HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1685500 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18735 : 22. Lipanj, 2019., 22:03 »
Od sinoc sam pod utiskom povodom filma "A Taxi Driver" iz 2017.

Film pocinje kao polu-komedija (i dobar je u tome), a zavrsava kao jedna od najbolje ispricanih dramskih potresnih prica. Dodatnu tezinu ima jer je radjeno po istinitim dogadjajima.

Do sad sam samo Memories of Murder i The Wailing ocenio ocenom 5 na sajtu "letterboxd" (medju korejskim filmovima) i evo sada ovaj, a imam ih oko 100 odgledanih na tom sajtu u evidenciji...

Vizuelno savrsenstvo, a gluma oskarovska. Bez primesa klisea koji je zaobidjen u najsirem luku.

Taj kontrast iz polu-komedije do prve trecine i brutalne drame u preostale 2/3 filma nikad nisam video.

Umesto trejlera koji je lose uradjen i nece vas bas privuci da ovo gledate niti vam pribliziti radnju filma, dacu vam mali opis.

Citat:
Vrijeme radnje se odvija tijekom mjeseca maja 1980. godine. Taksist iz Seoula kojeg glumi Song Kang-ho nalazi se u teškoj ekonomskoj situaciji. Samohrani je otac s kćerkom od jedanaest godina. Iz očaja zbog dugova za stanarinu, bez pitanja preuzima vožnju njemačkog reportera Petera. Put će ih odvesti do grada Gwangjua gdje se odvijaju velike demonstracije. Grad je zatvoren za posjetioce i novinare, ali ipak nekako uspijevaju proći pored kontrole. Ono što će vidjeti u tom gradu daleko je užasnije od bilo čega što su očekivali. Događaji kojima će prisustvovati obilježit će živote obojici za sva vremena.

Objektivno, ovo je top 5 filmova koje sam pogledao, ali mi je i top 10-15 omiljenih. Nestvaran film.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18736 : 07. Srpanj, 2019., 09:02 »
Spider-Man: Away from home (2019)
-Pomalo bebasti pristup filmu. Ekipa ide na maturalac, bla bla. Još uvijek ne kuzim zasto je Spiderman klinjo, ali dobro. :D
7/10

14.7. edit-----------------

John Wick 3 (2019)
-Dobra akcija i makljaža, ali nema mi tu dubinu priče kao dvojka (s firmom itd...). Ovo je kao neki uvod za finale (idući dio). Jedva čekam vidjeti Nea i Morpheusa u akciji.  :clap:
8/10


Rocketman (2019)
-Malo mjuzikla, malo gay parade. :D
Puno mi je bolje odrađena priča o Freddiu u Bohemian rhapsody.



« Zadnja izmjena: 14. Srpanj, 2019., 16:17 dinodinix »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18737 : 26. Srpanj, 2019., 14:25 »
Shazam! (2019)

We all have a superhero inside us, it just takes a bit of magic to bring it out. In Billy Batson's case, by shouting out one word - SHAZAM - this streetwise fourteen-year-old foster kid can turn into the grown-up superhero Shazam.

PG-13 | 2h 12min | Action, Adventure, Comedy | 5 April 2019 (USA)



★★★★

Jedan od rijetkih filmova koje sam pogledao u proteklih mjesec dana, ako ne i jedini od početka do kraja. Inače Shazam nisam htio pogledat iz principa, jer sam jako hejtao look ovog superheroja i iako nisam znao apsolutno ništa o filmu, kategorički sam ga odbijao pogledat. Na kraju me toliko iznenadio svime da mi je ovo jedan od najdražih i najboljih DC filmova. Sve mi je toliko neočekivano dobro bilo, da sam ga odmah drugi dan opet pogledao. Em dobra vibra, priča, villain, em film predobro izgleda! Maknuli su se od wanna be Marvel efekta, moći, borbe i napravili pošteni lajkabilni film i to je zapravo jedini put kojim DC treba ići. Neka zaborave uopće da Marvel postoji, jer nisu maltene ni konkurencija. Preporuka za Shazam!

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18738 : 26. Srpanj, 2019., 17:58 »
Men in black International (2019)
Unatoč lošim kritikama iznenadio me vrlo dobar početak filma, no kasnije je to sve postalo kamilica. Kritike su opravdane. Kemija između Will Smitha i T.L.Jonesa je prejaka da ju netko i pokuša nadmašiti.
5/10 - zbog dobrog uvoda

11.8.
Aladdin (2019) - čemu mjuzikl? Ugasio ga.
Dumbo (2019) - 5/10 Očekivao sam puno više od Tim Burtona. Farell i Keaton totalno ispod nivoa.

The Truman show (1998)
Kakva filmčina. Ovo bi trebalo uvesti kao "lektiru" u osnovne škole. -----10/10
« Zadnja izmjena: 11. Kolovoz, 2019., 22:18 dinodinix »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18739 : 23. Kolovoz, 2019., 15:41 »
The 40 Year Old Virgin (2005)

R | 1h 56min | Comedy, Romance | 19 August 2005 (USA)

Goaded by his buddies, a nerdy guy who's never "done the deed" only finds the pressure mounting when he meets a single mother.



★★★½

Neki dan gledao na netflixu. Čak sam ga trebao gledat kada je bio aktualan, no nisam. Suze su mi išle dva sata. Fale mi takve komedije te malo starije. Steve Carell mi je uvijek odlčan di god glumio. A i odlična ekipa je tu - nešto mlađi Paul Rudd, Seth Rogen, pa čak i epizodnu ulogu odradio i full mladi Jonah Hill. Volim kod tih glupih komedija taj klišejizirani stil romantičnog feel good endinga.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18740 : 25. Kolovoz, 2019., 11:00 »
Foxcatcher (2014)

R | 2h 14min | Biography, Drama, Sport | 29 January 2015 (Croatia)

U.S. Olympic wrestling champions and brothers Mark Schultz and Dave Schultz join "Team Foxcatcher", led by eccentric multi-millionaire John du Pont, as they train for the 1988 Olympic Games in Seoul, South Korea, but John's self-destructive behavior threatens to consume them all.



★★★

Iako mi ga je bilo čak i dosta mučno za gledat, moram priznat kako sam jako impresioniran i izvedbom filma, pogotovo glumaca, a zapravo dosta zaintrigiran i samom pričom koja je nevjerojatna. Steve Carell je neprepoznatljiv i razvalio ulogu, al baš onako uloga karijere valjda. Channing Tatum također razvalio, i pomalo mi ga je bilo čudno vidjet onako retardiranog na početku. Iako mi se generalno smučilo od tona filma i baš je nekako hladan, opet preporučio bih ga, jer je odlično snimljen i dečki su svoje uloge razvalili.

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18741 : 25. Kolovoz, 2019., 15:18 »
Session 9
Guinea Pig 2 - Flowers Of Flesh And Blood
What Lies Beneath

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18742 : 01. Rujan, 2019., 11:51 »
Hitch (2005)

PG-13 | 1h 58min | Comedy, Romance | 3 March 2005 (Croatia)

While helping his latest client woo the woman of his dreams, a professional "date doctor" finds that his game doesn't quite work on the gossip columnist with whom he's smitten.



★★½

Solidan i gledljiv. Kevin James čini film masu neugodnim. Ali je skroz okej sve to. Nekako sam u modu tih filmova upitne kvalitete, što ih Netflix nudi. Nisam doslovce za nikakav kvalitetni film trenutno. Eva Mendes mi je u ovom filmu najmanje sexy do sada, nezz kao da joj šminka ne valja il pretaman ten. Inače mi masu napetija.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18743 : 03. Rujan, 2019., 19:19 »
Blade Runner (1982)

R | 1h 57min | Action, Sci-Fi, Thriller | 25 June 1982 (USA)

A blade runner must pursue and terminate four replicants who stole a ship in space, and have returned to Earth to find their creator.



★★★

Već jako dugo želim pogledat Blade Runnera i to mislim da već traje jedno deset godina. Jako sam htio da mi se svidi film i čak sam se štoviše silio na to. Ostao sam razočaran i to podosta, iako mi je i više nego gledljiv. Prvo izgled filma je 10/10; remasteriziran u HD-u na 4K telki izgleda kao da je 4K film; za ono vrijeme vrh kako lijepo izgleda. E sad razočaran sam prvenstveno izvedbom priče, atmosfere, a onda i glumom Harrison Forda, on kojeg iskreno inače i jako volim mi je ovdje čista nula. Kao da je retardiran i nimalo mi nije sjeo. Zvijezdica više zbog izvedbe Rutger Hauera, koji je briljirao. Ima tu neku uvrnutu atmosferu koju priznam no nekako mi ne paše. Pogledat ću ga nekad još jednom, no stvarno mi je ostavio gorak okus, a full sam se trudio da mi se svidi i da gledam kroz prste oko mnogih stvari.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18744 : 07. Rujan, 2019., 22:03 »
Once upon a time in Hollywood (2019)
-Odličan film, glazba, radnja, sve. DiCaprio opet izdominirao, Pitt odličan. Nevjerojatno je kako Tarantino diktira tempo filma, usporeno pa naglo ubrza. Jedini redatelj kojemu ne mogu predvidjeti kraj filma. Nikad ne znam što očekivati od njega. Stvarno je vrhunski filmaš.
9/10


X men: Dark phoenix (2019)
-Meni do sada najlošiji XMen.
4/10

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18745 : 11. Rujan, 2019., 05:25 »
Hellboy (2004)

PG-13 | 2h 2min | Action, Adventure, Fantasy | 14 October 2004 (Croatia)

A demon, raised from infancy after being conjured by and rescued from the Nazis, grows up to become a defender against the forces of darkness.



★★★½

Film sjajno počne i baš me zaintrigira, bio mi je jako dobar do negdje pred kraj kad mi je definitivno malo pao. Malo se začudio koliko dobro izgleda budući da je star 15 godina. Ron Perlman pojeo ulogu, a odličan je i Karl Ruprecht Kroenen kao ludi nazi SS znanstvenik koji je u onom odličnom body armoru. Vjerojatno će mi u drugom gledanju biti dosta bolji film. I malo se čudim kako nema ovaj film kultni status, ili možda i ima, ali ja to nisam ubrao. Sve u svemu, kako sam htio pogledat Hellboya iz 2019. mislio sam da je to treći film, no tek kad sam počeo gledat ovog, shvatio sam da je novi film zapravo reboot.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18746 : 14. Rujan, 2019., 09:31 »
We're the Millers (2013)

R | 1h 50min | Comedy, Crime | 22 August 2013 (Croatia)

A veteran pot dealer creates a fake family as part of his plan to move a huge shipment of weed into the U.S. from Mexico.



★★★

Negdje 3-4 gledanje i uvijek mi izmami suze na oči od smijanja iako znam svaku foru na pamet više. Ima pregršt dobrih fora. Surealno je koliko dobro izgleda Jennifer Aniston u ovom filmu. A mother-daughter kissing scena je jedna od najboljih ikad, tu se stvarno uvijek rasplačem. Kao i na "black cock down". Full dobar za razbit dosadno posljepodne, meni i za često rewatchanje.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18747 : 24. Rujan, 2019., 21:19 »
True Memoirs of an International Assassin (2016)

1h 38min | Action, Comedy, Crime | 11 November 2016 (USA)

After a publisher changes a writer's debut novel about a deadly assassin from fiction to non-fiction, the author finds himself thrust into the world of his lead character, and must take on the role of his character for his own survival.



★★★

Baš sam neki dan bio raspoložen za neku glupariju od filma i surfajući netflixom naletio na ovo, pa pogledao. Inače nisam neki fan Kevin Jamesa, no nije ni da ga ne volim. Mislio sam da će stvarno biti glup film i forsiranje nekog glupog humora, no bio je baš zabavan i nekako goofy. Zulay Henao kao Rosa Bolivar; kriste kakva žena!? Fakat je fora film i definitivna preporuka, ako se ko dvoumi.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18748 : 26. Rujan, 2019., 18:17 »
Spider-Man: Far from Home (2019)

PG-13 | 2h 9min | Action, Adventure, Sci-Fi | 2 July 2019 (USA)

Following the events of Avengers: Endgame (2019), Spider-Man must step up to take on new threats in a world that has changed forever.



★★★½


Već dugo nisam bio pomješanih dojmova, a još duže nisam imao razočaranje u Marvelovim filmovima. Da nema nekih spektakularnih scena, par emotivnih hammera i presavršenih referenci i na filmove prijašnje, kao i na aktualnu PS4 Spider-Man ekskluzivu bio bi stvarno jako razočaran. Prvu trećinu filma sam bio malo pogubljen i nikako mi se nije svidjela radnja i ono što vidim, dok se kasnije to malo popravilo. Kao što rekoh onda na red u drugoj polovici filma dolaze prave stvari kao na traci pa se ukupni dojam rapidno popravlja. Kraj me malo iznenadio i još uvijek neznam jel ugodno ili neugodno. No ukupno gledajući ostaje mi gorak okus u ustima, jer sam očekivao zbog nekih ljudi koji su oduševljeni puno više. A i možda se mnogi neće složit samnom, ali nakon jako dugo vremena Jake Gyllenhaal je ovdje imao ulogu u kojoj nije briljirao, naprotiv - srednja žalost mi je njegova izvedba. Možda na sljedeće gledanje mi se i ukupan dojam podigne, jer zajebana su ova velika očekivanja, pogotovo u ovakvim sagama ili serijalima koje naprosto voliš.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18749 : 03. Listopad, 2019., 07:53 »
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)

PG-13 | 2h 17min | Action, Adventure | 2 August 2019 (USA)

Lawman Luke Hobbs and outcast Deckard Shaw form an unlikely alliance when a cyber-genetically enhanced villain threatens the future of humanity.



★★★½

Već sam sad zadnjim FF-om prihvatio da se ide u totalni over the top, no ovaj film je over over over the top i ja mislim da čak i lajkam tu blesavost koju izvode. Ko je u startu filma htio neku realnost, omašio je ceo fudbal. Meni iskreno jedino krivo, što u dosta trenutaka CGI izgleda kretenski očit, pa neke potencijalno prejebene scene u startu padaju u vodu. Primjer mogu uzet scenu s liftovima te onu s Brixtonovim motorom (usporedbe radi, koliko jebenije i bolje izgleda scena s Batmanovim motorom). Ali ono fora je svejedno to vidjet, makar se ne povežem na pravi način. Brixton je prejeben u filmu te sam i oko njega žalostan, jer da se išlo na više realizma, puno veći impact bi dobio. Od polovice filma do kraja, osmjeh od uha do uha, jer kemija između ove dve budale je odlična. Vjerojatno ima ekipe koja će hejtat i kojoj će kemija i dijalozi biti cringe, no meni je bilo jebeno ukusno. Samoa <3 Btw. sekica je preslatka.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9