HCL.HR

Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...

  • 3988 Odgovora
  • 403403 Hitova
*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3735 : 28. Ožujak, 2013., 17:27 »
čitam i ja, rastužuje me umiranje topica :(

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3736 : 28. Ožujak, 2013., 20:46 »

Grinderman - Grinderman

Iako Nicka Cavea smatram jednim od najvećih glazbenika svih vremena, nekako sam cijelo vrijeme izbjegavao Grinderman. Uvijek sam ih  smatrao da su "prežestoki" za mene. I jesu... nekada.
Uglavnom, prvi album Grindermana je solidan. Ima se što za čuti i većinom su mi pasale sporije i malo manje melodičnije pjesme. Dosta se koriste disonanti akordi (na el. gitarama), najviše se to očituje u pjesmi "No Pussy Blues" i to je ono što zapravo obilježava Grinderman. Za prvi album bi rekao da je mješavina melodičnijih i sporijih pjesama.
Sve u svemu, dosta dobro, preporučam fanovima, ostalima ako nemaju što drugo za slušati.
Najbolje pjesme: Get It On, Honey Bee, Don't Set Me Free, Love Bomb, Go Tell the Women

8/10


Grinderman - Grinderman 2

Za razliku od prvog albuma, ovaj je puno žešći i melodičniji. Međutim, ovaj mi čak više i paše nego prvi. Prva pjesma Micky Mouse ...(nešto dalje bla bla) i odma rasturanje, udaranje, lupanje, ludnica. Fantastično. I da ne duljim, sve je melodično, bučno, EPSKO.
Odličan album. Šteta što su se nakon toga raspali. No dobro, Grinderman = The Bad Seeds, tako da ni nije neka šteta veća.

9.5/10
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3737 : 28. Ožujak, 2013., 22:30 »
Kad svi sad daju svoj dojam, i ja ću. :hiha:

U zadnje vrijeme poslušao sam gro novih albuma, ovi su među boljima:



Local Natives - Hummingbird

Depresivan album. Glavnom vokalistu je majka preminula kad su stvarali materijal za ovaj album, tako da je atmosfera jako tužna.
Od uvodne You & I pa sve do završne Bowery zvuk je prilično monoton, izdvaja se nešto kraća Ceilings koja je među boljim stvarima na albumu, kao i Black Spot koja spada u bučnije pjesme s ovog albuma zahvaljujući konstantnom krešendu u pjesmi. Ostatak je prilično solidno odrađen, a definitivno najbolja pjesma na albumu je Colombia, koja je zapravo obraćanje glavnog vokalista njegovoj mrtvoj majci. Jako emocionalna pjesma s emotivnim liriksima, vrh albuma.
Jedina zamjerka je što ima jako malo odstupanja od laganog i montonog zvuka, što je glavni razlog zbog kojeg album neće mnogim ljudima odmah "sjesti" na prvom, drugom slušanju.

Colombia | Ceilings | Black Spot

9/10



Torres - Torres

Prvi album ove kantuatorice (lol) iz Nashvillea.
Na prvu se čini kao jednostavan album budući da je ovaj album Mackenzie Scott (pravo ime) self-released i da uopće nije sniman u studiju, već u live nastupima i kući valjda.
Ali zapravo album čini 10 fantastičnih pjesama, sve odreda s ne prebogatom glazbenom podlogom, ali s fantastičnim tekstovima i glasom Torres. Uvodna Mother Earth, Father God i najbolja pjesma na albumu Honey svojom strukturom odskaču od ostatka albuma, budući da su nešto žešće pjesme. Onda slijede četiri nešto mirnije pjesme, od kojih kvalitetom iskače Jealousy And I, pa meni osobno najslabija pjesma na albumu Don't Run Away, Emilie, i solidan završetak.
Album je zapravo pokazatelj kako se s gitarom i dobrim smislom za poeziju može stvoriti jedan od boljih albuma ove godine (zasad :hiha: ). Definitivno lajkam i iščekujem sljedeći album.

Honey | Jealousy And I

8.5/10



Foxygen - We Are the 21st Century Ambassadors of Peace & Magic

Totalno otkačeni psihodelično-eksperimentalni rock album kalifornijskog dvojca.
Cijeli album zapravo zvuči kao zajebancija. Humoristični liriksi, često prisutni funk elementi i općenito zvučna podloga.
Naj pjesme na albumu su No Destruction, Shuggie i pjesma koja nosi isti naslov kao i album (We Are the...). No Destruction je lagana pop-rock pjesmica s istaknutim klavirom i sintisajzerom u pozadini, Shuggie je totalno retro pjesma, a na We are The... je izražen funky ritam i šašavi vokal.
Također na cijelom albumu svako malo vokali ulete s ponekad iritantnim, a ponekad ironičnim visokim glasom, što još više pridonosi toj veseloj atmosferi.
Ukratko rečeno ovo je album napušenih retro hipija.

No Destruction | Shuggie | We Are the 21st Century Ambassadors of Peace & Magic

8.5/10
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

prijatelj

  • *
  • 92
  • fps games
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3738 : 01. Travanj, 2013., 00:46 »
što se tylera tiče, bolji je od goblina ako išta lol nezz, nikad mi on nije bio napet, bolje mi uvijek zvuči kad mu uleti neki featuring, sat vremena njegovog repanja mi je neslušljivo. Beatovi su apsolutno isti kao svaka pjesma koju je ikad snimio. nezz, odd future nije kurca izdao od prvog vala, numbers su bili smeće, goblin i wolf su možda prosjek, franka ne računam pod odd future, the internet su apsolutno govno, čak i u konkurenciji podrum fruity loops producenata, mike g neće izdat album nikad lol, domo je rendom. BAM. A bili su napeti jebiga



Novi YYY, baš mi je dobar lol, iako mi je glup bend i glupa karen o je ružna, dobar mi je album, na prvo slušanje fino sjeo, čak i šašavo sranje sa dr. octagonom. ajde dobro



nezz, jedino što sam prije preslušavanja albuma čuo su bili a punk i cousins i obje stvari su govno lol pa su mi išli na kurac, ali eto, malo sunca puklo super mi album sjeo jej. dobar bend

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3739 : 13. Travanj, 2013., 12:50 »


7/10

Marko Perković poša na kvasinu. Pjesme su mu doslovno zasićene nekakvim predosjećajem da će umrijeti pa da se zato mora pokajati, ovo ono. Svašta. Kultne su tek možda dvije pjesme na albumu, previše premalo za jednog Thompsona. Ali nije loše u kompletu, glazba je dobra, čovjek i dalje ima prepoznatljiv stil.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3740 : 13. Travanj, 2013., 13:47 »
E tom frajeru su sve pjesme ikad valjda iste. A ova zadnja >>BOSNA<< što si postao je sinteza svih njegovih tematika ikad. Izgubljena ljubav/Bosna/dida/planine.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3741 : 13. Travanj, 2013., 14:16 »
Jel fredi jedan od onih SVE PISME SU MU ISTE ljudi?
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3742 : 13. Travanj, 2013., 14:29 »
E tom frajeru su sve pjesme ikad valjda iste.

Evo ti dokaz da ne pjeva - pjesma koju je posvetio supruzi (ovoj novoj :hihi:)

THOMPSON - SAMO JE LJUBAV TAJNA DVAJU SVJETOVA (OFFICIAL SINGL)

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3743 : 13. Travanj, 2013., 14:48 »
da bar ima više takvih pisama, te su mi najbolje njegove.
neznam zašto više ne radi te ljubavne old skul poput ove, a ne ovaj novi "sektaški" i tmurni đir.
al opet, ova je nova ljubavna valjda sad singl? dobar potez.

Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3744 : 13. Travanj, 2013., 21:09 »
evo baš slušam danas album. tip je preša na INDUSTRIAL metal. :hihi:
al ne, baš se potrudio oko ovoga, vidi se. ja sam ugodno iznenađen. ima par stvari što su malo lošije, al inače, stvarno super.
i onako, konceptualan je album. ima pjesama i po 9 minuta.
a ORA ET LABORA napjev što se javlja u prvoj i zadnjoj pjesmi je neznam, savršen. epski.
a i nisu neki prenapadni tekstovi, što je dobro. mislim, nisam ja taj VJERA đir al stvarno je dobro sklepao stihove.
a ova gore stavljena ljubavna, ja sam oduševljen. možda i najbolji tekst koji je ikad napisao. predivno nešto. :wildboy:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3745 : 18. Travanj, 2013., 09:51 »
Jel možeš dat link na album? :hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3746 : 23. Travanj, 2013., 07:41 »


Ghost - Infestissumam

Sotonistički-doom-soft rock metal bend Ghost vratio se s novim albumom Infestissumam koji ima više primjese gotike no ikad iz razloga što im je album prvijenac bio apsolutni hit koji im je priskrbio toliko love da su otišli u bolji studio, unajmili ogromne zborove, boljeg orguljaša itd itd. Je li to sve rezultiralo boljim albumom? Pa i ne baš. I dalje je to Ghost, ali isprazni Ghost u kojemu toplina glasa pjevača i njegova karizmatika bivaju stavljeni u drugi plan pred sviranjem koje je mediokritetno i u prošlom je albumu služilo kao pratnja snažnom tekstu i poruci. Prvotno razočaranje pjesmom Year Zero popravljeno je odličnim stvarima kao što su Per Aspera ad Inferi, Jigolo Har Megiddo i Monstrance Clock koje definitivno stoje uz bok najboljim stvarima s album Opus Eponymous (Elizabeth, Death Kneel, Ritual, Prime Mover...). Sve u svemu, Ghost se s ovim albumom pomaknuo od prvog albuma, ali ne pretjerano te ima nekoliko dobrih pjesama. Ocjena će biti u skladu s time pa za Infestissumam dajem ocjenu:

7.5/10

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3747 : 23. Travanj, 2013., 08:51 »
Jigolo Har Megiddo/10

najbolji naziv pjesme ikad.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3748 : 23. Travanj, 2013., 10:41 »

Fleetwood Mac - Rumors (2013 Remaster)

Vjerojatno jedan od najboljih rock albuma ikada. Poseban ugođaj je ako se sluša u pravom okruženju.
Na albumu ima 11 pjesama i praktički sve su remek djela, lijepe balade, a najbolje su: Dreams, I Don't Want To Know, Gold Dust Women...
Nedavno je bila 35. godišnjica izlaska albuma.

9.5/10
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3749 : 23. Travanj, 2013., 11:03 »
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9