HCL.HR

Vijesti

  • 1655 Odgovora
  • 154663 Hitova
Odg: Vijesti
« Odgovori #180 : 05. Listopad, 2012., 15:46 »
Plaćanje zaposlenika?

Nemaš biznis žicu.  :faca:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Vijesti
« Odgovori #181 : 05. Listopad, 2012., 15:48 »
istina. najbolje zarade oni koji ne plaćaju zaposlenike. to ti je biznis pravilo broj 1. fraeru  :(

čekamo odgovor  :(
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vijesti
« Odgovori #182 : 05. Listopad, 2012., 15:48 »
Anti-poduzetnicka klima i stvaranje slike poduzetnika i poslodavca ko lopova. Na prvu.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Vijesti
« Odgovori #183 : 05. Listopad, 2012., 15:50 »
Kako točno?  :hihi:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vijesti
« Odgovori #184 : 05. Listopad, 2012., 16:07 »
Prvo kad itko spomene poslodavce odma DURRR ON JE LOPOV; KRADE;; NE ISPLACUJE PLATCHE!!! :chair: :chair:

Ja stvarno nisam cuo u dosta dugo vremena da je neko iz Vlade a kamoli netko drugi rekao ijednu dobru stvar o poduzetnicima.
To je u biti glavna karakteristika anti-poduzetnicke klime u nas.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Vijesti
« Odgovori #185 : 05. Listopad, 2012., 16:24 »
Mislio sam da želiš reći da ovaj zakon stvara takvu sliku.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vijesti
« Odgovori #186 : 05. Listopad, 2012., 16:26 »
Ne nuzno sam zakon, vec prezentacija svega u medijima.

Pricam o tome sta mislim zasto se Srki nervira.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Vijesti
« Odgovori #187 : 05. Listopad, 2012., 16:46 »
e super, pa zar onda ovo nije prilika da demantiraju tu tzv. krivu sliku o sebi?
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Vijesti
« Odgovori #188 : 05. Listopad, 2012., 16:48 »
Potrebno je malo dublja promjena u svijesti ljudi da se promjeni ta slika. Zato ima ljudi koji smatraju ovo:

istina. najbolje zarade oni koji ne plaćaju zaposlenike. to ti je biznis pravilo broj 1. fraeru  :(

čekamo odgovor  :(
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Vijesti
« Odgovori #189 : 05. Listopad, 2012., 17:49 »
frajeru jel ti fakat misliš da ja ovo gore nisam TROLz. ono, morao bi bit poprilično đubre da tak nekaj mislim. a nisam to, jel...
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Vijesti
« Odgovori #190 : 05. Listopad, 2012., 20:02 »
sorry, ne berem... ne članak, nego tebe. što je tu točno loše?

Još jedna pozitivna stavka "za jadnog radnika", a jos jedna negativna za "lopova od poduzetnika".

Primjerice, umjesto da država poradi na sljedećem:
- da se smanji PDV i porez na dohodak i samim time smanji broj prevara
- da se zakonski uvede da se naplata potraživanja odradi unutar 30 dana, a ne ovako da se ima dugova od 3 do 12 mjeseci.
- da se smanje troškovi kod isplacivanja plaća i recimo da se daju neki konkretni poticaji na konkretne radnike, a ne studente i ljude koji su do prije programerskog posla konobarili u Vodicama.

Primjera radi, ovako ti funkcionira hrvatska firma.

Godišnji prihod ti je +100 000 kn, te se redaju troškovi prema državi koji idu ovako:
- 25 000 koji ti odu na PDV
- 22 500 kn što ti ode na vlastito zdravstveno i mirovinsko
- 2500 kn što ti ode na razno razne sitne doprinose i komorske gluposti
- 25 000 kn na ured, gdje recimo da imaš ured s minimalnim najmom s uračunatim režijama (sto je stvarno rijetko za nac, ali ajde).
- 5000 kn za knjigovođu (minimalan iznos, ali stvarno)

Tu ti ostane dakle 20 000 kn za svoje vlastite troskove, koje, ukoliko ih prebacis kao dohodak, oporezujes za jos 30%.
Ako nedaj boze imas radnika, on te za placu od 3000 kn mjesecno kosta 4800 kn.

A sad razlog zašto ne zapošljavam hrvate.
- država daje poticaje na ljude koji efektivno nemaju iskustvo i znanje koje konkretna firma treba. (primjerice, na placu od 9000 kn koliko zapravo vrijedi jedan dobar PHP programer, ja moram iskeširat skoro 17.000 kn da to sve pokrijem, svaki mjesec).
- dakle meni radnik treba zaradit 30.000 kn mjesecno da meni bude isplativo njemu isplatit placu od 9000 kn. Zašto? Zato što mi 7500 kn ode na PDV od tog iznosa, a 17000 kn na troškove isplate place. Na kraju ja ostanem s nekih 5500 kn dobiti, od kojih trebam uzdržavat knjigovođu, najam, napredovanje firme, ulaganje u sredstava itd. itd. Sto je previše. Prosječan radnike ne može zaradit te novce mjesečno i zaključak je da država uzima previše.


Umjesto da se smanji PDV, smanje troškovi isplate placa visokokvalificiranim ljudima, oni dižu PDV i samim time se ljudi bune i ne placaju ga, te daju poticaje na ljude od kojih nemamo koristi.

Jebeno svi "žele nać posao" i žele "redovitu isplatu plaća", a nitko se ne pita na koji jebeni način zaradit uopće te novce da firma normalno funkcionira.

Mislim, ne znam, mogu ti pisat do prekosutra, ali kad pola toga ionako ne mozes shvatit u ovom trenu (ne kazem da si glup, nego jednostavno te stvari te apsolutno nigdje ne uce i ne mozes pohvatat konce).



« Zadnja izmjena: 05. Listopad, 2012., 20:19 Syzygy »

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Vijesti
« Odgovori #191 : 05. Listopad, 2012., 20:21 »
ima mi brat firmu, pa sad počinjem učit o svemu tome jer sam odnedavno (kao student doduše) zaposlen u njoj.

inače, kad sam rekao ne berem, mislio sam da hejtaš nešto u tekstu, a ti u biti hejtaš činjenicu da se država, umjesto ovim stvarima, olakšava nešto drugo... sav sam se spetljao. ali...

ubrao sam te i potpuno te razumijem. koliko god podržavao što se na neki način ide štititi radnike, još uvijek mi nije jasno ovo nabijanje poreza poslodavcima. mislim potpuno je stupidno da na 8-9 k plaće moraš državi dat još toliko. i onda taj isti radnik, programer, u mjesec dana napravi neki softwer koji kad prodaš OPET moraš državi platit 25 % poreza na cijelu vrijednost za koju si softwer prodao. dakle u mjesec dana, u teoriji državi si dao 9 k kuna plus 25 % od svega što je taj radnik napravio.

ali među najgorim stvarima ikad je zakon prema kojem PDV državi moraš platit čim ispostaviš fakturu iako ti možda druga strana nije platila. to je toliko loše i neproduktivno za firmu da nezz. graniči sa zločinom na državnoj razini.

naime, država ti uzima nešto što još uopće nemaš. OK, ako ti druga strana ne plati, ti možeš tužit drugu firmu za što naravno moraš otić na sud, plaćat odvjetnike i sudove i opet platit državi činjenicu da ne obavlja svoj posao.

sad se nešto na tome počelo radit, linić uvodi reda, ali sumnjam da će promjena stić preko noći.

« Zadnja izmjena: 05. Listopad, 2012., 20:23 beaver hunter »
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Vijesti
« Odgovori #192 : 05. Listopad, 2012., 20:27 »
sad se nešto na tome počelo radit, linić uvodi reda, ali sumnjam da će promjena stić preko noći.

Ono sto me najvise nervira je sto svi drzavni radnici primaju placu na temelju nas privatnika - i onda kada ja dodjem u opcinu i trazim neke podatke one babe retardirane, tamo me izjebu ko malog majmuna.

Ljudi ne kuze da privatnici rade preko 100 sati tjedno kako bi platili državi porez, da bi onda na temelju tog poreza ovi u opcini i ostalim državnim ustanovama dobili placu za tih 40 radnih sati od kojih su ispunili svega 20 radeći.

Mislim, zato svi i varaju državu jer ne zna formirat konkretne uslove. I dok god to ne naprave ce svi zaposljavat strance i zarađivat na temelju njih.

Zašto da plaćam hrvata 17 000 kn ako mi to filipinac moze napravit za 1500 kn?

Odg: Vijesti
« Odgovori #193 : 05. Listopad, 2012., 21:19 »

ali među najgorim stvarima ikad je zakon prema kojem PDV državi moraš platit čim ispostaviš fakturu iako ti možda druga strana nije platila. to je toliko loše i neproduktivno za firmu da nezz. graniči sa zločinom na državnoj razini.


Ovo je savršeno  :hiha:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Vijesti
« Odgovori #194 : 05. Listopad, 2012., 21:29 »
pa nezzz, sjebano je. s neke logika strane.

jer kako netko može normalno poslovat ako mora dat 1/4 onoga što uopće nema, odnosno nije JOŠ u njegovom posjedu. hrvatski poduzetnici u biti posluju na temelju povjerenja i kalkulacija zbog toga.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9