HCL.HR

Fiskultura i rekreacija

  • 4054 Odgovora
  • 328147 Hitova
*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3930 : 06. Travanj, 2015., 17:12 »
Hajd Čole, bolje na baciklu nego na pumpadur Sv. Duh... :D

Prije nekog vremena sam radio trening sa nekim likom koji je za ručak pojeo samo tanjir juhe... i mislio živ izaći sa tatamija.
:loludara: :mrs:

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3931 : 23. Travanj, 2015., 19:56 »
Deficit 200kg DL s hook gripom je pao. Palčevi peckaju :approve

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3932 : 24. Travanj, 2015., 08:51 »
to je pun kurac.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3933 : 25. Travanj, 2015., 12:28 »
:) ty

danas odradio ukupno 100 reps s 90kg na čučnju - 20 serija po 5 reps. Luda su ovako ova sranja ponekad. Ubije dosadu ako je ima, a pošto je svaki rep clean, dobro dođe i radi "memoriranja" pokreta. Odradio i malo cleana bez kontakta (nezz točan naziv varijacije) s 80kg ez, mogo bi to isto imalo češće ubacivat,,, :hiha:

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3934 : 03. Lipanj, 2015., 16:44 »
^^

ovo gore s 100kg uradio nedavno u 50-ak minuta

btw, bezze jučer snimao ohp malo.
Random video ako nekog zanima

https://www.youtube.com/watch?v=iOR0_seCrGc

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3935 : 03. Lipanj, 2015., 17:07 »
kolko kg nemogu skužit

možda malo prebrzo spuštanje ako bi tražio mane u tehnici :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3936 : 03. Lipanj, 2015., 17:22 »
50 pa 40 lel

ma accessory vježba poslje benča i veslanja. Čim se uspori pokret pauziram/smanjujem, ne želim grindat to baš, a što se negativa tiče, nezz koja je prednost sporijeg negativa osim više upala? :hiha: Bar na ohp-u
« Zadnja izmjena: 03. Lipanj, 2015., 17:24 Seengeer »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3937 : 03. Lipanj, 2015., 17:27 »
a ne neki spori negativ čisto kontrola kilaže što je prednost uvijek,,,,

inače izgledaš dosta veliko ako uzmemo u obzir kut snimanja koji sužava,,,kolko kg sad?
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3938 : 03. Lipanj, 2015., 17:30 »
ovo je 93kg na 188cm.

Vježbanje i teretana
« Odgovori #3939 : 16. Srpanj, 2015., 15:14 »
Evo ljudi osjećam se nekako inspiriranim da napišem ovaj tekst o vježbanju i teretani. Odlasci u teretanu postaju sve popularniji i popularniji ali mnogi ljudi bi htjeli početi krenuti ali imaju neke predrasude o njoj i vježbanju. Pošto Mi „Gejmeri“ slovimo za neke koji cijele dane provode pred računalima ili konzolama te zapuštamo sami sebe što se tiče zdravog života i vježbanja. U daljnjem tekstu objasniti ću neke stvari i mitove o vježbanju i teretani, odgovoriti na neka najčešća pitanja koja dobivam od svojih prijatelja pa da počnemo.

1. Adolescenti (u koje spadam i ja) koji bi htjeli početi hodati u teretanu a ne usude se jer su često čuli od osoba koji nisu upućeni u vježbanje i općenito o teretani a to je-TERETANA ZAUSTAVLJA RAST!

Evo dati ću vam jasan odgovor, NE teretana ne zaustavlja rast niti od nje ne postajete manji. Nema niti jedne studije koja to dokazuje, ali ima mnogo njih u kojima se dokazali da teretana ne utječe na rast.

2. Da li preporučujem piti dodatke prehrani kao što su protein,creatin…

Od dodataka prehrani JA osobno preporučujem samo proteine i to one takozvane Whey-to je protein koji se nalazi u sirutki i sada se nekim kemijskim postupkom taj protein razdvaja od drugih sastojaka pa dobimo čiste proteine i to je u obliku praha,boja mu ovisi o okusu kojega kupujute,čokolada je logično smeđa, vanilija bijela i tako dalje…


3.Da li moram piti te proteine i ako moram,kada , koliko i kako da to složim taj priravak ?

Proteine možete a i ne morate piti, ako ih ne želite piti onda morate dobro regulirati prehranu a to je puno posla i odricanja nekih namirnica , a  proteini su prirodni proizvodi od kojih još nitko nikada nije imao nikakve štetne posljedice na zdravlje. Proteine je preporučljivo piti najkasnije pola sata poslije treninga. Svatko pije različitu količinu to ovisi o tjelesnoj masi a računa se 1.6 grama po kilogramu. Pripraviti si proteine nije nikakva mudrost, ako ste u mogućnosti kupite si shaker (koji košta 20-30 kuna) ili možete u običnu flašicu od vode koja ima zapremninu od oko 500-750 ml, nasipajte svoju dozu proteina u shaker (ili flašicu) te nakon treninga to napunite s vodom,dobro izmučkajte pa popijte POLAGANO.
Ako nećete regulirati prehranu , a ne želite ni piti proteine a u teretani se ubijate ko konj napredak će biti slab ili gotovo nikakav, jer naše tijelo tj. Mišići funkcioniraju na način da nakon treninga mišična vlakna su slaba i oštećena te ih proteini koje mi unesemo nakon treninga obnavljaju i povećavaju i to je cijela mudrost.

4. Kako izgleda prvi odlazak u teratanu, da li iskusniji vježbači provociraju nove članove zbog toga što nisu nabildani kao oni.

A ovako, prvo što ti je na meti naći teretanu u koji ćeš hodati , ako živite u većem gradu u kojem imate više teretana raspitajte se o njima i prilagodite svojim mogućnostima. Nakon što ste odabrali teretanu idući vam je zadatak spremiti stvari za nju. Ništa posebno vam ne treba, treba vam-bočica s vodom, shaker (ako će te piti proteine) , ručnik , patike u kojima će te trenirati u teretani (ne one koje nosite po vani)  i ako želite neke tanke rukavice koje imate kupiti u bilo kojem sportskom dućanu (štiti one osjetljivije ruke,makar mi smo gejemeri, nama su ruke već naučene na svašta) i to je to, sada je na vama da se uputite do teretane koju ste odabrali, bolje se uputiti u jutanjim satima jer onda ima manje ljudi. Kada ste ušli u teretanu dogovorite se na recepciji oko plaćanja i na ulazu tamo ima jedan čelavac u uskoj crnoj majci koji slovi za trenera i zamolite ga da vas provede kroz teretanu i sastavi vam neki plan treninga prema vašim mogućnostima te vam pokaže kako se pravilno diše i izvode vježbe. I to vam je to, krenite hodati kako vama paše ( ja hodam 3 puta tjedno) . Najbitnija su prva 2-3 mjeseca u kojima steknete naviku hodati i onda to ide samo od sebe, trenizi meni traju manje od 1 sat,a rezultati se vide brzo. A što se tiče zadirkivanja novih članova toga nema pa svi su oni jednom bili početnici , još vam i pomognu daju neke savjete i to , a ako vam nešto nije jasno slobodno pitajte trenera jer njemu je posao.

Nadam se da sam vam pomogao ako imate nekva pitanja pišite u temi.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Vježbanje i teretana
« Odgovori #3940 : 16. Srpanj, 2015., 15:34 »
Hvala.

Postoji već tema za ovo, doduše:

http://www.hcl.hr/forum/sport/fiskultura/

Odg: Vježbanje i teretana
« Odgovori #3941 : 16. Srpanj, 2015., 15:44 »
Neznam kako mi je to promaklo, ako misliš da je potrebno možeš obrisati temu :piva:

EDIT by admin: Eto, spojio sam tvoj gornji post sa ovom postojećom temom. :piva:
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2015., 16:14 Ementaler »

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Vježbanje i teretana
« Odgovori #3942 : 16. Srpanj, 2015., 16:09 »
:piva:

imam ja 2 pitanja:
1. Da li treba radit noge ili je dovoljno samo trčanje?
2. Kako da salo pretvorim u mišić, jel imaju za to neke posebne vježbe ili?

Odg: Fiskultura
« Odgovori #3943 : 16. Srpanj, 2015., 16:18 »
1. Mislim osobno da je bolje odraditi trening nogu u teretani. A možeš i prije treninga malo otrčati na traci, ali ne preporučam dugo nekih 10-15 min.
2.Tu sam vas čekao,nema neke čarobne pilule niti vježbe koja salo pretvara u mišić,moraš prvo skinuti salo pa onda graditi mišić.
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2015., 16:20 SpaceBoss1 »

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura
« Odgovori #3944 : 16. Srpanj, 2015., 16:57 »
malo sam te trolo sozz :hiha2:

smješno mi je bilo kako si napisao ovaj 'tutorial' kao da su 90-e il nešto :hihi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9