HCL.HR

The Last Remnant

  • 29 Odgovora
  • 6744 Hitova
*

Santos

  • *
  • 23
  • I shall never surrender
The Last Remnant
« : 21. Veljača, 2009., 19:14 »
Platforma: Xbox 360, PS3, PC
Izdavač: Square Enix
Vrsta: RPG
Izlazi: 20. ožujka. 2009.



Nakon dužeg vremena, dočekali smo još jednu igru od Square Enix-a, a koja izlazi i za PC.
Trailer možete pogledati ovdje http://www.gametrailers.com/player/25174.html
Radnja se zbiva u svijetu koji je bio ispunjen Remnantima, tajanstvenim artifaktima stare antičke civilizacije. Kako je vrijeme prolazilo, moć Remnanta počela je mijenjati ravnotežu svijeta.Razlika između vladajućih i onih kojima vladaju sve je veća, tako da se pojavljuje potpuno novo doba. Tisuću godina kasnije, počinje i putovanje jednog mladića koji se našao u nemilosrdnom ratu. Te time počinje njegova, a i vaša avantura
Meni igra izgleda super kao i svaka od Square Enix-a. ;)
Ali zanima me vaše mišljenje o igri i dali je ko zainteresiran da je poigra bilo na PC-u ili na nekoj drugoj platformi?

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: The Last Remnant
« Odgovori #1 : 21. Veljača, 2009., 19:22 »
U3 engine, pa ono, nadam se da će sredit optimizaciju da igra bude ravna GeoW/BS što se tiče toga.
Jedino što me brine jeste veličina koja će bit potrebna za DL, al ajd.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: The Last Remnant
« Odgovori #2 : 21. Veljača, 2009., 19:24 »
smeća al ajde
square od chrono crossa nema dobru igru

jednostavno fejlaju s tim zastarjelim konceptom koji se povlači još s nintenda i kojeg mnogi nazivaju rpg
mislim da je onak, nakon 20 godina vrijeme da smisle nešto novo
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: The Last Remnant
« Odgovori #3 : 21. Veljača, 2009., 19:37 »
Ako je vjerovati kritikama, igra je čisti prosjek, tako da me baš i ne interesira, a i kako je Weky rekao, japanski RPG-i se ne mjenjaju već jako dugo, a ovaj se ničim ne ističe iz hrpe, osim što izlazi za PC.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: The Last Remnant
« Odgovori #4 : 21. Veljača, 2009., 19:43 »
smeća al ajde
square od chrono crossa nema dobru igru

jednostavno fejlaju s tim zastarjelim konceptom koji se povlači još s nintenda i kojeg mnogi nazivaju rpg
mislim da je onak, nakon 20 godina vrijeme da smisle nešto novo

Ne.
Nije RPG al koga boli kurac, ni zapadni se ne mijenjaju previše.
Okej, postaju jednostavniji i govnastiji. I jedni i drugi.
Nek se vratre korijenima i nek rade ono što znaju, a ne da naprave opet ono FF12 govno sa pederkastim likovima i fetch questovima.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: The Last Remnant
« Odgovori #5 : 21. Veljača, 2009., 22:19 »
slažem se s wekijem
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: The Last Remnant
« Odgovori #6 : 21. Veljača, 2009., 22:28 »
Weky je uvijek u pravu, pa tako i sada :ementaler:
@black_out
Izjava ti je glupa i bez ikakvog konkretnog dokaza.
Kako se ne mijenjaju, a što onda predstavljaju igre poput The Witchera, Mass Effecta, Mount & Bladea(makar nije čistokrvni RPG, ali ima elemenata) i inih europskih & američkih RPG-a koji su se pojavili u zadnjih nekoliko godina?
Svaki je donijeo nešto novo i zanimljivo u žanr, dok je većina japanskih RPG-a rađena na istu mehaniku, bez ikakve pokušaja eksperimentiranja, i pokušavanja nečeg novog.
A ako se japanski RPG-i uistinu vrate korijenima, mislim da to može samo naštetiti gaming industriji.

*

Santos

  • *
  • 23
  • I shall never surrender
Re: The Last Remnant
« Odgovori #7 : 22. Veljača, 2009., 00:47 »
@black_out
Izjava ti je glupa i bez ikakvog konkretnog dokaza.
Kako se ne mijenjaju, a što onda predstavljaju igre poput The Witchera, Mass Effecta, Mount & Bladea(makar nije čistokrvni RPG, ali ima elemenata) i inih europskih & američkih RPG-a koji su se pojavili u zadnjih nekoliko godina?
Svaki je donijeo nešto novo i zanimljivo u žanr, dok je većina japanskih RPG-a rađena na istu mehaniku, bez ikakve pokušaja eksperimentiranja, i pokušavanja nečeg novog.
A ako se japanski RPG-i uistinu vrate korijenima, mislim da to može samo naštetiti gaming industriji.
ccc vidiš da vi imate imalo iskustva sa RPG-ovima nebi ste pisali gluposti. Kažeš da svaka od tih tri navedena donosi nešto novo :loludara:
Pa toliko novog donosi svaki sljedeći nastavak od Final Fantasya, a da i ne govorim o drugim igrama.
Ta i svaki Japanski RPG ima ražličite borbene sustave, gameplay, različitu grafiku, world mapu te način putovanja po njoj, i story.
Ja sam rasturao sve RPG-ove od PSX, PS2, i PC-a pa nemorate mene učit o njima.
Zato nemojte pisati gluposti o tom kako su sve iste ili slične RPG igre jer ko to kaže odmah vidim da je to igrač koji za igre misli, ko jebe story uglavnom da je pređem. :tired:
Vidim to po tome što niste ni uzeli uobzir kakva je igra Last Remnant već ste otišli na temu o preseravanju o RPG-ovima. :(
Ali opet kažem nemate dovoljno iskustva da govorite o tome, pa zato kad mislite nekako uvrijedit neku igru, zadržite tu uvredu za sebe jer mene nezanima.
Stvarno ste pathetic. :(

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: The Last Remnant
« Odgovori #8 : 22. Veljača, 2009., 01:11 »
Oprosti im, o veliki RPG bože.

*

Santos

  • *
  • 23
  • I shall never surrender
Re: The Last Remnant
« Odgovori #9 : 22. Veljača, 2009., 10:13 »
 :tired:

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: The Last Remnant
« Odgovori #10 : 22. Veljača, 2009., 10:32 »
 :tired:
1. Bez dobre priče nema dobre igre, i ako igra ima loš/prosječan gameplay, ali odličnu priču, rado ću je odigrati, i više puta. Toliko o toj tvojoj tezi kako ne obraćam pažnju na priču (ako se to uopće odnosilo na mene)

2. Ajde, navedi mi dva (2) japanska RPG-a, koji su totalno originalni, i koji apsolutno NIŠTA nisu preuzeli iz nekih starijih naslova. Ne mislim ovdje na priču, grafiku, zvuk, svijet igre, već na samu mehaniku igre.

3. Što se Last Remnanta tiče, ako je vjerovati kritikama igra varira od lošeg do prosječnog, i sumnjam da takav naslov donosi išta novo u žanr, ali budući da ga nisam igrao, nemam pravo prosuđivati.

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: The Last Remnant
« Odgovori #11 : 22. Veljača, 2009., 11:39 »
1. Bez dobre priče nema dobre igre, i ako igra ima loš/prosječan gameplay, ali odličnu priču, rado ću je odigrati, i više puta. Toliko o toj tvojoj tezi kako ne obraćam pažnju na priču (ako se to uopće odnosilo na mene)

Priča u igrama je nebitno smeće. Da je bitna, nitko ne bi igrao UT, a igra ga. Bitna je gameplay, zabavnost i raznolikost.
Najbolja priča u igri (koja god da ti je) je smeće već naprema nekakvom prosječnom filmu, jer igra nema prostora za radnju, i ako pokušaju malo više, dobiju isto tako smeće od priče + smeće od gameplaya (MGS primjerice).

2. Ajde, navedi mi dva (2) japanska RPG-a, koji su totalno originalni, i koji apsolutno NIŠTA nisu preuzeli iz nekih starijih naslova. Ne
mislim ovdje na priču, grafiku, zvuk, svijet igre, već na samu mehaniku igre.

Onak iz glave, Front Mission i Vagarant Story. Normalno da su preuzeli nešto starog, ali bili su orginalni i zabavni. Ja malo prcam konzolaše jer su po defaultu retardirani, i jer doista imaju premalo raznolikosti, ali ipak tu i tamo ima nečeg. Doduše, ove imaju već 10-15 godina sigurno.

3. Što se Last Remnanta tiče, ako je vjerovati kritikama igra varira od lošeg do prosječnog, i sumnjam da takav naslov donosi išta novo u žanr, ali budući da ga nisam igrao, nemam pravo prosuđivati.

Možeš, to se zove intuicija i osobno je često prakticiram. Ako nećeš ti, evo mogu ti pomoći i reći im da će Last Remanent biti mrtvi...
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: The Last Remnant
« Odgovori #12 : 22. Veljača, 2009., 11:49 »
veki napisao ono što sam ja htio, vargant story, front mision i tales of destiny ako se ne varam, al ovo što je napisao za priču se može lagano lupit u glavu jer rpg bez priče je rpg bez kurca jer nevidim zašto bi igrao rpg bez nekog cilja za napredovanjem, istina da postoje rpg ko diablo gdje je priča tak nepotrebna jer ti je jedini cilj ubijati i lvl up radit
« Zadnja izmjena: 22. Veljača, 2009., 12:00 snowblind »

Re: The Last Remnant
« Odgovori #13 : 22. Veljača, 2009., 11:51 »
Citat:
Priča u igrama je nebitno smeće. Da je bitna, nitko ne bi igrao UT, a igra ga. Bitna je gameplay, zabavnost i raznolikost.
Najbolja priča u igri (koja god da ti je) je smeće već naprema nekakvom prosječnom filmu, jer igra nema prostora za radnju, i ako pokušaju malo više, dobiju isto tako smeće od priče + smeće od gameplaya (MGS primjerice).

Sigurno je u online pucačini važnost priče ista kao i u 100satnom SP RPG-u.  :thumbs: :thumbs:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: The Last Remnant
« Odgovori #14 : 22. Veljača, 2009., 12:00 »
Stosatni rpg mora imati puno zanimljivih side questova koji nemaju veze s pričom.
Da je jebeni Dostojevski u pitanju, razvući ga na sto sati bi ispalo jebeno razvodnjeno i retardirano, što i jesu japanski RPG-i.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9