HCL.HR

Final Fantasy serijal

  • 449 Odgovora
  • 94686 Hitova
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #420 : 28. Prosinac, 2013., 10:00 »
E da, glede FFX Remastera... ili, bolje rečeno, ''novog'' soundtracka... Nisam uspio naći soundtrack na netu (jer još nije ni izašlo, valjda), pa evo 3 snimane baš iz igre:


Final Fantasy X HD Remaster OST: Seymour Battle


Final Fantasy X HD Remaster OST: Boss Battle


Final Fantasy X HD Remaster OST: Auron Theme


Kao ne preveliki ljubitelj dotične igre, ali isto tako, kao osoba koja iznimno cijeni FFX soundtrack mogu samo reći da mi se ovi remixevi jako sviđaju.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #421 : 01. Siječanj, 2014., 19:30 »
Pročitao sam prije par dana na GameFAQs-u nešto zanimljivo. Ova HD kolekcija, koja je zasad izašla samo u Japanu, ne nudi mogućnost da se bira između japanskih i engleskih titlova (za razliku od International verzije), ali je preko custom FW-a moguće to srediti. Mislio sam da se netko za*ebava, ali evo dokaz:

Final Fantasy X HD Remaster Undub English Subtiles Playthrough With Commentary Part 2


Lik je stavio par filmića, pa tko želi može pogledati.
« Zadnja izmjena: 01. Siječanj, 2014., 19:32 Emperor Ghaleon »

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #422 : 02. Siječanj, 2014., 11:56 »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #423 : 03. Siječanj, 2014., 00:19 »
Boss battle theme saka naspram originala. Seymour battle isto. Nema vise onog "oomph" feela.

Auron's theme je kul.

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #424 : 03. Siječanj, 2014., 08:01 »
Kako kome. Meni se Seronji... ovaj, Seymourova boss battle stvar sviđa. Jako.
Evo, ako te zanima baci oko i uho na ovo:

http://www.youtube.com/user/MasashiHamauzuFan





BTW, šteta što je ovo ''samo'' remix nekog random FF fana, a ne ofišl verzija:

Final Fantasy X | X-2 HD Remaster OST - Decisive Battle

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #425 : 18. Siječanj, 2014., 13:14 »
Top 10 najgorih FF-ova

Moram priznati da se slažem sa svime osim s Final Fantasy Legends setijalom za GameBoy koji je rulao jako i bio dosta težak

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #426 : 18. Siječanj, 2014., 13:30 »
Eh sad...
Da ne pokrećem video (te si možda i spojlam nešto jer nisam sve FF naslove igrao; spinoff-ove jelte), možeš li mi samo kazati da li je taj filmić složio netko tko tvrdi da je nakon PS1 ere kvaliteta RPG-a naglo pala ili, još gore, fan desetke koji se žali na linearnost 13. dijela?

Imao bih bolji uvid.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #427 : 18. Siječanj, 2014., 13:32 »
Evo ti pune liste pa sam prosudi :winknkiss:

10. Final Fantasy XIII
 9. Final Fantasy Crystal Chronicles Echoes of Time
 8. Final Fantasy: Mystic Quest
 7. Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon
 6. Final Fantasy: Legend (SaGa)
 5. Final Fantasy II
 4. Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII
 3. Final Fantasy IV: The After Years
 2. Final Fantasy XIV 1.0
 1. Final Fantasy: All The Bravest


I da, video je spojler-free

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #428 : 18. Siječanj, 2014., 13:43 »
Da, OK. Ne čudi me pojava FF13 na toj listi. Nisam odvjetnik, pa mi samim time nije ni dužnost braniti tu igru, niti sam guzoboljan kad ju netko spomene u negativnom kontekstu. Uostalom, već sam navikao da FF13 hejteri ne objasne zašto mrze tu igru, a ako i objasne, sve navedeno možemo pronaći i u drugim FF igrama (a tu, vidi vraga, ne smetaju). No, budimo realni. Ljudi mrze tu igru zato jer im je to bio motiv da kupe PS3, a kad se ona ''preselila'' i na X360 povjerovali su u priču o tome kako je ''srezana'', a najbolje mi je kad su kao dokaz predočili sliku Lightninzine kuće (kao da bi jedna građevina produžila trajnost za desetak sati, Isuse Kriste ubij to odmah) te iz nekog razloga misle kako je to razlog zašto je Versus prebačen na PS4.
Doduše, bio bih i ja frustriran da sam PS3 kupio odmah po izlasku, a imalo zanimljive ekskluzive počeo dobivati tek prije godinu dana, ali to mi ne daje pravo da neargumentirano serem.


Stavljanje Crystal Chroniclesa na listu je očiti dokaz da su trebali nešto da ju popune. Činjenica, ne mišljenje.


EDIT:
E da, a gdje je Dissidia na toj listi?
« Zadnja izmjena: 18. Siječanj, 2014., 14:00 Emperor Ghaleon »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #429 : 18. Siječanj, 2014., 14:14 »
A nez, stvar kod FF13 su sigurno velika očekivanja poslije onog odličnog CGI videa s kojim je predstavljena. Jbg, ja osobno nisam igrao pa neću ni suditi, ali se slažem za ove ostale. I da, nez 10 mjesto, to i nije toliko strašno budući da FF naslova ima onako.... 30-tak, nije se biralo između kataloga od 100 igara, dakle tu su morale zaslužiti i one "malo manje dobre".

Dissidia je dosta OK prihvaćena, nisam nikoga čuo da se toliko žali u vezi nje

Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #430 : 19. Siječanj, 2014., 00:22 »
E kaiseru, crni kaiseru, a ja baš stavio nazive igara pod spoiler jer sam se bojao raznoraznih opomena (što nebi bilo prvi put). :hihi:


Dissidia... a ono... žanrovski, ta igra je ništa. To niti spada pod akciju, niti je tabačina, niti je RPG (a ima nekakvog level up-a ako se dobro sjećam; neda mi se guglati sada).
Al' da, SaGa nikad nije bila popularna van Japana (možda samo SaGa Frontier). Ako se dobro sjećam, na DS-u je izašao remake SaGa 2. (ne Frontier, već ovog koji je u Americi preimenovan u FF Legend 2)


Jel' misliš uzimati sad Lightning Reurns i FF X & X-2 HD? Meni je kakti LR prioritet, tako sam barem tvrdio, a na kraju sam napravio preorder za (surprise surprise) Tales of Symphonia HD.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #431 : 19. Siječanj, 2014., 05:58 »
Budući da ne posjedujem PS3/X360, preskočio sam cijelu generaciju uključujuči FF13. Nez, i dalje sam veliki strpljivac koji zorno očekuje FF15, PS4 se preorderao, a do tada se šopam FF portovima na Steamu, jbg, treba skupiti sve achievemente :hihi: :ementaler:

Inače u svojoj privatnoj kolekciji posjedujem GameBoy i FF Legend 3 koja rula onako jako <3 vjerojatno kod nas nije bila toliko prihvaćena radi težine.

Što se Dissidije tiče, nisam probao, no čitao sam da je igra čisto OK




Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #432 : 19. Siječanj, 2014., 12:51 »
Kad smo već kod FF-a na Steam-u, je li sređen FF8 soundtrack? Nešto sam pročitao da nije identičan PS1 verziji, već lošiji.


Inače, prije koji dan se na XBL marketplace-u pojavio demo za Lightning Returns, ali je ubrzo povučen s njega. Neznam zašto. No dobro, ako nekoga zanima, evo polusatni gameplay istog:

Lightning Returns: Final Fantasy XIII Demo Gameplay

Izgleda fakin osom! Čak mi se i Snow sviđa! :thumbs:


I daj skuži kolekciju ovog pacijenta: http://imgur.com/a/ibrsD#0

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #433 : 19. Siječanj, 2014., 13:41 »
Tako je oduvjek, iako postoji mode za skinuti koji stavlja oriđiđi PS soundtrack.

Meni su sve 13-ke izgledale zanimljivo, no jbg, nisam ih imao priliku zaigrati, možda preko PS Nowa na PS4 kada dođe usluga :D

Što se tiče kolekcije, nez, pretjerivanje s Lightningom, meni je puno bolje ovo

Unboxing Final Fantasy 25th anniversary ultimate box - limited edition

I da, u svojoj kolekciji posjedujem i oriđiđi japansku verziju FF7 za PS1 <3

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Final Fantasy serijal
« Odgovori #434 : 19. Siječanj, 2014., 14:27 »

Dissidia... a ono... žanrovski, ta igra je ništa. To niti spada pod akciju, niti je tabačina, niti je RPG (a ima nekakvog level up-a ako se dobro sjećam; neda mi se guglati sada).

Jer igra mora spadat pod specifican zanr da bi bila... sto? Dobra?
Asu, koje ti izjave imas.

Dissidia je bila ok. Zabavan gameplay i nekakav "sluzbeni fanfiction" od price uz mogucnost da ljudi upravljaju nekim od svojih omiljenih FF likova u real-time akciji.
Realno gledano, pricu treba ignorirat jer je smece u oba nastavka. Al' ae. Sama igrivost i razni pod-sustavi koje igra koristi su bili sasvim solidni.

Sto se tice FF13, ljudi su ga mrzili jer je prakticki pretvorio FF u CoD - linearni hodnici.
Tek pred sam kraj se igra otvorila, ali su dostupne aktivnosti tada bile poprilicno dosadnjikave u usporedbi sa starijim nastavcima.
Mogao si radit 3 "vece" stvari - grindat komponente, grindat Gil i zavrsavat preostale huntove. Od kojih niti jedan nije bio impresivan.
Najjaci boss u huntovima je bio reskin jednog od obicnih protivnika koje susreces kroz igru.
Sad ces rec - "ali i FFX je imao linearne lokacije" - u FFX si se mogao vratiti na stare lokacije ako si htio.
Stovise, imao si nesto za raditi na tim lokacijama. Da ne spominjem da je postojao puno veci raspon dostupnih aktivnosti kad ti se igra tad otvorila.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9