HCL.HR

Splinter Cell: Blacklist

  • 236 Odgovora
  • 61959 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #195 : 02. Rujan, 2013., 18:44 »
Evo naše video recenzije - wyzard pisao i snimao, ja montirao i govorio - standard, jel.

PUNA RECENZIJA: Splinter Cell: Blacklist

http://youtu.be/HkJum1pjJ8M

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #196 : 02. Rujan, 2013., 18:46 »
najs

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #197 : 02. Rujan, 2013., 21:23 »
Dobra recenzija.
Ja baš ne bi Conviction nazvao "revolucijom", više radikalnim zaokretom serijala zbog pristupačnosti širim masama. Ta riječ u mojem shvaćanju gamerskog žargona više označava nešto pozitivno.
The greatest teacher, failure is.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #198 : 02. Rujan, 2013., 21:24 »
Sviđa mi se jako recenzija.
Baš je sve lijepo fino rečeno i zaokruženo. Jedino mi se čini nepovezivost recenzije sa ocjenom.
Sa onakvom manom, trebala je uć u 90 kategoriju. No dobro ja sam čak i više mana naveo. Nego jesam li ja ono na onoj COOP mapi? =)

@Adam

Čitam komentare.
Pišeš da igra nema niti jednu manu. :hihi:
Pročitaj osvrt Thergothona ponovo. Čovjek je realno naveo sve nedostatke igre, makar cijepidlači i komplicira.
Ali realno, ne postoji toliko savršena igra, kao što si ju opisao.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #199 : 02. Rujan, 2013., 21:37 »
Ocjena je taman.
Navedeni i dobro argumentiran minus onemogućuje da bude u 90+ kategoriji.
The greatest teacher, failure is.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #200 : 02. Rujan, 2013., 22:39 »
Ne slažem se.
Ovo su razlozi za ne 90 kategoriju, a ne jedan navedeni nedostatak.
Što se spomenute igre tiče, kladim se da je tebi ta igra za 95 ocjenu, za 90 sigurno.
Eto protuargumenat.

 \:D/

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #201 : 02. Rujan, 2013., 23:00 »
@Adam
Čitam komentare.
Pišeš da igra nema niti jednu manu. :hihi:
Pročitaj osvrt Thergothona ponovo. Čovjek je realno naveo sve nedostatke igre, makar cijepidlači i komplicira.
Ali realno, ne postoji toliko savršena igra, kao što si ju opisao.
Cole Blacklist mi se nije više svidio nego tebi :hihi:, odlična mi je igra ali nije savršena igra niti sam to igdje rekao, najbliže savršenstvu je Mass Effect 3 ili Far Cry 3. Ja sam za Blacklist napisao da "nema GOTOVO nijednu OZBILJNIJU manu", ima neke sitnije ali ne zaslužuje zbog njih da mu se ocjena srozi za 15 bodova, i realno zaslužuje da bude 90+.
Ja se slažem sa Thergothonom za većinu tih mana žaliti za starim SC-ovima a Blacklist pljuvat i poredit sa Convictionom.
Sljedeće stvari i meni smetaju:
- detection metar zbog kojeg inače solidan AI izgleda dosta glup, neka njega na nižim težinama ali na realistic i perfectionist je kranje nepotreban
- health regen je trebao biti izbačen iz te dvije najveće težine (ne bi se trebao zvati bez razloga realistic a o perefectionstu da i ne pričamo). Ja ionako ne ulazim u otvorene sukobe, ako me i otkriju slijedi restart checkpoint ali ono što je nepotrebno nepotrebno je.
- checkpoint sistem ne bi trebao biti toliko učestal na tim najvećim težinama jer igra time gubi na napetosti i onom adrenalinu kad se bojiš da će te otkriti ili da  ćeš negdje pogriještiti kao što je bilo u Griminih misija (ali Chaos Theory je bio gori po ovom pitanju jer je imao quick save (F5) opciju a to ti omogućava da nakon svakog dobro odrađenog poteza snimiš i to igru strašno pojednostavljuje. Grimine 4E misije su teže od bilo čega u Chaos Theory) .
- volio bih da igra oštrije kažnjava igrače ako ih detektuju ili ako pronađu leševe (ili tijela ako je non-lethal) npr. da dođe pojačanje i da mnogo agresivnije pretrežuju uključujući i cijevi na plafonu itd.

Ovo ne bih nazvao velikim nedostatcima zato što sve današnje igre imaju i health regen, i gust checkpoint, i detection metar itd i to nije problem ili mana Blacklista nego problem trenutnog trenda u igraćoj industriji. Navedene stvari su subjektivne i smetaju samo nama starim SC-ovašima kojima je Chaos Theory i danas nadraža igra, a većina ostalih igrača to neće navesti kao nedostatak. Ubisoft ove mane ne smatra nedostatcima jer ih ne namjerno postavio i samim time ih je glupo ubrajati kao velike nedostatke zbog kojih igra ne zaslužuje 90+. Meni ostaje žal zbog toga što Ubisoft ne cijeni svoje najodanije SC fanove i nije se udostojio da im napravi jednu težinu u kojoj će oni maximalno uživati (da čitava igra bude kao Grimine 4E misije).

Wiz je naveo kao veliku manu "trial and error" prirodu gameplaya, ja Blacklistu ne bih to zamjerio jer si opremljen 3-rotorom, sticy camo i ostali gadjetima koje ti omogućavaju da detaljno istražiš situaciju prije nego što djeluješ, a osim toga osnovna vrlina stealth igrača je strpljivost da analiziraš situaciju, kretnje protivnika, planiraš rutu kretanja itd, a u Blacklistu te većinom niko ne požuruje, većinom nisi vremenski ograničen tako da imaš vremena da fino isplaniraš i odradiš bez greške, ali ljudi kao ljudi griješe ali ništa više nego u drugim igrama. Mirrors Edge je primjer kako izgleda "trial and error" gameplay.

 Meni smeta jedino što čak i na perfectionist težini nije pružen hardcore osjećaj, ta je težina trebala biti napravljena da težina bude insane i da proklinješ i developera što ju je stavio a i sebe što si počeo igrati na njoj :mrgreen: a ne obična šetnja parkom i jedini izazov je onaj koji sam ja sebi postavio: da nikog ne ubijem i da me niko ne opazi. Mi stealth igrači smo osuđeni da nemamo pravo biti izbirljivi i previše cjepidlačiti, jer godišnje izađe 1 ili 2 dobre stealth igre i mi obično odigramo sve što izađe iz tog žanra (čak sam u RPG-u Of Orcs And Men aktivno upražnjavao stealth i uživao u njemu :bonk:, šta ćeš kada se zaželim pa u svakoj igri tražim takav pristup).

Blacklist je uz DE:HR i Dishonored najbolja stealth igra na trenutnoj generaciji konzola (MGS je PS ekskluziva pa nisu svi u mogućnosti da uživaju u njegovim čarima) i ako takva igra ne zaslužuje 90+ onda smo mi fanovi stealtha stvarno žalosni ako su nam u 7-8 godina izašle samo 2 stealth igre koje zaslužuju 90+ ocjenu. Zbog toga ja Blacklistu "progledam kroz prste" na neke nedostatke ;).
« Zadnja izmjena: 02. Rujan, 2013., 23:21 Adam Jensen »

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #202 : 02. Rujan, 2013., 23:23 »
Ne slažem se.
Ovo su razlozi za ne 90 kategoriju, a ne jedan navedeni nedostatak.
Što se spomenute igre tiče, kladim se da je tebi ta igra za 95 ocjenu, za 90 sigurno.
Eto protuargumenat.

 \:D/

U slučaju Splinter Cella govorimo o core gameplay mehanici, dok se u kontekstu Witchera više radilo o tehničkim nedostacima koji su s vremenom pokrpani kroz patcheve i EE verziju.
Tak da ono, za mene taj jedan nedostatak ima mnogo veću težinu, nego li nekolicina koju si ovdje referencirao.
Naravno, ne moramo se složiti oko ocjene, samo ističem kako ju je Zoran dobro argumentirao.
The greatest teacher, failure is.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #203 : 02. Rujan, 2013., 23:28 »
Ali to i dalje nema veze s time što sam konstatirao da se mana igre i jako dobri dojmovi u recenziji ne poklapaju sa 85 ocjenom koja je za mene inače visoka.
Recenzija je puna zasluženih hvalospjeva i zbog toga mislim da je ocjena promašena. No svatko drukčije interpretira ocjene, pa se nebi trebali zamarat time - glupi čole.

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #204 : 02. Rujan, 2013., 23:46 »
Dok čitam s neke distance, odnosno neutralno - jako dobra reca jer širem krugu igrača na dobar način prezentira što mogu od igre očekivati.
Subjektivni dojam je ipak malo drugačiji, ali svejedno se slažem s dosta toga što je u recenziji napisano.  Ocjena je najmanje bitna stvar u čitavoj priči...

Ja baš ne bi Conviction nazvao "revolucijom", više radikalnim zaokretom serijala zbog pristupačnosti širim masama. Ta riječ u mojem shvaćanju gamerskog žargona više označava nešto pozitivno.

Točno to je meni prošlo kroz glavu :thumbs:
« Zadnja izmjena: 03. Rujan, 2013., 00:05 Thergothon »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #205 : 03. Rujan, 2013., 00:09 »
Malo je nespretno rečeno, a i "revolucija" je uvijek presnažna riječ. Misao mi je bila da je ta uloga inoviranja bila rezervirana za Conviction; nije insinuirano da je on tu ulogu i ispunio i opravdao.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #206 : 05. Rujan, 2013., 12:57 »
Dostupan 1.02. update:

 CRASH FIXES:

    Fix for crash on startup on DX11 with certain monitors
    Fix memory leak in DX11 constant buffer system
    Fix for hang on controller disconnect in loading screens
    Fix for hang in customize gear screen
    Fix rare crash with host disconnect
    Fix crash in loading screen after getting killed in the tunnel
    Fix hang in coop after checking computers and disconnecting
    Fix crash when equipping tri-rotor in customize gear menu
    Fix coop crash in loading screen
    Fix popup crash in lobbies
    Fix potential audio crash in preload
    Fix crash with exclusive skins in co-op
    Fix for potential hang after pausing cutscene
    Fix frag grenade crash

 
GAMEPLAY:

    Fix issues with rogue agent scoring
    Fix input for interrogation scenes
    Fix co-op interactions with missing prompts
    Fix for players reaching out of world location in certain missions
    Fix for player getting stuck in kobin back alley
    Fix capture the intel objectives when maximum intel is acquired by one team
    Fix bad spawns during transitions
    Fix getting stuck in door on a specific point on a map
    Fix for exploits in SvsM
    Fix for spy getting out of map
    Fix for merc getting stuck
    Fix for intel getting stuck on gun
    Fix door replication on a specific map in co-op
    Fix some invisible collisions
    Fix some crate collisions
    Fix for objects falling out of world
    Fix getting stuck in corner with crossbow
    Fix for spy weapon abuse
    Fix for getting stuck in transition area in co-op
    Fix for getting stuck in co-op on disconnect
    Balance tweaks for frontal attacks

 
ONLINE:

    Reduce host migration failures
    Fix clients getting stuck in sessions with multiple simultaneous host migrations
    Improvements to game migration
    Improve speed of getting into game

 
CONTROLS:

    Fix controller detection when multiple input devices are connected
    Allow gamepad input even if window has no focus
    Debounce use key so holding it down doesn't trigger sequence of actions
    Fix issue where player can get stuck in sprint mode

 
GRAPHICS:

    Fix trirotor explosion
    Fix visible scope during cinematics
    Support for super widescreen aspect ratios
    Fix character rendering on customization screens on high resolution displays
    Optimise flash depth stencil buffer allocations
    Fix broken tv state
    Fix for targets appearing in bind pose
    Fix merc animation
    Fix issue with unknown resolutions

 
UI:

    Fix trirotor explosion
    Fix visible scope during cinematics
    Support for super widescreen aspect ratios
    Fix character rendering on customization screens on high resolution displays
    Optimise flash depth stencil buffer allocations
    Fix broken tv state
    Fix for targets appearing in bind pose
    Fix merc animation
    Fix issue with unknown resolutions

 
SOUND:

    Fix sound loop for mouse over animations in the SMI
    Fix for trirotor sounds in co-op
    Fix lost sound on pause menu in coop
    Fix for audio during controller reconnection

 
ENGINE:

    Make file save system more robust
    Gracefully handle corrupted save game files
    Optimise engine to improve performance on older AMD CPUs

“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer


Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #209 : 07. Rujan, 2013., 10:23 »
Impresivno, ali niti je bit igre u tome niti je zabavno takvo igranje.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9