HCL.HR

Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..

  • 36 Odgovora
  • 3561 Hitova
*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« : 24. Siječanj, 2011., 21:08 »
Da ne spemamo tamo    :hiha:

Na početku su se igrale igre na onim žutim kazeticama (po poularnim cijenama od 50kn),
ono Super Mario, Contra, Tetris, pa ono napucavanje kaubojeva i pataka, motori, cirkus, legendarni
tenkići itd.

Prve susrete s kompom imao sam kod strica i frenda. Kod strica sam igrao Panzer generals koji mi je jebeno rulao
zbog onih animacija u prozorcicu koje su se pojavljivale prilikom nekakvih poteza. Igru nisam kužio pol kurca al je rulala,
i od tada sam htio imat PC . Imao je instaliran i Duke Nukema, to sam neš malo igrao. Sjećam se da je grafika bila toliko
loša da nisam niš kužil, samo se sjećam onih svinja, nekakvih liftova i.. motorke valjda :/

Kod frenda sam prvi put vidio Laru Kroft i rulala mi je ta atmosfera u igri, ubijanje međeda sa sačmaricom i tak. Predobro  :hug

Konfiguraciju prvog okmpa se ne sjećam, al imam sliku kako je izgledao. Znam samo da je gore bio instaliran Princ, neki spejs šuter (kul letjelica koju moš nadograđivat) di rokaš nekve ogromne crve
i normalno, karte  :wildboy:


Prvi komp :wildboy:

Zatim sam dobio PSOne (tek što je izašla ona novija verzija plejke, na što je frendova reakcija koji je već od prije imao ps1 bila
"omg to nije plejstejšn :S".

Tu se igrao Tomb Raider 5, Destruction Derby, Twisted Metal, Driver 1, Driver 2, Fifa 2001, neki mrtvi Hugo,
Grand Theft Auto 2, Quake 2 (rulalao je samo meni jer sam igrao sa frendom koji ga je valjda mrzio pa sam doslovno
rejpao u multiju), Tekken 3, Ksena, Fighting Force, Toy Soldier (oni mali zeleni vojnici pa oni helići, nekve retardirane mape s cvjetićima..)
i još dosta toga, ne sjećam se više. Na početku nisam imao memorijsku karticu pa sam neke stvari ponavljao milijun puta. Svejedno
je rulalo. U to sam vrijeme kupovao PS Magazin (Silvano Bucić lololo) a nakon njegovog gašenja prešao na PSX.

Onda sam 2001. ( i s PSX-a prešao na HACKER) dobio ovo:



To je normalno bila pila, "hiljadu megaherci ima iiiii"!1!! 
Prve igre na ovom kompu bile su Max Payne, Serious Sam dok ostalima nisam popamtio imena, al uglavnom
bio je neki rendom šuter u kojem nije bilo NPC-ova ni ničeg, neznam, vjerojatno za multiplayer kojeg su tada
mogli iskusiti samo "sretnici sa ISDN-om" lol  :wildboy:

Kasnije sam dobio nekog Atlhona 2600+ s kojim sam prvi put krenuo u Multiplayer
sa ADSL-om, tamo 2005. godine a danas sam trenutno na Intel Core2Duo 8400.

Nostalgija  :wildboy:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #1 : 24. Siječanj, 2011., 21:11 »
Igra mladosti koja mi se urezala najvise u pamcenje je Max Payne. Najsavrsenija igra ikad :wildboy:
Igrao sam i starije tipa Ken i Wolfenstein ali niti jedna mi nije ostala tolko draga ko MP jedinica.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #2 : 24. Siječanj, 2011., 22:26 »
Prvi dodir s kompjuterom sam imala kod susjede. Sjedile bismo satima pred njim dok je ona u Paintu otvarala templateove za farbanje pa smo odlučivale u koje boje ćemo šta obojat. Da, ja nisam smjela dirat, ja sam samo gledala  :wildboy:

I imala je neku igricu, glavni protagonista bio špiljski čovjek s toljagom koji skuplja banane i nešto. Ne znam. Isto nikad nisam smjela igrat  :hiha2:

Onda je tata kupio nama kompjuter jer su u firmi imali neku akciju za grupnu nabavku. Pola Rovinja je tada dobilo svoj prvi kompjuter. :hiha:
Čini mi se da je 2001. to bila  :wildboy: Jel moguće?  :wildboy:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #3 : 24. Siječanj, 2011., 22:29 »
Nisam bas 100% siguran, al mislim da je Diablo (prvi) bio prva igra koju sam ikad vidio. I bojao sam se Butchera jako :hiha:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #4 : 24. Siječanj, 2011., 22:40 »
stari nintendo, sega... prvi komp u petom razredu. playstation posuđen od jedne tatine kolegice (njen sin nije smio igrat jer je imao loše ocjene pa mu stara oduzela i dala nama). godinu dana. igrao sam gta2, army men, pes, iss, twisted metal (najbolji apsolutno) i tak

rulao sam plejku dosta. sim city e da.

na kompu sam počeo valjda s nekim lošim doomovima i quakeovima. nisu mi nikad sjeli. više sam volio rollercoaster tycoone i ostale tajkune. a igralo se sve. ne sjećam se konfe, jedino da sam imao neku geforcicu.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #5 : 24. Siječanj, 2011., 22:44 »
Rula topic  :wildboy: Trebao bih skenirat slike, imam ih puno...

Prvi komp:

Celeron 233 MHz  :hiha:

U kompletu koštalo 14ak iljada kuna  :wildboy: Najveća špica mi je bio paint.

Kad mi je susjeda otkrila čari DEMO igrica počelo je crvenjenje obraza i ušiju pred kompjuterom, staroj sam dizao živce, uslijedile kazne, timeri od pol sata (  :tired: ) pa učenje i tako u krug...

Internet nisam dirao jer mi je otac stavio ikonu ključa na internet explorer  :ave: TO SE NE SMIJE FILIPE

kako sam izrazito inteligentan upustio sam se i u ključanu ikonicu kad sam bio sam doma (stara skrivala kablove od struje, ja naravno našao i pospajao to) otipkao DEMO IGRICE i jebo me bog ako nije nešto od hackera izašlo na tražilici (nije bio google)

prva demo igrica koju sam skinuo je bio NFS 2, nisam znao instalirati pa sam obrisao instalacijski file da me stari ne prebije...

uglavnom, računar mi je bio centar jebenog djetinjstva... zatim je sve išlo nizbrdo, otkrio sam FPS-ove, indiana jones neki, udarao je nogom sa "space", onda Fifa 95, SiN (ovo mi je bio prvi dodir s mecima i pištoljima... presavršena igra za ono doba, ostajale jebene rupe u glavama nakon headshota), za neke igre sam morao stisnuti TURBO tipku na kućištu i naravno zamislio sam si da bolje radi  :hiha:

Onda sam počeo učiti engleski sa prvim GTA  :hug najteža riječ ikad... "sonofabitch"... mislio sam da je to glazbeni instrument, kao sono, fono nešto  :hihi:

Kad je taj komp krepao, na red je došao Celeron 1100 MHz, kad sam sjebo frenda koji je imao 600 i bio sam faca opet  :hiha: njega sam otvarao iz znatiželje, gurao prste u ventilatore i silovao ga dosta... opet igranje igrica, upoznao šanera... uff... need for speed 2, captain claw, hercules, SiN na max detaljima ( vrištao sam  :ave: ), neki avioni, bugs bunny, monkey island (opet bio inteligentan pred svima  :hiha: ), quake 2, lego racers....

sad sam na bartonu 2500+, 512 MB RAM-a, kojeg sam sam sastavio i uvidio poveću uštedu pa je bilo respect + 1 od staraca, od onda često guram nos u nečije kućište... monitor isti sve ove godine... jako me zanima kakav bih bio da starci nisu bili tolko zagriženi za komp... ipak 14k kuna dat za nešto onako preko kurca u biti i nije bilo lako

ne znam jebemu, računari  :hug :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #6 : 24. Siječanj, 2011., 22:45 »
Moja prva pc igra je bila Space Invaders (1986),druga je bila mario,a treca jebeni StarCraft..

133 MHZ
32MB RAM
VGA 1MB  
500MB HDD

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #7 : 24. Siječanj, 2011., 22:46 »
I imala je neku igricu, glavni protagonista bio špiljski čovjek s toljagom koji skuplja banane i nešto. Ne znam. Isto nikad nisam smjela igrat  :hiha2:

Prehistoric  :ave: :ave: :ave:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #8 : 24. Siječanj, 2011., 22:57 »
Ae ;D

I onda sam nešto bila sjebala na kompu pa je išo na reinstalaciju. Pa mi je barba reinstalater ubacio Sims City demo i jednu čijeg se imena sad misteriozno ne mogu sjetiti ali vikali su često "Lo tiengo ala mira, lo tiengo ala mira!". Igrala sam obje.  :hiha:

Mada sam u principu uvijek više bila za PlayStation. Prva igra evar - Lemmings.
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #9 : 24. Siječanj, 2011., 23:02 »
počeo s KOMODORE 64
inter karate
batty
decathlon
operation wolf
galaga
paperboy
weight lifting
turbo outrun
bruce lee (počinje oko 1:20)

vjerojatno sam zaboravio još koje, sjećam se nekog basketa također...

ps1 - uskrs 1999. (dan danas radi *kucamudrvo*), krenuo s gran turismom i pandemoniumom (poprilično rendom), prošao većinom sve poznatije igre.
ps2, ne znam točno kad, al isto većinu igara prošao.
i eto, pc, iako nisam puno igrara prošao na njemu.

na sve tri platofme sveukupno MILJON sati pesa, tj. počevši sa ISS2 na ps1. nachtegal </3 :(


jebao, kao što se vidi iz priloženog, nisam.  :hiha2:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #10 : 24. Siječanj, 2011., 23:04 »

. need for speed 2, captain claw, hercules, SiN na max detaljima ( vrištao sam  :ave: ), neki avioni, bugs bunny, monkey island (opet bio inteligentan pred svima  :hiha: ), quake 2, lego racers....

 :hug :ave:

Sori na rezanju posta :wildboy:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #11 : 24. Siječanj, 2011., 23:11 »
Idem uključit plejku, radite mi gušte.
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #12 : 24. Siječanj, 2011., 23:13 »
skoro svaki vikend upalim jedinicu. neki vikend sam prošao dino crisis 2, prije mjesec dana uvatio se svih resident evilova (osim survivora jer ne mogu nać dobar iso :@) i final fantasy tacticsa... ahh  :hug

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #13 : 24. Siječanj, 2011., 23:13 »
Sjećam se ko danas, kada se 96' il 97' otvorila prva igraonica u kvartu "Aska", prije toga sam jedino vidio kak ekipa igra u igraoni u Travnom u videoteci, ali nikad zaigrao, nisu mi dali stariji hahari...  :(

Valjda najbolji dan u životu dotad, svršavanje na igre, Fifa 95, pa valjda prvi CMR, CM neznam valjda oni prvi, kasnije su došle Fifa 98 i onaj road to the world cup  :ave: Samo znam da sam muljo starce za sve živo sam da mi daju neku lovu da u topim u igraoni... Tam sam proveo 4 godine jebene  :approve...

Onda prvo što sam  imao je PS 1, isto imao neki Demo cd s igrama koji je rulao, onda prva igra na njemu mi je bila Rally Cross, pa neka F1, NFS HS  :ave: Uglavnom rulala konzola sve <3

U šestom razredu mi se stari odvažio kupit komp i točno se sjećam ushićenosti prilikom odlaska po isti. Pita mene prodavačica pošto stari nema pojma, oćete u konfiguraciju DVD ili CD ROM, ja kak sam njub bio totalni velim ovo drugo, pošto sam mislio ak uzmem DVD ROM, kak neću onda moć CD-e gledat/igrat/puštat  :hihi:  :ave:  :( Konfa je bila Intel 1.5, GeForce 2 MX440, 128 MB, HDD 40 <3 rulao sam valjda tad cijelu svoju OŠ  :ementaler: Kasnije kroz godinu, dve došli su 512 MB rama, kroz 4 godine, Radeon 9600 pro...

Kasnije više ništa nije tolko rulao, jer sam si maltene sve kaj si htio i sam priuštio svojim radom...  :hiha:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Vaši prvi kompovi, prve igre, prve konzole, prvi seks..
« Odgovori #14 : 24. Siječanj, 2011., 23:42 »
Sestra na poklon dobila Commodore 64 od kumova. Valjda negdje prije '90, ne sjecam se.
Thunderforce, Cosmonut i neka random odbojka na njemu. Plus cassete deck.

U posjetu bakinim prijateljima uspio ubosti staru 286.
Sokoban na tome.
Opet ti njezini prijatelji, poklonili 366.
Doom na njemu. Zlo.  :hiha:
Period od '94 do '96 mislim.

Nakon njega dosao PS1, koji je vec davno RIP. '99 kupljen, kutija imala FFVIII na pozadini.  :hiha:
Dobio uz njega Crash Bandicoot 3 i GT2(NTSC verzija, za koju nisam imao TV, prokletstvo!)
Tekken se najvise igrao neko vrijeme, uvijek u drustvu. Tek negdje na pola zivotne dobi konzole otkrio RPG-ove slucajno kupivsi Suikoden 2.
Suikoden 2, Tekken 3, GT2, FFVII i FFVI(izasli kao remake), Tekken 3, Front Mission 3, Metal Gear Solid te Chrono Cross igre koje mogu ovako iz glave izvuci kao favorite. Nisam imao internetove, a ni lokalno se nije dalo nabaviti kvalitetnih RPG-ova, pa sam strvinario i tradeao dosta igara postom.
Realno gledano, od svih konzola koje sam imao, najvise sam igrao na PS1.
Citao PSX pobozno.

Nakon toga PC.
Celeron 1.8 Ghz sa 256 MB rama, Radeon 7000(smece) i 20GB hardom.
Poprilicno smece, al' ae. GTA Vice City na ovome. Max Payne. Red Faction. UT2004 neko vrijeme. <3
Nadogradnje:
2006-Athlon 3000+, 1GB Ram, Geforce 7600, 120 GB + 320 GB Hard
2008/9-Core 2 Duo, 4 GB Ram, Radeon 4870, 320 GB + 500 GB + 1TB Hard
I emulatori, posto je PS1 krepao nakon neko vremena.
Komp inace nadogradivao kako sam mogao, tek sam pred dvije godine izbacio i zadnji dio pocetne konfiguracije. lol
Od viska dijelova sastavio 2 kompa, jedan prodao, drugi poklonio. Gust mi sarafat po kompovima.
Internetovi bili na dial up, posto sam zivio u pripizdini. Onda se preselio u svoju kucu, gdje je ADSL bio dostupan.

2005. ustedio dovoljno i kupio PS2.
Uz njega odmah nabavio DMC3, FFX i Ace Combat 5. Morao jos neko vrijeme stedjet za memory card. lol
PS2 jos radi.  :ementaler:

2007. kupio PSP. Fr3ak pomogao u jailbreaku. <3
Loco Roco rulao.
Kul konzola, ali brzo mi dosadila. D-pad mi isao na kurac i bila opcenito neudobna za duze igranje.
Prodao nakon godinu dana. Jedino mi Loco Roco nedostaje, ostalo nista.

2008. prije ljeta kupio Nintendo DS, isao na sezonski posao, pa da se imam na cemu igrat.
Odigrao sve Phoenix Wright nastavke, The World Ends With You, hopsao u Mariu, halao Mario Kart u multiu u par navrata itd.
Nazalost, od tog ljeta ga slabo igrao.  :wildboy:
Al' jos radi.

2008. poslije ljeta nabavio Xbox 360, PS3 i napravio zadnju nadogradnju na kompu.
Tu sad stojim.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9