HCL.HR

Novosti iz svijeta hardvera

  • 1058 Odgovora
  • 372743 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #105 : 23. Veljača, 2016., 00:20 »
Nvidia ce kasniti debelo sa izbacivanjem nove serije od onoga kako se u pocetku nagađalo citao cam par tekstova i sumnjam da ce to bit prije kasne jeseni/zime. Sta se tice ovih rebrandova od gtx 970/980/titan to nikog ne zanima previse pored novih grafa.

U vezi ZEN-a mene osobno samo ti high end procevi zanimaju u vezi nekih mogucih nadogradnji sta se mog RIG-a tice, al normalno da me zanima i ovaj mainstream i APU segment, cak mi je taj APU segment i najinteresantniji posto bi mogao u potpunosti izbrisati potrebu za mid segemnt grafama ako upogone HBM, a znamo koliko brza memorija utjece na IGPU.

Sta se tice dosptupnosti u HR, iskreno me zaboli, zasto da placam 30 posto vecu cijenu na te skupe komponente, i jos cekam par mjeseci da se ponuda popuni, kad vani to sve dobijem prakticki par dana nakon samog pustanja u prodaju i po debelo manjoj cijeni.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #106 : 23. Veljača, 2016., 06:51 »
Jedini problem s kupnjom izvana ti je - garancija.
Ne možeš ju ostvariti u HR nego samo vani. Ako nešto ode ili dođe već neispravno moraš to vraćati, plaćati poštarinu i još dobrano se načekati da ti dođe druga komponenta.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #107 : 23. Veljača, 2016., 12:04 »
A gle to kolko sam jeftinije prosao sve i da dajem 30 eura za dostavu ako grafa ili nesto drugo bude neispravno sta su stvarno jako rijetki slucajevi, sta mi to znaci kad sam ju platio oko hiljadu kuna manje, i dalje ostajes u dobranom plusu ;)

Ovo za cekanje ti sve ovisi u kakvom ducanu kupujes, imam frenda koji je u Englesku slao pokvarenu grafu pa mu je dosla nova kroz 2 tjedna, nije ti to bas tak kak mislis, to je beli svet nije to balkan kod njih se to rijesava u hodu.

Grafu, procesor i maticnu , isto kao i monitore, mobitele telvizore i te skupe stvari kupujem vani, ovo sve ostalo za sta ne dajem preko 100-150 eura moze i kod nas.
Isto tako ako kupujem cijelu konfu, nema sanse da bi ju vise u HR narucivao po komponentama, nego direktno iz Njemačke.
« Zadnja izmjena: 23. Veljača, 2016., 12:07 HighEnd »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #108 : 23. Veljača, 2016., 12:32 »
Ja kupujem bez Rabata preko firme tako da me izađe dosta jeftinije...
Ne bih izvana narucivao ako imam doma dobru cijenu  :kava:

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #109 : 23. Veljača, 2016., 13:03 »
Ha dobro, nemamo svi takve mogucnosti, al ove pogodnosti koje su se otvorile od ulaska u EU treba iskoristavat


Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #111 : 06. Ožujak, 2016., 19:43 »
Prema ovome što vidim, za novi Doom Radeon R9 290 je oko 10-15% brža od GeForce GTX 980 Ti
Dok pak Radeon Fury X je pri 1440p čak i 40% brži od GTX 980 Ti

Eto šta ti znači kad nVidia ne tjera vodu na svoj mlin haha

Isto tako, još drastičnija razlika mogla bi bili PS4 vs XBOX One gdje se nebi cudio da PS4 verzija ide u 60 fps a XBOX One u 30 fps ili pak isto 60 fps ali uz veliki downgrade same grafike, teksture, efekti itd...
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2016., 19:48 Spectred »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #112 : 06. Ožujak, 2016., 20:20 »
Ne isplati se uopće analizirati performanse igara u alpha fazi. Pogotovo ako neće samo taj api (OpenGL) koristiti. Bit će baš čudno ako ostane samo na opengl, a da ne bude ni dx11, dx12, vulkan...
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2016., 20:22 andrash »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #113 : 11. Ožujak, 2016., 16:27 »
Evo novih vijesti iz tabora zelenih.
Čini se kako nVidia stvarno napreduje po pitanju power consumptiona! Kažu da će za GTX 1080 trebati samo 1x8pin konektor! Još ako budu dobre klokerice kao i Maxwell...
Jedva čekam. I kažu da bi se prve kartice s 8GB GDDR5x mogle pojaviti krajem Svibnja!
Ako je tako @High End očekujem svoj humblebundle po izboru!


http://www.guru3d.com/news-story/rumor-geforce-gtx-1080-8gb-gddr5x-based-on-pascal-gpu-in-may.html

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #114 : 11. Ožujak, 2016., 18:48 »
Ja ti nisam potvrdio tu okladu, pregledaj postove, to si ti sam odlucio, jer ja kad sam se htio kladit, ti si rekao da ce doc u 4. mjesecu, ja sam isto tako ponudio okladu ako ne dođu tada da idemo u restoran, onda si odbio i rekao da oklada vazi ako ne dođu prije nove godine i odma sam odabrao ulog, a ja na nista od toga nisam pristao.

Ja kad sam ti ponudio okladu to ej bilo da nece doc prije devetog mjeseca, ti si rekao da su to moje rijeci i da oklada ostaje ako ne dođu prije nove godine.

Necemo se varat sada ;)

Uostalom ove je totalno razocarenje, te sa gddr5x bi cak i mogli izbacit samo da nebi bilo da nista ne izbace do jeseni jer im nema HBM-a jos na raspolaganju, nitko ko ocekuje nove grafe ne zeli grafu sa starom memorijom, to ce vjerojatno biti neki Maxwell rebrand, ali ce ga oni umotati u celofan kao Pascala.

« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2016., 18:52 HighEnd »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #115 : 11. Ožujak, 2016., 18:54 »
Sad se samo izvlačiš, ali rekao si da neće prije9. mjeseca, a ja sam rekao da će to biti prije 9. mjeseca, čak u 4. mjesecu, no dobro možda nemaš taj 1 $ za platitina bundleu pa ti ne zamjeram.


A što se tiče tih tvojih tvrdnji nije baš moguće da će biti rebrand Maxwella kada će biti efikasniji od njega i na novom nm procesu...
HBM2 očekujem na novom Titanu i na 1080ti kojeg i planiram uzeti.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #116 : 11. Ožujak, 2016., 19:05 »
Sad se samo izvlačiš, ali rekao si da neće prije9. mjeseca, a ja sam rekao da će to biti prije 9. mjeseca, čak u 4. mjesecu, no dobro možda nemaš taj 1 $ za platitina bundleu pa ti ne zamjeram.


A što se tiče tih tvojih tvrdnji nije baš moguće da će biti rebrand Maxwella kada će biti efikasniji od njega i na novom nm procesu...
HBM2 očekujem na novom Titanu i na 1080ti kojeg i planiram uzeti.

Ma ne izvlacim se uopce, samo sam iskren, kada ti nisi htio okladu da ce doc u 4. mjesecu, zasto bi aj trebao prihvatit okladu da nece prije nove godine. Na kraju ni jedan ni drugi nismo pogodili  :ne:

Vidjet cemo sve, al vjeruj mi da je sve danas moguce, uglavnom odmjerit cemo snage tih flagshipova tu an forumu, ja Polaris-a ti Pascala pa da vidimo ko ej bolje prosao  :piva:

EDIT:
bacite oko na ovo:

Benchmark Hitmana u DX 12
http://www.computerbase.de/2016-03/hitman-benchmarks-directx-12/2/#diagramm-hitman-mit-directx-12-2560-1440

Naravno uzeti ipak sa zrnom soli jer jos uvjek nije vise recenzija izaslo...
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2016., 19:08 HighEnd »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #117 : 11. Ožujak, 2016., 21:50 »
Yep evo još klik.

Ista priča sa grafama, doduše nemaju fury x i fury, ali je nitro tu negdje sa strix 980Ti (ovisno o rezoluciji), 390X jača od titan X, a na 1440p i 4K i 390, r9 290 jača od gtx 980. Strašno
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2016., 22:14 andrash »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #118 : 11. Ožujak, 2016., 21:58 »
Kad pogledas, AMD stvarno dominira u novim naslovima, gledaj FC Primal, SW Battlefront, Doom, sad ovaj Hitman, ima ih jos nemrem se sad svega sjetit, i kaj ej najbitnije to su razlike po 15+ FPS-a od r9 390 nad gtx 970, i ostale sve kartice su drasticno napredovale.

Pozitivno je i sta su drajveri sve bolji i sve cesci, Betu znaju izbacit po 2 puta mjesecno, u koj poprave neke opcenite stvari, i jos poboljsaju performanse za nove nalove ;)

EDIT:
Ne radi ti link

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #119 : 11. Ožujak, 2016., 22:07 »
Da, evo i ja sam gledao, AMD je ipak bolji u ovom slucaju:

Hitman AMD vs nVidia/

Čini mi se da nVidia mora pod hitno nesto izbacit kako im nebi pala prodaja haha

Nevezano:

AMD izbacuje ekterni priključak za svoje grafičke kartice

Izgleda da će se laptopi mogi koristit u gaming svrhe duze vremena :)
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2016., 22:10 Spectred »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9