HCL.HR

Fiskultura i rekreacija

  • 4054 Odgovora
  • 334565 Hitova
*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fiskultura
« Odgovori #255 : 30. Rujan, 2010., 21:58 »
da ja jednom to dignem trebao bih Kosmodisk  :hiha: a da dignem dvaput docekao bih se u invalidska kolica

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #257 : 05. Listopad, 2010., 08:38 »
jel to 2bw+  :D

kul ste decki al mooožda malo preplitko  :mrgreen:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Fiskultura
« Odgovori #258 : 18. Listopad, 2010., 18:14 »
idem u džim. stigao je taj dan!!!1

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Fiskultura
« Odgovori #259 : 18. Listopad, 2010., 20:35 »
Daaakle!
Bijah u teretani napokon, nakon pecto odgađanja poradi raznoraznih bolesti, ukočenja vrata i ne znam čega ne. Interesantno je kako su mi "natekli" mišići valjda, pa već izgledaju pecto veliki. Al splasnut će to.
Prvo, zanima me šta bi mogao popit da suzbijem malo upalu koja će sutra 48730983% nastupit, moram na faks i tako to, pa da budem sposoban pisat bar  :hihi:

A drugo, definirajte mi prehranu malo kvalitetnije. Nemojte mi bacat linkove i pizdarije, nego mi recite konkretno, šta je dobro jest za doručak, šta za ručak, šta za večeru, šta za međuobroke. Nadalje, šta je točno whey, proteini? To je dobro uzimat, rajt? Nema nikakvih nuspojava i pizdarija? Uzeo sam neki energy bar u DM-a, to ću sad pojest poslije treninga kao, ima nacrtane utege na sebi :(

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Fiskultura
« Odgovori #260 : 18. Listopad, 2010., 21:10 »
Um, aspirin ti je valjda najpristupacnije.

Prehrana, a ono... sve znas i sam. :( Za kvailtetno funkcioniranje tijela potrebno je jesti sve. Znaci za pocetak masti, ugljikohidrati i bjelancevine. Najbitnije je kvalitetno dozirati sve... neznam sad kako stvari s kalorijama funkcioniraju, guglaj to malo ili cekaj nekog upucenijeg. Uglavnom, trebao bi trositi malo vise nego uzimas (jel...?) i na kraju izjednacit unos-izlaz.

Proteini(bjelancevine) su osnovni "sastojci" misica a sami se sastoje od lanci aminokiselina (ucio si biologiju valjda ;( ). Uz vodu su najosnovniji elemnti u prirodi, grade misice, kosti i sluze za njihov rast i razvitak. Za kvalitetnije i brze razvijanje misica odnosno uzimanje vise proteina izmislili su whey, dodatak prehrani. Pije se kolko ti odgovara(obicno pol kile) i to najcesce poslje treninga. Ili mozes jest 10 jaja ili ih piti ko Roki. :tired: :wildboy: I da, whey nema nuspojava.
Imas u DM-u za kupit glukozu u vreci, kao 100% cisto-to pomjesat sa vodom i to je kul.

Obroci... 5 obroka dnevno-dorucak, uzina, rucak, uzina, vecera. :( Cpt. Obvious. 2l vode dnevno...tj cim vise vode. :wildboy: Da ti pisalina bude ljepo prozirna, bezbojna. Ako ti nije znaci da si dehidrirao odnosno pil premalo vode jel...
Za pojest uzmi ono sto ti najvise odgovara ali neka bude raznovrsno. Znaci bijelo meso, povrce, riza-rucak, uzine voce, jogurt moze klipic, vecera neki cornfleks i ine pizdarije, dorucak obilnije, sunka, jaja, KRUH i vocni sok rula. Drugi dan drugo meso, biftek neki, ne nes prepeceno(kancerogeno n shit...), tjestenina stajaznam.
Uglavnom, cim raznovrsnije to bolje. Izbjegavati res pecena mesa, pljeskavice, konzervirana sranja puna konzervansa :tired: i to. Nisam ni detalje za to siguran pa cekaj nekog za detaljnije gluposti. Ali ovo sto sam ja napisal je osnovno ono ne :(

Ti imas ono 19 god jel ko i ja. Znaci jos smo mladi sto znaci cim manje kemije dok se tjelo razvija do kraja. Treneri preporucaju da se uopce proteini ne uzimaju, kreatin pogotovo vec samo ono za kvalitetnije razvijanje tjela, nista umjetno - aminokiseline (imas za kupit tablete, super stvar, bar meni :( ), vitamini i kvalitetna prehrana. Eh da, ovo sranja energy bar i ina sranja to je totalno nepotrebno za lagano sto ti radis. Trosis pare, a nis konkretno ne dobivas.
Ja ti preporucam uz teretanu da se bavis sportom sa strane-boks je odlicna stvar. Em te jaca em nabijas kondu, vjezbas kordinaciju ruku, nogu i a frajer si. 8) Kad uz to rekreativno povezes teretanu i kakvu takvu zdravu prehranu to je super.

Moj primjer treninga i suplemenata
Trening svaki dan 2h, mozda dva puta na dan (sto je previse za mladu dob!). Aminokiseline prije i poslje treninga (prije najcesce zaboravim :wildboy: ), magnezij u vodu tokom i nakon treninga (za oporavak) + proteini poslje treninga eventualno. Iako ih ne uzimam cjelo vrjeme.
Trening mi se bazira na rad tehnike, sparing i utezi. Ovo zadnje slabo zastupljeno jer nemamo u dvorani sve sprave, ali ono osnovno mogu radit-biceps, benc znaci olimpijska stajnga i utezi. Za ostala sranja snaga s dizanjem vlastite tezine-sklek, zgib, trbusnjaci, leda i to.
Jedem lose, 3 obroka dnevno najvise ail pijem dosta tekucine.

Vise mi nista na pamet ne pada korisno... ako mi sine nesto napisat cu. :(
Sad mi je sinulo derp
Plivanje ti je kul, rade svi misici u tijelu i pluca a i kul je otic s frendacima. Mozes se i dirat pod vodom. Laganih 20min tjedno je jebena stvar. :(
Sauna... nije za mrsavljenje kak briju svi nego da se tjelo rjesi sranja preko znoja, za bolji metabolizam i za opustanje misica. Recimo 3 serije x 15min u turskoj i gg. Valjda postoji u sklopu bazena, mi imamo akciju za studente jeftinije-50kn sat bazena, sat saune.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Fiskultura
« Odgovori #261 : 18. Listopad, 2010., 21:27 »
sumnjam da ću počet ić na boks ili tako nešto, ali svejedno hvala na savjetima, potrudio si se  :hug

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Fiskultura
« Odgovori #262 : 18. Listopad, 2010., 21:47 »
Daaakle!
Bijah u teretani napokon, nakon pecto odgađanja poradi raznoraznih bolesti, ukočenja vrata i ne znam čega ne. Interesantno je kako su mi "natekli" mišići valjda, pa već izgledaju pecto veliki. Al splasnut će to.
Prvo, zanima me šta bi mogao popit da suzbijem malo upalu koja će sutra 48730983% nastupit, moram na faks i tako to, pa da budem sposoban pisat bar  :hihi:

A drugo, definirajte mi prehranu malo kvalitetnije. Nemojte mi bacat linkove i pizdarije, nego mi recite konkretno, šta je dobro jest za doručak, šta za ručak, šta za večeru, šta za međuobroke. Nadalje, šta je točno whey, proteini? To je dobro uzimat, rajt? Nema nikakvih nuspojava i pizdarija? Uzeo sam neki energy bar u DM-a, to ću sad pojest poslije treninga kao, ima nacrtane utege na sebi :(

Ništa nemoj pit za upale, isteži se i trčkaraj, hodaj i to.

Ako već studiraš i to, ujutro voćkice, možda kakav kolačić ako imaš, pahuljice, zobene prva liga, ručak meso krumpir riba povrće salata, večera slično ko za ručak samo manje, međuobroci voće, rižini keksići oni recimo. Piti vode brdo, pišati i maziti se s curom.

Odjebi energy bar-ove. Budi lep i prirodan.  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Fiskultura
« Odgovori #263 : 18. Listopad, 2010., 21:53 »
Za upalu tusiranje hladnom vodom, masaza, istezanje i ibuprofen. Ali lijekove bolje izbjegavaj, ono, upala je, proci ce. Nije svinjska gripa lol :wildboy:

Za prehranu, ako hoces jednostavnije: ako si mrsav, jedi puno, uglavnom tjestenine, mlijeko, meso, jaja. Ako si debel (a valjda nisi), ugljikohidrate jedi nakon trenina i ujutro, inace proteini+masno :approve

Za trening si izguglaj starting strength - mark rippetoe.

Odg: Fiskultura
« Odgovori #264 : 18. Listopad, 2010., 21:57 »
Ae kad je Dujko već probio led..
Sljedeći tjedan idem i ja u teretanu :hiha:
Prioriteti su izgubiti salo oko drobića, spriječiti nastajanje cica i onda se malo ubildati.. ili nešto tako. :hiha: Neki prijedlozi što i kako ? :wildboy: Ili barem neki link s programima vježbi, čuo sam da ima dosta kul takvih stvari.

I planiram uzesti nožne utege i nositi ih pod odjećom kežualno, jel to korisno išta ? Mislim, dnevno hodam minimalno sat vremena pa ono, mislim da bi moglo biti od neke koristi :solidus:

I neke osnove ponašanja u ĐIMU, nešto šta bi svaki početnik trebao znati :wildboy: da ne ispadnem totalni šaban prvi tjedan ili nešto, jel imaju neke stvari koje se ne smiju činiti ? Koliko se trebam zagrijavati prije no što krenem na nešto ? Trčati na traci, pa na neke sprave za ruke ? Kolika je optimalna težina za početak, uzevši u obzir da sam ojači momak ? I tako to ? :wildboy:

I di ima ugljikohidrata najviše, što sad reče Dibek :hiha:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Fiskultura
« Odgovori #265 : 18. Listopad, 2010., 22:07 »
Aj cek, potrazit cu starting strength za download. Pise tamo sve oko treninga.

I neke osnove ponašanja u ĐIMU, nešto šta bi svaki početnik trebao znati :wildboy: da ne ispadnem totalni šaban prvi tjedan ili nešto, jel imaju neke stvari koje se ne smiju činiti ?
Stavljaj osigurace uvijek, to mi trenutno pada na pamet :hiha: I uzmi si nekog da ide s tobom i pomaze ti ako fejlas (i ti njemu naravno). I ne slusaj svakoga, ima svakakvih idiota po teretanama.

Ugljikohidrati... tjestenina, riza, slatka hrana dobrog okusa, kruh, sokovi itd.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #266 : 18. Listopad, 2010., 22:18 »
za ekipu koja ima cicke (znači malo sala) a slaba je tj. nema baš miški.
mislim da oboje spadate u kategoriju.

imajte 4 obroka dnevno - lako se naviknuti a nema razlike.
doručak, ručak, večera, prije spavanja.
doručak - 4-6 kuvanih jaja, 4-5 šnita kruva i čaša mlika.
--trening--
ručak - mesina/ribetina + izvagajte 120ak grama riže ili tijesta. to je onako, solidna porcija. najedite se fino poslije treninga. ako vam je trening kasnije, zamjenite sljedeći obrok jednostavno.
večera - mesina/ribetina + salata. povrće. kakvo god, glavno da nije kukuruz, grah i ta ekipa. znači zelena, paradajz, kupus...
prije spavanja - sir (300-500g) / mesina / ribetina / jaja + malo oraha il tak neš (ako jaja onda ne orasi).

eto , sad imate i jelovnik pičke.

u teretanu furate ručnik.  :hiha:
ekipa je generealno ugodna, ak neš neznaš pitaš pa će ti pomoć, al ne bi preporučio. generalno držiš se svog posla i ne gledaš drugu ekipu. ako ti treba sprava di je neko drugi, uljudno pitaš. ništa što nisi naučio već tijekom života  :hiha:
kao što kaže dibek nađite program "starting strength". Autor je Mark Rippetoe. Potrudite se pronaći video na internetu gdje objašnjava sljedeće vježbe:
Bench
Čučanj
Deadlift


Na programu se možete zadržati 3-4 mjeseca. učinkovit je za početnike, jako.
Ako uletite ko padobranci i počnete radit vježbe za ruke i to, zaboravite na ikakav napredak. Morate trenirat jako, motivirano i dat sve od sebe. Džabe vam sve ako trenirate ko babe. ali to se uči dosta dugo i trebat će vam vremena da dođete do tog intenziteta potrebnog za neki rezultat. Morate raditi veće vježbe (gore navedene) jer manje vježbe (biceps, trtcpes)ne stimuliraju hormone i tijelo u većiuni sličajeva ne reagira na takav podražaj.

najvažnije je bit uporan i konzistentan. Ako skupite 3-4 mjeseca potpuno konzistentnog rada, savršene prehrane i barem 8 sati sna svakodnevno, promjene će biti ogromne, garantirano.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Fiskultura
« Odgovori #267 : 18. Listopad, 2010., 22:21 »
http://www.megaupload.com/?d=Y9XNQOPC

Mislim da je ovo starting strength. Nisam skinuo, prespor mi je net trenutno :wildboy:

+1 na grgu

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Fiskultura
« Odgovori #268 : 18. Listopad, 2010., 22:33 »
Najbitnije je bit uporan, uglavnom.  :wildboy: Nabrijavajte se na švarcija i ekipu. Doći će i neka kriza ipak, pogotovo nakon dužeg perioda prežderavanja i jebanja. Znam ja.  :hiha:

edit: eloel grga je to napisao zadnje. oprostite. al eto još jednom, plačite cvilite i radite grimase. nitko ništa neće misliti o vama i nitko vas neće gledati i komentirati gle kako mu cice skaču
« Zadnja izmjena: 18. Listopad, 2010., 22:36 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Fiskultura
« Odgovori #269 : 18. Listopad, 2010., 22:37 »
Al kad dodje neki napredak, prezarazno je i owna sve :approve

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9