HCL.HR

Splinter Cell: Blacklist

  • 236 Odgovora
  • 61932 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #135 : 25. Kolovoz, 2013., 14:05 »
Istina, ali ova iz Blacklista je daleko naprednija.
Tranzicija iz sporog suljanja prema brzom trcanju i obrnuto ovdje je urađena jako kvalitetno.
Koliko god bio netko protivnik M&E ovdje "killing in motion" izgleda brutalno dobro.

Moderna gameplay mehanika + klasicni SC korijeni ovdje su win win situacija.

*

PavleC

  • *
  • 136
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #136 : 26. Kolovoz, 2013., 00:26 »
Nakon 2-3 sata igranja mogu da kazem da je steta ako neko ovu igru igra kao akciju a ne stealth. I dalje stojim pri tome da je Ubisoft trebao da izbaci m&e.
Zamalo zaboravih da pitam, oce li mi neko objasniti hejt prema Double Agent-u?
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz, 2013., 00:29 PavleC »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #137 : 26. Kolovoz, 2013., 03:06 »
:tired:

Zašto?
Nemoraš ga koristiti ako želiš igrat na slabijoj težini.
Na perfecionist ga ni nema. Nemoraš ni tagirat neprijatelje ako ne želiš.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #138 : 26. Kolovoz, 2013., 10:03 »
SweetFX dodatak -DOWNLOAD

Galerija slika

Stavljen SMAA; u igri FXAA užasno zamuti sliku dok mi ostale AA opcije gutaju previše performansi - stavljen SMAA koji radi bolji posao od FXAA i MSAA 2x sa minimalnim gubitkom performansi, (AA isključen - SweetFX SMAA) - u igrinim opcijama isključiti AA

Mrvicu izoštrena slika, smanjen intezitet boja radi promjenjenog osvjetljenja, (nešto tamnije sjene i mrak) i realnijeg prikaza boja/površina te dodan filmgrain koji mi se baš dobro uklopio u ovu igru; no neznatan je te se skoro niti ne primjeti)

P.S. - instalacijski folder nesmije imati R i TM oznake jer tada ne radi:
Tom Clancy's Splinter Cell® Blacklist
već mora biti bez toga; dakle preimenovati u
Tom Clancys Splinter Cell Blacklist
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz, 2013., 11:44 doktor1 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #139 : 26. Kolovoz, 2013., 11:38 »
može :hug

Inače jako dobro izgleda samo po sebi, i iznenađujuće dobro optimizirana za pc, jedino što vsync treba isključit jer iz nekog razloga limitira fps na 30.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #140 : 26. Kolovoz, 2013., 11:58 »
Na slabijim karticama.

:mrs:


*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #141 : 26. Kolovoz, 2013., 12:36 »
@Cole
Pročitao tvoj osvrt. Iznenađujuće (pre)pozitivan, budući da većina ekipe žešće pljuje po igri.
Zanima me još što će Wyz reći.
The greatest teacher, failure is.

*

PavleC

  • *
  • 136
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #142 : 26. Kolovoz, 2013., 13:47 »
Moj jedini problem nakon 4-5 odigranih misija (uglavnom sporednih) je sto ima previse misija po danu, nadam se da ce ih biti sve manje kako igra bude odmicala.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #143 : 26. Kolovoz, 2013., 14:43 »
Baš odigrao sa wyzardom 4 4E misije.
Kakve su to scene bile. Čovjek oće napravit takedown a zatvori vrata.
Ostane nam zadnji heavy armor u misiji i ne uspijemo ga zajedničkim snagama riješit - naravno potreban je biti undetected.

:hihi:

Uglavnom, nevjerovatna je količina sadržaja u igri.
A što se tiče wyzardove recenzije, uvjeren sam da će biti jako pozitivna.
Ljudi koji laprdaju protiv ovog nastavka "žive" odnosno smatraju da SC treba biti isti onakav kao u prva 3-4 nastavaka, a po meni netreba se furat na staru slavu.
Treba nekakve korjene modernizirat i uz svježe ideje uskladit sve to u jednu finu stealth komponentu koja će zadovoljit većinu ljubitelja šuljanja.

Prije par tjedana sam pokrenuo Chaos Theory koji je bio vrh vrhova tada i revolucionarna igra nevjerovatne grafike tada.
Kao i u prva dva nastavka u Chaosu je prisutan katastrofalan hit detection, loša priča, loš AI, tako da pametnom dosta. Tada su to bile vrhunske igre, ali da se ide na isti koncept to nikako.
Blacklist spaja većinu onog najboljeg iz serijala.

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #144 : 26. Kolovoz, 2013., 16:10 »
Ma ljudi su smijesni, zale se kada mijenjaju stvari..A onda pogledas COD koji malo toga mijenja-i opet se zale :chair:

Igra je odlicna.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #145 : 26. Kolovoz, 2013., 17:51 »
Ljudi koji laprdaju protiv ovog nastavka "žive" odnosno smatraju da SC treba biti isti onakav kao u prva 3-4 nastavaka, a po meni netreba se furat na staru slavu.
Treba nekakve korjene modernizirat i uz svježe ideje uskladit sve to u jednu finu stealth komponentu koja će zadovoljit većinu ljubitelja šuljanja.

Potpis na to.

Jedina stvar u kojima je Chaos Theory bolja je atmosfera, ona atmosfera se nikad više neće ponovit (možda to nostalgija govori iz mene jer CT je bila igra zbog koje sam zavolio stealth žanr) ali u svemu ostalom bi Blacklist trebao biti bolji, jer neovisno o toj akcijskoj komponenti koju su uveli (i koja može biti samo plus jer produbljava slobodu pristupa i povećava replay value, a ne moraš je koristiit ako nećeš) i čista stealth komponenta bi trebala biti bolja i dublja neko u prve 3 SC igre jer njih nisi mogao preći non-lethal a to je vrh dostignuća u stealthu (minus Blacklista u odnosu na prva 3 dijela je jedino to što je Sam agilniji nego ikad, i to jednostavno prevacivanje iz covera u cover ali jbg ništa nije savršeno). Blacklist sam tek počeo ali ne sumnjam da će me oduševit.

P.S. Tek sam počeo igrat pa prije nego što dođem do misija u kojima imaju psi zanimaju me 2 stvari:
    1. Jel se ubistvo psa računa kao ubistvo? :bonk: (tek sad vidim koliko ovo pitanje glupo izgleda ali želio bih preći non-lethal undetected (Ghost) pa me zanima hoću li morati i psima pristupiti sa posebnom pažnjom ili im mogu jednostavno "prosvirat pseći mozak").
     2. Ako te npr. vidi pas a ne uzbuni ljudskog stražara jel se to računa kao "detected"?
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz, 2013., 17:53 Adam Jensen »

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #146 : 26. Kolovoz, 2013., 19:13 »
Malo o HBAO+ i ostalim grafičkim detaljima koje imamo u SC:B od strane nvidiae...

Zbilja su ljepo ubacili i Parallax Mapping u Unreal Engine, (igra koristi UE 2.5 ne UE 3)... Ne sjećam se da je neka igra, (na UE) to tako vjerno prenesla na ekran..

I 326.80 Beta driveri su mi malo popravili performanse naspram 320.49 WHQL

Evo primjer i parallax moda za Skyrim...

http://youtu.be/2-PPQZnqT8s
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz, 2013., 19:15 doktor1 »

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #147 : 26. Kolovoz, 2013., 20:15 »

minus Blacklista u odnosu na prva 3 dijela je jedino to što je Sam agilniji nego ikad, i to jednostavno prevacivanje iz covera u cover


Malo je glupo da se ovo uzima kao minus, ako gledas na neku realnost normalnije da ce ultra spijun :D biti jako agilan i brz a ne kao u starim suljacinama trom i nepokretan.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #148 : 26. Kolovoz, 2013., 21:15 »
@Adam
Pa onesposobi psa teaserom ili ga iz ugla onesvjesti na isti način kao i neprijatelja (jedino što će pas počet lajat kad će ti biti jako blizu).

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #149 : 26. Kolovoz, 2013., 22:27 »

minus Blacklista u odnosu na prva 3 dijela je jedino to što je Sam agilniji nego ikad, i to jednostavno prevacivanje iz covera u cover


Malo je glupo da se ovo uzima kao minus, ako gledas na neku realnost normalnije da ce ultra spijun :D biti jako agilan i brz a ne kao u starim suljacinama trom i nepokretan.

Na stranu to što se meni više sviđa sporiji gameplay (i stealth igre starog kova), ali ako ćemo gledati realnost  Sam bi sada trebao biti star čovjek od 56 godina (već je u prvom SC-u se šalio na račun svojih godina) a ne brži i agilniji nego u mlađim danima ;).

Gdje je za čovjeka njegovih godina (56) da ovo radi:


Ovo bi bilo mnogo realističnije :mrgreen::
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz, 2013., 22:40 Adam Jensen »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9