HCL.HR

Trema u javnom nastupu

  • 28 Odgovora
  • 3062 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Trema u javnom nastupu
« : 01. Prosinac, 2011., 17:04 »
upravo došao s jednog izlaganja i nisam baš prezadovoljan kako je prošlo. moglo je i gore, ali eto prije samog nastupa nisam imao tremu nego je uslijedila za vrijeme izlaganja. dakle, nisam vidio da se o ovome pričalo ovdje na forumu pa rekoh da vidim:

 trema, nervoza... imate ju? u kojoj mjeri? kako ju suzbijate?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #1 : 01. Prosinac, 2011., 17:07 »
dobrom pripremom i s previše generalnih probi doma. budem gromoglasan i doma uvježbam hod i neke motove rukama povežem s blabberom. rulam tu, uglavnom.

što si i gdje izlagao, pred nekom dvoranom krcatom il?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #2 : 01. Prosinac, 2011., 17:11 »
Nemam uglavnom... dapace, volim prezentirat i znao sam pratit dobre izlagace i uzimat neke cake od njih i tako. Cekam samo trenutak kad cu morat kupit onaj daljinski za prezentacije.
Inace, za tremu je dobro uzet neki predmet (olovku...) u ruke kad prezentiras. Obicno mrljava ekipa kopa po depu i vrti kljuceve. A ovo sa olovkom, markerom ili cim vec rula jer se osjecas sigurnije i imas neki "svoj" predmet koji je s tobom dok prezentiras.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #3 : 01. Prosinac, 2011., 17:17 »
il gledaj steve jobsa, bolje nemoš isprezentirat.

i učiš na tuđim greškama, ja sam bar tako najviše skužio što ne radit nikako, ko šta ovaj mulac gore piše.  :hiha2: :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #4 : 01. Prosinac, 2011., 18:17 »
Ja imam tremu kad sviram. :wildboy:

Realno, pojest će me u kazališta kada budem svirao. I na audiciji za kazalište. ŽIVOT :chair:

a na kraju će sve ispast oke ;(
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

summertime

  • **
  • 198
  • Save it for the DA, Chico.
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #5 : 01. Prosinac, 2011., 19:33 »
ja također imam tremu kad sviram pred nepoznatom publikom. prolazi s vremenom...
"Words are like leaves and where they most abound, much fruit of sense beneath is rarely found."
-Darksiders

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #6 : 01. Prosinac, 2011., 20:46 »
Trema je normalna stvar koju dobiješ kad si pred nečim za što ne znaš kakav će ishod biti i jesi li up to the challenge.

Ali kako dođe tako i prođe, treba samo uvijek ići naprijed.

*

sajo

  • **
  • 417
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #7 : 01. Prosinac, 2011., 21:14 »
tremu nikada nemam, mozda nekad prije par godina mala nervoza ali jako mala, cesto se bavim glumom po priredbama i uvjek sam siguran u sebe, bogu hvala
if life suddenly just got a bit harder, you most likely just leveled up

Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #8 : 01. Prosinac, 2011., 21:21 »
meni je potpuno suprotno. ja imam paniku PRIJE nastupa i to jako veliku. iscekivanje, kada, kad cu, kak cu ovo, kak cu ono, sta ako... ali kad dodjem na red - bum! nema vise treme, (ili je to adrenalin tada?) koncentriram se na ono kaj pricam i mislim da se pri tome nehoticno dosta derem, tako da zapravo ne izgledam drugima ko da imam tremu... i mislim da znam o cemu pricam kad nastupam, pa mi to daje sigurnost, pogotovo jer drugi kojima prezentiras nemaju pojma, zato im i prezentiras, ne?

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #9 : 01. Prosinac, 2011., 21:58 »
mislim javni nastup, održavo sam jebeni seminar, oblio me znoj, jedva sam izgovarao riječi. svima je bilo neugodno.
Ane :hihi: Sad neki dan sam bio ocajan, onda drugi put bolji, treci ce biti ok nadam se :hihi: :wildboy:

Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #10 : 02. Prosinac, 2011., 00:07 »
Ne sjećam se baš da sam imao neke javne nastupe, osim ako računamo recitiranje pjesama na hrvatskom u osnovnoj i recitiranje nekog sranja za prvu pričest. Ni u jednom slučaju nisam imao tremu. Imao sam tremu, doduše, kad bih bio blizu padanju predmeta / razreda i u autoškoli, no nakon prvotne mentalne blokade, svaki put bi trema izvukla najbolje iz mene.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #11 : 02. Prosinac, 2011., 00:15 »
danas je ovo bilo "kežualno" izlaganje seminara, prvi put u xx vremena, doduše.

no za par mjeseci čeka me ispit u obliku nastupa od tri minute, što se čini malo, ali u tom i je problem jer se uz tremu (o kojoj ti sad visi prolaz) moraš još mučit sa sadržajem (kako neku temu dostojno obradit u mrtvih 180 sekundi) i eventualnim improvizacijama (prof. ima opciju da me u bilo kojem trenu izbaci iz takta rendom pitanjem uz temu)

Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #12 : 02. Prosinac, 2011., 00:20 »
Op, upisao si neš? Ajd detalje.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #13 : 02. Prosinac, 2011., 00:27 »
medijsku kulturu.

spominjani kolegij je umijeće javnog nastupa.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Trema u javnom nastupu
« Odgovori #14 : 02. Prosinac, 2011., 00:43 »
Sta se tice pitanja tih od profesora... Imas dvije opcije - ili ces znati odgovor sta je vrlo vjerojatno jer upravo ti znas najvise o toj temi od prisutnih. Ili neces znati, a onda imas jednostavan potez. Zahvali se na pitanju, reci da odgovor neznas u ovom trenutku al da ces se informirati do sljedeceg puta i to je to... kasnije se obavezno javi profesoru. Uglavnom, ovo je dosta cesta pojava i nije sramota izvuci se na taj nacin. Dapace, pozeljno je.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9