HCL.HR

Novosti iz svijeta hardvera

  • 1058 Odgovora
  • 372907 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #165 : 07. Svibanj, 2016., 17:55 »
To je opce nebitno kaj ja imam, samo govorim relano i o trenutnim testovima kako se sta pokazalo.

O kakvim ti testovima pričaš, testovi za GTX 1070 i GTX 1080  ne postoje.
A ako hoćeš reprezentativno govorit o AMD karticama u kontekstu predstavljenih Nvidia modela onda navedi FURY i FURY X kartice a ne zastarjelu 290/390 arhitektu komparirati, dakle jasno je da o tome govoriš jer to imaš.
Vezano za IPC koji navodiš kao manu stalno i visoke frekvencije, uopće nije bitno koliki je omjer IPC-a i frekvencija u generalnom povećanju performansi, zašto te muči kako Pascali funkcioniraju.
Naj bitniji dio je da se jako dobiva na PRICE/PERFORMANCE omjeru, dakle za cijenu trenutne GTX 970 tj. nešto veću će se dobit GTX 1070, dakle prefromasne trenutnog Titan X.
To je poanta cijele priče, dobit bolje performasne za manje novca.

Daj citaj malo, pricam o trenutnoj situaciji u DX 12 znaci između TRENUTNIH serija od AMD-a i Nvidi-e, a tu se vidi da srednji visi rang od AMD-a tuce sve od Nvidi-e. Ovo sta sam se nadovezao za 1080 u toj prici je zato jer kako se prica i po nekim izracunima nece biti nista spektakularno jaca u gejmingu od ovih, a DX12 ako se ne popravi i dlaje ce biti kao mrtvo puhaloi u tim igrama, i to ej sve sta sam tvrdio, bitno je samo jesu li sredili DX12 ili ne jer DX 11 vise nije tolko bitan.

Ne kuzim te spike zastarjela arhitektura, pa ta arhitektura je jaca i bolja od Nvidie koja ovisi o drajverima, DX12 ti ej cisti dokaz toga jer tamo drajveri nemju puno utjecaja vec je sve u hardveru.
Fury X i Fury tek posteno razvlajuju tako da bolje da ih ni ne navodim i one su visi rang, jos je gore to sta i grafe tipa r9 390/290 koje su visi srednji rang to rade Nvidiji, znaci nije potreban ni High end AMD-u da naprave razliku.

Isto tako taktovi i IPC i jesu ono sta rade grafu jakom ili slabom tako da je to jedino i bitno, to sta ce Pascal biti jeftiniji a sitno jaci meni nista ne znaci a ni vecini koja kupuje te skupe grafe kad nista bitno nebudes napredovao naspram stare serije. Ljude koji kupuju High end interesiraju performanse a ne cijena, ovi koje interesira cijena neka cekau 10.mjesec pa neka kupuju gtx 1050 i 1060.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #166 : 07. Svibanj, 2016., 18:01 »
Glavas_zg ti je jako dobro objasnio hrpetinu stvari.


Ali, molim te, čitaj s razumijevanjem!


I reći da DX 12 bitniji trenutno od DX 11 je u najmanju ruku smješno! Koliko igara trenutno koristi DX 12, a koliko igara koristi DX 11?!?
Nove igre koje izlaze imati će podršku i za Dx 12 i DX 11. Uz sve to DX 12 je "ekskluzivan" za Windows 10 koji neki ljudi i ne žele nabaviti, a developerima je na pameti dosegnuti veći dio igrača, a ne samo one koji imaju Win 10...


Malo razmisli što pišeš prije nego li lupiš objavu komentara.

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #167 : 07. Svibanj, 2016., 18:19 »
To je opce nebitno kaj ja imam, samo govorim relano i o trenutnim testovima kako se sta pokazalo.


Daj citaj malo, pricam o trenutnoj situaciji u DX 12 znaci između TRENUTNIH serija od AMD-a i Nvidi-e, a tu se vidi da srednji visi rang od AMD-a tuce sve od Nvidi-e. Ovo sta sam se nadovezao za 1080 u toj prici je zato jer kako se prica i po nekim izracunima nece biti nista spektakularno jaca u gejmingu od ovih, a DX12 ako se ne popravi i dlaje ce biti kao mrtvo puhaloi u tim igrama, i to ej sve sta sam tvrdio, bitno je samo jesu li sredili DX12 ili ne jer DX 11 vise nije tolko bitan.

Ne kuzim te spike zastarjela arhitektura, pa ta arhitektura je jaca i bolja od Nvidie koja ovisi o drajverima, DX12 ti ej cisti dokaz toga jer tamo drajveri nemju puno utjecaja vec je sve u hardveru.
Fury X i Fury tek posteno razvlajuju tako da bolje da ih ni ne navodim i one su visi rang, jos je gore to sta i grafe tipa r9 390/290 koje su visi srednji rang to rade Nvidiji, znaci nije potreban ni High end AMD-u da naprave razliku.

Isto tako taktovi i IPC i jesu ono sta rade grafu jakom ili slabom tako da je to jedino i bitno, to sta ce Pascal biti jeftiniji a sitno jaci meni nista ne znaci a ni vecini koja kupuje te skupe grafe kad nista bitno nebudes napredovao naspram stare serije. Ljude koji kupuju High end interesiraju performanse a ne cijena, ovi koje interesira cijena neka cekau 10.mjesec pa neka kupuju gtx 1050 i 1060.
Ovo vezano za DX 12 i AMD kartice sam objasnio u postu na prosloj stranici, jer ti stalno mjesas ''Asinkroni kompjuting'' sa DX12, AMD kartice su dobre u Async Computeingu ali to nije DX12, to je samo feature u okviru API-a DX12.
Ovdje sam napiaso:
http://www.hcl.hr/forum/hardware/novosti-iz-hardware-svijeta/msg805924/#msg805924
Ovo sto si napisao da ljude ne zanima cijena necu komentirati, jedan od glavnih aduta na prezentaciji su bile cijene, pokazatelj toga je da se uvjek iz punog ''skupog'' chipa (Titan, Titan X) radi derivat koji je cjenovno prihvatljiviji (GTX 780ti, GTX 980ti) i na njemu se zasniva prodaja High End kartica upravo iz razloga jer je cjenovno prihvatljiviji.
« Zadnja izmjena: 07. Svibanj, 2016., 18:25 glavas_zg »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #168 : 07. Svibanj, 2016., 18:29 »
Hrvatin

Glavas nije nista objasnio niti sam kuzi sta je napisao vec je samo kopirao tekst od jednog drugog tipa, sa kojime s eisto en slazem bas u svemu, a sada da idem demantirati cijeli taj tekst bi mi uzelo previse vremena a niti imam volje za to.

Nove igre koje ce dolaziti ovisno koje, ove godine ce jos imati igara sa podrskom za jedno i drugo, ali pravi DX 12 naslovi to nisu, jer DX12 nalov mora biti odpocetka rađen u DX 12, a ne da ga se samo implementira u DX11 jer to onda nije to i ne koristi se sve kako bi trebalo, od iduce godine bi vec 80 posto naslova trebalo biti cisti DX12 tako da DX 11 ispada iz utrke vrlo brzo.

Ovo za Windowse su gluposti, vec sada ti neke igre vise nece podrzavati ni Win 7 kako se prica, a Microsoft-u je ionako u cilju da se prelazi an novije verzije OS-a, tako da i o njima dosta toga ovisi i sigurno je da ce se ekipa masovno prebacivati ako vec nisu na DX 10 da se iskoriste svi featuri koje ti graficka nudi...

EDIT:
To za cijene je donekle tocno, u high endu to malo koga zanima, a high end je ono najjace sta se nudi, znaci najjaca kartica u ponudi, a tu ekipa ne zali novce niti pita sta kosta, vec se gledaju performanse, i sta sad neko ko ima gtx 980 ili titana x prakticki preprodajom i kupnjom nove serije ne dobiva nista bitno u igrama dolaskom nove serije, normalno da je to razocaravajuce za taj krug ljudi.
« Zadnja izmjena: 07. Svibanj, 2016., 18:41 HighEnd »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #169 : 07. Svibanj, 2016., 18:44 »
@glavas_zg

Nigdje nije ni napisano da async=dx12, ali je paralelizam jedan od glavnih dx12 featurea.

Ovo ostalo je sve zbrda s dola ili netočno.

Citat:
Mnogo toga se može poboljšati driverom, a Nvidia može iskoristiti neke prednosti koje ima nad AMD-om kao recimo 1+32 reda za paralelizaciju u odnosu na 1+8 enginea za AMD.

Ovo je krivo.

Citat:
Maxwell's Asychronous Thread Warp can queue up 31 Compute tasks and 1 Graphic task. Now compare this with AMD GCN 1.1/1.2 which is composed of 8 Asynchronous Compute Engines each able to queue 8 Compute tasks for a total of 64 coupled with 1 Graphic task by the Graphic Command Processor.

(Klikni za pregled slike.)

Citat:
In this graph, provided by Anandtech, you have the correct figures for nVIDIAs architectures (from Kepler to Maxwell 2) though the figures for GCN are incorrect (they did not multiply the number of Asynchronous Compute Engines by 8

(Klikni za pregled slike.)

...
With DX12 there are no tangible driver optimizations because the Game Engine speaks almost directly to the Graphics Hardware. So none were made. Nvidia is at the mercy of the programmers talents as well as their own Maxwell architectures thread parallelism performance under DX12.

Nvidia je bila rekla da će async problem u ashes riješiti putem drivera. Prošlo je više od 9 mjeseci i ništa se nije dogodilo niti popravilo

« Zadnja izmjena: 07. Svibanj, 2016., 18:50 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #170 : 08. Svibanj, 2016., 08:28 »
Benchmarci sa interneta nemaju smisla to vec duze govorim iz razloga jer svatko stavlja sto mu odgovara:

Uz to ti si stavio link od igre / sliku koja je u jos Beti bila, dakle nezavrsen proizvod sto mu jos smanjuje relevantnost:
Da rezimiramo jer smo otisli u nepotrebnu raspravu, dobivamo ne pretjeran performance boost (kao i do sada proporcionalno) no price / performance boost je velik sto i je glavna stvar.
DX12 trenutno nije toliko relevantan da bi se na njemu zasnivala prodaja grafickih kartica no sa vremenom ce postati osnova svega.
Kad se to dogodi i AMD i NVIDIA ce na trzistu vec imati slijedecu seriju grafickih kartica ili pune chipove pascala i polarisa sa kompletnom driverskom podrskom, jer problemi koji postoje su softwareske naravi.
Treba smirit tenzije! pricekati prve prave testove, prve relevantne DX12 igre i onda vidjeti sto dalje :thumbs:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #171 : 08. Svibanj, 2016., 11:44 »
Ono je iz drugog mjeseca 2016 graf i to samo utjecaj asynca, što i je tema bila.

Sve OK, samo već ima nekoliko dx12 igara koje pokazuju da taj problem postoji, te defintivno nije softverske već hardverske naravi tj. pitanje arhitekture

*

andrash

  • ******
  • 5939

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #173 : 08. Svibanj, 2016., 23:18 »
http://www.gamersnexus.net/news-pc/2427-difference-between-gtx-1080-founders-edition-and-reference

Usput, MSRP cijene od 380 i 600 dolara su samo preporučene za partnere, prave cijene ce biti $700 za 1080 i  $450 za 1070

EDIT:
Kartice su vec poslane recenzentima, 17.5 cemo gledati recenzije
« Zadnja izmjena: 08. Svibanj, 2016., 23:22 HighEnd »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #174 : 09. Svibanj, 2016., 09:42 »
Nvidia claims that the GTX 1080 supports Asynchronous compute

Prema svemu sudeći ipak je stvar softwareseke naravi vezano za asynchronous compute u okvriu Nvidia kartica.
Vezano za GTX 1080 founder edition i refrence edition - to je ista kartica, neće izaći dvije verzije GTX 1080 od strane Nvdie.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #175 : 09. Svibanj, 2016., 12:21 »
Vidjet ćemo sve kad izađu.

Recimo ako gtx 1080 u dx11 igrama u prosjeku bude bubam 35% jača od fury x, a u dx12 naslovima sa izraženim async bude bubam 15% jača, onda znaš koliko je sati tj. da ju penalizira jer ne podržava na hardverskom nivou. Bilo kakvo smanjivanje razlike u takvom scenariju znači da je podrška slabija (kakava god da bila)

EDIT

Jedan info. Lukeu iz LMG, jayu (jay2cents), paulu (pauls hardware), te još jednom tipu iz australije su nakon nvidia eventa rekli da je gtx 1080 cca 25% jača od ref. 980Ti/titan X. AdoredTV (vjerojatno najbolji analitičar na yt) je još mnogo ranije procjenio da će gtx 1080 biti jača između 20 i 30% od 980Ti (vjerojatno 25%), a gtx 1070 kao 980Ti (ili malo jača). Tako da je to otprilike to, možemo očekivati nešto u tim okvirima. Također imajte na umu da su nereferentne, custom 980Ti (overclockirane) dosta jače od of ref. 980Ti
« Zadnja izmjena: 09. Svibanj, 2016., 12:34 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #176 : 09. Svibanj, 2016., 13:58 »
Oglasio se i AMD, održat će press konferenciju krajem ovog mjeseca (vijest)

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #177 : 09. Svibanj, 2016., 17:07 »
andrash

A sta sam ja od pocetka tvrdio? odma smo izracunali da ce gtx 1080 biti 10ak posto jaca od titana X. Referentna gtx 980ti je oko 10 posto slabija od TItana X, a custom modeli su oko 10-ak posto jaci, tako da sve dolazi na svoje.

Sve se fino poslozilo, sada samo na kraju mjeseca pogledati sta AMD-ima u ponudi pa da se vidi sta cemo kupovati :D

EDIT:
Evo objavljen benchmark Ashes of Singularity sa gtx 1080 vs r9 fury X na kompletno istom sistemu od istog tipa

http://www.overclock3d.net/articles/gpu_displays/gtx_1080_ashes_of_the_singularity_benchmarks/1

Andrash i ja smo cijelo vrijeme u pravu, DX 12 je hardverska stvar vecinom, i vidis da je gtx 1080 jaca samo 10 posto, 44 vs 49 FPS, ako gledamo DX 11 onda je oko 30 posto.

Vidjet cemos ta ce AMD-ove grafe sa GCN 4.0 postici, ako puste high end grafe u prodaju
« Zadnja izmjena: 09. Svibanj, 2016., 17:19 HighEnd »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #178 : 09. Svibanj, 2016., 19:45 »
andrash

A sta sam ja od pocetka tvrdio? odma smo izracunali da ce gtx 1080 biti 10ak posto jaca od titana X. Referentna gtx 980ti je oko 10 posto slabija od TItana X, a custom modeli su oko 10-ak posto jaci, tako da sve dolazi na svoje

Pa nije isto 10% i 20-30% (25%)  :D
Il si mislio 10% od overclockiranih (custom) 980ti? To je već realnije

Što se tiče ashes benchmarka svašta je do sada procurilo, ništa nije 100% sigurno, živi bili pa vidjeli

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #179 : 12. Svibanj, 2016., 16:25 »
Ako je ovo istina, onda ništa od AMDa za sada... Baš nemaju sreće, nadam se da je ovo samo glasina i da ćemo imati ovo ljeto ipak bitku između AMDa i nVidie


http://www.guru3d.com/news-story/polaris-validation-failed-might-launch-in-october-now.html

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9