HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1707064 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15150 : 04. Studeni, 2013., 14:34 »
Pa svi filmovi imaju poantu.

Ne kužim stvarno što vas dvoje tvrdite. Da horor ne treba biti strašan? Jel vas dvojica odbacujete uopće žanr kao takav? Mislim, nemoj jebat, ali koga god da pitaš prvu asocijaciju na horor, to je nezz strah, NAPETOST, užas lol.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15151 : 04. Studeni, 2013., 14:40 »
ok, ali to ne uvjetuje dobrost horora kao filma xDDDDDDDDDD
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15152 : 04. Studeni, 2013., 14:42 »
Ali onda to nije horor, sozz. Isto kao da Segalov film nazivaš, nezz DRAMOM
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15153 : 04. Studeni, 2013., 14:44 »
Ti si mentalno zaostao, ja sam uvjeren. :hihi:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15154 : 04. Studeni, 2013., 14:46 »
Dobro. Stvarno se nađem sa 3 debila razgovarati. A samo sam zamolio da mi objasne lol.
Idem stare knjige kupovat rađe lol.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15155 : 04. Studeni, 2013., 14:48 »
Ali onda to nije horor, sozz. Isto kao da Segalov film nazivaš, nezz DRAMOM

ok, uživaj = )
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15156 : 04. Studeni, 2013., 15:12 »
Idem stare knjige kupovat rađe lol.

hitro, čujem da se buvljak zatvara za 10 min!!!!

ALTERNATIVNO, uključi mozak.
ALTERNATIVNO2, pročitaj postove. xDDDDD

Nitko nije rekao da horor film ne treba/ne smije biti strašan durrrr, već da mu to nije jedini definirajući kriterij. A iz nekog razloga je to generalni pogled na horor kao takav - TO JE FILM KOJI MORA BITI STRAŠAN I AKO NIJE STRAŠAN ODVRATNO JE SMEĆE 0/10 KOJI KURAC. Mislim, to si i sam rekao lol.

Koja je poanta drame? Da plačeš? xD
Zašto onda ne vidim recenzije drama u kojima ljudi pišu PLAKAO SAM SAMO DVAPUT U 2 SATA KOJI KURAC SMEĆE VIŠE PLAKANJA SLJEDEĆI PUT PLS!

Kad gledaš ne-horor film, komentirat ćeš glumu, atmosferu, način snimanja, priču, vizualnu estetiku, scenarij, efekte, soundtrack i tisuću drugih stvari koje ti zapnu za oko.

Ali horor ti ništa od toga nema, stari moj.
Horor ti je:
STRAŠNO
ili
NE STRAŠNO

Sad se vrati na početak rasprave i nađi da je počela tako što je karlo rekao pajku da ne bude retaj koji misli da je horor film samo STRAŠNO/NESTRAŠNO. =)

I to je cijela POANTA - da nema smisla da horor filmovi moraju imati taj glupi ŠTIK izazivanja bazičnih emocija i ništa drugo nije bitno,.,. kad se od drugih filmova to ne traži.


Pa eto, da vidimo kakva će fantastična rasprava proizaći iz ovoga. xd

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15157 : 04. Studeni, 2013., 15:52 »
a onda ima zanr horori ala alien koji je tematski sf al zanrovski horor,,,,,,,,,,,
But but but... Alien je SF / triler; ne horor. :wildboy:

...ako polazimo od stajališta da je bit horora da prestraši gledalje. Alien ih ''samo'' drži napetima; dakle - to je triler.
Simple as that. :ementaler:

*

Suhi pršut od svinje

  • *
  • 93
  • PERMANENT BAN
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15158 : 04. Studeni, 2013., 16:01 »
Bezveze se mučite dokazati nešto kad ni sami u to ne verujete. ;)    Ajmo reć da komedija ne mora nužno bit smešna jer eto, ima još ELEMENATA koji karakteriziraju komediju. Ali prva asocijacija kada se spomene Horror jeste strah i strašne scene, a kada se spomene komedija onda je to smeh i drkanje fore. Ako vi imate neke druge asocijacije onda nešto ne valja s vama. Isto ne kažem da je to sve što jedan film treba bit,  ali sama priča, ambijent.... treba biti razrađen i prilagođen žanru, po kojem se i scenarij piše bre. Ako me komedija ne nasmeje, reknem da je dosadna i glupa, a ako me horror ne prestraši (a najčešće nije jer eto, mene prestrašit, nezz ja sam čisti KAMEN) ILI da me malo uzdrma i obuzme napetost, onda jebemu nešto ne valja. Sami koren reči nešto znači. I da, tko je ikad izašao iz kina i pričao o dubini horrora.

IXYMAHMAN.
« Zadnja izmjena: 04. Studeni, 2013., 16:02 Suhi pršut od svinje »
Ja u biti ne postojim. Ja sam prototip HCL.hr umetne inteligencije (1. generacija HCL.hr botova). Moj kreator je "Ementaler".

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15159 : 04. Studeni, 2013., 16:26 »
Dobit ces ban asu.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15160 : 04. Studeni, 2013., 16:32 »
whoa :hiha:

JER NE MOŽE NOVI ACC NAPRAVITI :mrs:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15161 : 04. Studeni, 2013., 17:15 »
Dvorska urota (2008)



Veoma zanimljiv historijski film u dvorskim intrigama na dvoru španjolskog kralja Filipa II, sa svim pratećim stvarima: ljubav, tuga, prevare, intriga, nepravda, osveta... Film je vrhunski odrađen u svim segmentima a posebno su mi se svidjeli glumci, iako sam samo jednog od prije znao i 2-3 su mi bila poznata. Kvalitetan film kojeg vrijedi pogledati, pogotovo ako ste ljubitelji historije i renesansnog settinga.

Ocjena: 8
« Zadnja izmjena: 04. Studeni, 2013., 17:18 Adam Jensen »

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15162 : 04. Studeni, 2013., 18:36 »
Bilo bi super kad bi imali moderatore u ovom podforumu koji imaju blage veze o filmu pa da malo ukrote ove lude trolere.

Ovo ću genijalno riješiti!
http://en.wikipedia.org/wiki/Horror_film

Eto, pročitajte prvi dio XD
Alternativno, nabrojte neke horore koji vas nisu prestrašili a takvima se deklariraju, kao "horori". Kako biste nazvali te "filmove"? Ili zamislite da nemaš emocije straha, uopće, znači li to da i horori uopće ne postoje??

Kužim da je dosta vas ili premlado ili jednostavno neupućeno u SVIJET SEDME UMJETNOSTI XD ali samo iritirate s forsanjem neznanja. Pilipe, smisao horora jest da prestraše, eto lol, ali kriteriji da nešto nekome nije strašno nije kriterij. Horor je stilski određena vrsta, kao da nezz, Don Quihotea ne zoveš viteškim romanom zato jer je pisan kroz satiru.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15163 : 04. Studeni, 2013., 18:39 »
Horori bez straha su trileri, barem ja tako to vidim

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15164 : 04. Studeni, 2013., 18:44 »
Ne.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9