HCL.HR

Final Fantasy serijal

  • 449 Odgovora
  • 94687 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #405 : 24. Studeni, 2013., 16:05 »
''Radujte'' se, FF fanovi.

http://www.examiner.com/article/final-fantasy-xv-and-kingdom-hearts-3-publisher-talks-new-release-strategy

:wildboy:
Pa nez, ovo im je strategija odavno, nez mnoštvo mobile i handheld naslova, MMO scena na zapadu, a glavni ljudi rade na FF i KH. To je to, bitno da nisu odustali od main naslova kao FF i KH;, rulao bi i jedan dobar DQ :hug Inače, volio bih još jedan dobar projekt kao The World Ends With You :ementaler:

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #406 : 24. Studeni, 2013., 16:08 »
Kad sam to pročitao, pustio sam si terapiju u obliku ovog videa:

KEE FOR AN ENTIRE FUCKING HOUR

(došao sam do 16:25 mislim)


I da, još jedan TWEWY bi dobro došao. TWEWY ljudi vole, a znaš što SquareEnix radi s igrama koje ljudi vole; isto što i Capcom - ništa. :wildboy:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #407 : 24. Studeni, 2013., 16:14 »
Ali nez, ne želim nastavak TWEWY, priča je ionako završena, svako produžavanje je mlaćenje novca, nego želim onako inovativan pristup u JRPG svijetu, rulala je borba na dva ekrana :ementaler:

Dakle, želim neke nove koncepte, malo odvažnosti, to bi bilo super. Inače, do sada viđenim iz FF 15 sam jako zadovoljan, nadam se odličnom uspjehu igre što će dovesti  do još par dobrih home console naslova

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #408 : 24. Studeni, 2013., 16:23 »
Dobro, ne kažem da mora imati iste likove. Ali, da naprave igru sa istim konceptom... pa kvragu, igrao bih to.

Šteta što mnogi nisu iskoristili ta 2 ekrana DS-a kako Bog zapovijeda.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #409 : 24. Studeni, 2013., 16:28 »
A nez, to je problem 90% igara, nijedna ne iskorištava značajke sustava u svrhu zanimljivijeg gameplaya. Tipičan primjer je Wii U: imamo drugi ekran koji možemo koristiti za trilijun zanimljivih primjena, no ne, idemo svi na taj drugi ekran staviti mapu i/ili izbornik :chair:

Nezz, FF13 sam totalno preskočio, uopće ga i nemam neku pretjeranu želju zaigrati, no Nomura me je zainteresirao s novom 15-kom, budemo vidjeli kako će ispasti, jer dobar FF nisam zaigrao od devetke za PS :wildboy: (i da, igrao sam FF 10 i 12, ali nez, nije to to, barem ne meni)

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #410 : 24. Studeni, 2013., 17:44 »
''Radujte'' se, FF fanovi.

http://www.examiner.com/article/final-fantasy-xv-and-kingdom-hearts-3-publisher-talks-new-release-strategy

:wildboy:
Pa nez, ovo im je strategija odavno, nez mnoštvo mobile i handheld naslova, MMO scena na zapadu, a glavni ljudi rade na FF i KH. To je to, bitno da nisu odustali od main naslova kao FF i KH;, rulao bi i jedan dobar DQ :hug Inače, volio bih još jedan dobar projekt kao The World Ends With You :ementaler:

Ubilo mi interes za FF ili Square-Enix igrama generalno.

U PS1 eri, Square je bio kompanija koja je imala jednu ogromnu fransizu, nekoliko manjih i usput su izdavali odlicne one-off igre.
Recimo, Front Mission kao jedna od manjih fransiza i Vagrant Story kao jedna od tih odlicnih igara bez nastavaka.
Kad pogledam malo unatrag, bilo je sasvim ocito da je cijela kompanija suradivala medusobno. Trikovi nauceni u izradnji neke manje igre su manje-vise iskoristeni odmah u jednoj od slijedecih igara iz starih fransiza.
Rasli su kao developeri, bas abnormalno. Lakse bih nabrojao igre koje im nisu bile dobre nego one koje su bile odlicne.

Ali onda je dosao Spirits Within(za koji nije bilo interesa dovoljno u to vrijeme), Square je spiskao previse para na to i nakon svega su se spojili sa Enixom.

Sad kao kompanija imaju 2 velike fransize(KH i FF) i na tome im je sav fokus.
Zadnji pokusaj izdavanja neke friske igre je bio Last Remnant i to je ispalo poprilicno traljavo odradeno(znatno bolje na PC-u, al' ae).
Kupnjom Eidosa(i pripadajucih developera) su imali sansu ubrizgat si novi talent, ali i to su odradili traljavo.
Na Tomb Raider reboot je potrosen ogroman budzet i imali su prevelika financijska ocekivanja.
Deus Ex se ne mice s mjesta vec par godina(govoreci o cistim smjernicama za nastavak).
Just Cause 2 je bio genijalan, kreiran na frakciji budzeta Tomb Raidera, obozavala ga kritika i igraci - nista o nastavku.

Bas ono, nula volje i interesa vise oko FF-a i generalno igara sa Square-Enix logom. Barem onih japanskih.
Deus Ex me jos uvijek interesira, Tomb Raider tako-tako(unatoc izgledu, reboot me iritirao besmislenom cmoljavoscu i dramatiziranjem).

To je nekako generalno problem sa velikim kompanijama u zadnje vrijeme. Previse birokratskog mentaliteta, filanje brojeva i ocekivanja oko krajnjih rezultata im je oduzelo ono zbog cega su narasli do te velicine. Kvalitetu.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #411 : 25. Studeni, 2013., 09:48 »
Inače nemam običaj linkati vijesti o prodaji igara u Japanu (jer to na nas ne utječe ni na koji način), ali evo... Lightning Returns je prodan u 555 000 komada tokom prvog tjedna.

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=91172495&postcount=1027

Zbog Microsoftfobije u Japanu X360 verzija, jasno, nije nešto tražena. Poanta je da igra nije podbacila kako su neki unaprijed prognozirali. Pitam se imaju li kakve veze s time (dobrom prodajom, jeli) bonusi kao što su Buster Sword, Soldier 1st class odjeća i winning theme iz Final Fantasy-ja sedmice.
Ja, naravno, uzimam X360 verziju.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #412 : 05. Prosinac, 2013., 15:21 »
Ode još jedan čovjek iz Square-a...

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=728806

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #413 : 25. Prosinac, 2013., 01:14 »
Ofišl lista Final Fantasy X i X-2 trofeja:

http://psnprofiles.com/trophies/2358-FINAL-FANTASY-X-HD

http://psnprofiles.com/trophies/2359-FINAL-FANTASY-X-2-HD


Što reći? Desetka je lagana platina.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #414 : 26. Prosinac, 2013., 15:33 »
 Jel neko igrao Final Fantasy XIV: A Realm Reborn? Zanima me kakav je, tražim neki dobar MMORPG, pa razmišljam da probam taj.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #415 : 26. Prosinac, 2013., 20:21 »
Ako je suditi po komentarima, igra je dobra.

Ali, MMO kao MMO... Samu igru možeš nabaviti jeftino; u 'rvackoj i po 220 kuna novu novcatu, kod vas valjda nije skuplje. S njom dolazi 30 days free trial. Doduše, treba ti barem 10 GB za instalaciju plus nekoliko GB patcheva; 2 GB sigurno. Pretplata je 13 dolara mjesečno, ili više ako imaš više likova (8 je max), a isto tako nemoguće ju je preći solo (ja bih tako i igrao jednim dijelom) jer ti za sve (?) dungeone baš treba party... a sad, pitanje je hoćeš li naći ''normalno'' društvo za igru.


Zaobiđi.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #416 : 26. Prosinac, 2013., 21:05 »
Pa ak covjek trazi MMORPG onda to sto mora igrat s drugim ljudima mu nebi trebalo predstavljat problem, to i je smisao tog zanra. U bilo kojem MMO-u ekipu stvarno nije problem nac, od random ljudi pa do guildi, ljudi su uglavnom uvijek spremni pomoci.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #417 : 26. Prosinac, 2013., 22:59 »
Ako je suditi po komentarima, igra je dobra.

 a isto tako nemoguće ju je preći solo (ja bih tako i igrao jednim dijelom) jer ti za sve (?) dungeone baš treba party... a sad, pitanje je hoćeš li naći ''normalno'' društvo za igru.


Zaobiđi.
Čula sam i ja da je dobra, gledala sam recenzije, ali opet mi se čini da se to meni ne bi toliko svidjelo (poprilično sam zahtjevna što se tiče MMO-a). Što se tiče društva, to mi ne predstavlja problem, više volim igrati s nekim nego sama. U svakom slučaju, hvala na savjetu, mislim da ću te poslušati.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #418 : 27. Prosinac, 2013., 01:37 »
Da vas sad ne kvotam, napisat ću odgovor koji vrijedi i za jednog i za drugog.

Dakle... Bit MMO RPG-a i jest igranje sa drugim igračima, no s vremena na vrijeme čovjek možda poželi i malo solo zaigrati. Možda. U tom slučaju problem su dungeoni koji se ne mogu igrati solo, već treba party (kao što sam spomenuo u prethodnom postu). Ajde, recimo da ti to toliko ne smeta jer si nekim čudom naišao na donekle normalne ljude... Ali što ako poželiš malo dizati level lika i sakupljati pare (jer su obično u dungeonima jači protivnici nego na world map-u), a ostali igrači žure da taj dungeon što prije završe?

Ovaj topic najbolje opisuje problem o kojem govorim: http://www.gamefaqs.com/boards/678051-final-fantasy-xiv-online-a-realm-reborn/67239183



Gle, ne mogu pričati iz prve ruke jer nisam probao. Dobio jesam kod za igranje bete (jer sam poslao zahtjev), no nije mi se dalo na kraju skidati onih 14 ili koliko već GB. Ljudima se igra očito sviđa (kad je takve ocjene dobila), ali ja bih se osjećao pokradeno kad bih plaćao 13 dolara mjesečno za pretplatu plus dodatnu lovu ako želim imati više od jednog lika... a da ne pričam o tome kako se niti jedna story misija ne može prijeći solo. A možda to i jest normalno kod MMO RPG-a? (neznam jer ih ne igram; meni više odgovara Diablo 3 tip - možeš solo, možeš multi, ništa nije ''forsirano'')
« Zadnja izmjena: 27. Prosinac, 2013., 01:40 Emperor Ghaleon »

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #419 : 27. Prosinac, 2013., 07:43 »
Farmanje love u MMOima je najefikasnije ak se radi solo, i to ne u dungeonu vec u open worldu. Pa cak i levelanje, sve osim dungeona ces prije solo obavit neg s nekim u partyu. Dungeoni su jedino dobri radi opreme i zabave igranja s drugim ljudima, skoro sve drugo se moze solo.
Mada nisam igrao FFXIV, al pretpostavljam da je i tu tako. Isprobat cu ga kad dodje na PS4 tek tolko da vidim kak to funkcionira na konzoli, mozda mi se i svidi.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9