HCL.HR

Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...

  • 3988 Odgovora
  • 403499 Hitova
*

prijatelj

  • *
  • 92
  • fps games
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3795 : 05. Kolovoz, 2013., 01:26 »


Forest Swords - Engravings

Nezz, jedno od najvećih iznenađenja godine za mene. Prvi album ILI EP AJDE TAKO od ovog kralja sam poslušao par puta, ali ono, nije mi se otad vrtio jer nezz boli me kurac. I skinem ovo, i BAM JEBEMTI MATER apsolutno iznenađenje i otkriće. Mješavina "witch housea", "hip hopa", "dronea", "ambienta" nezz tih kurčeva i zvuči debilno i generično kad ovako opisujem, ali stvarno nije, nema uopće onu vibru podrumskog bloger producenta kao hej bokte poslušaj ovaj beat koji sam napravio ono ali ustvari nije beat nego je stanje uma stari moj,,,, uglavnom, neočekivano zanimljivo, odraslo, ispolirano, gusto, jako dobro zvuči i na slušalicama. Naravno, moglo bi se dogodit da vam bude dosadno, tipa hej koja pozadinska glazba, ali nezz meni je savršen album. Evo već ga dva dana vrtim i za razliku od ne znam, novog boards of canada koji je bio ultra dosadan, ovo je toliko dobar album, nezz, konstantno iznenađuje paleta instrumenata, zvukova i načina na koje ih frajer miješa. Baš sam jako sretan s ovim. Vokala nema puno, ali kad ih iskoristi, fantastično se uklapaju, jako prirodno, baš to, cijeli album mi je jako prirodan, bez ikakvog forsanja KAO OPET BOARDS OF CANADA A I NAJVEĆA PREVARA 2013. DAFT PUNK

ZASAD ODLIČNIH 9/10
« Zadnja izmjena: 05. Kolovoz, 2013., 01:28 prijatelj »

*

prijatelj

  • *
  • 92
  • fps games
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3796 : 15. Kolovoz, 2013., 16:18 »


A$AP Ferg - Trap Lord

Osim što ima najbolji cover godine, jako je dobar. Nezz, ekipa je od ferga očekivala ne znam šta, mesijanski album i razočarao ih. Mislim, singlovi su brutalni, shabba, work, hood pope, TOP TOP TOP. Ali album niti je pretenciozan, niti pokušava ne znam kakvu revoluciju žanra, samo je kvalitetan, moderan hip hop. Neće promijeniti žanr kao good kid, maad city, nisam ni više ni manje tražio od ovog albuma i u potpunosti je ispunio moja očekivanja. Osim 402 koji je nezz valjda najlošija stvar godine, sve ostale su prejebene, od dump dump, cocaine castle ilitiga sve stvari osim 402. Bonus ide ako niste pretjerali s preslušavanjem singlova, još će bolje sjesti kao što je i meni. Solidnih 8/10



Earl Sweatshirt - Doris

Nezz, jedan od albuma koje sam najviše iščekivao ove godine i leakao je danas, sad nezz koliko je dobro da pišem svoje mišljenje poslije tek 4-5 preslušavanja ali eto. Mislim, od početka je bilo jasno da Earl ima daleko najviše talenta od OFWGKTA (uz franka ali on mi nikad nije ni spadao u tu grupu nezz), ali je bio sjeban ovo ono samoa ovo ono ma joj. I kad su svi ostali izdali izdali album-dva koji su pojeli govno (tyler, mellowhype, domo.,.,.,.,), čekao se earlov i sad je tu i nezz, ide, dobro je, jako sam zadovoljan, ali ne toliko koliko sam mislio, očekivao sam da će mi uništit um ili nezz šta, a ispao je samo vrlo vrlo dobar. Mislim, i ovako je daleko najbolje što je grupa izdala, ali nije KLASIK kao illmatic, get rich or die tryin i ostali, nezz da ću za deset godina još uvijek drkati kurac koliko je album dobar. Možda i hoću, tko zna, ali na ova prva preslušavanja je samo jako jako dobar. Ne znam zašto, možda što zvuči premonotono na trenutke, što se ne ističu pjesme, osim singlova, što je odabrao par dosta slabih featuringa (mac miller :wildboy::wildboy::wildboy::wildboy:), ne znam. Ali mali ima fantastičan flow, ima jako slušljiv glas, valjda se i zato ističu ovi debili koje je zvao na pjesme. Lirički je vrhunski, iznimne rime, iznimna IGRA RIJEČIMA. Nije 10/10 što sam mislio da će biti, ali je 8.5-9/10, vidjet ćemo nakon dan dva.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3797 : 15. Kolovoz, 2013., 16:23 »
:hihi:
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3798 : 15. Kolovoz, 2013., 17:17 »
Earl je prd. Mislim, okej, al frajer je uspio zvučno reprezentirati indiferentnost.
Baš nekako MEH. Je najbolje što je itko iz Odd Futurea izdao već dugo vremena (polu-ne-računajući Oceana), ali to stvarno ne govori puno, nez.
Dobre lirike i sve to, al baš isti isti stil cijelo vrijeme. JEDAN TRIK PONI.,.,. kao i svi iz OF-a. xd


Nova Chelsea Wolfe je dobra. MRAČNO I RUBNO. Ali dobro.


Nego, kako i zašto je BoC forsanje?

*

prijatelj

  • *
  • 92
  • fps games
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3799 : 15. Kolovoz, 2013., 17:28 »
A je, slažem se sa svime kralju, ali ne znam, earl mi toliko dobro zvuči na mikrofonu, beatovi su više manje sjajni, ali mi se stapa sve to nekako, nemaju mu pjesme tu neku KARIZMU kao GKMC koji je bio nezz najbolje u hip hopu od madvillainya, gdje svaka pjesma ima svoje mjesto i mrtav pijan bi ih razlikovao nezz, što ne mogu zamislit s ovim albumom.

BoC mi je bio užasan, užasno dosadan, bez ikakvih slojeva, samo drljavi zvukovi, nezz, možda sam propustio nešto, možda ne RAZUMIJEM, ali obožavao sam prijašnje njihove albume, ali ovo mi je baš bilo bez ikakvog dojma, preslušao par puta, ali ništa. Možda da probam mrknut čibicu i poslušat eheheheiedh

Chelsea Wolfe imam skinuto ali nisam slušao :( jel bolje od prvog albuma

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3800 : 15. Kolovoz, 2013., 17:43 »
Pae. Ne kažem da Earl LOŠE PLJUJE. ;)
Ili da su beatovi loši (iako su neki malo rendom).
Al nekako me sveukupno toliko boli kurac da ga vjerojatno neću slušati nakon tjedan dana više nikad. Osim par pjesama možda. ;(

BoC mi je onako. Standardni BoC. Bolji od Campfirea i vjerojatno ću ga češće slušati nego MHTRTC (u cijelosti barem), lošiji nego Geogaddi.
Nez, nema se što KUŽITI. Ima tu neku sporu, sumornu atmosferu uglavnom koja te ili pogodi ili ne. ;(
Meni rula, baca malo na Geogaddi. Zato i kažem da ću vjerojatno češće slušati ovaj nego MHTRTC.

Meni najbolja Chelsea do sada. PA ETO. TOLIKO.


HEHEH, vidi nas u srs mousique raspravama. xd

*

prijatelj

  • *
  • 92
  • fps games
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3801 : 15. Kolovoz, 2013., 17:59 »
JEJE TREBALI BISMO SE ČEŠĆE UPUŠTATI U NJIH

nezz, slušat ću earla cijelu godinu vjerojatno, stvarno mi je jako dobar album, ALI ETO, nije ono što je hajp mislio da će biti.  Iako bih volio da mike g dobije neki album, frajer je ultra smooth mmmm, šteta što će propasti bez kurca izdanog :(

poslušam chelsea uskoro pa reply

ali ovo se čeka



BENJ BENJ MMMMMMMMM
« Zadnja izmjena: 15. Kolovoz, 2013., 18:01 prijatelj »

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3802 : 16. Kolovoz, 2013., 02:18 »
jako bih volio da mike g dobije neki album, frajer je ultra smooth mmmm, šteta što će propasti bez kurca izdanog :(

jesi poslušao lincoln od njega? nije loša stvar
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

prijatelj

  • *
  • 92
  • fps games
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3803 : 16. Kolovoz, 2013., 13:43 »
"stvar" ;___; kralju, pričam ti o albumu cijelom, ne nekom drljavom mixtapeu ili pjesmi, gdje god je gostovao ukrao je cijelu pjesmu, mislim, nije lirički bog, nije uzimao najbolje beatove, ali taj glas, taj flow je nešto predivno mislim, kralj ima cijelu pjesmu o dijelima stephena kinga i isuse kako je smooth, ne znam jel itko osim snoop dogga ima toliko ugodan glas i fini flow. :( a nije iskoristio hajp kad je bio vruć i posralo ga

šteta uglavnom

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3804 : 19. Kolovoz, 2013., 12:59 »


Kao neki EP s nepoznatim pjesmama koje su izvodili na turneji.
Ratchet su izbacili kao singl i super mi je sjela pjesma, ima tu neku energiju i urokane riffove.
I to je jedina pjesma koja liči na nešto na cijelom EP-u. Ostatak je dosta smećast i bezdušan.
Mislim ono najavljivali su pjesme koje podsjećaju na Silent Alarm, ali ovo je bliže smećastom Intimacyu. :=(
Uglavnom, vjerovatno nikad više neće izbaciti odličan album u rangu Silent Alarma. Four je bio zadovoljavajuć, ali jebiga :(

4/10



Debi solo Selene.
Dosta zadovoljavajuće. Zvuči nešto slično zvuku sa The Scene, ali puno više elektronike i poigravanja s dubstepom.
Nekad to pretjerivanje zna biti užasno, nekad ispadne fora.
Same pjesme djeluju nekako ozbiljnije, nezz, kao da je sa The Scene bila razuzdana teen cura koja živi svoj život punim plućima, a sad je gotovo s tim, nezz zvuči ozbiljnije i njen glas je užasno sladak ali istovremeno i badass.
Dosta mi se svidio, ima par kul singlova i tako.

8/10



Okej, ovi frajeri iz Odd Futurea znaju kako nahajpati album. Nekoliko odličnih singlova, šašavi promo traileri i svi na tviteru i ostalim internet mrežama nekoliko puta dnevno naglašavaju da uskoro izlati DORIS prd.
Meni se prvi album Earl nije nešto previše svidio, tako da nisam očekivao nešto preuzvišeno, što se na kraju super pokazalo.
Super mi je sjeo album, svaka pjesma ima dobar beat, okej neke pjesme su smeća zbog užasnih gostovanja (RZA i Mac Miller), ali opet sve to skupa kao jedna cjelina zvuči dosta zadovoljavajuće.
Burgundy ima onaj jedan jebeni dio koji se čuje i u promo videu, cijeli album ima dobre lirikse, mislim nije kao Tyler đir silovanje i ta sranja, mislim sam Earl je rekao kako će ovo biti normalniji album, jer ono frajer je s 15 godina repao o silovanju cura nezz.
Whoa je isto dobra pjesma, a Sunday s Frankom je baš onako neki chillerski LA jebanje đir.
Nije game changer album, ali jedan od boljih ove godine.

9/10
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3805 : 19. Kolovoz, 2013., 13:08 »
>užasna gostovanja
>rza

da, frajer koji je sudjelovao na jednom hooku je bio stvarno užasan
pajko pls

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3806 : 19. Kolovoz, 2013., 13:21 »
ponada sam se da ćeš recenzirati ensiferum i njihov istoimeni album iz 2001 godine :hiha:

inače, Forest Swords - Engravings rula dosta, ima taj stari stari black metal duh i iskrenu atmosferu, rula to. Drugačije izvedeno naravno, lajkabilnije vama standardnim slušačima muzike ali gg.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3807 : 19. Kolovoz, 2013., 13:37 »
>užasna gostovanja
>rza

da, frajer koji je sudjelovao na jednom hooku je bio stvarno užasan
pajko pls

pa baš zato, nema smisla njegovo gostovanje nezz
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3808 : 19. Kolovoz, 2013., 13:38 »
Slušam Millencolin albume Penybridge Pioneers i Life On The Plate.

Albumi su naprosto savršeni za skate, auto, lagodno preslušavanje uz kompjuter.

Sve pjesme na albumu su hitovi i svojevremeno su se često puštale na radiju ili kao spotovi.

Preporučio bih ove albume svakome.

Mnoge su skejterske himne ako ne u stvarnosti onda po mojem mišljenju.

Definitino ne mogu izaći bez da imam ova dva albuma na svojem mp3 playeru.

Velika preporuka.
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3809 : 19. Kolovoz, 2013., 13:48 »
>užasna gostovanja
>rza

da, frajer koji je sudjelovao na jednom hooku je bio stvarno užasan
pajko pls

pa baš zato, nema smisla njegovo gostovanje nezz

znači pjesma je smeće jer je rza tamo ali ne zato jer je rza tamo nego zato jer rza JE tamo ali ga nema dosta?
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

priznaj da si zapravo mislio samo na mac millera kad si pisao, ali si osjećao da samo njegovo ime nije dosta jer si napisao da je nekoliko pjesama smeće zbog gostovanja pa si rendom s liste odabrao pjesmu koja ima gosta. :hiha:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9