HCL.HR

Objasnjenje ili pomoc? RX 480

  • 17 Odgovora
  • 18807 Hitova
Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« : 12. Svibanj, 2017., 22:36 »
Imam RX 480 Sapphire 8GB, mozete li mi reci zasto je ovo MV na maximumu i sta je to?
http://imgur.com/a/yzkSb
 

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #1 : 12. Svibanj, 2017., 22:43 »
mV je voltaža koju možeš povećati kada radiš OC grafičke.
Iako na ovom čudu od Sapphire aplikacije ne kužim ništa konkretno. Ako već želiš raditi OC ili nešto takvo onda skini ozbiljan program poput MSI Afterburnera



Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #2 : 12. Svibanj, 2017., 23:01 »
mV je voltaža koju možeš povećati kada radiš OC grafičke.
Iako na ovom čudu od Sapphire aplikacije ne kužim ništa konkretno. Ako već želiš raditi OC ili nešto takvo onda skini ozbiljan program poput MSI Afterburnera




Ma jednostavno ne zelim nista, nemam dovoljno dobru maticnu za to. Znam da je prije bila na 0 sad odjednom na max pa bolje da pitam.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #3 : 13. Svibanj, 2017., 01:17 »
Nema ti matična nikakve veze sa OC gpu. Ima hladnjak na gpu (na sapphire nitro je neki prosjek ajmo reći), hlađenje u kućištu i eventualno napajanje (ako je na knap)

Eventualno si pogledaj neki tutorial - npr. ovaj

Ovako iz glave kod tih polarisa - power limit do kraja, voltažu ne moraš ni dirat, a gpu clock ajmo reći na konzervativnih 1370mhz. Za neki točan fine tuning idi po uputama. Koristi najbolje msi afterburener (vendor gpu je nebitan, msi je samo sponzor, to je inače riva tuner, najpopularniji OC softver)
« Zadnja izmjena: 13. Svibanj, 2017., 01:22 andrash »

Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #4 : 13. Svibanj, 2017., 10:18 »
Napajanje mi je chieftec 600w. Da li je ono uredu?
A ventilatori i hladjenja u kucistu su srwdnja zalost ajmo taki reci imam armor + mx

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #5 : 13. Svibanj, 2017., 12:02 »
Ma OK je to. Zato se prate i temp. kod OC-a i namještavaju okretaji venta na gpu (preko msi afterburner)

Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #6 : 13. Svibanj, 2017., 13:00 »
Da da razmijem. Evo ovako nekako dobivam u WoT-u. Radi na 1306MHz, te je nisam nista diro,overclocko. Da li je uredu temp graficke, te ventilator?
Izvinite sto sam dosadan al' jbg zanima me :D
http://imgur.com/a/MvfYR

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #7 : 13. Svibanj, 2017., 13:47 »
U redu je to sve. Gpu ti radi na 100%, temp 72C. Oko 100C je tek opasno za gpu, iako je uobičajeno za takve da se ne drže preko 80C

Kažem, lako to sve tweakaš (vrtnju venta, samim time i glasnoću, temperature i sl.)

Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #8 : 13. Svibanj, 2017., 14:32 »
U redu. Ja postavim na automatski pa bude malo bucniji, na 100% vrti oko 2000rpm.
Hvala puno :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #9 : 13. Svibanj, 2017., 15:07 »
Sapphirke su općenito negdje do 40-45% fan speeda skoro nečujne (ne znam koliki bi to bio rpm točno), iznad toga počinju bit "audiable", sad ovisi kakav tko case ima (zvučna izolacija), koliko je udaljen od kištre, koliko je osjetljiv, dali ima uključene zvučnike/slušalice itd. 100% fan stavi negdje iznad 80C za nedaj bože, ovo sve ispod ne moraš

Imaš i onaj FRTC (frame rate target control) da ti se fps limitira (najbolje na max refresh rate monitora - recimo 60, 75hz ili kakav već monitor imaš). To ti općenito smanji gpu utilisation tj. ne nabija nepotreban fps, pa ti bude i hladnija i tiša, manje troši itd. Imaš i onaj neki radeon ichill feature (ne postoji za sve igre) - klik. Samo IMO nije potrebno
« Zadnja izmjena: 13. Svibanj, 2017., 15:14 andrash »

Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #10 : 13. Svibanj, 2017., 20:41 »
Sapphirke su općenito negdje do 40-45% fan speeda skoro nečujne (ne znam koliki bi to bio rpm točno), iznad toga počinju bit "audiable", sad ovisi kakav tko case ima (zvučna izolacija), koliko je udaljen od kištre, koliko je osjetljiv, dali ima uključene zvučnike/slušalice itd. 100% fan stavi negdje iznad 80C za nedaj bože, ovo sve ispod ne moraš

Imaš i onaj FRTC (frame rate target control) da ti se fps limitira (najbolje na max refresh rate monitora - recimo 60, 75hz ili kakav već monitor imaš). To ti općenito smanji gpu utilisation tj. ne nabija nepotreban fps, pa ti bude i hladnija i tiša, manje troši itd. Imaš i onaj neki radeon ichill feature (ne postoji za sve igre) - klik. Samo IMO nije potrebno

Gledao sam ovaj video sto ste mi poslali. Da Radeon Chill se zove. U WoT-u nije naslo primjeru, nasao sam listu koje su trenutno stavljenje na taj mod. Pogledao sam ovaj graf https://www.techpowerup.com/forums/threads/is-there-a-list-of-radeon-chill-enabled-games.228525/
Stvarno ovo je useful totalno!
Moram jos vidjeti za fan speed kako cu ga staviti najbolje da radi, stavio sam target na 80% da graficka ide, a max je na 90.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #11 : 13. Svibanj, 2017., 22:55 »
Ma najviše je on postigao tu sa undervoltom gpu (probaj ako ti se bude dalo) + limitiranjem max fps-a (frtc) i to je to. Ovo sa ichillom kod mirovanja IMO nije puno tu odigralo, jer mu je potrošnja 60-ak w i kad se kreće.
« Zadnja izmjena: 13. Svibanj, 2017., 22:58 andrash »

Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #12 : 13. Svibanj, 2017., 23:30 »
Ma najviše je on postigao tu sa undervoltom gpu (probaj ako ti se bude dalo) + limitiranjem max fps-a (frtc) i to je to. Ovo sa ichillom kod mirovanja IMO nije puno tu odigralo, jer mu je potrošnja 60-ak w i kad se kreće.

Probat cu sutra. Hocu li odraditi isto kao i on jer je u njega 580ka

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #13 : 14. Svibanj, 2017., 00:49 »
Ma princip je u potpunosti isti, grafički čip je isti (samo zreliji proces), pa su samo drugačiji clockovi. Nažalost ne znam sad napamet brojke. Najbolje bi ti bilo da prošaltaš polaris teme (od domaćih imaš na pcekspert forumu, uhvatiš negdje od ljeta stranice), čisto da vidiš što drugi ljudi dobivaju, čisto za orjentir, iako je svaki primjerak gpu drugačiji.

U principu ti je šema da odvrneš power limit do kraja, odrediš neki clock, recimo ako bi nešto konzervativno što sigurno prolazi 1350-1370mhz, a voltažu samo spuštaš korak po korak i testiraš u nekom stress testu, benchu ili igrama. Spuštaš dok se ne crasha ili dok te ne izbaci iz igre/bencha štoli već. Onda vratiš nazad i još malo tesitiraš dok ne nađeš neki sweetspot. Manje više bi ti svaki tutorial rekao isto, samo što je za AMD grafičke specifičan taj veliki headroom za undervolt. Njih kad undervoltaš čak često i boostaju bolje, a još bude manja potrošnja, zagrijavanje itd.

Evo ti ovo (samo referentni cooler, nitro je bolji). AKo on ne zna objasnit, ne zna nitko
« Zadnja izmjena: 14. Svibanj, 2017., 01:01 andrash »

Odg: Objasnjenje ili pomoc? RX 480
« Odgovori #14 : 10. Lipanj, 2017., 16:00 »
Imao sam tu graficku i nikada nisam imao problema sa njom jesam jedamput bio sam postavio graficku i kada sam upalio komp on mi se iskljucuje ukljucuje a kada izvadim graficku sve normalno radi .... Jos dan danas ne znam koji je kvar tako da nmp
Y̲̅σ̲̅υ̲̅т̲̅υ̲̅b̲̅є̲̅r

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9