HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 221953 Hitova
*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2010 : 22. Kolovoz, 2013., 12:52 »
pokušavam zamislit nekog kako čita danteov pakao i uživa. ne mogu.

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2011 : 22. Kolovoz, 2013., 12:53 »
....pokušavam zamislit....

Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2012 : 22. Kolovoz, 2013., 12:53 »
:hihi:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2013 : 22. Kolovoz, 2013., 13:10 »
SREDNJA ŠKOLA KNJIGE ZABAVNO

:(

Počeo čitat

Walter Isaacson - Steve Jobs

Biografija je, nisam daleko došao, ali po svemu sudeći biće jako zanimljivo. Dosta čitljivo i pitko...
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2014 : 22. Kolovoz, 2013., 23:56 »
Jel zna netko jel dobar serijal knjiga discworld (po istoimenoj igrici).

To mi je kompa rekao da pročitam...

Jel valja kaj...?
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2015 : 10. Studeni, 2013., 17:50 »
Jel zna netko jel dobar serijal knjiga discworld (po istoimenoj igrici).

To mi je kompa rekao da pročitam...

Jel valja kaj...?

Vrhunski. Ali dosta čudan fantasy, nije za svakog. Meni recimo ne paše dosta njegovih knjiga....možda za početak bih ti savjetovao Mort, gdje Smrt uzme šegrta i obučava ga :)

Početak tog serijala ti je The Colour of Magic koji ako se ne varam prati mladog luckastog i munjenog čarobnjaka Rincewind, tako nekako...s time da imaš i par filmova : http://www.imdb.com/title/tt1079959/


Ako voliš fantasy, savjetujem Joe Abercrombie, vrhunski pisac :hug


Ja mislim da ću pročitati opet sve od Paolinija, tj. 4 knjige koje prate Eragona..malo plaho, ali zadnje dvije knjige su dosta dobre :ementaler:
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2016 : 12. Prosinac, 2013., 19:54 »
Kako su frajerov dolazak nakon pecto godina ignorirali lol.

Pročitao jučer Noćni let od Antoine de Saint-Exupery. Dosadno ko govno lol, ali dobro prenese taj lonely feel kad letiš sam u mraku 30-tih godina. Naravno uz smisao života spike, žrtvovanje upravitelja i pilota. Može se to sve čitat ko autobiografsko prenošenje osjećaja pa je dosta sve subjektivno i možda malo preapstraktno za nekog rendom čitača. Ali sve u svemu, da se pročitat ako se potrudi lol.

Sad nastavljam Ime ruže. E, prvih 100 stranica knjige su užasno dosadno sranje. Ali nakon ovog Noćnog leta mi rula jer se nešto barem događa lol.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2017 : 23. Prosinac, 2013., 18:13 »
Baš sam počela čitati prvi dio Sage o Vešcu, Posljednja želja. To je serijal od sedam knjiga o Geraltu i po uzoru na te knjige napravljena je igra The Witcher. Tek sam počela s čitanjem, pa još nemam nikakav sud o knjizi, ali vjerovatno je odlična s obzirom da je bestseler.


*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #2018 : 13. Siječanj, 2014., 15:07 »
Neki rendom update.

Završio Ime ruže napokon. Kolko je smor početak tolko rula kraj. Nakon pola knjige baš postane vrhunski zanimljivo. Rula ta interdisciplinarnost teologije, filozofije, povijesti i krimića od čega teologija i skolastika najviše. Ta sranja između redova su ful zanimljiva. Barem meni lol. Pogotovo iz Pakla kad sam čitao. Iako knjiga završi malo rendom sve u svemu je baš gušt za čitati. Pogotovo po zimi jer totalno ima taj zimski štih. Dao 4/5 na Goodreadsu čisto zbog dosadnog početka.

Dalje sam čitao Sherlocka Holmesa. Valjda me lupila ta dedukcija i logika koju je Vilim iz Ime ruže koristio pa sam rekao ae. Krenuo sam po redu kako ih je frajer izdavao - Study in Scarlet, Sign of four pa sam skrenuo sa Baskervilskim psom i nastavio sa Avanturama i Memoarima. Dalje mi se nije dalo jer kratke priče su baš rendom. Mislim, zanimljive su i zabavne ali su sve dosta slične pa nakon nekog vremena postanu dosadne. Romani su in overall ful dobri. Pogotovo Baskervilski pas. Njemu sam dao 5/5, ostalima 4 čisto jer ima tu trunku zanimljivosti više.

Neki dan opet završio Stranca. Valjda top 5 knjiga u povijesti. Kolko Mersault bio iritantan zbog te svoje indiferentnosti i jer se ne brani jer mu se eto NEDA, baš se iščitava apsurd, trivijalnost i glupost u svemu. Totalno je paralela na Kafkin Proces zbog svoje besmislenosti.

Sad uzeo Stepskog vuka :hiha2: jer sam kupio knjigu za 5kn u knjižnici. Nezz šta da očekujem. Valjda neko hipi filozofsko sranje.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2019 : 31. Siječanj, 2014., 09:31 »


Erik Olin Wright - Vizije realističnih utopija

Da, literatura za usmeni, ali uz 1500 skripti koje postoje sasvim neobavezna. Čitam isključivo zbog mase preporuka kako od kolega koji su ju čitali prošle godine, tako i  od profesora iz mase različitih kolegija. Onako, stručna je knjiga, ali dosta prizemno napisana i lako shvatljiva. Još nisam došao do dijelova koji razmatraju koje su to utopije ostvarive i na koji način pa se može reći kako se stvari još nisu "zahuktale".

Koga god zanima  ono pitanje temeljnog dohotka koje se ovdje spominjalo prije koji mjesec, trebali bi pročitati knjigu. Već u prvih 30 str. je ta mogućnost poljuljana dosta kvalitetnim argumentima, ali kasnije je cijelo poglavlje posvećeno tom pitanju pa treba vidjeti na koji je način on ipak ostvariv.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2020 : 31. Siječanj, 2014., 10:37 »
Neostvariv je lol
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2021 : 31. Siječanj, 2014., 12:49 »
nije lol

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2022 : 31. Siječanj, 2014., 13:02 »
Ok lol.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2023 : 31. Siječanj, 2014., 13:19 »
lektire lol

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2024 : 31. Siječanj, 2014., 13:24 »
lol
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9