HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1701067 Hitova
*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17010 : 14. Veljača, 2015., 23:31 »
The Physician (2013)



Avantura koja prati engleskog mladića koji odlazi u daleku Perziju da uči medicinu od najvećeg ljekara i mislioca svog vremena Ibn Sine.

Film je zaista izuzetan po svim filmskim segmentima i sigurno da zaslužuje jaku 9-ku, međutim zbog velikih historijskih netačnosti, kako po pitanju tadašnje političko-socijalne situacije u tadašnjoj Perziji tako i po pitanju prezentacije života Ibn Sine, mu snižavam ocjenu na 8. Prosječnom gledaocu to vjerovatno neće biti važno i on će uživati u uzbudljivoj priči koja vas vodi od prljavih ulica Londona, pa preko pješčane oluje u Egiptu pa sve do predivnih Perzijskih gradova, fotografija tokom čitavog filma je zaista očaravajuća i bilo je veoma lijepo osjetiti djelić atmosfere tadašnjih vremena, glumci predvođeni sjajnim Benom Kingsleyem u ulozi Ibn Sine su također vrhunski odradili posao.
8

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17011 : 18. Veljača, 2015., 17:18 »
The Theory of Everything (2014)

ja inače ne volim biografske filmove, ali ovo sranje je previše.
užasno neugodno za gledati jer se tijekom cijelog filma vuče taj neki neozbiljan osjećaj sladunjavosti i šaljivosti u ozbiljnim trenutcima.
glumci su čisto okej ali opet nez glumljenje kriplfega u kolicima VAU.
ima par stvarno fora scena poput one u kojoj hawking zabrije da može hodati i podignuti kemijsku s poda i završetak filma kad se sve bitnije scene filma premotaju unatrag JER VRIJEME;;;;
nezasluženanominacijazaoskara/10

4/10
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

sajo

  • **
  • 417
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17012 : 18. Veljača, 2015., 22:20 »
What we do in the shadows

Odličan film. Sigurno u vrhu ove kategorije. Preporuka svima.
if life suddenly just got a bit harder, you most likely just leveled up

*

Vale

  • *
  • 14
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17013 : 20. Veljača, 2015., 19:25 »
 Resolution

 Odlican scenarij iako kao horor ovaj film fejla samo tako. Isplati se pogledati ako ste se zazeljeli neceg orginalnog, ali ne ocekujte da ce te se slediti od straha. 6/10

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17014 : 20. Veljača, 2015., 19:40 »
:hiha::hiha::hiha::hiha::hiha::hiha::hiha::hiha::hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17015 : 22. Veljača, 2015., 11:19 »
Evo jucer gledao the dark knight po 3 put. Odlican film, po meni 10/10
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17016 : 22. Veljača, 2015., 15:12 »
Echelon Conspiracy (2009)



Prosječno ostvarenje koje će ljubiteljima the agency-conspiracy tematike pružiti malo jednokratne zabave. Čak ni hrpa meni dragih glumaca (Martin Sheen, Ving Rhames, Edward Burns, Shane West) nisu mogli ovo podići na viši nivo.
6,5

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17017 : 24. Veljača, 2015., 08:54 »
Resolution

 Odlican scenarij iako kao horor ovaj film fejla samo tako. Isplati se pogledati ako ste se zazeljeli neceg orginalnog, ali ne ocekujte da ce te se slediti od straha. 6/10
HOROR NE MORA BITI STRAŠAN UBIJ SE REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17018 : 24. Veljača, 2015., 12:09 »
Slumdog Millionaire (2008) ★★★★

Baš mi je odličan. Ima tu neku finu atmosferu i odličan pejsing. Doduše nezz jel baš za toliko oscara koliko je dobio, ali je dosta dobar. Dev Patel stvarno rula sa tom svojom dobroćudno glupom facom. Anil Kapoor je bio jedini glumac kojeg sam i prije filma znao. Paper Planes pjesma u filmu <3. Uvijek mi je tugica vidjet tu djecu u takvim uvijetima. :( Šteta što Latika nije u provokativnijem izdanju ;( Feel good movie.

Horrible Bosses 2 (2014) ★★½

Scena u kojoj kreten od Dalea zove onim južnjačkim naglaskom Berta mi je jedna od najsmiješnijih scena u komedijama ikad, doslovce sam vraćao scenu par puta iznova, te plakao od smijeha i morao napraviti pauzu od gledanja na desetak minuta. No to je sve od urnebesnih scena u filmu :( Imao još par smiješnih, ali ništa urnebesno. Prvi film mi je puno bolji, plus užasno me smorio početak filma. Previše dobrih glumaca, a premalo šala.

Birdman (2014) ★★★★½

Fantastičan u svakom pogledu. Išao ga pogledat zbog hvalospijeva interneta i zbog dobivenih oscara. Vidim da ima dosta publike koja ga i pljuje te ga užasno etiketira kao precjenjenog. Razumijem ih, ali nasreću ja sam jedan od ovih koje se film jebeno dojmio. Briljatna uloga Michaela Keatona, već sam pomislio da je umro kao glumac. Inače ovakav žanr filma i nije baš moja šalica čaja, no ovo je vrlo kvalitetan uradak u svim okvirima pa sam impresioniran dosta.


*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17019 : 27. Veljača, 2015., 23:57 »
American Sniper (2014)



Općepoznato je da ovaj film ponosno drži epitet američko propagadnog filma. Zbog toga je naravno kino hit u Americi, u Arapskim zemljama ga pljuju a u ostalim državama podcjenjuju. Međutim, ispod sve te mozgoispirajuće propagande koju nam na veliko prosipaju, krije se zaista vrhunski film. Klint Istvud je iza kamere dobar kao što je u najboljim danima bio i ispred kamere, a Bradley Cooper je doslovno razvalio u glavnoj ulozi, pravo uživanje ga je bilo gledati. Fotografija, akcija kao i post-ratni stresni poremećaj su savršeno prikazani.
8
« Zadnja izmjena: 28. Veljača, 2015., 00:00 Adam Jensen »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17020 : 02. Ožujak, 2015., 20:21 »
Hard Eight/Sydney (1996) ★★★★

Pogledao na preporuku mog NRM-a kao nešto što se apsolutno mora pogledati i nije pogriješio, barem u mom slučaju. Vjerujem kako ipak nije to film za svakoga. Philip Baker Halla nisam baš previše gledao do sada, čak se ne sjećam da sam ga igdje gledao i šteta, jer je ovdje maestralan. Način na koji se brine o Johnu i kako je strpljiv i vezan za njega, baš me oduševio taj njihov odnos. Film da je danas snimljen bez ovih glumaca, bio bi jebena nula. Ali John C. Reilly, Gwyneth Paltrow, Samuel L. Jackson, šašavi Philip Seymour Hoffman i Philip Baker Hall baš nose ovaj vrhunski film. Odlična priča Paula Thomas Andersona, vjerujem da ću još nešto od njega pogledat.

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17021 : 02. Ožujak, 2015., 21:47 »
Bit ce krvi obavezno pogledaj ako nisi, a i boogie nights je odlican.
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17022 : 02. Ožujak, 2015., 22:43 »
Thunderball (1965)



Uhvatila me mala nostalgija pa sam odlučio da nastavim sa Bondovim filmovima gdje sam stao. Iako je i Thunderball dobar film ali mi se nije toliko svidio kao prethodna tri. Ima sve što Bond film treba imat (živopisne lokacije, atraktivne žene, karizmatični Connery, gadgeti, SPECTRE...) međutim bio mi je monoton na momente te sa velikom dozom već viđenog, ili mi možda samo nije "sjeo" ovaj podmorski setting :mrgreen:.
7

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17023 : 02. Ožujak, 2015., 23:25 »
Slumdog Millionaire (2008) ★★★★

Baš mi je odličan. Ima tu neku finu atmosferu i odličan pejsing. Doduše nezz jel baš za toliko oscara koliko je dobio, ali je dosta dobar. Dev Patel stvarno rula sa tom svojom dobroćudno glupom facom. Anil Kapoor je bio jedini glumac kojeg sam i prije filma znao. Paper Planes pjesma u filmu <3. Uvijek mi je tugica vidjet tu djecu u takvim uvijetima. :( Šteta što Latika nije u provokativnijem izdanju ;( Feel good movie.

Horrible Bosses 2 (2014) ★★½

Scena u kojoj kreten od Dalea zove onim južnjačkim naglaskom Berta mi je jedna od najsmiješnijih scena u komedijama ikad, doslovce sam vraćao scenu par puta iznova, te plakao od smijeha i morao napraviti pauzu od gledanja na desetak minuta. No to je sve od urnebesnih scena u filmu :( Imao još par smiješnih, ali ništa urnebesno. Prvi film mi je puno bolji, plus užasno me smorio početak filma. Previše dobrih glumaca, a premalo šala.

Birdman (2014) ★★★★½

Fantastičan u svakom pogledu. Išao ga pogledat zbog hvalospijeva interneta i zbog dobivenih oscara. Vidim da ima dosta publike koja ga i pljuje te ga užasno etiketira kao precjenjenog. Razumijem ih, ali nasreću ja sam jedan od ovih koje se film jebeno dojmio. Briljatna uloga Michaela Keatona, već sam pomislio da je umro kao glumac. Inače ovakav žanr filma i nije baš moja šalica čaja, no ovo je vrlo kvalitetan uradak u svim okvirima pa sam impresioniran dosta.



Upravo si od 3 navedena filma, pogodio 2 koja planiram gledati u skorijoj buducnosti -cca 7 dana - oba su mi dostupna, a Slumdoga odavno natezem pogledat, cas cu s curom cas cu sam - ali evo jos jedan mi podsjetnik da napkon moram odgledat. =D&gt;

Horrible Bosses 2 - slazem se apsolutno da je prvi bolji, drugi sam morao iz kurtoazije prema prvom pogledati. Ipak Jennifer je Jennifer :D

Birdman - nije me posebno interesirao dok nisam pogledao dodjelu oscara i vidio sta je sve poosvajao, pa ga sigurno gledam uz bok Slumdogu, vratim se s dojmovima.

--

Da pridonesem sa svojim udjelom: pošto od novijih filmova nisam sve pogledao što se vrti već cekam da ispliva kvalitet - vracam se pomalo na starije filmove i gledam ono sto sam propustio.

Npr:

Good Will Hunting - 1997 - - Jedna jaka 9tka i pol od filma, odlican film u skoro svakom pogledu - nekoliko dirljivih scena i snazna poruka. Svakome bih preporucio, za sve uzraste :) Matt Damon odlican, RIP Robin Williams - rame uz rame, zasluzeni Oscar.

A Beautiful Mind - 2001 - Russel Crowe je pokazao zasto je odlican glumac a ne samo grubijan iz gladijatora, film je zasluzio Oscara posebno za reziju iako je na trenutke spor i tezak. Prikazuje zivotni put Johna Nasha matematičkog genija - Topla 8ca od mene.

Gone Girl -2014 - Ben Assleck i Rosamund Pike <3 - film me ostavio paf - necu puno pricati o njemu ali jedan od mojih omiljenih zanrova - misterija triler 'drama' s primjesom mindfucka - cista 9ka. :ave:

Se7en -  1995 - ulala opet jedan od omiljenih zanrova, Morgan Freeman i Brad Pitt - film sam vec gledao ali kao klinac pa sam morao opet - nisam se zeznuo a sve sam fino pohvatao upio i upratio, jedna solidna 9ka.

I par malo manje ozbiljnih:
John Wick - dont fuck with the dog - pravi punisher 7ca od mene / 10.

Oni koji su fanovi Japanskih filmova - u ovom slucaju akcijih obrada Animea - preporucio bih trilogiju Rurouni Kenshin - predobra live akcija, odlicne borbe prica i scenarij. 9/10

Nisam se zadao u formatiranje  i boldiranje naslova, a ne stavljam kvake i crtice ako ne moram :) Zivili

Edit:

Dok nisam zaboravio kad smo vec kod mindfucka:

Predestination - film bih preporucio svakome fanu tih zanrova - SF misterija triler :) Ethan Hawke u glavnoj ulozi, necu da nista otkrivam uzivajte
« Zadnja izmjena: 02. Ožujak, 2015., 23:29 Yubs D. Rsc »
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17024 : 02. Ožujak, 2015., 23:33 »
Bit ce krvi obavezno pogledaj ako nisi, a i boogie nights je odlican.

Magnoliu si zaboravio... :hiha2:
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9