HCL.HR

Windows 10

  • 408 Odgovora
  • 223988 Hitova
*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Windows 10
« Odgovori #180 : 09. Kolovoz, 2015., 07:46 »
Da kopi/pejstam svoj post sa ributa:

Samo mala napomena ekipi sa piratskim Win koji misle nadogradit na 10ku.
Kaze internet da u 99% slucajeva to prolazi i prikazuje w10 kao aktivirane.
Ali ima jedna ''stinica'', taj apgrejd na w10 se veze uz vasu maticnu, pa ako vam MS odluci bannat HWid maticne, moci cete se slikat.
U prijevodu, nebi vam nikako preporucio da apgrejdate ako nemate original.
Mozda se to nikad ne desi, mozda se desi kroz koji mjesec, a mozda su u sumi....

Ovo sam procitao na PCekspertu, pa reko da prosirim dalje  ;)
Što toćno znače te HWid matične?Ja imam ASUS M2N i na njij piratske Win 7 Professional 64bit SP 1

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Windows 10
« Odgovori #181 : 09. Kolovoz, 2015., 09:18 »
Znači da kao što su prije blokirali keyeve za instalaciju, pa bi ti aktivator rekao da je key neispravan, tako će ti sad blokirati hardverski ID matične ploče što znači da jednom kad MS skuži da imaš ilegalne win10, zauvijek ostaneš blokiran na trenutnom hardveru (matičnoj) i ne možeš aktivirati windowse.

Morao bi kupit drugu matičnu i složit komp isponova.


*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Windows 10
« Odgovori #182 : 09. Kolovoz, 2015., 10:32 »
Iskreno to su priče za malu djecu. Koliko mi je poznato hwid se može promjeniti jednostavnim odlaskom u registry editor.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Windows 10
« Odgovori #183 : 09. Kolovoz, 2015., 13:13 »
Volume ID diska npr - da

Hardware ID je skucan u biosu. Nek me neko ispravi ako se varam.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Windows 10
« Odgovori #184 : 09. Kolovoz, 2015., 14:44 »
Aha hvala što ste mi to objasnili,nego ako bi mi neko mogao odgovoriti na pitanje koje sam postavio na prošloj stranici,o tome zašto mi se Get Win 10 poruka ne prikazuje.Hvala unaprijed.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Windows 10
« Odgovori #185 : 09. Kolovoz, 2015., 17:47 »
Volume ID diska npr - da

Hardware ID je skucan u biosu. Nek me neko ispravi ako se varam.

Koliko znam HWid od matične se ne može promijeniti. Možda s nekim flashanjem BIOSa/UEFIa, ali zar je itko dovoljno lud da se igra s time?!?
Uredu je napraviti flash BIOSa na novu verziju, ali s nekog nepoznatog izvora flashati matičnu...

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Windows 10
« Odgovori #186 : 09. Kolovoz, 2015., 17:57 »
Aha hvala što ste mi to objasnili,nego ako bi mi neko mogao odgovoriti na pitanje koje sam postavio na prošloj stranici,o tome zašto mi se Get Win 10 poruka ne prikazuje.Hvala unaprijed.

Da bi se automatski upgrade prikazao moraš imat instaliran određen update za svoju verziju windowsa. ako imaš ilegalnu kopiju, možda i nemaš uključene updatese. Isto tako, možda jednostavno nisi došao na red sa automatskim upgradeom ili se nisi optao ručno. a možda je jednostavno bug.

bilo kako bilo, trk na http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 i skini jednostavno instalaciju sam.

*

Flek

  • n00b
  • 1
Odg: Windows 10
« Odgovori #187 : 12. Kolovoz, 2015., 15:18 »
zašto nemogu stavit windows 10, odmah na početku instalacije kad se PC restarta pojavi se black screen sa windows 10 logom i ništa.. pokaže mi se greška 0xc1900101 0x20017..guglao sam ali bezuspješno..procesor mi nije overclockan tako da tu nema problema..

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Windows 10
« Odgovori #188 : 12. Kolovoz, 2015., 17:35 »
Imam jedno pitanje.Kada se Windows 10 instalira pomoću Media Creation tool-a,da li se može nadograditi i na piratsku verziju Windows-a 7 64bit Sp1.
Usput postoji li način da se ako mi se desetka ne svidi sedmica vrati (da li je treba spremiti na CD i kako,ili ako može i na USB i s kolikim kapacitetom.) ili čak da li Windows-i 10 imaju opciju da se vrati.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Windows 10
« Odgovori #189 : 12. Kolovoz, 2015., 17:54 »
Da, ima Rollback opcija.

Odg: Windows 10
« Odgovori #190 : 12. Kolovoz, 2015., 18:19 »
Imam jedno pitanje.Kada se Windows 10 instalira pomoću Media Creation tool-a,da li se može nadograditi i na piratsku verziju Windows-a 7 64bit Sp1.
Usput postoji li način da se ako mi se desetka ne svidi sedmica vrati (da li je treba spremiti na CD i kako,ili ako može i na USB i s kolikim kapacitetom.) ili čak da li Windows-i 10 imaju opciju da se vrati.

Možeš vratiti jedino u slučaju ako si isao na upgrade, ako si radio clean install onda je to druga priča, tada su ti Win7 izbrisani...

Ugl. Win10 se da jako lako podesiti u registry-u, primjerice, evo kako kod mene izgleda ''File Explorer''



Dakle nema onih gluposti Cloud Disk, Quick Launch, onda nema ni onih Foldera unutar This PC...
Sve se da podesiti. Praktički, moj Win10 je podešen na način kako je nekoć izgledao Win 98, jednostavno, pregledno, jasno, i brzo.

One điđe sam pogasio i izbrisao iz registry ključeva...

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Windows 10
« Odgovori #191 : 12. Kolovoz, 2015., 20:00 »
Hvala na toj informaciji,ali da li se nekako Windiows 7 može spremiti na CD ili USB,mislim ako ima neki link kako se to radi i ako mi možete reći kolika treba biti velićina CD/USB da bi se piratski Win 7 spremio na njega,Hvala unaprijed.

Odg: Windows 10
« Odgovori #192 : 12. Kolovoz, 2015., 22:29 »
Jednostavno ko dan.

Odes na:

http://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10

Odaberes dali zelis 32 ili 64 bit, snimis, pokrenes i dalje ti je sve ko na pladnju. Kad te zatrazi Product key stisnes Skip....


*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Windows 10
« Odgovori #193 : 13. Kolovoz, 2015., 07:57 »
Sve je instalirano i podešeno na novi SSD. Mislio sam klonirat OS sa HDDa na SSD no ipak sam napravio čistu instalaciju.
Mnogi programi automatski instalirani sa Ninite aplikacijom; definitivno preporuka!
Preko PowerShella uklonjen Microsoftov bloatware te odrađeno još promjena poput uklanjanja default slike sa login djela, isključivanja telemetrije itd.

Softver/aplikacije koje koristim:

Twitter App - za praćenje zanimljivih vijesti iz svijeta Formule 1, filma, gaminga, bicikliranja itd...
Deezer App - uz ovu aplikaciju nemam potrebe za kolekciju muzike na računalu...
Pushbullet - komunikacija i izmjena podataka između telefona i Windowsa...
Fee Studio - koristan multimedijalni paket...
Panda Security - testirajući sa preview verzijom zaključio sam da mi je Panda najbolja zaštita...
Fotor for Widnows - odlična mala aplikacija za obradu slika; ima i u App verziji no ova je puno bolja.
Libre Office - za moje potrebe sasvim dovoljan office paket...
OneNote - jako dugo koristim ovu aplikaciju te mi je sasvim zadovoljavajuća...
QTTabBar - dodavanje tabova u prozore...





Od ostalih aplikaciju tu su:

VLC player - default video player kojim sam zamjenio dosadašnji BS Player + VLC Remote
Notepad++ - za lakše editiranje raznih ini datoteka...
Paint.NET - bez njega nikako...
GIMP - uvijek zatreba za nešto...
FastStone - zamjena za defult Windows preglednik slika...
DaVinci Resolve - moćan, besplatni video editor...
Plus ostale stvari poput Nvidia inspektora, MSI afterburnera, utorrenta itd...

Od nove verzije Firefoxa, (40.0) Windows Search ide autmatski tražit rezultate na Google za razliku od default Bing pretraživača.
Za customizaciju taskbara korišten Metro UI icon set te npr VLC - MinimalX i Metro-Mini uTorrent Skin teme....


*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Windows 10
« Odgovori #194 : 13. Kolovoz, 2015., 08:23 »
E hacker hvala ti to mi je puno pomoglo,znači li to da ako skipam dio sa ključem mogu ga i na piratsku sedmicu staviti.
Nego još mi niste odgovorili na pitanje jel ima neki način da se piratska sedmica spremi na CD ili USB,koliko mu prostora treba i neki link za tutorial kako to napraviti.
Hvala unaprijed.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9