HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 223153 Hitova
*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2070 : 11. Srpanj, 2014., 15:02 »
George R. R. Martin - Ples zmajeva

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2071 : 11. Srpanj, 2014., 16:39 »
:hihi:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2072 : 10. Listopad, 2014., 01:17 »
Jel itako zna kako se ova knjiga zove na hr i jel ima prevedena verzija http://www.amazon.ca/Kingpin-Hacker-Billion-Dollar-Cybercrime-Underground/dp/0307588696
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

Tomz

  • *
  • 82
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2073 : 10. Listopad, 2014., 11:18 »
-
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 22:56 Tomz »

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2074 : 01. Studeni, 2014., 14:15 »


"Već dugo nije bilo knjige koja je u tolikoj mjeri ujedinila ljubitelje vrhunskog trilera i vrhunske književnosti." ;)

Mladi pisac istražuje ubojstvo da spasi svog prijatelja mentora, najboljeg američkog autora koji ga je naučio kako pisati, kako se odnositi prema životu i koji boksa. ;) Taj učitelj je totalno fora - boksa, šarmantan je, psovao je na nastavi i ljubi 15-godišnjakinju. ;) Radnja se dešava u nekoj američkoj selendri.

Mladi pisac ima bolest pisaca, vozi Range Rover jer je bogat, ljubi TV glumicu i ima mamu koja mu peče kolače dok dođe doma i koja ga nagovara da si nađe curu i da se oženi. I mama zanovijeta tati koji nonstop gunđa. ;)

Inače je dosta interesantno. xD
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2075 : 01. Studeni, 2014., 14:50 »
Zvuči grozno lol.

Inače. :hiha:
Arthur C. Clarke - Rendezvous With Rama

A nez, malo je jadno.
Ideja je skroz okej i potencijalno zanimljiva, ali stil je tako,,,,,,,,,,, loš.
Nimalo me ne uspijeva uvući u taj svijet, likove ili išta.

Frustrirajuće je dosta jer baš često pomislim KRALJU MOLIM TE PLS OPIŠI MALO JER OVO ZVUČI KAO DA BI RULALO,,, ali ne, čim se uhvati da je zaredao već tri rečenice u kojima nitko nije obavio nikakvu znanost, brzo natrag na način novinskog članka!

HODALI SU 234 KORAKA STALI ZA ODMOR SJELI NA POD POPILI 0.4l VODE KAPETAN JE PROVJERIO ZALIHE KISIKA ZALIHE KISIKA SU ZADOVOLJAVAJUĆE
okej


Doduše, tek sam negdje na trećini knjige. Možda postane bolje. ;_;

*

Tomz

  • *
  • 82
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2076 : 01. Studeni, 2014., 15:48 »
-
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 23:02 Tomz »

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2077 : 03. Studeni, 2014., 18:38 »
Pročitah napokon sve što je Martin napisao vezano uz "Igru prijestolja" i nema dileme da se radi o odličnoj fantasy sagi... Druga knjiga mi je nekako najmoćnija. Ali način na koji je završio petu je maksimalno nabrijavajući i jedva čekam novu knjigu! :ave:
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2078 : 03. Studeni, 2014., 20:39 »
Pročitao ono gore i dao mu na Goodreadsu 3/5.

Uglavnom, mislio sam da je između 2 i 3 ali je drugi dio knjige prevagnuo. Prvo poglavlje, odnosno polovica knjige je doslovno neka loša dramica. Druga dva poglavlja su dosta interesantna iako, naravno, kroz cijelu knjigu prevladava toliko klišeja da ja ne znam... :hihi: Na kraju se pokuša neki TVIST ali to je toliko rendom napravljeno da nezzz.

Nije mi jasno u kojem dijelu knjiga može biti barem malo VRHUNSKA KNJIŽEVNOST kako su kakti kritičari napisali. Baš je totalno rendom drama-krimić prepun klišeja i stereotipa.

Sad čitam

Kakti nasljednik bogate židovske obitelji istražuje kako su mu preci sakupili japanske figurice pa putuje po svijetu gdje se obitelj selila. Knjiga je biografija napisana dosta vjerno u obliku romana. Fokus je na cijelo okruženje i vrijeme u kojem su živjeli pojedinci iz obiteljskog stabla, a to je meni kul. Volim umjetnost i kulturu pogotovo taj aristokratski život. :hiha:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2079 : 09. Prosinac, 2014., 19:31 »
Robin Cook - Otmica

Robin Cook je inače liječnik po zanimanju (uho, grlo, nos :mrgreen:) pa i ne čudi što su mu specijalnost medicinski trileri (jedan sam od njih - Napadaj već čitao i onako osrednje je kvalitete). I zato ne znam na kakvim je medikamentima bio kada je pisao Otmicu, SF djelo rađeno po uzoru na Julesa Vernea i njegovo Putovanje u središte zemlje.

Otmica se bavi utopijskom civilizacijom smještenoj u području onoga što mi zovemo Mohorovičićev diskontinuitet (još uvijek neistraženo područje između dna okeana i Zemljinog plašta). Sama utopijska/distopijska tematika je zanimljiva sama po sebi i uvijek su me privlačile te stvari a Cook je to iznenađujuće dobro odradio, maksimalno korišteći svoju kreativnu slobodu i vješto kombinujući neobjašnjene fenomene i legende (Moho diskontinuitet, Atlantida, NLO, golfska struja...) u zaokružen SF roman koji uspijeva čitaoca prevariti uvjeriti da je to sve tako. Pored neupitnog zabavnog karaktera Otmica kao i svi vrsni SF-ovi provlači i neke provokativne teme za razmišljanje poput pitanja o životu i smrti, genetskom inženjeringu, eutanaziji pa čak i sexualnoj orjentaciji. Šteta što ovaj roman nikad nije doživio filmsku adaptaciju.

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2080 : 09. Prosinac, 2014., 19:36 »

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2081 : 09. Prosinac, 2014., 21:33 »

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2082 : 09. Prosinac, 2014., 23:03 »
Ne. Stari, ja mrzim knjige.

*

Tomz

  • *
  • 82
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2083 : 10. Prosinac, 2014., 11:22 »
-
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 23:07 Tomz »

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2084 : 10. Prosinac, 2014., 11:53 »
:hihi: :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9