HCL.HR

Grafika i gameplay

  • 84 Odgovora
  • 25125 Hitova
*

Phylip

  • **
  • 293
  • Zakon
Grafika i gameplay
« : 29. Listopad, 2009., 09:02 »
Grafika i gameplay u novim igrama se rijetko pojavljuju u kombinaciji.Mozda smo nostalgicari za raniji igrama kad je grafika bili nesto kao soundtrack (podloga igri) ili se mozda okrece novi val orijentiran na graficko viđenje svijeta.Svi smo svijesni da osobu procjenjujemo prema njenim fizickim i tjelesnim kvalitetama pa nije tesko zakljuciti da ce igre otici putem nasih vrijednosti.
Tesko je rec napretku da se vrati nazad ali se vec takve revolucije dogadaju u grafici zasto onda nema pomaka u gameplayu,prici.
Mislim da je to mrtva tocka.
Misim da bi se ovom moglo raspravljat pa onda napisite svoje misljenje.
Zast nitko nece samnom na kavu?

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #1 : 29. Listopad, 2009., 09:28 »
Grafika i gameplay u novim igrama se rijetko pojavljuju u kombinaciji.

Da, jer hej, neke igre nemaju grafiku, a druge samo upališ i gledaš. :hiha:

Što se tiče pomaka u gameplayu i priči ( :tired:), neznam. Mislim da, ako već svi žele nekakvu revoluciju, treba mijenjat input :hiha: jer hej, koliko god tipkovnica/miš/gamepad rulali vjerojatno postoji bolji način da gikovi dobiju e-zadovoljštinu :hiha: Wii je bio dobar pokušaj, ali koliko čujem, to je podbacilo :( Neka me netko ispravi :(
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #2 : 29. Listopad, 2009., 09:48 »
Grafika i gameplay u novim igrama se rijetko pojavljuju u kombinaciji.

Da, jer hej, neke igre nemaju grafiku, a druge samo upališ i gledaš. :hiha:


 :loludara: :hihi:

Tema je fulana. Nije mi se dalo čitat prvi post pa ću sam reć: gameplay > grafika - najbolji primjer = Prototype.

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #3 : 29. Listopad, 2009., 10:29 »
tema uopće nije fulana. danas tu i tamo i izađe igra koja se orijntira više na gameplay nego na grafiku, ali je u dalekoj manjini.
ali opet ne možeš reć ni da su se igre, koje su izašle prije 10 godina (po meni najjače razdoblje igara) bazirale samo na gameplay. i tada se brijalo na grafiku samo ne u tolikoj mjeri.

*

Phylip

  • **
  • 293
  • Zakon
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #4 : 29. Listopad, 2009., 10:41 »
Grafika i gameplay u novim igrama se rijetko pojavljuju u kombinaciji.

Da, jer hej, neke igre nemaju grafiku, a druge samo upališ i gledaš. :hiha:


 :loludara: :hihi:

Tema je fulana. Nije mi se dalo čitat prvi post pa ću sam reć: gameplay > grafika - najbolji primjer = Prototype.
Necemo gledat izuzetke tog uvijek ima
Citat:
ali opet ne možeš reć ni da su se igre, koje su izašle prije 10 godina (po meni najjače razdoblje igara) bazirale samo na gameplay. i tada se brijalo na grafiku samo ne u tolikoj mjeri.
To sam napisao
Citat:
kad je grafika bili nesto kao soundtrack (podloga igri)
Grafika je danas ono sto je trebao bit gameplay, a mozda fantaziram
A kako bi danas izgledale igre da je gameplay napredovao kao i grafika
Bile bi mozda daleko više, a mozda i daleko manje o tom treba raspravljat
« Zadnja izmjena: 29. Listopad, 2009., 10:48 Phylip »
Zast nitko nece samnom na kavu?

Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #5 : 29. Listopad, 2009., 10:53 »
Nabaci neke primjere igara koje su više orijentirane na grafiku. I par onih koje su više orijentirane na gameplay.
Ne kužim. Ako igra ima lošu grafiku, orijentirana je na gameplay? Meni je Crysis bio jedan od najzabavnijih FPS-ova u posljednjih par godina.

A i logično je da se grafika razvija brže od gameplaya. Razvoj grafike je poprilično straightforward, nema tu neke mudrosti. Bolje teksture, šejderi i slično. I uvijek znaš što bi se moglo još razvit.
Al kad ideš unaprijedit gameplay, uvijek postoji šansa da će bit jako loše i upropastit igru.
Teže je napravit pomak u priči i gameplayu.
Jer gle. Čitao sam da je Capcom (il neki drugi japanski studio) rekao da cijene razvoja igara brzo rastu. I da trebaju prodati nekih pola milijuna primjeraka neke igre da bi na njoj zaradili (to je vjerojatno ipak za neku malo skuplju igru). E sad, kad bi još uposlili nekoliko scenarista, ljude za motion capturing animacija (Uncharted, RE, MGS...) i sve ostalo, trebalo bi im puno više novca. A kad bi još eksperimentirali s gameplayom, bili bi na skliskom terenu. Vjerojatno bi failali zapravo.

Recimo, kako bi ti unaprijedio gameplay u nekom FPS-u?

I ne zaboravi da i grafika može biti važan element gaminga.

Zapravo bičaš bezveze. Jer se i gameplay razvija. Istina, sporije od tehničkih sitnica, al to je i logično jer se i hardver brzo razvija.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #6 : 29. Listopad, 2009., 10:59 »
Pametan dečko ovaj Ixy, svaka mu dala. U potpunsti se slaže, i s ovim što je rekao u vezi krajsisa. Meni je krajsis bio baš zabavan za igrat.

*

Sale Hale

  • *
  • 10
  • Tko bi reko čuda da se dese....
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #7 : 29. Listopad, 2009., 11:03 »
grafika >>>>> gameplay

Ako se kripli nisu potrudili napraviti grafiku kako spada, nisu se potrudili niti išta drugo.
Nesposobnost na svim razinama.
Grafika je najlakši filter za kvalitetu igara.

Nikad nisam igrao dobru igru s lošom grafikom, za svoje vrijeme. Ispravite me ako lažem.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #8 : 29. Listopad, 2009., 11:08 »
Tri riječi : Super. Double. Dragon.

Bio kod bratića; imao instalirano svašta (NFS Undercover, Manhunt, Crysis, itd) ali smo ipak skinuli emulator i prašili SDD. Oujea.  :hiha:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Phylip

  • **
  • 293
  • Zakon
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #9 : 29. Listopad, 2009., 11:18 »
Nabaci neke primjere igara koje su više orijentirane na grafiku. I par onih koje su više orijentirane na gameplay.
Ne kužim. Ako igra ima lošu grafiku, orijentirana je na gameplay? Meni je Crysis bio jedan od najzabavnijih FPS-ova u posljednjih par godina.

A i logično je da se grafika razvija brže od gameplaya. Razvoj grafike je poprilično straightforward, nema tu neke mudrosti. Bolje teksture, šejderi i slično. I uvijek znaš što bi se moglo još razvit.
Al kad ideš unaprijedit gameplay, uvijek postoji šansa da će bit jako loše i upropastit igru.
Teže je napravit pomak u priči i gameplayu.
Jer gle. Čitao sam da je Capcom (il neki drugi japanski studio) rekao da cijene razvoja igara brzo rastu. I da trebaju prodati nekih pola milijuna primjeraka neke igre da bi na njoj zaradili (to je vjerojatno ipak za neku malo skuplju igru). E sad, kad bi još uposlili nekoliko scenarista, ljude za motion capturing animacija (Uncharted, RE, MGS...) i sve ostalo, trebalo bi im puno više novca. A kad bi još eksperimentirali s gameplayom, bili bi na skliskom terenu. Vjerojatno bi failali zapravo.

Recimo, kako bi ti unaprijedio gameplay u nekom FPS-u?

I ne zaboravi da i grafika može biti važan element gaminga.

Zapravo bičaš bezveze. Jer se i gameplay razvija. Istina, sporije od tehničkih sitnica, al to je i logično jer se i hardver brzo razvija.
Ti bitchas bezveze.Ima pun kurac igara recimo diablo 2 nije imao tako dobru grafiku za to vrijeme a ni diablo 3 nece imat
 Kak se prije deset godina moglo nac toliko novina u igrama(kak je konjina rekao) ,a sad se nalazi gotovo pa nista .Sve zastarijeva osim grafike
Porast hardwera radi sav posao umjesto njih a oni zaboravljaju na svoj posao.
U fps-u?
Napravio bi scenarij obuke marinaca u vojnom kampu i iz tog isfuro sve od dopusta do maltretiranja  narednika,realisticne obuke u recimo buducnosti,na svemirskom brodu i da se tamo salju samo kaznjenici ili malodobna djeca svemiraca da se obukuju za osvajanje planeta.
Ti islis da je sve napravljeno ali razmisli malo i vidjet ces da nista nije napravljeno
Ima toliko opcija da mi je puna glava
Recimo bolesni skjas koji ide po stazama i urokava druge skijase ko neki serial killer stih
Ubzo cemo igrat samo remakeove starih igara i lose nastavke
Za igre koje se orijentiraju na grafiku daj odi i kupi pc-play,ja imam preslabu kantu ta bi ih pokretao
I to sve sto si ti napisao nije daleko od istine al da se nemoze pomoć gameplayu je daleko od sitine
Zast nitko nece samnom na kavu?

*

Sale Hale

  • *
  • 10
  • Tko bi reko čuda da se dese....
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #10 : 29. Listopad, 2009., 11:26 »
Ček, ti bi doista kupio igru u kojoj kao serijski ubojica skijaš ubijaš druge skijaše po stazi? Boli me nervni sistem koliko je ovo retardirano. :hihi:

Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #11 : 29. Listopad, 2009., 11:34 »
Ne, ne bičam bezveze.

I kakve veze ima grafika Diabla 2? Jel bi Diablo 2 bio lošija igra (weky, nemoj komentirat) da je imao bolju grafiku?  :hihi:
Ili želiš reći da sve igre koje imaju dobar gameplay imaju lošu grafiku?

Uostalom, kako je to Diablo razvio gameplay? Što je to točno bilo novo, svježe i revolucionarno?

Što se to točno prije deset godina nalazilo revolucionarno u igrama? Daj neke primjere, isuste, ovakve "rasprave" su retardirane. A i sad se nalaze novine u igrama. Definitivno bičaš bezveze. Možda si igrao Mirror's Edge? Ili Portal? Ima hrpa takvih igara. Naravno, ima i puno više igara koje jednostavno malo promiješaju već dobro poznate gameplay formule, no nekad se mora i igrati na sigurno.

Ovo sa obukom marinca je postojalo već davno u Half Life Opposing Forceu. Doduše, to je bio tutorial.
Ali opet, zašto nitko ne uvede dopust (smiješna je sama pomisao uopće) ili maltretiranje narednika (a i tog ima zapravo)? Zato jer to nikog ne zanima. Ono, idem malo igrati novi Modern Warfare. Joj, kak mrzim onog narednika, stalno me pili. Al okej, sutra idem na dvotjedni dopust. I onda sljedeća dva tjedna igraš simulaciju čitanja novina, košnje trave i vožnje djece u školu. ;D
Zašto bi, pobogu, itko to htio u igri? Jesi li razmišljao zašto takve stvari ne postoje u filmovima? Zato jer to 90% ljudi ne želi vidjeti.
A većina se i gleda. Koga briga što ti želiš detaljnu obuku. Kad bi je napravili, 90% ljudi bi popljuvalo igru. Jer bi igra bila poprilično frustrirajuća.
Dalje, kako će djeca osvajati planete?  :wildboy:
Jedino ako je planet nenastanjen pa će oni doć na njega i reć HEJ, OSVOJILI SMO GA!  :hiha:
Zašto bi kažnjenici osvajali planete? Onak, koji ti je? Razmisli malo. Da narede zatvorenicima da osvoje neki planet, prvo što bi oni napravili po dolasku na taj planet je pridružili se žiteljima ( :hiha:) tog planeta i ubili svoje nadređene. I postali slobodni. Jej. Zašto ja uopće ovo pišem?  :wildboy:

I nisam rekao da je sve napravljeno.  :hihi:
Naravno da nije SVE napravljeno. Jer postoji beskonačno ideja koje možeš implementirat u igru. Al velika većina ih je, kao ove tvoje, potpuno retardirana.  :wildboy:
BOLESNI SKIJAŠ KOJI IDE PO STAZAMA I UBIJA DRUGE SKIJAŠE?  :ave: :ave: :ave:
Sad bi bilo već žalosno da si ozbiljan.  :(

I daj molim te, prekini bičat. Jel ti moram nabrajat sve igre koje valjaju i imaju dobru grafiku?  :tired:
I opet, nabroji igre koje se orijentiraju na grafiku. I koje se igre orijentiraju na gameplay?

Pun si nekakvih "objektivnih" mišljenja, al ne znaš ni jedan primjer nabrojat.  :tired:

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #12 : 29. Listopad, 2009., 11:35 »
Recimo bolesni skjas koji ide po stazama i urokava druge skijase ko neki serial killer stih

PIČKE MATERNE  :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: Ovo je za sig jebemti!

Ono, idem malo igrati novi Modern Warfare. Joj, kak mrzim onog narednika, stalno me pili. Al okej, sutra idem na dvotjedni dopust. I onda sljedeća dva tjedna igraš simulaciju čitanja novina, košnje trave i vožnje djece u školu. ;D

 :ave: :ave:

Odavno se nisam nasmijao ovako do suza.  :ave:
« Zadnja izmjena: 29. Listopad, 2009., 11:39 Easy »

Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #13 : 29. Listopad, 2009., 12:00 »
Lik sad vjerojatno piše opširni post u kojem će nas bez ikakvih argumenata ili primjera uvjeriti da smo u krivu.  :hiha:

U međuvremenu, ja sam se sjetio da sam igrao nešto relativno slično toj ideji koju je on naveo.
Igra se zvala Evolution Snowboarding i bila je toliko očajno loša da još uvijek ne znam jel sam plakao od smijeha ili muke.
Da vidimo summary igre:
"The year is 20XX...the world has been overtaken by evil "Boardriods" and it's your job to save the slopes. Along with some of the top snowboarders in the world, including Danny Kass and Todd Richards, you'll take on a variety of enemies, challenges and boss characters as you attempt to win back the world mountain by mountain. Luckily, you're equipped with the latest in snowboarding gear to aid you in over 80 missions in 8 of the wickedest levels ever imagined! [Konami]"
WIKDEST LEVLS  :hiha:

Igra je bila toliko dobra da joj je prosjek na Metacriticu 38. ;D

Al razmišljam o tome da pošaljem mail EA Black Boxu (oni su radili skate pa ono... skijanje je tu negdje) s idejom o igri. Dakle, to Phylipovo. Samo da je glavni lik Petar Brzica i planina je puna srba. I jedino oružje je srbosjek.  :hiha:

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Grafika i gameplay
« Odgovori #14 : 29. Listopad, 2009., 12:57 »
Recimo bolesni skjas koji ide po stazama i urokava druge skijase ko neki serial killer stih
nove ideje ftw :ave: :ave: :ave:

bar nebi igra bila benana u pola svijeta ko sto je bio manhunt  :tired:


Al razmišljam o tome da pošaljem mail EA Black Boxu (oni su radili skate pa ono... skijanje je tu negdje) s idejom o igri. Dakle, to Phylipovo. Samo da je glavni lik Petar Brzica i planina je puna srba. I jedino oružje je srbosjek.  :hiha:
:hihi:


>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9