HCL.HR

Novosti iz svijeta hardvera

  • 1058 Odgovora
  • 372891 Hitova
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #150 : 07. Svibanj, 2016., 16:00 »
Kako se vi lako navucete da to nisu istine....  godinama pratite scenu a jos uvjek nasjedate na te marketinske trikove i fore kada se predstavljaju nove grafe pa se sve zivo i nezivo stavlja u njihovu korist, i dosta toga napuhuje samo da se napravi hype na kupnju. To sta lik kaze da 1080 ima performanse jace od dvije gtx 980 je upitno u koliko slucajeva i kojim igrama (mozda jedino tamo gdje SLI uzasno skalira), isto tako furali su sigurno gtx 980 referentne kopje su 15 posto slabije od custom modela, a gtx 1080 su nafrljili do ibera i onda rade neke scenarije....
 
Uostalom gtx 980 sli su i trenutno nesto u rangu jedne 980ti overklokane u igrama, negdje mrvu jace, negdje mrvu slabije

https://www.youtube.com/watch?v=bB7x3cJOOeQ

EDIT:
Ako nisu sredili DX 12 za te kartice i dalje ce jedna r9 390 raditi dar mar od svega toga.

I sasvim slučajno ti imaš baš 390
Kako super za tebe sve ovo  ;)

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #151 : 07. Svibanj, 2016., 16:07 »
To je opce nebitno kaj ja imam, samo govorim relano i o trenutnim testovima kako se sta pokazalo.


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #152 : 07. Svibanj, 2016., 16:11 »
O kojim realnim testovima ti pričaš?!?


Testova za 1080 i 1070 još ni nema... Njih se čeka kao što sam već ranije napomenuo.
Bubetaš bezveze jer svi znamo da voliš AMD. Isto tako i DX12 je možda najavljivan pompozno, ali tko kaže da neće završiti kao DX 10 (ako ga se itko više uopće sjeća).
Pusti da vrijeme odradi svoje i nemoj se sad raspravljati na temelju doslovno ničega. Jedini pravi rezultati će biti oni u igrama, a ovo sve ostalo su sintetički rezultati koji ne govore previše.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #153 : 07. Svibanj, 2016., 16:14 »
Ako ljudi kazu da 1070 ima snagu kao TitanX i kosta 400$, a kartica izlazi za 20 dana i svi ce moc provjerit navedeno, pa nejverujem da bi sami sebi kopali rupu i blamirali se laznim izjavama.Uz to nova 1080 ima jedan 8pin konektor i trosi 180W, sto je ogroman napredak.Ocito su promjenili arhitekturu i poradili na grafama, cjene su stvarno odlicne, a da za 400$ dobije karticu 10% slabiju od TitanX to je brutalno, a da ne govorim jednaku ili jacu.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #154 : 07. Svibanj, 2016., 16:26 »
Hrvatin

Pa performanse od gtx 1080 je vrlo lako okvirno izracunati, vec sam i ljepio izracune...

"Mene više brine zašto je IPC 1080 lošiji od onoga na TitanX-u i 980Ti - za 1GHz 1080 bi davao 5,56 TFLOPS za 2560 jezgara, što je znatno manje od TitanX-a s 3072 jezgre. Izjednačimo broj jezgara i TitanX s 2560 jezgara bi davao 6 TFLOPS, a 1080 i dalje 5,56 tj. oko 10% manje "

"TFLOPS označavaju teoretski maksimum (idealni slučaj) performansi na stock taktu (non-boost). TitanX = 7,2 TFLOPS, 1080 = 9 TFLOPS. To znači da je stock za stock 1080 na 1,6GHz brža 25% od TitanX-a na 1GHz. Sve druge brojke su igre taktova, nešto konfiguracije jezgre (ROP-ovi i sl.) itd. "

Overklokaj TitanX i eto te na 10 posto razlike.

DX12 sigurno nebude pucanj u prazno jer se vec masa igara najavljuje za njega, i ja ne pricam nikakve gluposti nego je to sve tako htio ti to priznati ili ne jer voli Nvidiu ;)

https://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2016/04/hitman4K.png

EDIT:
Uostalom, sve ti govori i moj prvi post, to je sve stvaranje Hypea, isto tako se radilo i pred dolazak FuryX pa na kraju nista posebno, barem sta se tice DX 11.

« Zadnja izmjena: 07. Svibanj, 2016., 16:30 HighEnd »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #155 : 07. Svibanj, 2016., 16:31 »
Istina je da preferiam nvidiu i to već dugi niz godina, ali poradi toga NIKAD, ali NIKAD ne napadam AMD i ne kenjam po nečem za što se još ni ne zna što će i kako će biti. Neke izračune ne možeš sam izračunati i donijeti jer se mijanjao i cijeli proces i memorija i tko zna koliko nas nepoznanica tu još čeka?!?
Uvijek kad mogu preporučim AMD kada je u pitanju budget build i za koje novce dok ti stalno kenjaš po zelenima jer si u taboru AMDa.
Oprosti ali to je djetinjasto.


Pričekajmo REALNE testove i zanemarimo ove sintetičke i tvoje prpračune pa ćemo vidjeti gdje se nalazimo i to je zaključak cijele ove rasprave.


Meni se jedino kod tebe ne sviđa taj tvoj stav "ja sve znam i nvidia ne valja".

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #156 : 07. Svibanj, 2016., 16:37 »
Ako ljudi kazu da 1070 ima snagu kao TitanX i kosta 400$, a kartica izlazi za 20 dana i svi ce moc provjerit navedeno, pa nejverujem da bi sami sebi kopali rupu i blamirali se laznim izjavama.Uz to nova 1080 ima jedan 8pin konektor i trosi 180W, sto je ogroman napredak.Ocito su promjenili arhitekturu i poradili na grafama, cjene su stvarno odlicne, a da za 400$ dobije karticu 10% slabiju od TitanX to je brutalno, a da ne govorim jednaku ili jacu.

Pusti ti sta oni kazu, ko to jos ozbiljan slusa, to je ionako napumpavanje atmosfere da se prodaju stare kartice i kupe nove. Kao da se vec nisu posrali sto puta, mogu oni izvuci rezultate iz ko zna cega i kakvih situacija i onda tu nesto tvrditi, procitaj malo sa razumjevanjem moje prijasnje postove da ti sve dođe na svoje.

Problem je sta im grafe imaju manji IPC po jezgri nego Maxwell, samo su nafrljili klokove pa prikazuju enke razlike naspram stoc kartica iz maxwella. Smanjivanje potrosnje i TDP-a je pohvalno, al iskreno boli em briga za to kao i sve ostale koji zele mocan hardver, daj mi performanse za drugo cemo lako.

Za gtx 1070 se nije nista puno ni pricalo tako da je ona jos nepoznanica, iako se moze lako doci do proracuna na temelju nekih starijih informacija i stvari kako to funkcionira o postoku između jaceg i slabijeg modela i eventualnoj razlici, tako da bi gtx 1070 bila negdje 15 posto slabija od TitanaX.

Ajde bar je dobra stvar da ce cijene malo olabaviti.

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #157 : 07. Svibanj, 2016., 16:40 »
400$ što za naše tržište ide u  eurima + 25% PDV-a što prokleta država sebi pukne u đep + 10% što će reseller-i uzet sebi u đep.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #158 : 07. Svibanj, 2016., 16:47 »
Istina je da preferiam nvidiu i to već dugi niz godina, ali poradi toga NIKAD, ali NIKAD ne napadam AMD i ne kenjam po nečem za što se još ni ne zna što će i kako će biti. Neke izračune ne možeš sam izračunati i donijeti jer se mijanjao i cijeli proces i memorija i tko zna koliko nas nepoznanica tu još čeka?!?
Uvijek kad mogu preporučim AMD kada je u pitanju budget build i za koje novce dok ti stalno kenjaš po zelenima jer si u taboru AMDa.
Oprosti ali to je djetinjasto.


Pričekajmo REALNE testove i zanemarimo ove sintetičke i tvoje prpračune pa ćemo vidjeti gdje se nalazimo i to je zaključak cijele ove rasprave.


Meni se jedino kod tebe ne sviđa taj tvoj stav "ja sve znam i nvidia ne valja".

Pa di vidis da sam ja ikada rekao da Nvidia nevlja ili sam pljuvao, ja sve kada sam sta rekao sam potkrijepio necime. Tebi to sve tako izgleda kad si vezan za zelene pa ti svaki protuargument smeta i mislis da sam ja fanboj crvenih, a u biti sam imao jednak broj kartica i jednih i drugih tako da je meni sve jedno. Ja i dan danas kazem sta nije dobro na AMD-u, a sta nije dobro na Nvidia-i, i po tome temeljim stavove, a kupujem kartice striktno po onome gdje dobijem vise snage za igre i bolji "future proof".  To vidis i na temama o slaganju gdje sam vise puta preporucio gtx 970 jer se za r9 390 nije imao adekvatno kuciste, isto tako sam preporucio i vise konfi sa intelom nego AMD-om jer vecina ekipe ne kuzi overklok.

Kazem ti opet, memorija na grafi jako malo utjece na performanse u igrama, bitan ti ej chip i jezgre, a vidi se da Pascal ima slabiji IPC, ali ima vece stock taktove, tako da se nema gdje puno pogrijesiti kod proracuna.

I nije stvar u tome da ja sve znam jer neznam, ali barem prihvacam rezultate i dokaze koji se nude i pokazuju razlike kako za Nvidi-u tako za AMD i en bjezim od toga.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #159 : 07. Svibanj, 2016., 16:50 »
400$ što za naše tržište ide u  eurima + 25% PDV-a što prokleta država sebi pukne u đep + 10% što će reseller-i uzet sebi u đep.

te cijene koje pisu tu u dolarima ja si komforno racunam u funtama za nase trziste.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #160 : 07. Svibanj, 2016., 17:33 »
Strpite se još malo pa će se sve znati.

Ovo za gtx 980 u sli istinabog nije nikakav info, jer negdje je skaliranje 0%, negdje 30%, negdje 60%+ tako da se ništa ne može zaključiti, ali ako kažu da je osjetno jača od titan x, te da je čak i slabiji model (gtx 1070) nešto jači od titan x, onda su to jasne informacije. Skočili bi sami sebi u usta kad bi došle recenzije, a ono ne bude tako. Najveći je upitnik dali su stigli ubaciti async compute engines u arhitekturu. Dakle dali baš hardverski postoje, nikakva prtljanja s driverima

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #161 : 07. Svibanj, 2016., 17:35 »
znaci gtx 1070 u prodaji za mesec dana,ako zaista bude onakva kako oni kazu onda cu kupiti,samo je problem sto cu morati menjati i kuciste i maticnu i prcesr i eventualno napajanje :bonk:
Samo je problem sto ce cene kod nas biti osetno vece,recimo oko 4000kn za gtx 1070

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #162 : 07. Svibanj, 2016., 17:41 »
To je opce nebitno kaj ja imam, samo govorim relano i o trenutnim testovima kako se sta pokazalo.

O kakvim ti testovima pričaš, testovi za GTX 1070 i GTX 1080  ne postoje.
A ako hoćeš reprezentativno govorit o AMD karticama u kontekstu predstavljenih Nvidia modela onda navedi FURY i FURY X kartice a ne zastarjelu 290/390 arhitektu komparirati, dakle jasno je da o tome govoriš jer to imaš.
Vezano za IPC koji navodiš kao manu stalno i visoke frekvencije, uopće nije bitno koliki je omjer IPC-a i frekvencija u generalnom povećanju performansi, zašto te muči kako Pascali funkcioniraju.
Naj bitniji dio je da se jako dobiva na PRICE/PERFORMANCE omjeru, dakle za cijenu trenutne GTX 970 tj. nešto veću će se dobit GTX 1070, dakle prefromasne trenutnog Titan X.
To je poanta cijele priče, dobit bolje performasne za manje novca.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #163 : 07. Svibanj, 2016., 17:45 »
Je. Price/performance i je bit svega, radi toga se i čekaju nove generacije. Pogotovo su veliki pomaci u tom omjeru u višim kategorijama, ne uvijek i u budžet kategorijama.

Ova gtx 1070 ziher neće koštati kao gtx 970 nego će biti bliže 4000kn. Ali sa titan x performansama to je velik iskorak u price/perf.

BTW keep in mind da se radi o stock titan x, znači moguće je da bude slabija od custom 980ti modela
« Zadnja izmjena: 07. Svibanj, 2016., 17:48 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #164 : 07. Svibanj, 2016., 17:53 »

Najveći je upitnik dali su stigli ubaciti async compute engines u arhitekturu. Dakle dali baš hardverski postoje, nikakva prtljanja s driverima

Ovo treba ispravit jednom za svagda :thumbs: , dakle Async Computeing je samo feature u okviru DX12 kojeg se genaralno zamjenjuje za DX 12. Ne znam od kuda je taj stav došao.

Asinkrono izvršavanje redova naredbi znači da se 3d red i drugi redovi mogu izvršavati neovisno jedni o drugima. Na compute engineima izvršavaju se compute zadaci, a na 3d engineu i compute i ostali. Hardverski, svaki od redova ima svoj engine. Ovisno o izvedbi u hardveru i driveru, AMD i Nvidia mogu imati različit način rada s istim redovima.
Ono što je bitno je da AMD ima mogućnost da su različiti enginei aktivni istovremeno: 3D engine i do 8 compute enginea, dok kod Nvidie 3D engine i compute enginei ne mogu biti aktivni istovremeno. Uvjetno rečeno: naime, hardverski Nvidia to može i realno, da je osposobljeno za DirectX12, Nvidia bi mogla konkurentno izvršavati 3D engine i 32 compute reda CUDA API/driver to omogućava.
Nvidia ima probleme s performansama tamo gdje se pokušava koristiti 3d naredbe. Također, za razliku od AMD-a na 3d redu ima velike probleme s performansama ako se izdaju compute naredbe, dok AMD omogućava strašno dobru paralelizaciju s velikim brojem niti, ali istovremeno i dosta lošu iskorištenost hardvera ako se ne "napuni do vrha" zadacima. Da bi AMD imao iskorištenu veliku paralelizaciju treba mnogo compute zadataka, a to kod igara može biti fizika, grafika u post processingu... Nvidia traži prebacivanje načina rada, AMD radi paralelno. Naravno, kad je CUDA u pitanju, sve radi super i kod Nvidije, kako je već rečeno, paralelno na hardveru jer CUDA ima poseban sklop za to.
U praksi, optimizacija je problem. Engine za igru moraš pisati misleći na puno toga da ne zakineš jednu ili drugu arhitekturu, a opet, čak stvari koje su dobre za nove kartice istog proizvođača, mogu biti loše za generaciju ranije.
Mnogo toga se može poboljšati driverom, a Nvidia može iskoristiti neke prednosti koje ima nad AMD-om kao recimo 1+32 reda za paralelizaciju u odnosu na 1+8 enginea za AMD.
Ukratko, optimizacija za AMD ''šteti'' Nvidiji, optimizacija za Nvidiju ''šteti'' AMD-u.

Konkretno o DX12 sa službenih stranica:
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ff476876%28v=vs.85%29.aspx?f=255&MSPPError=-2147217396#Overview
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/mt426647%28v=vs.85%29.aspx
« Zadnja izmjena: 07. Svibanj, 2016., 18:10 glavas_zg »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9