HCL.HR

Anime

  • 1228 Odgovora
  • 193233 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Anime
« Odgovori #525 : 14. Rujan, 2010., 11:27 »
 :fpalm:

Odgledao sam kompletni Code Geass 2 puta. Odjebi vise.  :geek:

Sad znam zasto mi je dopizdilo imati "anime rasprave".
Previse slijepog fanboyizma.

I boze, pricanje o taktici i nadmudrivanju u Geassu...
Ajd za Death Note jos moze. Ali Geass sa realnim nadmudrivanjem ima veze kao i moja slapa sa, ne znam, pekmezom.
"Durrr, osvojit cu svijet sa svojom mocnom vojskom pobunjenika hurrr! O ne, jedna(!) random smetnja se pojavila, sto cemo sad?!"
I tako valjda pecto puta tijekom serije.
Dok je u Death Noteu to bilo obradeno drukcije. Vidjelo se da je autor razmisljao logicki o stvarima prije nego ih je uveo u pricu(barem sto se tice L dijela).
Dok je u Geassu vise bilo: "Ajmo stavit Lulua u neku dramaticnu bezizlaznu situaciju i izvuci ga ponovno iz nje! Lulu ce opet nevjerojatno takticki nadmudriti svoje protivnike!"
Ne. Na pamet mi pada recimo situacija kad u prvoj sezoni izadu iz onog hrama, random naidu na Schneizela i ukradu mu Gawaina pred nosom bez da itko prstom mrdne. Toliko o logici. I tako kroz cijelu seriju situacije. Slapa s pekmezom.

Geass je produkcijski skoro pa savrseno zabavni anime. Samo sto bi nekome mogao zasmetati Clamp stil crtanja.
Ali da ima neku veliku dubinu? Ne, nemojmo se zavaravati. 50 zabavnih epizoda(ovisno o ukusu).
Jednostavno je tako. Geass ide bok uz bok sa mecha serijama ala Gundam Seed, 00, Wing etc. Pogledaj neke od tih pa ces vidjeti slicnosti. Pogotovo 00 i Seed. Ista produkcijska kuca kao i za Geass btw, Sunrise.
Usput, od mene je Geass ionako dobio jako visoku ocjenu zbog tog fun faktora. Ali postoje puno bolji i sto se tice zabave, i sto se tice psihologije.
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2010., 11:31 Yuri »

*

Clouseau

  • **
  • 413
  • AE PIPUN
Odg: Anime
« Odgovori #526 : 14. Rujan, 2010., 11:40 »
Death Note je smeće.

Tolko potencijala i dobrih likova u L dijelu priče i onda kompletno unakaženje svega u drugom dijelu. I najgori kraj ikad fkors. Zgadilo mi gledanje animea na duže vrijeme. Oporavljam se Zetsuboom, tolko je rendom i retardiran da je dobar. Više dojmova kad pogledam do kraja
That would be an ecumenical matter.


Možda imam Alzheimerovu, ali barem nemam Alzheimerovu.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Anime
« Odgovori #527 : 14. Rujan, 2010., 11:45 »
Ae, zato i rekoh do kraja L dijela da mi je Death Note bio ok. Dalje kurac.

*

Andarielle

  • *
  • 11
  • You don't leik mudkipz?
    • dA
Odg: Anime
« Odgovori #528 : 14. Rujan, 2010., 13:17 »
Ajde, da i ja prestanem lurkat tu.

Što se Death Note-a tice, preporucujem mangu, ne anime. Manga je bila odlicna sve do zadnjih par chaptera.
Autor nije kriv što je anime unakažen.
Ali definitivno nije znao kako završit pricu, so he did it in the most lame way possible.

@Yuri:
A što se Geass-a tice, odlican anime, i spada u DN žanr.
Nekužim što toliko to poričeš.

DeS-u se svidio Geass, nevidim niki veliki "fanboyizam", i smatram da ti je ljepo objasnio sve.
I mislim da bi sve bilo ljepše da se ti manje "hejterski" ponašaš, i nemožeš rec nikome "joj nemoj gledat to NIJE DOBRO"
možda nije dobro tebi, ne znaci da se to nekom drugom nece svidjet - mislim kad smo vec tu kod nabacivanja ukusa.

Citat:
"Durrr, osvojit cu svijet sa svojom mocnom vojskom pobunjenika hurrr! O ne, jedna(!) random smetnja se pojavila, sto cemo sad?!"
Miles Vorkosigan (iz knjiga) je, a recimo onako ukratko i laicki pobjedio neprijatelje IMAGINARNOM vojskom, i blefiranjem ;)
A Lelouch si je bar našao koga može manipulirat, i to sve također uvjek ima prepreke.
Nebi bilo radnje da nema prepreka.
Bilo bi samo "došao i pobjedio i kraj". Da Raito nije imao prepreke, nebi bilo niti cjeli 1 volume Death Note-a XD

A "brainless" zabava? Odi MOLIM TE pogledaj Puni Puni Poemi i proširi svoje horizonte.

EDIT: skužila sam da si spominjao još "produkcijsku kucu" u uspoređivanju o0 iako nekužim što to ima veze sa time.
Mislim, isto kao što si naveo "porducirali su CG i Gundam" ja to tako mogu rec, Sunrise je producirao i "Scryed" i producirao i anime po "Tales of abyss" RPG igri, te Outlaw Star, INUYASHU, GINTAMU, Mai-Hime, Kurokami, COWBOY BEBOP, ETC. produkcijska kuca, neznaci odma da su animei isti...
--------

No da se dalje neprepirem.

Za Death Note fanove, toplo preporucujem Code Geass. ( i to ne samo ja, nego eto, slobodno provjerite Death Note na MAL-u i procitajte rec-ove)

-------

I kad smo vec kod drama, paranormalnih moci, i naravno dobrih animea,
želim natjerat ljude da idu gledat Darker Than Black i Phantom~
te Kara no Kyoukai (serijal od 7 filmova)
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2010., 14:07 Andarielle »

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Anime
« Odgovori #529 : 14. Rujan, 2010., 13:59 »
Darkera i Phantoma odgledao. Solidno, iako ne baš moj stil. ;(

Ovi filmovi izgledaju fino. Hvala na prijedlogu.  :D

Odg: Anime
« Odgovori #530 : 14. Rujan, 2010., 14:30 »
Ajde, da i ja prestanem lurkat tu.



[move][/move]
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Anime
« Odgovori #531 : 14. Rujan, 2010., 14:47 »

A "brainless" zabava? Odi MOLIM TE pogledaj Puni Puni Poemi i proširi svoje horizonte.


Jesam. Your point?  :geek:

@Yuri:
A što se Geass-a tice, odlican anime, i spada u DN žanr.
Nekužim što toliko to poričeš.

Koji je to zanr?  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2010., 14:51 Yuri »

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Anime
« Odgovori #532 : 14. Rujan, 2010., 15:30 »
/cut/

fanboyisam? ti imaš više simptoma hejterstva nego ja fanboyisma xD

ajde molim te, ukrali su Gawaina jer je većina vojske bila scatterana okolo po otočjima dok su ih tražili, plus Schneizel nije mario za njega jer je bio prototip i nedovršen. Vidiš u tom i je problem, Geass ima više od 3 lika kojima se treba upoznati osobnost i razumijeti zašto rade nekakve odluke i možda zato nekima izgleda 'rupičasto' xD.

Za ove 'random' situacije ne želim ni komentirati xD.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Anime
« Odgovori #533 : 14. Rujan, 2010., 15:38 »
Po cemu je hejt ako mi anime ima 8/10 na listi? Hm?  :tired:

Fanboyizam.

*

Andarielle

  • *
  • 11
  • You don't leik mudkipz?
    • dA
Odg: Anime
« Odgovori #534 : 14. Rujan, 2010., 15:45 »
@Yuri:
Znala sam da si mi odnekud poznat :)
Gledajuci tvoj MAL, sve mi je jasno. End of discussion.
I neželim sa tobom vodit nikakve flame-warse na forumu i smetat druge ljude koji prate ovaj topic.
It goes against my Nettiquette. Ako želiš raspravljat šta samnom, postoji PM ili cak PM na Crotaku.hr - so fire away :)
---------------

@Cobalt:
nema na cemu =)
što se tice Phantom tipa animea (the assasin/gun wielder-types) još ima Noir, Canaan ili cak Black Lagoon
a to su samo preporuke. ja smatram da se uvjek može naci nešto za nekog.
ako te zanima nešto specificno, slobodno reci, pogledala sam i previše animea i mangi tokom svog djetinjstva. iskopat cu =)

-------------
@nije_zvone:

o mai... mudkips?  :hiha:

*

juli

  • **
  • 180
  • <3
Odg: Anime
« Odgovori #535 : 14. Rujan, 2010., 15:47 »
krokaku!
ne znam simpatična si mi nekako
COOL

Odg: Anime
« Odgovori #536 : 14. Rujan, 2010., 15:50 »
i meni.
zavezao bi je u podrumu i zvao zapija na parti.  :retard:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Anime
« Odgovori #537 : 14. Rujan, 2010., 15:57 »

@Cobalt:
nema na cemu =)
što se tice Phantom tipa animea (the assasin/gun wielder-types) još ima Noir, Canaan ili cak Black Lagoon
a to su samo preporuke. ja smatram da se uvjek može naci nešto za nekog.
ako te zanima nešto specificno, slobodno reci, pogledala sam i previše animea i mangi tokom svog djetinjstva. iskopat cu =)

MAL

Pa me addaj. Najviše volim samuraje nekakve, samo veoma malo ima takvih animea, a da su kvalitetni. ;( Pa postaj na wall kad preletiš listu moju, nije prevelika. :D  Danke. ^^

*

juli

  • **
  • 180
  • <3
Odg: Anime
« Odgovori #538 : 14. Rujan, 2010., 16:22 »
a možda bi vam svima bilo lijepše na bentobox pikniku!  :ementaler:
COOL

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Anime
« Odgovori #539 : 14. Rujan, 2010., 16:58 »
I kad smo vec kod drama, paranormalnih moci, i naravno dobrih animea,
želim natjerat ljude da idu gledat Darker Than Black

Trenutno ga gledam, ali nije mi nešto sjeo.

Umjesto da se pozabavi s upoznavanjem likova itd, sam anime iskoristava vec puno puta viđene scene.

spoiler
Glavni frajer ima moći te onda nađe neki moon shard ili sta vec koji mu povecava moci za duplo. Ono, Philosopher's stone preokrenut po pectopedeseti put.

Mislim, neću još donosit neke konkretne zaključke, nisam ga jos odgledao, ali oni retardirani fileri me ubijaju. Upravo zbog toga preferiram kraće animee, jer nemaju toliko retardiranih filera, a ovdje ih ipak ubace... ono

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9