HCL.HR

Anketa

Sigurno ste se barem jednom u životu susreli s bullyingom u školi. Jeste li bili

Bully
3 (11.5%)
Žrtva
7 (26.9%)
Promatrač
10 (38.5%)
SUPERHEROJ
6 (23.1%)

Ukupno Glasova: 26

Namlatio sam ga ko pičku

  • 72 Odgovora
  • 6599 Hitova
*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Namlatio sam ga ko pičku
« : 13. Travanj, 2012., 19:17 »
Bok svi =)


Trenutno se bavim nekakvim istraživanjem bullyinga u školama za potrebe faksa, pa rekoh, HEJ, na hcl-u ima puno momaka, hajde da čujemo njihova iskustva.

Radim društveno korisnu kampanju na temu anti-bullyinga, glavna premisa izvučena iz mase istraživanja i studija jest ta da se bullying može spriječiti na licu mjesta od strane promatrača, dakle klinaca koji svjedoče bullyingu, ali ne staju u obranu žrtve iz straha da i sami ne postanu žrtva, ili pak zbog nedostatka STRATEGIJA i NAČINA kojima bi prekinuli bullying.

Fokusiram se na osnovnoškolski uzrast (cca. od 11 do 15 godina), i želim čut veterane koji, sigurna sam, imaju pregršt anegdota iz djetinjstva, ali isto tako i pajku i kmarkeca i sve te naše nove članove koji su, ako smijem primijetiti, prošli sito i rešeto cyber bullyinga na ovom forumu. A još su k tome i ciljna skupina :hiha:

ALI! Na stranu sad cyber bullying, zanimaju me vaša iskustva s bullyingom u školi, bio on fizički, verbalni, psihički, na temelju etničke pripadnosti, il kakav god.
Jeste li bili žrtva? Jeste li bili bully? Jeste li poduzimali išta kad je Veliki Perica tlačio onog malog Duška da mu da svoj sendvič i 10 kuna?

Kako (se) uopće nenasilno obraniti od bullyija?

 :hug


 
« Zadnja izmjena: 13. Travanj, 2012., 20:21 poison_ivy »
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #1 : 13. Travanj, 2012., 19:19 »
zašto mogu izabrati samo jedno?  :hiha2: :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #2 : 13. Travanj, 2012., 19:20 »
Odaberi ono što si bio češće pa elaboriraj  :hiha:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #3 : 13. Travanj, 2012., 19:22 »
nema moje opcije, a to je spašavač života.

da, uletavao sam i raščišćavao situaciju. uvijek


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #4 : 13. Travanj, 2012., 19:24 »
jesu li bile batine u pitanju  :hihi: ili si diplomatski rješavao frku  :hiha2:

hej dragsteru, molim te nemoj mi ispričati!  :hihi:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #5 : 13. Travanj, 2012., 19:33 »


objasnim već nekad, mozak mi je izgoren od danas

ured: sad sam pročitao anegdote od 11-15, pa hej, jesam li bio napadač ako sam sudjelovao u spenkanju guzica razrednih kolegica?  :hiha2: Doduše, nisu se bunile, barem ova jedna nije.  :hiha: seksualni manijak omfg

Uglavnom kao malog su me napadali par puta jer sam bio prgav, al uglavnom starija ekipa od koje sam uspio pobjeć.  :hiha:

U par slučajeva tuče razlozi su bili opravdani.  :hiha2: Netko je nekome 'jebao majku' i tako, promatrač sam.

U adolescenstsčškoj dobi sam bio jahve.  :hiha:

po meni je bullying veoma potreban iz razloga što je to super prilika da se nabavi kičma. Primjerice:

Fat Kid slams stupid skinny kid to the concrete!

S druge strane, potiče nasilje kao sredstvo rješavanja nesuglasica, što je loše naravno, no ako se stavi u dobar kontekst i te male glave to shvate kako treba, u smislu oko za oko, zub za zub, sve je u redu.

Moje glupo mišljenje.  :(
« Zadnja izmjena: 13. Travanj, 2012., 19:40 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

sajo

  • **
  • 417
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #6 : 13. Travanj, 2012., 19:44 »
Definitivno se najbolje usprotiviti siledžijama, bilo uzvratiti im verbalno, ili fizički. Onda će siledžija sam vidjeti da je naišao na tvrd kamen, ostavit će te na miru i ići tražiti novu žrtvu.

Ako se ipak nalazite kao posmatrač tog dječijeg bullyina, najbolje je ne učiniti ništa. Svako se dijete mora samo suočiti sa svojim problemima, ali ipak bi bilo lijepo kasnije tu žrtvu počastiti nekim savjetom, bilo da je riječ o fajtu ili verbalnom obračunu.
Ovo su moja mišljenja, do koju godinu sam i sam imao sličnih problema i uvijek je najbolje podnijeti bullying kao muškarac, onoliko koliko je to moguće  ;)
if life suddenly just got a bit harder, you most likely just leveled up

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #7 : 13. Travanj, 2012., 20:08 »
kao klinac mali do 10 godina sam se često bahatio starijima od kojih sam onda bježao. i to je bilo ful zabavno.

od petog razreda sam manje više bio povučen jer sam došao u novu sredinu, novi ljudi, posmatrao situaciju. al negdje tamo oko 7. razreda sam se totalno oslobodio: neki su to lajkali jer sam im bio zabavan, drugi nisu jer "kaj će taj frajer nama cure zabavljat on nije iz tog kvarta spike". s njima sam se često verbalno sukobljavao. al nikad nisam bio bully, čak nisam bio ni jedan od onih koji su spenkali cure iako su one to željele jer realno... u većini slučajeva nisam razdvajao šore jer me bolio kurac za ljude koji se mlate, ali u situacijama kad su mi se mlatili frendovi sam znao uletjet i razdvojit ih.

e sad, u osmom razredu smo dijelili sat tjelesnog s dečkima iz drugog razreda koji su baš bili ono, delikventan razred, najgori učenici u školi. kako se na tom tjelesnom igrao nogomet, košarka, rukomet protiv njih često su tenzije prelazila u verbalne sukobe na terenu, a zbog toga smo se mrzili i inače. uglavnom, iz tog razreda su me svi odreda mrzili jer sam često pizdio igrajući sport, bio lud i nabrijan. jednom me jedan frajer mlatnuo laktom na rukometu (poprilično sam siguran da je bilo namjerno) na što sam mu ja rekao da mi popuši kurac. on je odlučio pozvat svog starijeg brata i njegovog frenda da me RAZBIJU poslije škole. iako sam ja želio izgladit tu situaciju riječima, frajer me ipak napao, došlo je do razmjene udaraca, a kad sam u meču počeo dominirat, buraz i njegov frend su me srušili i udarali na podu. razdvojio nas je vozač školskog busa.

u školu sam došao s masnicom, jednako kao i on, a valjda činjenica da bi ga namlatio (iako je imao status ultimativnog bullyja i delikventa) da nije bilo pomoći sa strane mu je dala neki rispekt prema meni i više se nikad s nikim iz tog razreda nisam čak ni verbalno sukobio. danas se sretnemo i pozdravimo na cesti.

poanta priče: osnove samoobrane + ne tejkam krep ni od koga = rispekt.

Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #8 : 13. Travanj, 2012., 20:19 »
naravno, bilo je za očekivati da će mačo muškarci doći i reći da je bullying dobar za čeličenje  :ave:
Ne govorim o ŠORANJU, nego o nasilju nad slabijima/drugačijima/bla koji se ne mogu/ne znaju obraniti.

ili ovo da ne treba priskočiti u pomoć. JER TO NIJE TVOJ PROBLEM.  eto takva glupa mišljenja treba suzbiti  :wildboy: jebala vas apatija.
« Zadnja izmjena: 13. Travanj, 2012., 20:35 poison_ivy »
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #9 : 13. Travanj, 2012., 20:21 »
hurr ja sam iva sve je crno bijelo,,,
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #10 : 13. Travanj, 2012., 20:29 »
hurr durr edukacijski video tajm! =)
Dr. Borba: Mobilizing Bystanders To Stop Bullying


NE GOVORIM SAMO O PREMLAĆIVANJU ;______;
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #11 : 13. Travanj, 2012., 20:37 »
kako stereotipno, mrzim MRZIM MRZIM  :wildboy:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #12 : 13. Travanj, 2012., 20:39 »
umro sam od smijeha i dosade.

jebote. "I love to have adventures in my backyard."  :ave: :hihi:
« Zadnja izmjena: 13. Travanj, 2012., 20:42 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #13 : 13. Travanj, 2012., 20:44 »
Anketa nema opcije za visestruke odgovore. Zrtva, promatrac i superheroj bi bili u mom slucaju. No homo.

I ono, nemoguce ne pricat o sorama kad se spominju bullying anegdote.  :hiha2:
Al' ae, ekstrapoliraj sto mozes iz ovoga.

Od 1. do 4. razreda imali grupu cigana u razredu koji su mlatili sve, bez iznimke. Sad ce ono "stereotip durrrr", al' tad je bio čru stereotip u svakom slucaju.
Klinci bili totalno nabrijani na kung-fu filmove i odlucni u tome da sve to isprobavaju na bilo kome u razredu.
Nije bilo mogucnosti efektivnog otpora kad su cetvorica na tebi, pa su batine bile nerijetke.  :wildboy:
Rasjecene usnice, krvavi nosovi, cijele ruke u masnicama, bilo tu svega. Ne samo kod mene, nego kod svih decki u razredu, nazalost.
Cigane preselili u drugi razredni odjel u 5. razredu, ali umjesto njih dosao jedan random debil koji je pao razred, imao pecto kila i bio za glavu veci od vecine u razredu, pa smo pusili batine cesto.
Ono, tip se nije morao ni znati tuci, ako te je uspio primit samo bi pao pod njegovom tezinom i to bi bilo to.  :wildboy:

Uglavnom, jednu zimu igrali nogomet na skolskom igralistu nakon nastave, prekriveno snijegom, uklizavanja bla, rulalo irude.
Ne sjecam se vise uopce razloga, debil je opet krenuo na mene radi nekog kurca. Nakon malo pokusaja izbjegavanja, puko mi film, primio mu nogu kad me pokusao opalit po rebrima, pokosio ga, sjeo na njega i namlatio ga ko mrtvog isusa. Valjda prvi moment kojeg se sjecam da mi je puko film. Nije dosao 3 dana poslije toga u skolu, nije me vise pipnuo. SUPERHEROJ  :hiha:

U srednjoj bio neki mladi nabrijani iz okolice s kojim sam isao u istu skolu, namjerio se na mene iz nekog razloga. Al' ono, standardna prepucavanja i zajebancije. On mi "spustao", ja ga ignorirao vecinu vremena. Dok mu jedan dan valjda nisam digao zivac pa je krenuo na mene. Meni opet puko film, opalio ga dva puta i pao je. Ne sjecam se uopce da sam ga nesto jako udario, nisam se ni trudio, ali nekako sam mu dva zuba polomio.  :wildboy:
Mislim, nezz, ta sora u srednjoj recimo. Gledano unatrag, on je bio verbalni bully, ali ja sam ispao fizicki bully kad je doslo do fizickog okrsaja. Sve skupa iz te situacije mi je bilo pretjerano i prenapuhano nekako, s obje strane.
Makar, tip je idiot i dan danas me gleda 'ko da ce mi silovat kucne zivotinje kad se sretnemo na ulici. Pa nije bas da zalim zbog rezultata.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Namlatio sam ga ko pičku
« Odgovori #14 : 13. Travanj, 2012., 20:46 »
SUPERHEROJ valjda. :wildboy:

Nezz, dosta smo složni razredu, ako se fajtamo fajtamo se protiv drugih razreda, a to je bilo prije gro vremena.
U vrtiću sam se dosta tukao kad bi mi jedan >>>bully<<< dirao prijatelje. inače sam cool :approve


dobro kojiput verbalni bully sam :hiha2:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9