HCL.HR

DARK SOULS

  • 217 Odgovora
  • 58019 Hitova
Odg: DARK SOULS
« Odgovori #135 : 09. Ožujak, 2016., 22:10 »
faith je bitan ako planiraš koristiti BIJELU magiju. što vjerojatno nećeš.

A možda warrior postane čarobnjak :D
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2016., 22:18 darijoman »

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #136 : 09. Ožujak, 2016., 22:38 »
Bonfire hahahahahaha ma nisam obracao pozornost,hvala ekipa na detaljnim odgovorima.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: DARK SOULS
« Odgovori #137 : 10. Ožujak, 2016., 06:59 »
Gle Darija profića :D  Sve su ti oni objasnili pa nemam šta da dodam osim da guraš stats na

30 - vit
30 - end
40 - dex
40 - str

To nek ti bude osnova. Pored toga stavi i koji poen u stat koji ti daje da nosiš teže stvari.  Ne sječam se koji je to. Možda čak i endurance. Prošlo je par mjeseci od kad sam zadnji put igrao. Najbolji gift na startu ti je thief key i prvom prilikom idi u podrum tornja u kojem se penješ prema minotaur bossu. Ako središ dasu koji se dole nalazi, dobit češ jako gotivan prsten :)

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #138 : 10. Ožujak, 2016., 07:30 »
Iris94@

A šta ćeš kad sam učio od profića  ;)

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #139 : 10. Ožujak, 2016., 07:31 »
E da, to je meni jedini prsten koji sam nosio kroz cijelu igru

*

DINEK

  • *
  • 95
Odg: DARK SOULS
« Odgovori #140 : 10. Ožujak, 2016., 07:59 »
Samo jos info kada si u ljudskom oblicju imas mogucnost pozivanja pomoci npca i online igraca.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Il´bum, Il`dum!

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #141 : 10. Ožujak, 2016., 10:03 »
mislim, lik je već krenuo igrati pa očito neće to napraviti, ali ne kužim zašto ekipa savjetuje master key za prvi playthrough

to je potpuno besmisleno i debilno

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #142 : 10. Ožujak, 2016., 11:15 »
Pa dobro to su sad sporedne stvari kao i biranje klas, jer ionako sam gradiš lika kroz igru, a sve u svemu master key nije loš izbor hehe

Što bi ti savjetovao ?

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #143 : 10. Ožujak, 2016., 11:51 »
pa nije baš isto kao klasa. klasa ionako ne utječe previše na... išta.

master key mijenja progresiju kroz igru.
koja je s razlogom složena tako kako je lol

zašto bi trgao pacing i redoslijed stvari u igri na prvom prelasku?

mislim, osim master keya, izbor gifta je nebitan jer bilo koji koji uzmeš vrlo brzo postane nebitan.
al master key može baš dosta promijeniti sve.

čak i ako igraš samo radi gameplaya i nije te nimalo briga za priču, lore i te stvari, glupo je jer tako možeš doći do vrh opreme koja je prejaka za početne dijelove. a nije da on speedruna ili nešto pa mu treba ta opcija. nego će s tom vrh opremom ići kroz nez undead burg. koji je smisao toga?

a još je gluplje ako aktualitetno pratiš priču i lore i zanima te sve to. jer onda propustiš dosta stvari.

prvom prilikom idi u podrum tornja u kojem se penješ prema minotaur bossu. Ako središ dasu koji se dole nalazi, dobit češ jako gotivan prsten :)

da, i dođeš i ubiješ frajera koji je tebi u tom trenutku rendom protivnik. možda malo teži.
jer nemaš nikakav kontekst. ne znaš tko je gwyn (mislim okej, u uvodnom cinematicu je, al ono), ne znaš tko je havel, ne znaš ništa lol.
a zašto to napraviš? jer eto, da dobiješ prsten koji je definitivno OP za područja u koja ćeš nakon toga ići lol.


doslovno ne mogu zamisliti niti jedan smislen razlog zašto bi netko uzeo master key pri prvom prelasku.

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #144 : 10. Ožujak, 2016., 12:23 »
Master key ti otključa neka vrata prije vremena to stoji ali da ćeš doći do vrha opreme bome nećeš.
S druge strane ako ide srediti frajera prije vremena opet te igra jebe jer nije lak zalogaj sa tako slabim oružjem i opremom doći do prstena.

S toga svako bira svoj put nadam se da će i on ;)

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: DARK SOULS
« Odgovori #145 : 10. Ožujak, 2016., 13:27 »
Ja master key koristim isključivo kako bih došao do bolje opreme. Tome i služi :(

+ nije lako sredit Havela lol. Ima milijun eksploita za rješavanje tipa, ako ga već ne možeš backstabbat.

EDIT: mislim zašto ne, ekipi kojoj je igra malo preizazovna Master key je skroz okej za prvi prelazak ako neće ići naslijepo nego ravno po par komada opreme koji će ih gurat barem do Anor Londa. Nekima je to jedini razlog zašto ne odustaju od igre ranije. Ali ovo što Iksi kaže je istina, master key je bezvezan savjet za prvi prelazak, pogotovo naslijepo.
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak, 2016., 13:34 Freddy »

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #146 : 10. Ožujak, 2016., 13:46 »
ne kužim. cijeli post opravdavaš master key, ali onda na kraju se ipak složiš sa mnom.

master key apsolutno nije zamišljen kao mehanika koja olakšava igru lol. mislim, to je mogući dodatni efekt koji ima, ali nije to ideja nez.
postoje druge mehanike za reguliranje težine. kindleanje bonfirea, recimo.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: DARK SOULS
« Odgovori #147 : 10. Ožujak, 2016., 13:55 »
Pa ne kužiš, da. Dio posta prije edita odgovaram Darijomanu na njegovu tvrdnju da master keyom nećeš doći do dobre opreme i da čak s njim nije lako doći do Havelova prstena.

Dio nakon edita potvrđujem što si ti rekao. Doduše razumijem zašto bi netko na prvom prelasku htio master key i to ima nekog smisla, za razliku od tebe kad kažeš da ne vidiš niti jedan smisleni razlog zašto bi to itko radio, ali sve u svemu slažem se uvelike s tobom i ne bih preporučio master key za prvi prelazak.

Sada kada smo to interpretirali, master key je najkorisniji za sequence breaking u speedrunovima, istina. Ali ja ne speedrunam i koristim ga uvijek (osim za sequence breaking) baš ciljano za olakšavanje nekih dijelova igre.

Odg: DARK SOULS
« Odgovori #148 : 10. Ožujak, 2016., 13:57 »
tipa kojih i kako

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: DARK SOULS
« Odgovori #149 : 10. Ožujak, 2016., 14:06 »
Prvo odem u Blighttown po Crimson set kojeg na sorcerer buildu nosim do Duke's Archivesa, s time da nabacim još Xhantous skirt u Ariamisu. Ako imam volje, spustim se u Blighttown do bonfirea farmat puževe za green shardse i napravim si odmah magic longsword. Nakon toga je igra do Anor Londa šetnjica.

Ili odem po Astora straight sword kod Undead zmaja i onda mi to olakša odlazak u katakombe po Great Scythe koji me nosi kroz cijelu igru na Dex buildu.

Ili odem odmah po Havelov prsten za STR buildove.

Ili odem u Darkroot basin spasiti Dusk i kupiti Oolacile Ivory Catalyst, opet za sorcerer build. EDIT: I Crown of Dusk! dakle doslovno trivijalizacija prve polovice igre

E da ili za bilo koji build ikad, odem rano do Lautreca po FOV ring.

Svaki puta kada započinjem igru i znam na koji build ciljam, iskoristim master key kako bih si olakšao velik dio igre.  :(
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak, 2016., 14:14 Freddy »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9