HCL.HR

Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx

  • 213 Odgovora
  • 83912 Hitova
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #120 : 24. Veljača, 2016., 22:31 »
HighEnd ovo nije bilo ljepo od tebe što si mi napisao ali to dovoljno govori o tebi :thumbs:
Btw  - čovjek ti je jako dobro rekao, mnogi u principu tako misle koji ovo čitaju ali se ne žele uključivati u raspravu i spuštati na tvoj nivo tako da se i ja povlačim iz rasprave sa tobom.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #121 : 24. Veljača, 2016., 22:39 »
Nisam ni sudjelovao u ovoj rapsravi, lol.
Lijepo spominješ jednostranost, svoje tvrdnje dokazuješ linkovima, a kada netko drugi stavi link, onda su rezultati namješteni.
Da ne pričam da u preporukama konfiguracija ni u jednom tvojem postu nisam pročitao intel.
I onda sam ja fenboj.

Nisi sudjelovao u rtaspravi ali si dajes za pravo nazivati nekog ko argumentirano sudjeluje u raspravi trolom. Svaki link koji je sa njihove strane stavljen je od Digital Foundrya za kojeg je vec recno da je sumnjiv, ako ga usporedis sa vise ostalih testova koje mozes nac po netu vidis da odstupa i vise nego ocito u rezultatima i mjerenjima.

Za preporuke o konfiguracijama ocito ne pratis ali slozio sam vise intel konfi nego AMD konfi, a sad cu ti zaljepiti i likove kad me bas vuces za jezik....

EDIT:
U vezi slaganja:
listaj dolje odgovor 7376 http://www.hcl.hr/forum/hardware/pomoc-pri-slaganju-pc-konfiguracija/7365/
odgovor 7384 http://www.hcl.hr/forum/hardware/pomoc-pri-slaganju-pc-konfiguracija/7380/
odgovor 7403 http://www.hcl.hr/forum/hardware/pomoc-pri-slaganju-pc-konfiguracija/7395/

Ja nemam te fore Intel il AMD, Nvidia il ATI, ja slazem po tome kako konfa ispada cjelokupno najbolje i po tome sta se kolko isplati... I sam imam intel u kompu, pa tvrdim da bi bolje prosao sa fx 8300 u trenutku kad sam kupovao platformu

Glavas_zg

Ajde onda dokazi gdje si ti to napisao da overkolk procesora negdje donosi a negdje ne porast performkansa, ja to nemu nigdje nac... ja samo vidim da si se nasao pametan i rekao da ja nemam pojma i kako overklok donsi mnogo performansi u gejmingu, da bi se nedugo nakon toga sam demantirao onim postom o uspoređivanju Skylakea i Devils Canyona
« Zadnja izmjena: 24. Veljača, 2016., 22:49 HighEnd »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #122 : 25. Veljača, 2016., 18:03 »
Nisam ni sudjelovao u ovoj rapsravi, lol.
Lijepo spominješ jednostranost, svoje tvrdnje dokazuješ linkovima, a kada netko drugi stavi link, onda su rezultati namješteni.
Da ne pričam da u preporukama konfiguracija ni u jednom tvojem postu nisam pročitao intel.
I onda sam ja fenboj.

Pa u princupu koliko god ti to gledao iz stajalista fanboyizma, zapravo u onome sta  korisnicima danas treba, treba preporucit samo AMD jer za svoje novce dobe vise, procesor je futureproof i daleko bolji overall paket nego i5, boze me sacuvaj i3 koji kosta isto novaca, u multitaskingu je blize 4+HT , bah zapravo neda mi se ponovo pisat iste stvari.  Za sve ostalo intel je all the way i tu nema AMD sta trazit ili se gurat.

Kako skuzit da je neko fanboy ? Kada ti preporuci laptop sa AMD procesorom :)

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #123 : 25. Veljača, 2016., 23:50 »
Na kraju se sve svodi na to da svatko brani svoje, ali jedan činjenica stoji, a to je.
Svaki koji ima FX bi se mjenjao sa ovim koji ima i5, ovaj koji ima i5 se nebi mjenjao. :thumbs:
Ko da sam znao sa ovim svojim komentarom od prije nekoliko stranica da cu naletit na ovaj oglas;

http://www.njuskalo.hr/procesori/amd-fx-6300-gigabyte-ga-970a-ud3-rev3.0-zamjena-oglas-18282300

Pajdo bi se mjenjao, daje FX iskljucivo za i5 2500k. Malo teze mu bude to proslo =D>

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #124 : 26. Veljača, 2016., 00:15 »
Kakav si ti trol  :fpalm:

Bas ti znas zasto mjenja za intela, mozda ima koristi od single cora, uostalom normalno da mu nebude proslo, fx 6300 je duplo jeftiniji od i5 2500k.

Temeljis svoje idiotske tvrdnje na glupostima, tako ja mogu izvalit neku glupost za i5 pa nac neki bilo kakav argument na netu koji nema veze s vezom da to pravdam, smijesan si i samo radis klauna od sebe nepotrebno  :bonk:

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #125 : 26. Veljača, 2016., 09:42 »
Kakav si ti trol  :fpalm:

Bas ti znas zasto mjenja za intela, mozda ima koristi od single cora, uostalom normalno da mu nebude proslo, fx 6300 je duplo jeftiniji od i5 2500k.

Temeljis svoje idiotske tvrdnje na glupostima, tako ja mogu izvalit neku glupost za i5 pa nac neki bilo kakav argument na netu koji nema veze s vezom da to pravdam, smijesan si i samo radis klauna od sebe nepotrebno  :bonk:
Vidim onaj post te je zabolio.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #126 : 26. Veljača, 2016., 15:38 »
Koliko vidim oglasa vise nema, ali to zapravo i nije bitno.

Jer je i5 2500k bolji procesor od fx 6300, samo opet, sa jedne strane je glupo gledat polovni 2500k,jer ako ti rikne ploca onda si u k... novu neces nigdje kupit, a polovne prek njuskala ... 90% nesto ne radi na njima, samo kaj prodavac to ne naglasi naravno.

S druge strane ploca za 6300 ima. Takoder cemu kupovat 2500k, kada kao sto sam rekao za njega ploca nema, mrtvo, a za 1000kn dobijes novi FX ili uzmes polovni na njuskalu, te novu plocu u ducanu ( 2 ili 3 godine jamstva, sada mozes uzet i m.2 itd itd ) i miran si ? Ne znam jebiga ljudi ocigledno ne misle bas previse svojom glavom u zadnje vrijeme. Nego se hvataju za neke stvari ko pijan plota.
« Zadnja izmjena: 26. Veljača, 2016., 15:40 ravkan »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #127 : 01. Ožujak, 2016., 16:58 »
Ovako, pošto ja trenutno koristim i5 4690 3.50Ghz, pa da napišem neke prednosti i mane.

- za gaming je strašan, doslovno sve "guta" bez problema i radi na svega 40% ( GTA V i ostale zahtjevnije igre), ma da je tu opet bitna grafulja

- za rendanje videa je dosta loš, ako ćemo pričati o multitaskingu, naime dok rendam video u Sony Vegas Pro 12/13 rad procesora je na 100%, moguće je s njim upaliti i WMP ili winamp ili bilo koji drugi player, gledati gluposti po youtubu, ali rendati dva videa od jednom za i5 4690 to je nemoguća misija, barem u mom slučaju

E sad pošto ja i ne moram raditi 5 stvari od jednom meni ne smeta rendati jedan video, pa onda rendati drugi, pa uređivati i sl. ali netkome kome bi to moglo smetati onda neka zaobiđe i5 4690. Ne govorim ovo da bih popljuvao Intel jer nisam fan boy niti Intela niti AMD-a, ali realno kad se sagleda i5 4690 nije sposoban rendati dva videa i još uređivati neki video u isto vrijeme. Moguće je ali svakih 1-2min začujete onaj zvuk blokiranja ( ili onaj zvuk kad upalite 333fps u cod4 na serveru na kojem je limit 250fps, razumjet će oni koji su igrali).

Ono sto ja radim a to je recimo rendam video i istovremeno uploadam drugi na youtube, to nemam nikakvih problema. Hoću reći da je i5 4690 sasvim dovoljan ukoliko ne želite neke extremene multitasking radnje. Toliko od mene.
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #128 : 05. Ožujak, 2016., 14:42 »
E ovako, čitao sam ovu temu i vidio puno svega i svačega, pa rekao da i ja nešto kažem po tome pitanju jer sam imao prilike koristiti Intel i5 6600K i AMD FX 8350. E ovako, oba procesora su vrlo dobra, s tim da ako uzmes AMD FX 8300 možeš dosta para ustediti, a ionako ga sa aftermarket coolerom bez problema dignes na 4.0 GHz.
Da ne duljim, u određenim situacijama AMD je nešto malo bolji od 6600K, ali ne drastično, možda nekih 2% (pričam o multitaskingu gdje imas mogućnost koristenja veće količine jezgara), opet i5 bolje ide u igrama koje imaju ograniceno koristenje jezgri, npr. igre koje znaju iskoristiti max 2 ili 4 jezgre, tu je i5 nekih 30%-50% brzi, dok kod igara koje koriste vise od 4 jezgre tu se prednost polako topi i AMD grabi bliza i5.

Da duljim (haha), pravi test bio bi Benchmark koji uzima u obzir heavy load zadatak za pojedinu jezgru, kao i to da ima barem mogućnost razdiobe zadataka po barem 8 ili više threadova. Po mome mišljenju, najbolj takav multi-core gpu benchamrk je Vantage oblik CPU-standalone test multi-core and multi-threading sa 100% heavy rateom za max 16 threadova, tj tema zadataka, koje mogu izvući i zadnji atom snage čak i iz svemirskog i7 5960X procesora, koji naravno, na navedenom testu briljira jer ima 8 fizičkih jezgara s Hyperthreadingom, što teoretski daje 8 fizičkih i još 8 logičkih jezgri.
Uglavnom pogledajte test koji drži 16x threadova i koristi jak heavy load po svakom threadu. Dakle ovo nije test koji uključuje samo multithreading, a težina loada po jezgri je minimalna, tj. ona ne rezultira promjenama, tada bi u takvom testu 8 jezgreni procesor bio točno 50% brži od 4 jezgrenog, dok recimo kada bismo za test koristili 50% težinu zadatka po threadu, tada bi AMD FX otišao na 30-40% jače od i5. Dakle jedino 100% heavy load je relevantan (ovaj test može u potpunosti opteretiti i iskoristiti pojedinu jezgru i7 5960X procesora sa taktom na 6 GHz, što je i testirano, doduše kod hlađenja dušikom, ali nebitno je to kad pricamo o i5 6600K i FX 83XX procesorima) samo želim reći da je taj test najrelevantniji, i nije nikakav ''sintetički'' test koji ne prikazuje ništa. Iako u igrama neće biti ovakvi rezultati, i5 će ipak biti brzi ali to je zato jer igre ne znaju koristiti više od 4 jezgre (neke mogu ali nema ih puno).

Ugl. test je tu i pokazuje relevantne podatke u vezi snage pojedinih procesora:



Skoro pa duplo jeftiniji procesor, a tehnički gledano, u najzahtjevnijim zadatcima, ipak brži od i5 6600K.

Znači li to da je bolje uzeti FX 83XX za igranje? Da! Pogotovo ako vam je buđet ograničen, jer za tih cca 1000 kn možeš uzet čitavi rang jaču grafičku karticu, npr: GTX 960 vs GTX 970, jer FX 83XX + GTX 970 će raditi bolje s igrama nego GTX 960 + i5 6600K, pa tman bio clockan na 5,5 GHz...

Prednost Intel i5? Pa definitivno veća kvaliteta i dulji vijek trajanja, no cijena je ipak jako visoka u odnosu na AMD, i po meni ne opravdava uloženo-dobiveno.

EDIT: slika je promjenjena i stavljena s originalne stranice, a link na stranicu je: LINK na tablicu testa
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2016., 16:34 Spectred »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #129 : 05. Ožujak, 2016., 17:33 »
Ima tu gresaka i nekih nebuloza od samih tehnickih specifikacija koje si krivo ispisao, do ovog o duzem trajanju procesora, i linka koji nema nikakvu tezinu jer ga je mogla svaka budala napravit i tvrdit po njemu nesto, kad vec dokazujes nesto i stavljas dokaze zaljepi pravi link sa stranice koja ima kredibilitet a ne nekih shit sajtova. Uglavnom neda mi se vise vodit ovu raspravu pa nek bude kako je...

Uglavnom, slazem se sa zakljuckom:

"Znači li to da je bolje uzeti FX 83XX za igranje? Da! Pogotovo ako vam je buđet ograničen, jer za tih cca 1000 kn možeš uzet čitavi rang jaču grafičku karticu, npr: GTX 960 vs GTX 970, jer FX 83XX + GTX 970 će raditi bolje s igrama nego GTX 960 + i5 6600K, pa tman bio clockan na 5,5 GHz..."

To je sustina stvari

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #130 : 05. Ožujak, 2016., 20:45 »
Smatram da ono što sam ja naveo nisu nebuloze već realne stvari,

Navedeni test koji sam stavio je sa jednog manje-više ''no-name'' foruma (neću ga reklamirati ovdje, nema smisla) ali tamo navratim jer je tamo većina entuzijasti i ljudi koji se kuže u hardware. Općenito testovi i tome slično koji se objavljuju tamo, su od provjerenih izvora, i jedino takvi se mogu staviti na forum tj. u post.
Uglavnom testovi koji tamo idu su većinom sa stranica tipa pcper, hexus, tomshardware, anandtech, dsogaming, techflow, wccftech, ali navedeni test sam baš potražio putem pretrage slika na google-u (sam test je grafički malo izmijenjen ali rezultati su koliko vidim isti) test se nalazi na stranici guru3d (ne znam, nemam navedenu stranicu u repertoaru) no test mi se čini relevantnim. Ionako smatram da sve što se nalazi tamo je relevantno i realno jer se radi o renomiranim linkovima i stranicama.

Kao dokaz da ja nisam ''izmislio'' navedeni test, i da ga nije napravila ''baba s pijaca'':

Link na navedeni test

Ima takvih testova sa sličnim rezultatima u tom programu a raštrkani su na mnogim renomiranim forumima i stranicama koje se bave računalnim hardwareom i testiranjima istih. Vjerojatno se i sam informiraš na nekim od tih stranica...
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2016., 16:35 Spectred »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #131 : 06. Ožujak, 2016., 08:58 »
Evo ti još jedan test relevante stranice za HW


http://youtu.be/zG5nZdH_ZuY

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #132 : 06. Ožujak, 2016., 16:31 »
Da ali tu je i7 6700K na 4.4 GHz, nema smisla to testirati, čak ni sa FX clockanim na gotovo 5 GHz, jednostavno nema šansi ni u kojem testu, a kamoli kada bi 6700K clocknuo na 4,8 GHz što mu je i realna mogućnost uz dobar aftermarket cooler, tada jednostavno FX gubi zbog preslabe jezgre i daje gotovo 50% lošiji rezultat u Cinebenchu.

Mada ja Vantage stand alone CPU test smatram najrelevantnijim i opet, najtočnijim pokazateljem, a u navedenom testu radi se o testiranju CPU-ova koji su na stock postavkama, a sam program je stvarno moćan jer vidi se da može izgurati čak i i7 5960X koji je trenutno najmoćniji procesor na tržištu jer može zadati po 16 threadova.

Recimo, za igranje single player FPS pucačina na malim linearnim mapama, i5 je dušu dao za to jer ima dovoljno jezgri, a opet jezgre su mu dosta snažne. Uz to ubodeš kakvu dobru grafičku karticu i voila.

Sve ovisi što i kako želiš i koliko love imaš na raspolaganju. Naravno, u PC vrijednosti 9000 kn nećeš stavljati ništa od AMD-a... Dok buđet PC do nekih cca 6000 kn tu valja razmisliti o primjerice AMD FX 8300 procesoru i što snažnijoj grafičkoj kartici. Dakle sve ovisi što i kako...
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2016., 16:36 Spectred »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #133 : 06. Ožujak, 2016., 16:38 »
Pa to stalno svima i govorim.
AMD je isključivo budget build.
Oni koji imaju love i žele tiho računalo, manju potrošnju i hladniji CPU i GPU biraju Intel i nVidia kombo.
AMD je genijalan za budget i daje super rezultate za plaćenu lovu i to je to. Sve dalje što se tiče entuzijasta i onih koji žele imati nepotrebnu zvjer od kompa idu na Intel i nVidia kombo.
Evo ja sad čekam Pascal i planiram ubosti ekvivalent 980ti kartici.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #134 : 06. Ožujak, 2016., 16:46 »
Da, o tome se radi, kao i većina toga (no ipak ne sve) u životu se vrti oko toga koliko para imaš.

Dakle, ja sam imao buđet od nekih 1000€ i kupio sam komp s intel procesorom i nVidia karticom.

Glede nadogradnje, opet ću ići na nVidiu, a vjerojatno zbog ovog novog VR-a i planiram uzeti taj headset zajedno ovim:
Cyberith Virtualizer

Mislim da će to biti stvarno vrhunac i tzv. ''new age'' gejminga...

A za tako moćne stvari mislim da će ipak biti potreban čak i procesor i7 i neka od najjačih Pascal grafičkih kartica...
AMD ipak tu neće imati što tražiti sa sadašnjom generacijom proizvoda, možda tek sa idućom Zen generacijom, ali treba vidjeti kako će se pokazati.
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2016., 16:48 Spectred »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9