HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 223928 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Re: Sta sada citate?
« Odgovori #2235 : 17. Srpanj, 2016., 19:24 »
ČITAČ TMINE

(Klikni za pregled slike.)

POČETAK KNJIGE:
Citat:
Jednom je jedan tip stajao cijeli dan istresajući bube iz svoje kose. Doktor mu je rekao da u njegovoj kosi nema buba. Nakon osamsatnog tusiranja, stojeći pod vrelom vodom sat za satom i trpeći bol od buba, izašao je i osušio se, a bube je još imao u kosi; u stvari, imao je bube posvud po sebi. Mjesec dana kasnije imao je bube u plućima.
Kako nije imao ništa drugo što bi radio ili o čemu bi mislio, počeo je teoretski razrađivati životni ciklus buba i, uz pomoć Britannice, pokušati točno odrediti kakve su l"> bube. Sad su mu ispunile kuću. Čitao je o mnogo različitih vrsta i konačno je primijetio bube vani, pa je zaključio da su to afidc. Nakon što mu je ta odluka pala na pamet više se nije mijenjala, ma što da su mu drugi ljudi govorili... kao "Afide ne grizu ljude."

KRATKI SADRŽAJ:
Citat:
U svijetu narkomana pojavila se nova droga, Stvar S, koja je iznimno opasna i uzrokuje podjelu mozga na dvije osobe. Jedan od narkomana koji je uzimaju je i Bob Arctor. Ali, Bob i bez droge ima još jednu ličnost: on je policajac ubačen u svijet droge, skrivenog identiteta, koji pod elektronskom maskom izvještava o rezultatima svojih istraga. kad dobije od pretpostavljenih zadatak da počne pratiti dilera po imenu Bob Arctor, policajčev svijet se počinje rušiti i njegova svijest o samom sebi, već načeta drogom, opasno je ugrožena...

Phillip K. Dick i sam je zloupotrebljavao droge, ne znajući koliku će štetu to nanijeti njegovoj psihi i zdravlju. Iz njegovih iskustava nastao je ovaj roman, mračno svjedočanstvo o svijetu narkomana i tragičnim sudbinama u koje ih droga neumitno uvlači.


Jutros sam dovršio čitanje ovog odličnog romana Philipa K. Dicka. Skoro 300 stranice odlično opisane priče o zavjeri organizacija i psihe podvojenoga uma koje na vas ostavljaju fenomenalan, ali i pomalo tužan dojam o svijetu narkomanije.

Po meni roman je i po psihološkoj i po intrigantoj temi bolji od kultnog Blade Runner-a (roman istog pisca), jedino što me zasmetalo jeste naš noviji prijevod i izrazi kao što su "treba" i "žemo". No ne gledajući na takve izraze prijevod je sasvim zadovoljavajući, a priča je svakako nešto što ne bi trebali propustiti.

 :ave:  :ave:  :ave:

Kako sam pronasao nevjerojatno.

3 dana se vec ubijam.  :hiha2:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2236 : 17. Srpanj, 2016., 19:26 »
Phillip K. Dick, A scanner Darkly?

Lol na engleskom mi apsolutno nista nije znacilo.  :wildboy:  :wildboy:

Vjerojatno mi ne bi niti hr naslov da nije bilo ostalog.

Gg Freddy
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2237 : 19. Srpanj, 2016., 12:32 »
Kad vec spominjete Dicka, evo jucer bas dovrsio Ubika, jako dobra knjiga ;)
Bas bi volio vidit film po ovoj knjizi, ali da ga režira Terry gilliam!
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2238 : 14. Kolovoz, 2016., 14:48 »
Trenutno malo filozofije :D


Richard Dawkins: Iluzija o Bogu


Za sada sam pročitao predgovor i prvo poglavlje. Dosta zanimljiva knjiga i gledanje na religije, društvo, znanost.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2239 : 14. Kolovoz, 2016., 16:51 »
Neće bit baš filozofije, pogotovo ne u toj knjizi i od tog autora. Tip bi kimnuo glavom da mu doneseš kuharicu Ane Ugarković i pitaš ga jel to filozofija.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2240 : 14. Kolovoz, 2016., 18:05 »
Šteta, ali početak je za sad ohrabrujući... Nadam se da se neće pretvoriti u paprikaš

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2241 : 14. Kolovoz, 2016., 18:12 »
Ma mislim, Dawkins nema pojma o filozofiji baš nikakvog, a The God Delusion je općenito poznata kao sramotno loš komad literature za jednog akademika pa zato kažem.

Ali to ne znači da ti knjiga ne može biti dobra ili neš, ako ti se sviđa super šta.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2242 : 15. Kolovoz, 2016., 12:06 »
u svakom slučaju dawkins je odličan pisac, u smislu da zanimljivo piše. ali samo to.

frajer je baš plitak, kao i uostalom cijela ta ideologija ateizma, tj. scijentizma, skepticizma i sl.  :hiha: 
jedino što je OK, iako besmisleno, je to što eto "dokazuje" kako su priče iz biblije bajke, tj. TO SE NIJE DOGODILO UISTINU....WOW. nismo znali.

pogotovo su smiješni njegovi pokušaji da čovjekov strah od smrti pokuša pojednostaviti kao eto - ništa posebno, u smislu, "sad sam tu, neće me biti. BIG DEAL!"  wow
ili kad na argument tome akvinskog o tome "kako nešto može nastati od ničega?" odgovara sa
"ako je bog stvoritelj, ko je stvorio boga?" , kao, nema smisla o tome raspravljati.  :hihi:
ne sjećam se jel uopće spominje išta o APSURDU egzistencije, ni ne znam koji bi odgovor mogao dat na to.

i ne znam, koliko se sjećam, još spominje da je rat na ovim prostorima izazvan razlikama u religijama između tri naroda  :hihi: , pa onda indirektno hvalisanje kako je stalno na debatama i kako rastura debate, što i nije baš istinito.

i ovo--->
! No longer available
dakle, doslovno užasan odgovor kojim pokušava prikriti kukavičluk.

Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2243 : 15. Kolovoz, 2016., 19:22 »
Evo što Dawkins ima za reći o kontinentalnoj filozofiji:

Citat:
'Continental Philosophy'. What kind of a Search for Truth is region-specific? Continental Chemistry? Continental Algebra? What nonsense!

Dakle lik ne razumije srednjoškolske osnove filozofije i onda ima obraza javno ismijavati stvari u koje nije upućen. Mislim da bi od bilo kakvog akademika koji se želi dotaknuti humanističkih znanosti bilo za očekivati da poznaje barem nekoliko osnovnih filozofskih tradicija ili ako ne to da barem zna da je kontinentalna filozofija tradicija, a ne geografska lokacija.

Sama ideja "regionalno-specifičnih istina" koju je on time izjasnio je sramotna za jednog akademika koji se tako diči svojim statusom. Kao da je zaključim da se Reimannskom geometrijom o kojoj nemam pojma bavi samo gosp. Riemann i koja je ispravna i istinita samo onda kada se on njome bavi i onda to ismijavam kao nešto suludo i bespotrebno. Legenda.

Čuo sam ustvari da njega i u njegovoj grani biologije mnogi odbijaju i kritiziraju. Nema sumnje da je tamo ostavio neki znak za razliku od filozofije koju je sramotno promašio i o kojoj bi pao srednjoškolski ispit, ali kritizira ga se da je običan populist, a ne pravi znanstvenik. Što je okej, ne mora svaki akademik biti znanstvenik, a netko se može i baviti više stvari poput primjerice Žižeka koji ima što reći kad hoće, ali se u većini slučajeva posveti šalama o WC školjkama i ispraznim kontroverzama.

*

Aria

  • ***
  • 699
  • This too shall pass
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2244 : 02. Rujan, 2016., 22:08 »
Trenutno malo filozofije :D


Richard Dawkins: Iluzija o Bogu


Za sada sam pročitao predgovor i prvo poglavlje. Dosta zanimljiva knjiga i gledanje na religije, društvo, znanost.

Jesi pročitao knjigu? Kakav je sveukupni dojam?

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2245 : 06. Rujan, 2016., 16:39 »
Obzirom da zadnjih sedmica živim gotovo 'pod kamenom' (bez kompa ili TV-a) i jedini zabavni sadržaji su mi knjige Guillaumea Mussoa koje sam srećom zatekao u stanu.  Na prvi pogled sam pomislio da su ljubići ali kad sam pročitao najavu zaključio sam da su ipak više trileri, dam mu priliku i u potpunosti me oduševi. Veoma maštovite knjige koje vas u potpunosti uvuku u misteriju i onda sve krunišu sa mindfuck krajem. Uz to su veoma inspirativne, šalju jake poruke i jednostavno te ostave u ljepšem stanju duha nego prije čitanja. Do sada pročitao dva njegova romana: Central Park i Zato što te volim.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2246 : 06. Rujan, 2016., 19:45 »
Mato Brautović - Online novinarstvo. Treba za sutrašnji ispit u 9h pa sam danas pročitao tih 190 i kusur stranica. Zapravo i nije loše za stručnu literaturu. :kava:

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2247 : 06. Rujan, 2016., 20:32 »
A Song of Ice and Fire ~ Game of thrones - treba popuniti vrijeme do idućeg ljeta :)
The blood of youth is bubbling back..

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2248 : 07. Listopad, 2016., 08:50 »
Odlicna knjiga, a tek sam stigao do prvog poglavlja.

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=535&id=149384#.V_dTa-WLTIU

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2249 : 22. Studeni, 2016., 08:45 »
The Bitmap Brothers: Universe



Knjiga je o poznatim UK developerima iz zlatnog doba Amige. Slucajno sam naletio na kratki osvrt na jednom sajtu pred cca 2 tjedna kada je knjiga izasla, i posto su mi ovo jedni od najdrazih devova toga doba (The Chaos Engine mi je bas vrh igra) odlucio sam ju narucit. Nije bas ni jeftina, 30 funti je knjiga, plus jos 7 postarina. Dosla je super zapakirana, u kartonu, pa u najlonu sa mjehuricima, pa jos sa plasticnim stitnicima za rubove (da se ne saviju u transportu) i onda jos u celofanu !  :thumbs:



Knjiga je sva u plavicasto-ljubicastom tonu, kao da je pisana kemijskom olovkom jer su se time ocito sluzili njihovi crtaci (Dan Malone i Mark Coleman) u svom vrlo prepoznatljivom stilu. Knjiga govori o samim pocetcima studija sve do njegovog zatvaranja 2004-e godine. Sve o tome kako je covijek koji je radio kao prodavac u trg centru, jednog dana odlucio osnovat svoj studio za izradu igara sa jos dvojicom kolega. I tada su krenuli hitovi... Speedball, Xenon, Cadaver, Xenon 2: Megablast, Speedbal 2: Burtal Deluxe, The Chaos Engine, Gods, Magic Pockets, Z, The Chaos Engine 2...
Igre su im sve redom dobivale 90%+ u tadasnjim gaming casopisima.



Bili su jedni od prvih u gaming svijetu koji su ubacili licenciranu muziku tadasnjih izvodjaca u igre! Sve igre su im imale prekrasnu grafiku i odlicnu igrivost. A oni su bili buntovnici gaming svijeta. Knjiga kaze kako u njihovom studiju nije bilo pritska na radnike ili ''bracu'' kako se oni sami oslovljavaju (Brothers), svako je radio sto je htio. Neki su dobili potpunu slobodu da izrade igre po svom gustu, svoj ''dream project''. Primjer toga je npr Gods koje plod umjetnika/crtaca Mark Coleman-a.

Uglavnom su radili igre za Amigu, pa poslije portali na ostale platforme. Vec u doba SNES-a i Mega Drive-a posao im je postao znatno tezi. Pricaju o tome kako uopce nisi bili konkuretni Japanciam i Amerikancima koji su imali enormno vece budzete i broj zaposlenih. U doba Playstationa jos im je teze i izrada igara se jako usporila, nije im vise trebalo cca 8 mjeseci za 1 igru nego 1-2 godine. Izdavaci ih odbijaju, i tu sve lagano pocinje ici ka rasulu, nema vise onog lezernog stava, presing je sve veci, iz studija odlaze kljucni ljudi i 2004-e (2003-e su izdali svoju posljednju igru) se studio zatvara.

Kraj knjige nam govori o tome gdje ko radi u danasnje doba (osnivac Mike Montgomery npr radi u Slighlty Mad Studios-Project CARS), i govori o djeci Bitmapa (''The Bitmap Kids''). Tj o poznatim developerima na koje su BB utjecali, pa se tako spominje dovjac iz Dennaton Games-a (odlican Hotline Miami) koji kako sami kazu obozavaju BB i Tetsuya Mizuguchi iz Sege (Sega Rally Championship, Rez, Lumines... ) koji kaze da nije mogao vjerovat da je Xenon 2 europski schmup i da je toliko bio napredniji od Japanskih (Japanci su bili vodeci proizvodjaci schmupova toga doba)!

Knjiga je stvarno odlicna, mozda sam ja malo subjektivan posto obozavam ove developere i puno toga vezanog uz Amigu, pa sam zato odlucio i napisat malo kraci sinopsis/rivju knjige. Ima 360 stranic, od toga ima jako puno screenshotova iz samih igara koji su prinatni onako kako se vide na CRT televizorima/monitorima jer su igre tako zamiljenje i radjene. Od toga efektivno ima kakvih 100injak stranica teksta koji je odlicno napisan i u nijednom trenutku nije dosadan, ima puno sitnica, a opet knjiga neide u neznam kakve tehnicke i slicne detalje. Svakako preporuka za ljubitelje igara.

A ja sam si jos od iste izdavacke kuce narucio i knjigu  Sensible Software 1986-1999 (Sensible Soccer serijal, Cannnon Fodder, Sensible Golf...) koji imaju vrlo slicnu povijest kao i BB, a i osnivaci oba studija su jako dobri prijatelji.
Htio sam jos narucit i hvaljenu knjigu o Mega Drive-u od istog izdavaca ali je rasprodana a oni jos razmisljaju da je ponovno printaju. Narucio sam i Amiga: The Visual Compendium, pa kada mi dodju te dve knjige (i procitam ih), napisem nesto slicno   ;)

BTW, TBB:Universe je printana u HR  :hug
I ima jednu malu greskicu koja mi nije sjela...izmedju ostalog se spominje kako su BB-ovci priv implementirali nemogucu tezinu u igru koja bi se piratizirala (Gods, prvi boss bi postao gotovo nemoguc za prijec). I onda se u kontekstu toga spominje Croteam i ista fora u Serious Sam 3 sa skoriponom... A kao objasnjenje pise da je Croetam poznati Poljski studio  :wildboy: :wildboy:



Za kraj evo jos jedan odlican video koji ukratko opisuje gotovo sve igre The Bitmap Brothersa:

http://youtu.be/HP5cH0C0Pic
« Zadnja izmjena: 24. Studeni, 2016., 10:37 disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9