igra po malo quake online i normalno se koristi kompom dok si ne uzme opet neku jaku grafu.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #34 : 15. Veljača, 2016., 16:24 »
Za 50kn puno njuškalo grafi ako se nađes u toj situaciji

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #35 : 15. Veljača, 2016., 17:41 »
Za 50kn puno njuškalo grafi ako se nađes u toj situaciji


Ali su te grafičke puno slabije od današnjih integruša...

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #36 : 15. Veljača, 2016., 17:49 »
Pa koda je bitno, glavno da ti bacaju sliku, za sve osnovne radnje su dovoljne ako se bas nađes u toj situaciji da ostanes bez primarne grafe za gaming, sta su ionako rijetki slucajevi, eventualno ako moras reklamirat pa dotle iskoristis tu za 50kn, jer onaj ko kupuje novu grafu, proda staru grafu i ima odma i ostatak novaca za nadodat da uzme drugu, ne vidim poantu prodat grafu pa onda nakon toga skupljat pare jos 3 mjeseca za novu, nema logike. Isto tako i ko uzima cijeli komp odma ima i zasebnu grafu tako da je integruša opce nebitna, kao i cijela ova rasprava oko te integruse između ostalog.
« Zadnja izmjena: 15. Veljača, 2016., 17:53 HighEnd »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #37 : 15. Veljača, 2016., 20:05 »
@High End
Vecina ljudi ne kupuje na njuskalu niti gleda oglase, niti zeli polovne graficke kartice, niti zeli ikoga zvati niti se sa ikime nalazit.
Uz to, na Steamu je daleko najzastupljenija intelova integruša, tako da nemoj pričati bezveze:
http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/
« Zadnja izmjena: 15. Veljača, 2016., 20:21 glavas_zg »

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #38 : 15. Veljača, 2016., 21:20 »
Integruše su super, ako neš prdne sa grafikom, pa makar bila u servisu i par dana, samo se prebacim na integrušu i GG. I da ju nikad nakon toga ne koristim više, dobro je došla tih par dana da komp nije u praznom hodu.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #39 : 15. Veljača, 2016., 21:53 »
@High End
Vecina ljudi ne kupuje na njuskalu niti gleda oglase, niti zeli polovne graficke kartice, niti zeli ikoga zvati niti se sa ikime nalazit.
Uz to, na Steamu je daleko najzastupljenija intelova integruša, tako da nemoj pričati bezveze:
http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

Ti iznosis previse dezinformacija po forumu i trebas dobiti opomenu od moderatora za takve stvari, posto se iz aviona vidi sve sta pises pises napamet, ili si negdje krivo interpretirao znacenje necega ili ne baratas previse informacijama koje iznosis.

Jel tebi jasno da na NJuškalu kupuje ogroman broj ljudi, pogotovo te komponente do 1000kn, danas stavis oglas za 5 dana je prodan, prodao sam barem 5 komponenata na Njuškalu u zadnjih 6 mjeseci, svaku sam prodao u roku manjem od tjedan dana.

Stvarno pricas nebuloze, sta nekog briga za grafu i jel polovna ako je dao za nju 50kn cisto da ga posluzi u kriticnom trenutku, nakon toga je moze i baciti kroz prozor sta se toga tice.

Ovo sa stima nema nikakve veze sa gamingom, to su neke druge racunice jer sa tom grafom niko ne gejma moderne igre nit je to moguce.

Uostalom svako ko kupuje procesor od preko hiljadu kuna sigurno nije na integrusi, i po meni te integruse samo dizu cijenu i procesori se vise griju, najbolje da ih nema to bi svima islo na ruku, najvise financijski.

Uostalom citaj sa razumjevenjam, ne leti ko konj pred rudo, sve sam ti objasnio post iznad, neznam na sta se hvatas ili sta ne shvacas...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #40 : 15. Veljača, 2016., 22:12 »
igpu je jedan od tih pluseva i5-ice. U smislu za "nedaj bože" ako krepa grafa i sl. da se može koristiti pc, naravno u kontekstu igranja novijih igara nema ju smisla spominjati. Tko misli baš koristiti igpu za nezahtjevne igre logički gledano neće ni kupiti i5-icu za procesor zar ne? Može si tako uzeti i celerona/pentiuma, neki APU i sl.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #41 : 15. Veljača, 2016., 22:15 »
Normalna stvar, kad se koristi logika sve je jasno

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #42 : 16. Veljača, 2016., 00:11 »


Pišeš nepotrebno dugačke tekstove.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #43 : 16. Veljača, 2016., 00:25 »

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #44 : 16. Veljača, 2016., 01:05 »
Ova rasprava izgleda nikada stati  :mrgreen: Šalu na stranu mislim da ljudi malo pogrešno shvataju Highend-a. Svi ga napadaju zbog AMD-a i kao da ih "forsira", a momak koliko sam ja uspio shvatiti samo želi da ukaže poenta u smislu omjera uloženog-dobivenog, čak i u dosta slučajeva preporučuje intel+nVidia konfiguraciju, tako da se ne može reći da je okorjeli fan nego samo realan, kao i Andrash, Mr.Muscolo Hrv4atina i ostali.
Potkrijepio dokazima da je u nekim stvarima fx 8xxx bolji od i5 i to se jasno vidi. Ne vidim u čemu je poenta osporavanja ako ima dokaz da je fx brži u renderovanju, multitaskingu itd..
i5 je koliko vidim nešto jači kada je u pitanju gaming i to trebaju gledati ljudi kojima je prva namjena kompa igranje. Sam imam kombinaciju intel+nVidia, ali ne tvrdim da je i5 bolji u svemu od fx 8xxx , nego je samo fazon jel želimo prihvatiti činjenice i dokaze ili ne. Svako ima pravo na subjektivno mišljenje, ali kod objektivnog treba biti realan.
Toliko od mene, nemojte šta zamjeriti i uživajte bez obzira koji komp, proc ili grafu imali  :piva:
« Zadnja izmjena: 16. Veljača, 2016., 01:08 Hackey »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9