HCL.HR

Propadanje PC gaminga

  • 242 Odgovora
  • 50270 Hitova
*

MrVivi

  • **
  • 287
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #225 : 08. Lipanj, 2009., 01:27 »
šta je tu čudno ja sam za svoj komp skupljo 4 i nešto godine a imam poso i recimo neku razumnu plaču (razumnu za samca koji ne plača stan i djeli režije naime imam dvi cimerice, da živim sam ili da eventualno oču familiju ja mislim da bi mi trebala 3 mj. da bankrotiram).

Ja za igru nikad nisam dao 300-500 kn niti ču ih ikad dati pogotovo kad uzmete u obzir da zakonski ta igra čak ni kad pljuneš 500 krznenih nije tvoja i nesmješ je posuđivat, kopirat frendovima i šta več , žao mi je narode "moralni" ali čitava EULA je vrsta piratluka i kriminala ako ja dadem tolike pare za nešto onda oču da se mogu posrat, popišat, čekičom razbit i kopirat kome oču, sad če neko reči nema veze to je zakon i treba ga poštovat e pa ljudi bilo je i robstvo, tamanenje židova i tisuču večih i manjih sličnih "zakona",  ovi navedeni su ekstremni ali svi su oni na svom levelu WRONG, zato ču ja igru storrentat i igrat je u MIRU i ZNANJU da ona nije moja i ako igra slučajno bude one sada več mitske, izurmle vrste znate ona koju kad igrate najednom shvatite da ste pred monitorom i neznate kako ste tu došli, opaljenih obrva, sa tragovima baruta i krvi po tijelu nakon čega se dignete sa stolice padnete na koljena od umora, šoka i nevjerice dignete ruke i pogledate gore viknete WHAAAAAAAAAAAAAY OOOO WHAYYY DID IT HAVE TO END WHY PLEASE WHY AND then you drop dead onda ču nazvat jednog od svojih ljudi koji če mi nabavit orginal za oko 50-100kn.


E sad da li PC gaming propada ja ču odma reči NE iz jednostavnog razloga što če PCa uvijek biti više od konzola bilo da ga ljudi imaju za posao ili zabavu on če uvijek biti tu i dok je PC na sceni uvijek če biti ljudi/gamera koji če se htjeti igrati na njemu a dokle god ima korisnika PC koji žele igre za PC uvijek če se nači netko tko če na tome pokušati zaraditi tako je bilo i uvijek če biti za sve vijeke vjekova amen.

Netko je ovdje rekao da piratluk uništava PC gaming to nije istina jer čitao sam studie koje pokazuju da 90% ljudi koji uzimaju piratske igre njih nebi uopče nabavljali ako ih nebi mogli nabaviti po toj piratskoj cijeni ili skinuti besplatno tako da oni gube veoma malo na tome ili ništa ako se uzme u obzir da če svi koji igraju igre bilo orginale bilo piratske po svim mogučim forumima i stranicama razglasiti njihovu igru i eto praktički free markenting.

Ako što šteti gamingu to je onda ova navala casual gamera koji žele igre koje dvogotišnjaci mogu jednom rukom i s jednim okom igrat.
« Zadnja izmjena: 08. Lipanj, 2009., 01:36 MrVivi »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #226 : 08. Lipanj, 2009., 10:47 »
 :solidus:
ne. casual je ok, da nema casuala gaming bi zauvijek ostao u sferi hardkora i uvijek bi se na gamere gledalo kao na čudake.

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #227 : 09. Lipanj, 2009., 19:29 »
Yeap. Samo neki žele da gaming ostane u hardkor sferi kako bi oni sami imali bolje mišljenje o sebi.
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

MrVivi

  • **
  • 287
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #228 : 10. Lipanj, 2009., 22:06 »
prvo j**e se meni šta ko misli o gamerima pogotovo ako je uvjet za dobro mišljenje lošija kvaliteta igara.


drugo kvaliteta igara konstatno opada a otkad je casual gamer trend u điru izlazi puno veči broj igra a broj kvalitetnih naslova je manji nego ikad a da o orginalnim naslovima ni ne govorim večina današnjih naslova iza imena neki broj bio to 2, 3, 13 ili 14.

Sad ja casual gamerima nesmatram ljude koji igre igraju recima manje od 10 sati tjedno po meni je casual gamer neko tko ne želi igru koja je kompleksna i koja ima dobru priču jer on i ovako i onako preskače animacije i dijaloge kad god može, neželi igru u kojoj ima puno toga za pamtit jer on kad igra neželi utrošiti više od minimalnog mentalnog napora neko ko naiđe na dio igre koji nedaj bože nemože preči iz prve odma igru proglašava glupom neigrivom i preteškom a igra je na easy.

I to što se sve i više i više proizvođača okreče  izradi igara za ovakav tip "gamera" nije loše za gaming industriju na PCu i opčenito ok za industriju nije loše jer ovakvih gamera ima više, nažalost to je loše za nas koji očekujemo neku kvalitetu u igrama koje igramo jer ljudi moji lijepe igre i eye candy brzo dosadi ako nema dobrog story lina, zanimljive igrivosti i tisuču drugih stvari, zapravo ja bih rekao da je lijepa grafika meni samo šlag na torti.

Osobno mi casual gaming nesmeta neka ljudi igraju šta oče kad oče koliko oče meni smeta to što svake godine izlazi sve manje i manje naslova koje ja želim igrati. Jer sve je več viđeno u ovom ili onom obliku ili toliko pojednostavljeno da nema nikakvog izazova u igranju a stvarno dobar story line ja nisam vidio ima 4 godine. A tu nije kriva nekreativnost i pomanjkanje ideja nego jednostavna činjenica da današnji casual gameri više padaju na reklamne trikove, lijepu grafiku i brojeve iza naslova nego na orginalnost i kvalitetu pa zasto bi se onda companije trudile napravit nešto bolje i novo kad mogu duplo više zaradit na starom i izlizanom do boga i nazad.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #229 : 11. Lipanj, 2009., 13:29 »
Potpisujem, to je to!!!  :ave:

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #230 : 11. Lipanj, 2009., 14:10 »
šta je tu čudno ja sam za svoj komp skupljo 4 i nešto godine a imam poso i recimo neku razumnu plaču (razumnu za samca koji ne plača stan i djeli režije naime imam dvi cimerice, da živim sam ili da eventualno oču familiju ja mislim da bi mi trebala 3 mj. da bankrotiram).

Sereš do bola forseru. Nit zarađuješ, nit imaš stan, nit cimerice koje s tobom dijele troškove.

Nakon svih svojih režija i životnih troškova, meni u mjesec dana ostane još za stolno računalo. Da "štedim" dva mjeseca, kupio bih kakav god komp. Svoju plaću smatram malom za svoje znanje i kvalitetu urađenog posla.

U četiri godine kupiš avion boktemazo.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #231 : 11. Lipanj, 2009., 14:14 »
7 a?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #232 : 11. Lipanj, 2009., 14:22 »
+1 na wekyja.

Uostalom, najjače su mi ove spike protiv casual gaminga i igara.
Casual igre se prodaju u puno većem broju (wii je primjer) i manje se piratiziraju, pa je logično da se takve igre više proizvode.

Vau, ti želiš super hardkor igru. Zašto bi je itko radio ako mu se to neće isplatiti? A vjerojatno neće, jer razvoj igara košta sve više, a trenutno je kriza, pa će teško koji developer odlučiti krenuti u izradu nekog potpuno novog projekta. A i zašto bi riskirao sa "hardkor" igrama gdje možda i neće biti zarade (i da, to je zbog piratstva) kad može napraviti nešto u stilu wii sports koji će se prodati u beskonačno primjeraka.

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #233 : 11. Lipanj, 2009., 19:13 »
pa neam bas nista protiv casual gamera. igre su za zabavu tak da ne vidim zas ako nekog takvo "casual" igranje zabavalja treba prigovorat. mene jedino smeta sto je sve manje naslova na pcu koje zelim vidjet (ono neki blockbusteri), al zato puno dobrih igrica izlazi na konzolama. cak i kad za pc izlaze dobre igre to je uvijek sa zakasnjenjem za konzolama(razumijem da ima vise posla, al neke kompanije pretjeruju) ili su jednostavno lose portane.

*

MrVivi

  • **
  • 287
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #234 : 12. Lipanj, 2009., 09:11 »
šta je tu čudno ja sam za svoj komp skupljo 4 i nešto godine a imam poso i recimo neku razumnu plaču (razumnu za samca koji ne plača stan i djeli režije naime imam dvi cimerice, da živim sam ili da eventualno oču familiju ja mislim da bi mi trebala 3 mj. da bankrotiram).

Sereš do bola forseru. Nit zarađuješ, nit imaš stan, nit cimerice koje s tobom dijele troškove.

Nakon svih svojih režija i životnih troškova, meni u mjesec dana ostane još za stolno računalo. Da "štedim" dva mjeseca, kupio bih kakav god komp. Svoju plaću smatram malom za svoje znanje i kvalitetu urađenog posla.

U četiri godine kupiš avion boktemazo.

prvo ti mene neznaš i nemaš pojma s kim i kako ja živim tako ako ja osebi dam neku informaciju ili mi vjeruj na rječ ili odhebi.

i prijatelju ja mogu sastaviti i te kakvo računalo i neče me ni kune stajat ali kave koristi ako to nije računalo kakvo ja hoću i kakvo mi treba jer iako ja volim tu i tmo zaigrat, komp mi je primarni alat za poso što znači ako mi brz i jak komp može uštedjeti makar sat vremena na dan meni je to isplativa investicija jer ja dobar dio posla radim kod kuče iako idem na posao svaki dan kad sam tamo posao mi se svodi na prezentacije napravljenog rada (što ja stvarno mrzim imas osječaj koda svi imaju po 9mm u đepu i samo čekaju da te...), mrko gledanje onih koje bi trebo nagledat i nevjerojatna količina papirologije (što nije moj poso ali kako reče moja šefica - slušajte *moje ime* tko Vas pita  ako očete zadržat poso radite što Vam se kaže.
Sve u svemu ja sam nedavno kupil jebeno računalo što znači da ču za 4 god. kad ovo bude na izdisaju taman imat za još jedno jebeno.
+1 na wekyja.

Uostalom, najjače su mi ove spike protiv casual gaminga i igara.
Casual igre se prodaju u puno većem broju (wii je primjer) i manje se piratiziraju, pa je logično da se takve igre više proizvode.

Vau, ti želiš super hardkor igru. Zašto bi je itko radio ako mu se to neće isplatiti? A vjerojatno neće, jer razvoj igara košta sve više, a trenutno je kriza, pa će teško koji developer odlučiti krenuti u izradu nekog potpuno novog projekta. A i zašto bi riskirao sa "hardkor" igrama gdje možda i neće biti zarade (i da, to je zbog piratstva) kad može napraviti nešto u stilu wii sports koji će se prodati u beskonačno primjeraka.

znači ti očeš reči da su reciklirane igre koje su več toliko puta viđene koje su done to death da tako kažemo i koje još naplate bezobrazno skupo dobra stvar, svaka ti čast :thumbs:

Jedan od razloga što igre sve više koštaju je taj da su timovi koji ih izrađuju sve veči i veči što znači sve više i više troškova samo s ove strane a zasto su veči pa zato što žele da im igre budu gotove što prije da mogu u prodaju ali kvaka je ta što iako igre budu tehnički savršene za bilo kakav kreativni proces ipak treba vremena.


Anywho, ja sam reko sve šta sam mislio reći na ovu temu (mogo bi reči još ali izgleda da mi post uzadnje vrijeme nemože biti krači od manje novele tako da...), we will just agree to disagree.


*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #235 : 12. Lipanj, 2009., 10:23 »


Sereš do bola forseru. Nit zarađuješ, nit imaš stan, nit cimerice koje s tobom dijele troškove.

Nakon svih svojih režija i životnih troškova, meni u mjesec dana ostane još za stolno računalo. Da "štedim" dva mjeseca, kupio bih kakav god komp. Svoju plaću smatram malom za svoje znanje i kvalitetu urađenog posla.

U četiri godine kupiš avion boktemazo.

prvo ti mene neznaš i nemaš pojma s kim i kako ja živim tako ako ja osebi dam neku informaciju ili mi vjeruj na rječ ili odhebi.

i prijatelju ja mogu sastaviti i te kakvo računalo i neče me ni kune stajat ali kave koristi ako to nije računalo kakvo ja hoću i kakvo mi treba jer iako ja volim tu i tmo zaigrat, komp mi je primarni alat za poso što znači ako mi brz i jak komp može uštedjeti makar sat vremena na dan meni je to isplativa investicija jer ja dobar dio posla radim kod kuče iako idem na posao svaki dan kad sam tamo posao mi se svodi na prezentacije napravljenog rada (što ja stvarno mrzim imas osječaj koda svi imaju po 9mm u đepu i samo čekaju da te...), mrko gledanje onih koje bi trebo nagledat i nevjerojatna količina papirologije (što nije moj poso ali kako reče moja šefica - slušajte *moje ime* tko Vas pita  ako očete zadržat poso radite što Vam se kaže.
Sve u svemu ja sam nedavno kupil jebeno računalo što znači da ču za 4 god. kad ovo bude na izdisaju taman imat za još jedno jebeno.

Ne znam ko si ti (niti me zanima) ali pišeš takve gluposti da ti pamet stane. Ispočetka, dok si otvoril temu Oblivion, pomislil sam da je iza tog nicka (gospodine Vivi) neki čovjek koji voli RPG igre, po nicku najviše FF kaj mi se naravno sviđa...
Ali kad si počel pisati u ovoj temi, sve mi je odma postalo jasno - opet neki frustrirani "igrač" koji neuspješno hoće u nečemu postati "hardcore".
Ajde objasni mi u čemu si ti to harcore gamer, pohvali se, kolko si igara u životu igral/prošel - vjerojatno ne puno jer onda nisi pro.
Da bi postal pro moraš se posvetiti jednom žanru ili još bolje, jednoj igri...
Mrziš casual gamere, ti imaš doma sve orginal ili si "slučajno" nekaj nekad i skinul, probal?!
Siguran sam da jesi, znači casual si...
Ili prije 4 god još nije bilo adsla kod tebe pa nisi nikaj skinul.

Pogledaj samo svoj odgovor kad si kvotal Wekya, pogledaj koje nelogičnosti pišeš.
Ti znači možeš dobiti "itekakvo" računalo badava - ali tebi to nije dovoljno za posao, a veliš da ne igraš puno.
Kaj je onda po tebi itekakvo računalo - većina ljudi koja danas kupi itekakvi komp pod to podrazumijeva moć, brzinu, kvalitetu...
Za igre koje u većini slučajeva i jesu najzahtjevnije, svi hoće itekakvo računalo - kojem je nekakva prezentacija ko muha slonu.

Znači radiš prezentacije, čudiš se kaj te šefica špota, ima pravo, jer ak ih pišeš gramatičkom točnošću ko u postovima ovdje, još si sretan kaj imaš posel...

Sretno Vivi :thumbs:
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

MrVivi

  • **
  • 287
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #236 : 12. Lipanj, 2009., 11:26 »
drago mi je da si ovo pretvorio u temu its all about vivi

inače ako misliš da jaka računala kupuju samo gameri u velikoj si zabludi

 gdje sam ja rekao da sam ja hardcore
 ja nisam hard hardcore ali bogami nisam ni casual.

treče ti misliš da hardcore igrači nikad igru nisu isprobali pa odlučili da je smeće i prestali igrat zapravo oni su i najizbirljiviji.

i zasto bi ja u igranju iso pro, kad jednom zabavu pretvoris u posao onda to jednostavno nije toliko zabavno. A smisao igara jeste zabava, bar meni. Ono što sam ja reko jeste da igre po mom mišljenju nisu toliko zabavne koliko su nekad bile a to je simtom casual gaminga.

Ja sam 95% igara koje sam počeo i zavrsio takav sam usvemu volim zavrsiti šta počnem.

A igara sam igro i prošo sigurno više nego ti i to prešo 100% i ako su dobre i više puta.

A što se tiće posla pa prijatelju šefovi kvocaju to im je poso i ja kvocam njoj i kvocam svojem mini timu a oni kvocaju meni, ono šta se ti trebaš pitati ako sam ja tako "loš zaposlenik" zašto nisam dosad otpušten kad radne snage ima na bacanje a posla malo i ako ja neobraćam pozornost na pravopis i gramatiku na forumu neznači da to radim i na poslu.

I da mogu besplatno sastaviti sebi  dobro računalo za nikakve ili malo para ali na tom računalu svaki put kad pokrenem neku (evo primjer iz glave) grafičku aplikaciju kako bi nešto testirao\pregledo trebat če mi barem do 15-20 min duže nego na mom sadašnjem kompu i neka ja to danas napravim samo 10 puta na dan koliko to znači.

Prije 4 god nije kod nas niko skido ali ja sam imo kolekciju od 800+ igara (sve odigrane btw.) ok bile su kopije koje su sad podjeljene i one stvarno dobre su zamjenje orginalima jer sad znam gdje ih i kako nabaviti jeftino plus imam pravi poso.
Sad kolekcija nije tolika jer samo nabavljam ono što mi se stvarno sviđa, i to mogu zahvaliti ADSLu jer sad mogu svaku igru isprobati pa onda odlučit oču dati pare za nju ali malo je tih koje ja skinem pa nekupim jer prije nego odlučim igrat igru uvijek iščitam nekoliko recenzia pogledam koji trailer i raspitam se kod frendova koji su več igrali.


I sad bi molio da se više meni osobno neobraćaš ako imaš šta reči reci svijetu opčenito ja sam več jedom prekršio svoje we will agree to disagree pravilo i nenamjeravam to ponoviti.


P.S. ovo je 90% off topic, što se mene tiče može se slobodno brisat. :piva:







« Zadnja izmjena: 12. Lipanj, 2009., 11:29 MrVivi »

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #237 : 12. Lipanj, 2009., 12:10 »
MrVivi, stoji sve šta si rekao. Svaka čast!

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #238 : 12. Lipanj, 2009., 12:25 »
MrVivi, stoji sve šta si rekao. Svaka čast!

+1

...bla bla bla.... opet neki frustrirani "igrač" koji neuspješno hoće u nečemu postati "hardcore". ....bla bla...

Da da, slušaj ti našeg armora. Moraš uber volan kao on da bi bio hardkor gejmer boj \:D/
Ali ako nemaš kome vozit drva, forget about it.

Re: Propadanje PC gaminga
« Odgovori #239 : 12. Lipanj, 2009., 12:30 »
kaj nije da ljudi obraduju velke slike i videoe imaju vece mrcine od kompova?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9