HCL.HR

Mass Effect 3

  • 476 Odgovora
  • 96725 Hitova
*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #225 : 12. Ožujak, 2012., 11:47 »
To je sve spoiler,zacrveni to...
Fora je kaj se krajevi ne uklapaju u filozofiju prve dve igre. Reaperi imaju glup razlog za postojanje (koji je bio drukciji u prva dva djela). Opcije su prelinearne i nrmaju smisla..Kak god da okrenes sjebo si galaksiju i hrpa rasa ce pomrjet...Jednostavno se ne uklapa u filozofiju...Pogotovo cinjenica da ne znas sto se dogodilo s likovima za koje si se vezao...

Jednostavno ne sjeda u mjesto,a i zanima me kako planiraju napravit novu igru u univerzumu...Mass effect bez mass relaya....nema smisla...

Kraj je meh,i jedina je primjedba inace stvarno fenomenalnoj igri...

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #226 : 12. Ožujak, 2012., 12:15 »
Pa gle

Neces vidjet bliske likove. jer zrtava ce biti, to se provlaci kroz cijeli treci dio. a sad, ako nisi procitaj onaj veliki crveni post na prethnodnoj stranici, ima smisla.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #227 : 12. Ožujak, 2012., 12:57 »
Ali nije u tome problem, nedostaje finalnosti, krajevi su skroz nedoreceni.

Uz to, neki se krajevi predstavljaju kao renega, neki paragon itd., a sve je to zapravo isti kurac (kao i kroz cijele igre zapravo). Svaki kraj dovodi do unistenje reapera i mass relay-a, uz rendom detalje tipa sinteza organskog i sintetickog zivota.

Ona duga teorija je zanimljiva, ali ne uklapa se u nacin na koji Bioware radi igre. Isto, sa BIZNIS aspekta je doslovno nemoguce da je istinita.
« Zadnja izmjena: 12. Ožujak, 2012., 12:58 dibek »

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #228 : 12. Ožujak, 2012., 14:33 »
Znam da je nemoguce,al ljudi se nadaju...Al ima puno stvari koje upucuju na to,cak i neke izjave od strane developera.Ali opet sanse su vrlo male,a trenutacni kraj ne zadovoljava

*

Car:)

  • **
  • 159
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #229 : 12. Ožujak, 2012., 14:39 »
Evo gotova igra,kraj zbilja razočarava i to nevalja nikako,al opet igra je dosta dobra uz neke sitne mane(war asset,nešto manje oružija nego u dvojci) od mene igra 9.8 :D

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #230 : 12. Ožujak, 2012., 20:02 »
Za one koji su prešli igru, mali osvrt:
Prvo pozdrav svima.

Dakle došao ja ovdje da provjerim dal mi je razum još na mjestu. I čitavši komentare primjetih da ipak nije problem u meni, znači Bioware je za**bao. Nisam baš neki gejmer i mass effect  franšiza je jedna od rijetkih igara koje su me zalijepile za monitor (ah stronghold, my baby). Mass inače prvo pređem nabrzaka jer ću izgorit ako ne saznam cijelu priču, nakon toga uzmem walkthrough i pređem igru temeljito. Sa mass3 uopće me ne hvata volja za ponovnim proživljavanjem posljednjeg horora. Dakle, čitao ja forume gdje teški fanatici probavljaju cijelu ovu situaciju i puno se njih složilo sa jednom tezom koju i ja podržavam.

Ukratko: mass1 je space-opera, ima svega i svačega, letiš ko superheroj po galaksiji, spašavaš ljudove i ostale spodobe, upijaš toooonu informacija o rasama, tehnologiji (golema hrpetina oružja, katastrofalan koncept) itd. Dvojka ima teški fokus na pucačinu, priča je svedena na minimum, uuuuuu neki strašni collectori došli malo hvatat ljude da ih uzgajaju ko zamorce, i to baš nas jer očito Hanar, Turian ili Asari nisu ukusni (meduzu ne možeš ni skuhat ni ispeć, jelda?). Bioware vidio prednosti jedne i druge igre te odlučio sve to ukombinirat u posljednji nastavak da bude spektakl o kojem će se dugo pričati. Sve ide dobro, rat na galaktičkoj skali prisiljava svih da rade zajedno, imamo opet galaktičku sapunicu sa mnoštvo šarenila i akcije (iako je borba nešto lošija od dvojke al to dobiješ kao kompromis). I tako to sve biva do posljednje akcije koja se zbiva ni manje ni više nego kod nas doma.
I tu dolazi do raspada sistema.
Svi koji su prešli igru su proživjeli to na drukčiji način ali 98% ljudi je reklo da NISU zadovoljni i to nije ono što su očekivali. Prvo uzmimo aspekt lika kojeg (sam i ja osobno) trenirao i vodio kroz tri velike igre, milijun odluka i prilagodbi da bi na kraju bio lik kakvog pojedinac želi: totalni SonOfaBitch, dobar-spasitelj-novi-Jesus ili nešto treće. Meni je također sudbina lika bila jako bitan faktor cijele igre, nisam se trudio oko njega za bezveze  Ja sam nepopravljivi optimista i naivac te sam zamišljao kraj u stilu hollywoodskih filmova: shepard raznese te glupe robote, kupi kuću na moru i ima osmero djece sa ashley ili liarom, svejedno. Istina, reaperi su nas gazili ko mrave sve to vrijeme dok se Shepard igrao političara ali Zemlja se može obnovit, jelda?.
Nisam mogao biti dalje od istine :D  
Mass relays su uništene kako god okreneš, Normandy završi na nekom planetu Bogu iza nogu i u slučaju da si odabrao synthesis, Joker i EDI su Adam i Eva, WTF??? Postoji opcija da Shepard preživi ispod hrpe ruševina samo u slučaju odabira da se sintetici unište, opet odleti u zrak mass relay network i SVA flota ostane na Zemlji. WTF? Znači najbolji mogući outcome bi bio na 5000+ EMS da uništim robote i Shepard ostane ispod hrpe ruševina. WTF? Milijun pitanja ostalo neodgovoreno, mogao bih ovako ispisat 10 strana. Dakle, zaključak fanova je bio da je Bioware krenuo malo filozofirat (metafizičko značenje života, robota, njihovog suživota koji najčešće završi krvlju i raspadnutim čelikom (matrix, anyone?))

O tezi da je cijeli dio nakon što Sheparda pogodi reaperova zraka zapravo halucinacija, tj indoctrinaction osobno smatram astronomskom glupošću

Cilj je bio napravit kraj koji bi bio kompliciran sam po sebi. U tome su i uspjeli što je bila ogromna greška je nisu uzeli u obzir da mass effect nije nikakva metafizika: imaš dobre, imaš loše, spasi dobre, slabijima pomogni a negativce raznesi u tisuću komadića. Ako igra nije Rubikova kocka i ne zahtijeva da koristiš mozak za diferencijalne jednadžbe, zašto onda kraj napravit kompliciranim?
Da ne govorim da mi neko derište na kraju igre predstavlja kvazi božanstvo, isto derište zbog kojeg je Shepard, jadničak, imao noćne more i budio se prekriven znojem......

Moje osobno mišljenje je da je igra odlična ako izuzmem kraj, relativno dobra kao cjelina, bolja od dvojke. Iako da me netko pitao za mišljenje taman nakon pogledanog zadnjeg cinematicsa, mislim da bi mu prerezao grkljan.

Hero gets the girl. Malo sutra. Hero u dvije varijante postane kozmička prašina a u trećem skoro pa truplo na gotovo potpuno uništenoj Citadeli. A na igraču ostane da razglaba o fundamentalnim tezama suživota mašinerije i nas organaca......


Jako bih volio čuti vaša mišljenja :)

I hvala na upozorenju za spoiler.
« Zadnja izmjena: 13. Ožujak, 2012., 12:20 lavisti »

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #231 : 12. Ožujak, 2012., 20:08 »
Isto imas dosta spoilera,zacrveni jer puno ekipe nije jos preslo.

Gle u principu Bioware nkj muti jer su primjetili kolko su fanovi razljuceni,suzdrzavaju se od ikakvog komentiranja krajeva i izgleda da ce krajem mjeseca dat izjavu i ili najavit nesto...Vidjet cemo....Zasad moje misljenje ostaje isto,kraj se ne uklapa u fransizu.

Evo jedna zanimljiva slika  :hihi: http://i.qkme.me/36jzum.jpg
« Zadnja izmjena: 12. Ožujak, 2012., 20:34 Kveki »

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #232 : 12. Ožujak, 2012., 20:42 »
Ako teorija o tome da je sve Shepardova halucinacija, jab' se vratio na početak dvojke i da je on zapravo mrtav,,,, i da halucinira u drugom životu.
Blah.
Trojku još nisam igrao.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Rogue

  • **
  • 176
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #233 : 13. Ožujak, 2012., 11:45 »
Ja nisam pretjerano ocaran a ni razocaran endingom. Po meni je ovo dobar nacin da se trilogija zavrsi, a sto se tice igre iznimno je kvalitetna , bacam se veceras na 2. prelazak i multiplayer malo.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #234 : 13. Ožujak, 2012., 11:49 »
Samo što ovo nije trilogija  :wildboy:

*

Hazzard

  • n00b
  • 3
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #235 : 13. Ožujak, 2012., 14:09 »
meh. bezveze mi je to da ak želiš da ti shepard preživi na kraju moraš igrati multiplayer kako bi podigao effective military strenght. multiplayer nebi morao utjecani na doživljaj u singleplayeru... :hiha2:
« Zadnja izmjena: 13. Ožujak, 2012., 14:32 snowblind »
As if..........................................

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #236 : 13. Ožujak, 2012., 17:00 »
Pročitao na netu i potvrđeno je da ako ne igraš multiplayer (kojeg je bioware izforsirao na singleplayer kampanju), Effective Military Strength ti nikako ne može biti iznad 4000. :fpalm:

Ah, divota. Ne znam kako ekipa ovdje stoji sa pojmom igranja mimo pravila ali ja ću, ako IKAD budem ponovno igrao trojku, bez trunčice grižnje savjesti modificirati save file i onoj prepotentnoj novinarki podignuti war asset sa nezamjetnih 5 bodova na recimo 4000, naravno nakon što obavim sve svoje dužnosti i pređem sve side questove i skeniram sve planete.  :approve

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #237 : 14. Ožujak, 2012., 19:19 »
Maloprije završio.
Ne znam kaj da mislim, jednostavno nijedna odluka nema smisla. Ja sam uništio Reapere, ali fkors da mi readiness rating nije bio dovoljno visok pa je umro shepard.
Isto izbor renegade/paragon opcije nema baš nekog pretjeranog utjecaja, jer kraj ovisi o war assetsima.
Nezz, igra je rulala do tog kraja, koji je pak previše nedorečen i besmislen imo.
Jebeno je kaj nemreš sejvat prije odluke pa moraš zadnju misiju nanovo prelazit da bi vidio ostale završetke.
 :fpalm:


*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #238 : 14. Ožujak, 2012., 19:26 »
Pogledaj na youtubeu. Ionako je minimalna razlika izmedu zavrsetaka.  :wildboy:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #239 : 15. Ožujak, 2012., 15:28 »
Eh ovako :D
Nije mi jasno zasto svi drame oko kraja. Kraj ili krajevi kak oces su savrseni ako ih prihvatis kao takve. Međutim.  
Shepard uistinu je indoktriniran. Sve pocinje sa djetetom. Halucinacije su prvi znak indoktrinacije od strane reapera (procitao u codexu)... jednostavno funkcionira na taj nacin. Kada prvi puta zateknemo djete u onom vent shaftu, shepard mu ponudi pomoc međutim djete kaze da pomoci nema, Cuje se GROWL i djete nestaje (u određenoj Mass effect noveli pise da kada indoktrinirani cuju krik reapera to znaci da nisu 100% pod njihovom kontrolom).

Catalyst nudi shepardu 3 opcije: koje su indoktrinacijom krivo obojane... Svi mi se poistovjecujemo sa shepardom on je uistinu djelomicno mi, ako je on pod kontrolom i mi smo. I sada tu nastupa pitanje koji kraj odabrati.

Ukoliko je igrac indoktriniran, poslusat ce sranja tog djeteta i odabrat ce paragon kraj odnosno kontrolu ili Synthesis kao neutralan kraj. U oba kraja shepard umire, catlyst iliti djete se smjeska i prezivljava, a u oba ta kraja shepardove oci su iste kao i od illusive man-a  (pokazatelj indoktrinacije). Ukoliko izaberemo Renegade kraj odnosno crveni, djete nestaje, reaperi su unisteni njegovi prijatelji prezivljavaju (interesantno da ashley i garrus izađu iz broda sa jokerom, a oboje su pali oko mene kada nas je harbringer pogodio), ali shepard zna da su to sranja i da nije tocno i on se budi u londonu, indoktrinacija ne uspjeva.

Jedino sto mene pati kod ovoga sto sam smislio je to sto kada udje na citadel i zavrsi razgovor sa illusive man-om, shepard pada i lift ga dize, međutim njegovo tijelo ostaje na tlu, lift diže samo njegovu dusu, to je jos jedan znak da je shepard u nekom limbu ali zasto se onda budi u londonu a ne na citadelu, pitanje je dali je on uistinu dosao do citadela ili nije.

« Zadnja izmjena: 15. Ožujak, 2012., 16:10 Cole »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9