HCL.HR

Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx

  • 213 Odgovora
  • 83822 Hitova
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #75 : 21. Veljača, 2016., 12:04 »
Moj savjet bi ti bio da budes malo vise objektivniji kada ides u versuse jer u suprotnom ispadas kao fanboy. Istina FX serija je bolja u multitaskingu od Intela, no zato Intel pere sve u single core performansi.

Heh mislim gdje sam ja napisao da je AMD jezgra jaca od Intel jezgre? Nigdje :D. Ali sam napisao da AMD FX > tvoju i5ticu.
Cisto da razjasnim nesto da se nebi opet krivo shvatilo.

Naravno da 8300 npr na stock nece biti brzi od i5tice. 8300 kosta oko 1030kn u prodaji ako stavis na njega LC CC 120 koji je oko 190 kuna, imas 4.2Ghz chip odmah, koji je kao 8350 koji je 3 godine vec star. Takoder ako nisi bas totalno budet vezan stavis na njega ili polovni cooler sa njuske za 350 kuna ( tu idu noctue ili raijinteki vec) ili jednostavno kupis Mugena u ducanu i imas 4.6 ghz chip. Sa 4.6 ghz u svim testovima si kao sto sam ti pokazao gore JAKO BLIZU 4790k. Koji je ipak daleko brzi procesor od tvoje i5tice. Linkat gotove stranica usporedba nema smisla, svi vec znaju da je to natrkeljano nesto bezveze. Ja sam ti gore pokazao dvije svoje masine, sa kojima sam radio usporedbu, ako si das truda mozes nac sve slikice na drugim forumima, imao sam i i5ticu clockanu i 4460.

Da ne duljim, ako je 8350 kada se clocka u performansama tu negdje kao 4jezgre + ht intel od 3000kn, onda tvoja i5tica nema kaj tu radit. DA ME SE OPET KRIVO NE SHVATI, JA NE KAZEM DA JE TVOJ PROCESOR LOS JER NIJE, dapace naravno da ce ti sve radit, da ces gejmat jos godinama, ali isto tako ce i onaj koji je kupio fxa prije 3 godine, i jos ima jaci stroj ako gledas komp kao paket a ne kao nesto za vrtit fps counter u igrici. Jednostavno od kada se pojavila Vishera, intel je neisplativ za kucnu upotrebu, jer za 1000 kn + 350kn = za 1350kn dobis procesor koji je ekvivalent 4790k koji kosta 3000kn. Imas svega ajmo rec makar nije tako u real word scenario 5% nize performanse za vise nego duplo nizu cijenu.

« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2016., 12:06 ravkan »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #76 : 21. Veljača, 2016., 12:43 »
Ja koristim i5 4690 3.50Ghz i iskreno sam jako zadovoljan. Također se u slobodno vrijeme bavim uređivanjem videa i jednom sam prilikom istovremeno pokušao kompresirati 2 videa ( s dva različita programa), skidati GTA 5 i "prćkati" nešto po googlu. Niti u jednom trenutku nisam osjetio nikakve trzavice u radu računala, bez obzira što je proc radio na nekih 95-96%. Evo moja preporuka ti je i5. AMD sam imao do prije jedno mjesec dana i također nisam imao nikakvih problema, jedino što nije bio baš dobar u multitaskingu, no mislim da je to malo stariji proc od FX-8XXX serije. Evo to je moje iskustvo s oba procesora.

Pa koji FX si imao, ako je to FX 81xx to je dosta slabiji proc od FX 83xx, zato jer je on na slabijoj arhitekturi "Bulldozer" ovi sadasnji FX-ovi su "Vishera".

Također slab ti je to multitasking sta si naveo, probaj ovako nesto sa i5 https://www.youtube.com/watch?v=lHM-LBtJc2Q ;)

E ja sam imao taj sto se temelji na arhitekturi Bulldozer da, a gle za ono što ja radim meni je i5 odličan. Nisam fanatik niti intela niti amd-a, samo govorim moje iskustvo s ovim procesorima. A gle to sto sam ja radio sa i5 meni je sasvim dovoljno, nemoram istovremeno imati 56 pokrenutih programa i raditi još 150 stvari. Još jedan zanemariv problem s amd-ovim procom, je bio sto on u stanju mirovanja radi stvarno tiho, ali čim bih ušao u neku igru ili počeo skidati nešto sa steama ili origina, onda se počne ponašati stvarno ko' Bulldozer kad počne grmiti. Ovaj drugi amd-ov proc nisam imao i nez kakav je, govorim samo kakvo iskustvo trenutno imam sa intelom i s obzirom da će dečko raditi to što je naveo nema potrebe za jačim procesorom od ovog.
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #77 : 21. Veljača, 2016., 12:50 »
Moj savjet bi ti bio da budes malo vise objektivniji kada ides u versuse jer u suprotnom ispadas kao fanboy. Istina FX serija je bolja u multitaskingu od Intela, no zato Intel pere sve u single core performansi.

Heh mislim gdje sam ja napisao da je AMD jezgra jaca od Intel jezgre? Nigdje :D. Ali sam napisao da AMD FX > tvoju i5ticu.
Cisto da razjasnim nesto da se nebi opet krivo shvatilo.

Naravno da 8300 npr na stock nece biti brzi od i5tice. 8300 kosta oko 1030kn u prodaji ako stavis na njega LC CC 120 koji je oko 190 kuna, imas 4.2Ghz chip odmah, koji je kao 8350 koji je 3 godine vec star. Takoder ako nisi bas totalno budet vezan stavis na njega ili polovni cooler sa njuske za 350 kuna ( tu idu noctue ili raijinteki vec) ili jednostavno kupis Mugena u ducanu i imas 4.6 ghz chip. Sa 4.6 ghz u svim testovima si kao sto sam ti pokazao gore JAKO BLIZU 4790k. Koji je ipak daleko brzi procesor od tvoje i5tice. Linkat gotove stranica usporedba nema smisla, svi vec znaju da je to natrkeljano nesto bezveze. Ja sam ti gore pokazao dvije svoje masine, sa kojima sam radio usporedbu, ako si das truda mozes nac sve slikice na drugim forumima, imao sam i i5ticu clockanu i 4460.

Da ne duljim, ako je 8350 kada se clocka u performansama tu negdje kao 4jezgre + ht intel od 3000kn, onda tvoja i5tica nema kaj tu radit. DA ME SE OPET KRIVO NE SHVATI, JA NE KAZEM DA JE TVOJ PROCESOR LOS JER NIJE, dapace naravno da ce ti sve radit, da ces gejmat jos godinama, ali isto tako ce i onaj koji je kupio fxa prije 3 godine, i jos ima jaci stroj ako gledas komp kao paket a ne kao nesto za vrtit fps counter u igrici. Jednostavno od kada se pojavila Vishera, intel je neisplativ za kucnu upotrebu, jer za 1000 kn + 350kn = za 1350kn dobis procesor koji je ekvivalent 4790k koji kosta 3000kn. Imas svega ajmo rec makar nije tako u real word scenario 5% nize performanse za vise nego duplo nizu cijenu.

U tome i jest stvar, ja sam sebi uzeo gaming komp i mene ne zanima nista drugo osim gaming-a na njemu. i5 4690k je u gaming tada prao FX konkurenciju kao sto i sada radi. Ti stalno upires sa tim OC-om FX serije sto je ok recimo jer samo i tako moze prismrditi i5-ici 4. generacije, no ne uzimas u obzir da se i i5 moze klokati na istom "taktu" kao sti 8350 moze bez problema.

Izvoli jedan ne tako stari video koji upravo moju tvrdnju dokazuje, pobogu pa cak Intel star 6 godina radi bolje u igrama nego taj FX.

! No longer available

To sto FX serija bolje radi u programimam poput Vegasa ili PS to je nesto sto mi ne treba. Da mi je trebalo ja bih objektivno izabrao FX seriju koja je bolja u tim taskovima.


Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #78 : 21. Veljača, 2016., 13:12 »
Prayer

Ajde napravi ovo sa i5, u opisu videa ti je sta je sve koristeno  https://www.youtube.com/watch?v=lHM-LBtJc2Q javi na kolko ti je strokirao komp ;)

Jako impresivno iskreno ( nez bi li moj proc to mogao), ali daj ti meni odg na jedno pitanje. Jesi ti ikad igrao dvije igre istovremeno evo primjer iz videa, recimo BF3 I MGS? To što ovaj dečko radi u videu, je žešće glupo i apsolutno ne treba nikome. Za ono što je dečko naveo u postu njemu je sasvim dovoljan i5, nije tražio proc kojim će pokretati "space shuttle". Ova tema je očito otišla u krivom smjeru..
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #79 : 21. Veljača, 2016., 14:44 »
Heh mislim gdje sam ja napisao da je AMD jezgra jaca od Intel jezgre? Nigdje :D. Ali sam napisao da AMD FX > tvoju i5ticu.  - ovo nije točno

Naravno da 8300 npr na stock nece biti brzi od i5tice. 8300 kosta oko 1030kn u prodaji ako stavis na njega LC CC 120 koji je oko 190 kuna, imas 4.2Ghz chip odmah, koji je kao 8350 koji je 3 godine vec star. Takoder ako nisi bas totalno budet vezan stavis na njega ili polovni cooler sa njuske za 350 kuna ( tu idu noctue ili raijinteki vec) ili jednostavno kupis Mugena u ducanu i imas 4.6 ghz chip.[/b] - ovo što si sastavio je već skoro 1500kn, nije više baš tako povoljno, uz to spominješ polovne stvari, i intel se polovan može kupit povoljno, ja svog i5 3570 platio 1000kn, uz to intel se može klokati moj je na 4.2Ghz

 Sa 4.6 ghz u svim testovima si kao sto sam ti pokazao gore JAKO BLIZU 4790k. - ovisi o testu, no uglavnom netočno.

Da ne duljim, ako je 8350 kada se clocka u performansama tu negdje kao 4jezgre + ht intel od 3000kn, onda tvoja i5tica nema kaj tu radit. - netočno

DA ME SE OPET KRIVO NE SHVATI, JA NE KAZEM DA JE TVOJ PROCESOR LOS JER NIJE, dapace naravno da ce ti sve radit, da ces gejmat jos godinama, ali isto tako ce i onaj koji je kupio fxa prije 3 godine, i jos ima jaci stroj - netočno

Ako gledas komp kao paket a ne kao nesto za vrtit fps counter u igrici. Jednostavno od kada se pojavila Vishera, intel je neisplativ za kucnu upotrebu, netočno -zašto ga svi onda kupuju.[/b]

Jer za 1000 kn + 350kn = za 1350kn dobis procesor koji je ekvivalent 4790k koji kosta 3000kn. - nedobiješ, da dobiješ onda bi to svi radili.[/b]
---
''Ajde napravi ovo sa i5, u opisu videa ti je sta je sve koristeno  https://www.youtube.com/watch?v=lHM-LBtJc2Q javi na kolko ti je strokirao komp''
- ovo je toliko glupo da ne treba komentirati uopće

Na kraju se sve svodi na to da svatko brani svoje, ali jedan činjenica stoji, a to je.
Svaki koji ima FX bi se mjenjao sa ovim koji ima i5, ovaj koji ima i5 se nebi mjenjao. :thumbs:

« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2016., 14:49 glavas_zg »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #80 : 21. Veljača, 2016., 14:48 »
Nemam volje za raspravom, imam pametnijih stvari. Rekoh ti da sto AMD zove 8 jezgri to ti je jednako kao 4 intelove po snazi. Pokusao sam ti ukazati to no ti i dalje zapinjes. Ja sam svoju i5-icu kupio prije skoro 3 godine i jos dan dana pere AMD konkurenciju u 80% slucajeva tako da sam zadovoljan sa svojom kupovinom koja je bila orjentirana na gaming. Multitasking, video obrada ili bilo sto u tom rangu me jednostavno ne zanima jer mi nije to potrebno. Procesor u svih sada skoro 3 godine niti jednom nisam imao potrebe clockati za razliku od AMD ekvivalente pa eto toliko o tome. A ti dragi moj, uzivaj ;)

Nije nikako 8 AMD-ovih jednako po snazi 4 intelove, jer da je tako onda bi bili jednaki i u multitaskingu, i u renderiranju, i u otpakiravanju i u svim ostalim multithread radnjama da ne nabrajam sad, tako da prestanes izvaljivat takve budalaštine.

To sta ti komp ne koristis za nista iole zahtjevnije i ozbiljnije od gejminga jutuba i fejsbuka je tvoja stvar, i ok ja sam u redu sa time. Međutim moras shvatit da postoje ljudi koji su izasli iz pubertetske dobi i koriste kompjutere i za neki posao, recimo rade razne obrade, koriste 10 tabova u chromu i slicno, otpakiravaju datoteke od 30-40GB, i dok se to sve radi sa strane bez problema upale neku igru i skrate vrijeme dok cekaju da se to sve napravi bez da im procesor stuca, sta sa i5 nemozes ocekivat.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #81 : 21. Veljača, 2016., 14:54 »
Ja koristim i5 4690 3.50Ghz i iskreno sam jako zadovoljan. Također se u slobodno vrijeme bavim uređivanjem videa i jednom sam prilikom istovremeno pokušao kompresirati 2 videa ( s dva različita programa), skidati GTA 5 i "prćkati" nešto po googlu. Niti u jednom trenutku nisam osjetio nikakve trzavice u radu računala, bez obzira što je proc radio na nekih 95-96%. Evo moja preporuka ti je i5. AMD sam imao do prije jedno mjesec dana i također nisam imao nikakvih problema, jedino što nije bio baš dobar u multitaskingu, no mislim da je to malo stariji proc od FX-8XXX serije. Evo to je moje iskustvo s oba procesora.

Pa koji FX si imao, ako je to FX 81xx to je dosta slabiji proc od FX 83xx, zato jer je on na slabijoj arhitekturi "Bulldozer" ovi sadasnji FX-ovi su "Vishera".

Također slab ti je to multitasking sta si naveo, probaj ovako nesto sa i5 https://www.youtube.com/watch?v=lHM-LBtJc2Q ;)

E ja sam imao taj sto se temelji na arhitekturi Bulldozer da, a gle za ono što ja radim meni je i5 odličan. Nisam fanatik niti intela niti amd-a, samo govorim moje iskustvo s ovim procesorima. A gle to sto sam ja radio sa i5 meni je sasvim dovoljno, nemoram istovremeno imati 56 pokrenutih programa i raditi još 150 stvari. Još jedan zanemariv problem s amd-ovim procom, je bio sto on u stanju mirovanja radi stvarno tiho, ali čim bih ušao u neku igru ili počeo skidati nešto sa steama ili origina, onda se počne ponašati stvarno ko' Bulldozer kad počne grmiti. Ovaj drugi amd-ov proc nisam imao i nez kakav je, govorim samo kakvo iskustvo trenutno imam sa intelom i s obzirom da će dečko raditi to što je naveo nema potrebe za jačim procesorom od ovog.

Normalno da ti ej bio glasan kad si koristio smece od stock hladnjaka koji dolazi sa procesorom, zlatno pravilo je da se taj hladnjak koji dolazi sa FX-om odma pri otvaranju kutije baca u smece a stavlja nesto tipa lc cc 95 ili jace ako se ide u neki bolji OC.

Krosis

To je samo dokaz na one budalastine kako je 8 jezgri od FX-a isto kao 4 od intela, e pa jasnos e vidi da nije. Također normalno da neces igrat 2 igre od jednom i imat jos masu aplikacija upaljenih, ovo je vise video da se vidi kolka je stvarna moc tog procesora. Međutim neki ljudi trebaju snazan proc jer komp koriste i za posao a FX je prilicno pristupacan cijenom i mozes bez problema rendat, extraktat velike datoteke i imat upaljenih 10 tabova u chromu, i pritom otic upalit neku igru i skratit si vrijeme dok se to sve ne zavrsi bez da ti procesor bude štucao, to sa i5 nemozes. I to ej sustina stvari o cemu se ovdje prica sa FX ces imat 5 fps-a manje od i5 u igrama, ali si zato puno jaci u svim ostalim poljima ;)
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2016., 14:59 HighEnd »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #82 : 21. Veljača, 2016., 14:56 »
Kakvo ''odpakiravanje'', 10 tabova u chromeu, razne obrade, o čemu ti pričaš, kakav posao ti spominješ ?
Za svaki ozbiljan posao se koriste i7 procesori, dođi na malo ozbiljniji IT forum sa ovim stvarima i vidjet ćeš reakcije :fpalm:

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #83 : 21. Veljača, 2016., 15:02 »
@ Prayer . Ja tebe ne razumijem dali ti uopce mozes shvatit jednostavnu tematiku poput ove opisane u prvom postu. FX koji se oca na 4.6, 4.7 je isti kao u broj u performansama kao 4790k stock ili nesto sporiji od 4790k OC na 4.6Ghz, napisao sam ti brojke u prvom postu. Ti da i ocas svog i5 na 5ghz neces niti prismrdit ni jednom ni drugom, mozemo slobodno bilo kada vrtit iste stvari stavit slicice. Ja cu bit na 4.4 ti budi na 5ghz :).

@glavas_zg

Sa tobom rasprava je totalno nebitna jer se uopce nisam htio vezati u raspravu sa tobom, po postovima kaj si napisao ranije, vec sam vidio da nisi nikada imao priliku isprobat jedno i drugo, ne razmisljas siroko, nego usko vezano, kao npr kak sam ja razmisljao u dozi puberteta.

Ako si spreman mozemo otvorit zasebnu temu, tvog intela i Fxa pa mozemo malo usporedit gameplay, stremanje igara online, te encoding, rendering, multi bla bla bla, pa ces vidjet gdje si na cemu si. Cemu uzimat i5 polovan, kada uzmes FXa sa 3 godine jamstva novog za tu cijenu, ne moras kupovati ni polovnu plocu, nego kupis novu.
Takoder sam vidio da imas problem sa matematikom, meni je jasno da se populacija dijeli na ljude koji ne razumiju matematiku, te na oni koji ne razumiju kako ovi prvi ne razumiju, ali 1007kn + npr mugen koji sam naveo je 385kn trenutno = 1392 kune, cijena npr. 4460 je 1449 kuna.
FX u toj kombinaciji ima slabije perfomanse od 4790k koji kosta 2774 kune u prosjeku oko 5%, dok je 4460 slabiji oko 50%. i5 overclockirana ima slabije rezultate izmedu 20-25%, s time da moras stavit opasan cooler da hladis 5ghz na tom intelu, da bi uopce dosao do perfomansi tu negdje.

Kazem ovo su sve naklapanja. Ti ako tvrdis da je tvoj i5 superiorniji od FX-a. Mozemo izvrtit kaj god oces. Ja ti izvrtim to na 4790k i FX83xx, postam, ti postaj od tog svog dragulja "i5" pa ces vidjet gdje si, nigdje. Bacio si pare u vjetar a za razliku si mogao kupit bolju grafu npr.

EDIT:

Kakvo ''odpakiravanje'', 10 tabova u chromeu, razne obrade, o čemu ti pričaš, kakav posao ti spominješ ?
Za svaki ozbiljan posao se koriste i7 procesori, dođi na malo ozbiljniji IT forum sa ovim stvarima i vidjet ćeš reakcije :fpalm:

U principu izgleda da ti nisi na niti jednom ozbiljnijem forumu, a kamoli da si imao doticaja sa bilo kojim od sljedecih komponenti.

Zapravo covjek bi trebao gledati da dobije sto bolje za svoje novce a ne obrnuto.
Ti npr da kupujes auto bi rade kupio auto koji ide do 100 za 5 sekundi a maximalna brzina mu je 110, a nebi kupio za iste novce auto koji ide do 100 za 7 sekundi a maximalna brzina mu je 200.

To kaj intel ima brzu jezgru, nema nikakve veze kada danas, skoro sve koristi vise jezgri, a buducnost igara i svega je da se iskoriste sve jezgre u maximumu.
Zasto uzet nesto sa cime si odmah ogranicen i jos platis vise, umjesto uzet nesto sto ima potencijal jos dugi niz godina, jer same real word perfomanse, otvaranja crome, firefoxa, programa ionako nikad neces vidjet da se otvara brze od 1 sekunde, niti ces primjetit. Ali ako ces odratit si neki render tu i tamo, ili htjet bacit neki video na youtube, razliku do par minuta, takoder neces osjetit, ali vec ako si brzi sa FXom i jeftiniji zasto platit skuplje i bit sporiji ?

Da naravno da ti posao nosi kruh na stol da neces gledat ni i7 procesore niti FX kao mogucnost, nego ces ici na xeona ili 5690x, mislim ono o cemu pricamo. Ovdje se prica o tome da se FX isplati uzet, jer je cijenovno jeftini, dobijes slicne perfomanse kao 4790k za 55% nizu cijenu.
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2016., 15:10 ravkan »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #84 : 21. Veljača, 2016., 15:07 »
Kazem ovo su sve naklapanja. Ti ako tvrdis da je tvoj i5 superiorniji od FX-a. Mozemo izvrtit kaj god oces. Ja ti izvrtim to na 4790k i FX83xx, postam, ti postaj od tog svog dragulja "i5" pa ces vidjet gdje si, nigdje. Bacio si pare u vjetar a za razliku si mogao kupit bolju grafu npr.
[/quote]

Može!
Battlefield 4, reći ću ti postav za grafiku, poziciju na koju da dođeš na mapi od 64 igrača i ako ne budeš imao framedropove ispod 100FPS  sa tim FX poklanjam ti svoju i5-icu, ako budeš imao framedropove ispod 100FPS ti meni poklanjaš FX 8350 ?
Ja igram na 100FPS lock i nemam framedropove.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #85 : 21. Veljača, 2016., 15:14 »
Kakvo ''odpakiravanje'', 10 tabova u chromeu, razne obrade, o čemu ti pričaš, kakav posao ti spominješ ?
Za svaki ozbiljan posao se koriste i7 procesori, dođi na malo ozbiljniji IT forum sa ovim stvarima i vidjet ćeš reakcije :fpalm:

I jesam i to na vise njih sto domacih sto stranih vec par godina tako da smirti strasti jasno mi je da ti je sve ovo jos novo, bez brige bit ce bolje, samo trolas nista pametno ne pises nit si isprobao vise od 5 komponenata u zivotu da mozes nesro tvrditi, o cemu svi koji prate jasno vide da si neozbiljan.

Decko koji radi u IT shopu i svakodnevno slaze konfe ljudima i testira i pokazo ti je između ostalog dvije konfe na kojima je radio usporedbe, ti tvrdi kakva je situacija, a ti sad meni i njemu nesto objasnjavas koji smo testirali i pratili stvari o komponentama kako sta funkcionira.... mislim ono, daj se skuliraj

Nemaju svi novaca za i7, zasto se nebi uzeo FX kad za 2000kn obavlja sve sta sam rekao perfektno, sta je i dokazano i zaljepio sam ti par linkova, al ti sve sta ti nejde na ruku ignosriras i gledas kao konj na trci samo u jednom smjeru.

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #86 : 21. Veljača, 2016., 15:15 »
Rekoh, ne zanima me na racunalu nista vise osim gaming-a, linkao sam ti dokaz da cak i5 2500k pri stock brzini od 3.3 GHz i koji je jos star 6-7 godina BTW i dalje pere FX "konkurenciju" koja ima 8 AMD jezgri i clockan je na 4 Ghz u gaming - to je naravno ako ovi iz Digital Foundry ne lazu sto cisto sumnjam.
Ti meni uporno tvrdis da je 8350 dominantno bolji od "moje" i5-ice i ja sam ti dao dokaz da to nije tako. Ako ti meni mozes dokazati da sam ja izabrao krivi procesor za gaming, onda ti kapa dolje ali do tada mozes govoriti sta zelis. Nisam neki intel fanboy iliti ista slicno vec sam objektivan, kupio procesor za gaming, rezultati se pokazali i jos se pokazuju dan danas i upravo sam to i dobio bez potrebe za clockanjem ili ista slicnog. Isto tako u video linkan gore mozes vidjeti da ta i5-ca 2500k koja je stara 6-7 godina vrti OC-ani Titan X bolje nego noviji i "snazniji" model FX-a. Dode ti se upitati tko je tu bacio novce u vjetar jelda ;)

Da ne bude zabune tu, priznajem FX je bolji u multitaskingu i stvarima sto zahtjevaju tehnologiju za to, ali u gaming i u single core performace-u je i5 mila majka (za sad).

No ima ona stara "pre siromasan sam da jeftino kupujem". To vrijedi posvuda pa cak i ovdje.
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2016., 15:18 Prayer »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #87 : 21. Veljača, 2016., 15:16 »
Citat:
Može!
Battlefield 4, reći ću ti postav za grafiku, poziciju na koju da dođeš na mapi od 64 igrača i ako ne budeš imao framedropove ispod 100FPS  sa tim FX poklanjam ti svoju i5-icu, ako budeš imao framedropove ispod 100FPS ti meni poklanjaš FX 8350 ?
Ja igram na 100FPS lock i nemam framedropove.

Prvo te molim da pocnes, lijepo citirat ljude, jer na svakom ozbiljnijem forumu, bi ti vec rekli da nije tako tesko citirat post kako spada. Pogotovo ako si informaticar a muce te jednostavne stvari poput citiranja, gdje te onda nece mucit stvari poput komentiranja tehnologija i situacija.

Drugo.
Test koji si predlozio, u jednu ruku nema smisla, jer moja graficka pojede tvoju, i imat cu vise svega, jer sami test igre je najvise vezan u GPU. Tek kada bi imali iste grafe onda bih mogli kompentetno razgovarati o tome.

Trece.
Napisao sam u postu gore ako te pali da palis igru i imas 100 fpsa na 60 hz monitoru, jednostavno nemam previse komentara. Jer imao ti 100 ili 89 razliku neces primjet kada ti je monitor 60 hz.

Cetvrto
Vidim da nisi kompentetan za raspravu jer si odmah potegnuo igricu. Potegnuo si test koji je totalno nebitan za usporedbu procesora, jer sve igre se mogu igrat na 860 ADM procesoru + dobra grafa. Igre igras na svemu, pa neki cak i na starim xeonima na 775 plocama.

Peto
Daj neki test koji pokazuje snagu iskoristivost i mogucnost procesora. Znaci encoding rendering streaming otpakiravanje, zapakiranjave, multitasking. Ako cemo gladat samo igrice moj frend na pentium g igra sve igre .... Jooooooj boze moj daj se malo uozbilji molim te.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #88 : 21. Veljača, 2016., 15:24 »
Rekoh, ne zanima me na racunalu nista vise osim gaming-a, linkao sam ti dokaz da cak i5 2500k pri stock brzini od 3.3 GHz i koji je jos star 6-7 godina BTW i dalje pere FX "konkurenciju" koja ima 8 AMD jezgri i clockan je na 4 Ghz u gaming - to je naravno ako ovi iz Digital Foundry ne lazu sto cisto sumnjam.
Ti meni uporno tvrdis da je 8350 dominantno bolji od "moje" i5-ice i ja sam ti dao dokaz da to nije tako. Ako ti meni mozes dokazati da sam ja izabrao krivi procesor za gaming, onda ti kapa dolje ali do tada mozes govoriti sta zelis. Nisam neki intel fanboy iliti ista slicno vec sam objektivan, kupio procesor za gaming, rezultati se pokazali i jos se pokazuju dan danas i upravo sam to i dobio bez potrebe za clockanjem ili ista slicnog. Isto tako u video linkan gore mozes vidjeti da ta i5-ca 2500k koja je stara 6-7 godina vrti OC-ani Titan X bolje nego noviji i "snazniji" model FX-a. Dode ti se upitati tko je tu bacio novce u vjetar jelda ;)

Da ne bude zabune tu, priznajem FX je bolji u multitaskingu i stvarima sto zahtjevaju tehnologiju za to, ali u gaming i u single core performace-u je i5 mila majka (za sad).

No ima ona stara "pre siromasan sam da jeftino kupujem". To vrijedi posvuda pa cak i ovdje.

Ti ocigledno ne citas moje postove sa razumjevanjem.
Znaci ja ti nisam rekao da si kupio los procesor ili da neces moci igrati nista na njemu.
Govorim ti da se procesor ne gleda samo kroz prizmu igrice, jer procesor nije samo to, ima on puno vise ostalog potencijala.
Ja tebe ne pokusavam uvjerit da sa svojim neces moci igrati igre, nego da si sa FXom mogao imat jaci stroj OVERALL.

http://www.bit-tech.net/hardware/2014/09/03/intel-core-i7-5930k-and-core-i7-5820k-revie/7

Sami gajming se svodi na nista, na svemu je sve igrivo, sada je pitanje dali si dovoljno lud da uzmes skuplji procesor da imas par FPSA vise negdje u nekog igri, a u svemu ostalom si kanta, ili uzet za manje para procesor, sa kojim ces moci igrati sve igre, stremati ih bez problema, i ako odlucis napraviti nesto drugo biti bolji brzi.

Peromance/money ... ne znam vise sto i kako da ti objasnim.

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #89 : 21. Veljača, 2016., 15:39 »
Rekoh, ne zanima me na racunalu nista vise osim gaming-a, linkao sam ti dokaz da cak i5 2500k pri stock brzini od 3.3 GHz i koji je jos star 6-7 godina BTW i dalje pere FX "konkurenciju" koja ima 8 AMD jezgri i clockan je na 4 Ghz u gaming - to je naravno ako ovi iz Digital Foundry ne lazu sto cisto sumnjam.
Ti meni uporno tvrdis da je 8350 dominantno bolji od "moje" i5-ice i ja sam ti dao dokaz da to nije tako. Ako ti meni mozes dokazati da sam ja izabrao krivi procesor za gaming, onda ti kapa dolje ali do tada mozes govoriti sta zelis. Nisam neki intel fanboy iliti ista slicno vec sam objektivan, kupio procesor za gaming, rezultati se pokazali i jos se pokazuju dan danas i upravo sam to i dobio bez potrebe za clockanjem ili ista slicnog. Isto tako u video linkan gore mozes vidjeti da ta i5-ca 2500k koja je stara 6-7 godina vrti OC-ani Titan X bolje nego noviji i "snazniji" model FX-a. Dode ti se upitati tko je tu bacio novce u vjetar jelda ;)

Da ne bude zabune tu, priznajem FX je bolji u multitaskingu i stvarima sto zahtjevaju tehnologiju za to, ali u gaming i u single core performace-u je i5 mila majka (za sad).

No ima ona stara "pre siromasan sam da jeftino kupujem". To vrijedi posvuda pa cak i ovdje.

Ti ocigledno ne citas moje postove sa razumjevanjem.
Znaci ja ti nisam rekao da si kupio los procesor ili da neces moci igrati nista na njemu.
Govorim ti da se procesor ne gleda samo kroz prizmu igrice, jer procesor nije samo to, ima on puno vise ostalog potencijala.
Ja tebe ne pokusavam uvjerit da sa svojim neces moci igrati igre, nego da si sa FXom mogao imat jaci stroj OVERALL.

http://www.bit-tech.net/hardware/2014/09/03/intel-core-i7-5930k-and-core-i7-5820k-revie/7

Sami gajming se svodi na nista, na svemu je sve igrivo, sada je pitanje dali si dovoljno lud da uzmes skuplji procesor da imas par FPSA vise negdje u nekog igri, a u svemu ostalom si kanta, ili uzet za manje para procesor, sa kojim ces moci igrati sve igre, stremati ih bez problema, i ako odlucis napraviti nesto drugo biti bolji brzi.

Peromance/money ... ne znam vise sto i kako da ti objasnim.


Ja razumijem sto ti meni pokusavas reci, taj FX ako se globalno gleda jest bolji od i5-ice no to opet ovisi iz kojeg kuta gledas. Spomenuo sam u par navrata da sam svoj i5 4690k uzeo iskljucivo za gaming. Zasto bas njega? Jer sam imao novaca i bio mi je pristupacan. Prije kupovine prije tih 3 godine sam citavih 2 tjedna gledao bencheve izmedu te i5-ice i FX ekvivalenta i svi su testovi pokazali da je tada i5 bio "jaci" i dan danas to stoji isto u gaming smislu. Novci meni nisu problem i rade bi uzeo nesto sto znam da ce me drzati jos dosta dugo a ne da gledam kako stariji model konkurencije pere moj noviji i napredniji u polju za sto sam ga odabrao.

No kako ti god okrenio i gledao na stvari "gaming serija" i5-ca je u gamingu bolja od 8350 i to je cinjenica. Drugacije stvarno ne znam kako da ti objasnim. Tko zeli kupiti komp za gaming ce kupiti komo za gaming a tko hoce za editiranje, multitassking ili sto vec ne ce kupiti za to. Sve se svodi na to da li imas novaca za skuplje komponente ili ne.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9