HCL.HR

Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...

  • 3988 Odgovora
  • 403407 Hitova
*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3705 : 02. Prosinac, 2012., 15:17 »
šta :ave: :ave:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3706 : 31. Prosinac, 2012., 12:28 »

Nick Cave and The Bad Seeds - Abattoir Blues/The Lyre Of Orpheus

Ovo je dvostruki album, odnosno dva odvojena lijepo zapakirana u kutijicu s coverima u pastelnim bojama.
Prvi album Abattoir Blues je puno dinamičniji i življi album. Pravi rock & roll.
Nick idalje koristi teme iz biblije i ironično ih prenosi u svojim dijelima.
Najbolje pjesme sa albuma su There She Goes My Beautiful World u kojemu se suprotstavlja kakofonija bubnjeva, klavira i božanskih pratećih vokala. Jako impresivno.
Zatim Nature Boy, Get Ready For Love, Hidding All Away...

Drugi album The Lyre Of Orpheus je tematski povezan sa mitom o Orfeju i Euridici, ali u Caveovom mračnom i ironičnom stilu, naravno.
Puno je smireniji i ako ga slušate poslije Abattoira, to bi mogao biti kao šok. Najbolje pjesme su Breathless, O Children, Spell, Supernaturally...

I citirat ću muziku.hr:
''Zapravo, sve što ste ikada (s pravom) očekivali od Nicka i njegove družine nalazi se baš na ovom albumu.
Jedino što se od vas očekuje je da mu pristupite otvorena srca i spremni da poremetite redoslijed na svojim listama all time favourite albuma.
Za ovaj ćete morati ostaviti nepopunjeno jedno od mjesta pri samome vrhu.''


Ovo je zbilja pravo remek djelo, jedno od najvažnijih albuma 21. stoljeća, još jedan dokaz kakav je Nick Cave zbilja umjetnika.

život/10
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3707 : 05. Siječanj, 2013., 18:51 »
A malo je.

Što nisi ti to mrzio?
Plus, to je neki indie folk, ako ćemo trpati u žanrove. To je baš možda zadnja muzika koju bih rekao da ćeš slušati.

Što je sljedeće? OK Računar je okej?! xD :hiha: :hiha2:

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3708 : 05. Siječanj, 2013., 19:16 »
A je.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3709 : 05. Siječanj, 2013., 19:25 »
Ali,.,., Lost In The World rula.

Woods je smeće.

*

hrbomb

  • *
  • 59
  • Voodoo Child
    • Hr-Bomb
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3710 : 17. Siječanj, 2013., 18:27 »
najviše trenutno slušam od kamelota: (the black halo, ghost opera, epica) skoro svi albumi su im zakon pogotovo oni live :))))))



 a preporuka bi bila immediate music: (Trailerhead, Trailerhead: Saga, Trailerhead: Triumph)
pa mogla bi preporućit two steps from hell, također i x ray dog, klaus badelt itd.................. za hans zimmera znaju svi


Immediate Music - Serenata Immortale




*

hrbomb

  • *
  • 59
  • Voodoo Child
    • Hr-Bomb
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3711 : 17. Siječanj, 2013., 18:40 »
također ++++++ za Gerogerigegege zbog bon ivera......... :)))) bon iver je uvik bia faca

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3712 : 01. Veljača, 2013., 23:31 »
Bonne Eauverre :hiha2:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3713 : 01. Veljača, 2013., 23:32 »
Plemeniti biverov rodjak.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3714 : 02. Veljača, 2013., 13:36 »
jesu oni kao arnold i devito u blizancima? xD

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3715 : 02. Veljača, 2013., 15:45 »


Kendrick Lamar - good kid, m.A.A.d. city

Savršen album. Kendrick je odličan tekstopisac, ali na neki način ovo više doživljavam kao neku hollywoodsku gangsta dramu.
Tužno na trenutke, ali ipak nije sve u priči koja ide kroz pjesme. Lamar odlično repa. Sviđa mi se frajer, ima tu neku karmu.
Bitch, Don't Kill My Vibe i Swimming Pools (Drank) su najbolje pjesme s albuma, iako je teško izdvojiti išta odavdje, Sing About Me, I'm Dying of Thirst je podugačka, ali užasno užasno zanimljiva pjesma.
Savršeno.

10/10



Ra Ra Riot - Beta Love

Nisam nikad prije slušao Ra Ra Riot, a na prvu su mi se svidjeli zbog miješanja ritma i ubacivanja elektronike na ovaj album.
Rekao bi da je prva polovica bolja, to jest najviše se ističu pjesme Binary Mind i Beta Love, dok se pri kraju ističe tempom mirnija, ali nikako lošija pjesma When I Dream.
Osobno najveći problem na albumu je pretjerivanje s elektroničkim dionicama (kraj pjesme That Much je tortura za uši), i zavijanje Wesa na pjesmi What I Do For U.
Inače, okej album. Ritmičan, vesel, lako se ufurati u štih.

8/10



New Order - Lost Sirens

Nije kao prošli albumi, nešto slabije ali uopće neloše djelo.
Ritmičnost je tu, lyricsi su tu, čak je i originalni mix Hellbenta na albumu. Jako dobar početak i kraj albuma. Mana su pjesme Recoil i Californian Grass koje su prilično monotone i ono, dosadne.
Sugarcane i Shake It Up su onako, naj pjesme s albuma. Ritmične, s promjenama u tempu i općenito catchy. Solidan album, niti loš, niti nešto poseban.

7/10



Toro Y Moi - Anything In Return

Fenboj sam, ali ovo je super. Imam filing da Chaz ne može napraviti lošu pjesmu.
Od početka do kraja, uvijek je to nešto, ili lyricsi, ili melodija što potiče na daljnje slušanje.
Možda jedino smara Touch, koji je nešto drukčiji od ostatka, kao i pjesma Cake koju je Chaz napisao da mu cura ima na što plesati. Dakle pop pjesma do srži.
Cake, Say That, So Many Details su glavne "zvijezde" albuma, iako i ostale pjesme imaju puuuno toga za ponuditi.
AOTY album, sigurno!

100/10



Guards - In Guards We Trust

Psihodeličan vokal totalno. Album jako zanimljiv, prijelazi u ritmovima, catchy refren gotovo svake pjesme.
Jako lagano ulazi u uho i gušt je slušati.
Ready To Go, Not Supposed To i Silver Lining su naj naj pjesme albuma, ostatak je okej osim meni malo meh završne 1 & 1.
Jako dobro.

8/10

LINK DO ALBUMA XD http://pitchfork.com/advance/17-in-guards-we-trust/

:mrgreen: :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2013., 20:35 Pajko »
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3716 : 03. Veljača, 2013., 23:59 »
Ne znam jeste čuli za Imagine Dragons, našo ih prije par dana, super su mi, za sad imaju jedan album, Night Visions it 2012, neki novi dečki.

Imagine Dragons - Radioactive

Imagine Dragons - Bleeding Out

Imagine Dragons ~ On Top of the World

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3717 : 14. Veljača, 2013., 09:54 »
Nadam se da netko i čita moje rivjue.


Nick Cave And The Bad Seeds - Push The Sky Away

Gola žena na coveru. Gola žena na spotu.
Iako album nije niti službeno izašao (:hiha: ), Nick je već odradio par koncerata u Europi sa set listom s albuma.
Što se tiče albuma, ovako šta nisam očekivao. Nakon energičnog Dig, Lazerous, Dig!!! i Abattoir Bluesa, očekivao sam da će grupa nastaviti u istom smjeru. Međutim, SKANDAL - vraćaju se natrag svojim korijenima, a pošto su se Bad Seedsi totalno promijenili i grupa je više-manje postala Nick Cave and Warren Ellis, zvuk Grindermana nikada nije bio očitiji. Pogotovo u pjesmama Wide Lovely Eyes, Water's Edge i We Real Cool. Zapravo bih rekao da je album podijeljen. Pola pjesama su čisti stari Bed Seedsi, a druga polovica čisti Grinderman. Nekako se osjeća odsustvo Micka Harveya, no Ellis je odradio sasvim dobar posao. 
Najbolje pjesme s albuma: We No Who U R, Higgs Boson Blues, Mermaids i Jubilee Street.

ocjena: 8.5/10
Imam osjećaj da će mi ubrzo dosaditi album.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3718 : 23. Veljača, 2013., 15:58 »
Niko više ne piše o albumima :( Krivim KLTVTR!


Childish Gambino - Camp
Nezzz zašto prije nisam ovo posluša, znam da sam ima namjeru još prije pecto kad sam otkria da TROY IZ KOMJUNITIJA repa, a kul mi lik djeluje. Onda sam mu čak i gleda neki nastup na Koačeli di je repa sa slomljenom nogom, nije mi toliko kul zvuča uživo. Album je više nego solidan, nisam zna šta očekivat. Baca često na malo lošije produciranog Kanyea. Teme su uobičajene, kuje, seks, rep, uspjeh, ne vole me crnci, ne vole me bijelci i ta sranja. Zna bacit inteligentnu rimu i imat kul reference. Osjeti se iskrenost, OSTAVIA JE DUŠU U STIHOVIMA i to, sviđa mi se to. Nekih 7/10 bi mu da. Ima potencijala za više u budućnosti, reka bi.
« Zadnja izmjena: 23. Veljača, 2013., 16:00 Duksy »

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3719 : 26. Veljača, 2013., 19:23 »
Parov Stelar - The Princess
Prva pjesma:
Parov Stelar - Requiem For Annie


Zadnji album koji mi je ovako dobro sjeo je bio Burial - Untrue. Definitivno preporuka.
« Zadnja izmjena: 26. Veljača, 2013., 20:04 Syzygy »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9