HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 223643 Hitova
*

theth1ef

  • **
  • 219
  • Učiš dok si živ.
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2220 : 11. Travanj, 2016., 15:39 »
Sljedeća knjiga možda pred kraj ove godine, zadnja zatim za kojih 5 godina od sljedeće.

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2221 : 28. Travanj, 2016., 14:58 »
Pročitao sam većinu lektira i jedino djelo koje mi se svidjelo je Stranac od A. Camusa.

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2222 : 05. Svibanj, 2016., 18:46 »
THE CHILDREN of HORIN
- pogledao sve nastavke Hobita i nekoliko puta gospodare prstenova, knjiga je još bolja :thumbs:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2223 : 15. Svibanj, 2016., 11:29 »


Još jedan u nizu Kingovih nevjerovatnih romana, kakvu taj čovjek ima imaginaciju i još bolje pero  :ave:. Trenutno mi je ovo drugo njegovo najbolje djelo (nakon serijala Mračna kula) ali nisam još pročitao sve od njega. Sada pogledat istoimeni film, nadam se da će barem upola bit dobar ko knjiga.

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2224 : 16. Svibanj, 2016., 22:27 »
Borislav Stanković - Nečista krv
Mislim da cu zaspati od knjige,a dobra je stvar sto ima nekih erotskih delova  :D :D

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2225 : 17. Svibanj, 2016., 14:47 »
Vögelfrei - erotski roman :)

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2226 : 07. Lipanj, 2016., 16:07 »


Epska fantastika po uzoru na Gospodara Prstenova i njegove derivate. Pisac je i sam priznao da mu je Tolkien inspiracija i zaista je mnogo sličnosti sa njegovim djelima, kako po pitanju svijeta, glavne radnje i likova. Radnja je za Zemlji hiljadu godina u budućnosti, nakon Rata rasa koji su ljudi izgubili svijet je podijeljen na kraljevstva ljudi, vilenjaka, patuljaka, te gnoma i trolova. Kada Vorlok, zli druid za koga se mislilo da je umro prije nekoliko stoljeća, povede invaziju na slobodne zemlje jedina nada za živi svijet je da se mala družina dokopa legendarnog mača od Šanare. Odlična knjiga, preporučujem svim ljubiteljima žanra.


Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2227 : 11. Lipanj, 2016., 12:11 »
Geekovi, treba mi vaša pomoć, nakon što sam pogledao Warcraft film došla mi je želja da pročitam knjige da dublje razumijem cijelu priču. Problem je što knjiga ima masu i ne znam kako kronološki idu. Mi može netko dati savjet kojim redom ih krenut čitati, bio bih vam zahvalan. Hvala :)

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2228 : 22. Lipanj, 2016., 20:55 »


Veliki sam fan fantastike i čitam sve što mi odatle padne pod ruku ali nešto ovako maštovito još nisam čitao, zaista sam vrh žanra. Serijal Hronike Ambera se sastoji od 10 knjiga, trenutno sam pročitao pola od toga.

Amber i Haos su jedini pravi svjetovi a sve ostalo su samo njihove sjenke (alternativne dimenzije) kojima oni koji imaju kraljevske krvi mogu manipulirati (putovati kroz vrijeme i prostor). Kralj Ambera je nestao a prinčevi (i princeze) ne biraju sredstva da se domognu prijestola... Radnja počinje na sjenci Zemlji u (umo)bolnici gdje se naš karizmatični glavni junak budi sa amnezijom... 

 
« Zadnja izmjena: 22. Lipanj, 2016., 20:58 Adam Jensen »

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2229 : 23. Lipanj, 2016., 00:33 »
Šta mislite o knjigi:

ALKEMIČAR od Paul COELHO.

Čuo sam da čudna, zbunjujuća i da je dobra, e sad kako to nezz. Zato sam došao ovdje i upitao.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2230 : 23. Lipanj, 2016., 14:16 »
Ja sam pročitala tog Alkemičara jer su mi ga prijateljice hvalile i može se pročitati ali meni nije nešto, a prijateljicama mi se sviđaju sve njegove knjige. Alkemičar mi je bio malo dosadan i zato nisam ni čitala njegove druge knjige. Mislim da je većina njegovih knjiga na isti kalup, njegov stil pisanja je dosta jednostavan i zato ljudi vole čitati njegove knjige. Pročitaj tog alkemičara pa ako ti se svidi mislim da će ti se svidjeti i ostale njegove knjige.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2231 : 23. Lipanj, 2016., 17:20 »
I moj rođak hvali tu knjigu, koda je on napisao.  :hihi:

Čitao sam ja od Paul-a knjigu: Ratnik Svjetlosti. Nije loša knjiga, jako čovjek motivira.
Kad se ta knjiga pročita čovjek se zamisli. Pogotovo ja.

I svidila mi se, možda (ali možda) će i ALKEMIČAR. btw tnx.  :thumbs: :kava:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2232 : 17. Srpanj, 2016., 13:16 »
Ne mogu se sjetiti naslova knjige ili autora...  :wildboy:

Dakle, knjiga pocinje sa scenom kada glavni lik halucinira da mu kukci izlaze iz cijelog tijela, kose...
Znam jedino da je knjiga jako popularna, gotovo sam siguran da je SF.

Hlp pls
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2233 : 17. Srpanj, 2016., 14:48 »
Phillip K. Dick, A scanner Darkly?

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2234 : 17. Srpanj, 2016., 16:15 »
Nezz, it doesn't ring a bell....  :hiha2:
Prvo sam i mislio da je Dick :p  :hiha: ili Čapek al nije.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9