PC igrači možda budu morali praviti PSN račun za Sonyjeve igre
Čini se kako Sony intenzivno radi na širenju svog PlayStation ekosustava na druge platforme, u prvom redu na PC. I čini se kako će od PC igrača imati jedan zahtjev.
Sony Interactive Entertainment trenutno traži zaposlenika koji bi radio kao direktor i menadžer PlayStation proizvoda za PC platformu. U zahtjevima za tu poziciju stoji kako će ta osoba biti zadužena za integraciju PlayStation Network platforme, što u prijevodu može značiti kako će se PSN u budućnosti vjerojatno proširiti i na PC.
Što to znači za PC igrače? Izgledna je jedna stvar: za igranje igara PlayStation produkcije na PC-ju vjerojatno će biti potreban korisnički račun za PlayStation Network. Do sada je Sony na PC izbacio tri igre i nijedna od njih nije tražila registraciju na PSN, ali iz razloga zato što su to single-player igre bez online komponenti. To bi se moglo promijeniti kad na PC-ju u budućnosti završe neke igre s multiplayerom, primjerice Gran Turismo 7.
Sony u planu trenutno ima barem 10 igara live-service formata u kojima će povezanost s PlayStation Networkom biti obavezna.
Ako do ovoga dođe, PC igračima ovo neće biti skroz strana situacija. Naime, igre Xboxove produkcije također traže korisnički račun za Xbox Live mrežu. Nije bitno što Forzu Horizon 5 kupite na Steamu, a ne na Microsoft Storeu – svejedno vas prije igranja čeka prijava na Xbox Live. Ubuduće možemo očekivati slično i sa Sonyjevim igrama.
trulex
20.05.2022 - 15:04svi ćete vi na kraju servere svesti na steam.
so_random
20.05.2022 - 16:20Gran Turismo na PC aj da i do doživimo.
Demon90
@so_random, 20.05.2022 - 16:43Mozda sam u krivu al mislim da su neki stariiji GT naslovi bili i za PC
Skoropazao665
@Demon90, 20.05.2022 - 18:25NIsu
Strahinja Radonjic
20.05.2022 - 21:50Pa šta je to za nas PC igrače? Još jedan novi nalog k’o ni jedan. 🤣 Iovako imamo Steam, Origin, Uplay, GOG, Epic, Rockstar, WoT/WoW. Dal’ još nešto imamo ni ne znam više… 🤣
Veseleilo
20.05.2022 - 23:02Malo morgen.
GTA222
20.05.2022 - 23:03Dok su igre na steamu i ak bude kao sa Xbox Libe trenutno nema problema, tako i tako imam PSN sa PS3.