HCL.HR

Tomb Raider

  • 340 Odgovora
  • 87643 Hitova
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #255 : 19. Ožujak, 2013., 19:29 »
Koja većina? Meni baš ok što ima toliko neprijatelja, ponekad apsurdan broj, ali combat je prezabavan i samo vičeš SPAWNAJ IH JOŠ LARIN STAJLING TO MOŽE PODNJETI - TressFX Paris
Nisam se najbolje izrazio. Onima kojima se igra ne svida uglavnom to navode kao razlog, mozes pogledati cak i tu na komentarima na nekim vijestima vezanim uz Tomb Raider. Cak i neki kojima je igra bila dobra to navode kao neki minus. Meni je osobno borba odlicna i nikako je nema previse, bas onako taman. Hahaha nema veze kolika Lara bila prljava, krvava i sto vec ne-frizura je cista i postojana :D

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #256 : 22. Ožujak, 2013., 23:02 »
Odigrao tri sata zasad  i ugodno iznenađen. Nije mi izgledalo tak zabavno u trailerima/videima. A o grafici da ne pričam. Na par mjesta jednostavno stanem pa malo vrtim kameru i divim se.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #257 : 26. Ožujak, 2013., 01:56 »
Recenzija:
http://www.hcl.hr/recenzije-tomb-raider-732-18.html

Novi driveri za Nvidia korisnike koji dodatno optimiziraju TR:
http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #258 : 26. Ožujak, 2013., 08:30 »
Novi driveri kažeš? Ajde probat ćemo i s njima... jer meni se s GTX 670 igra i dalje crasha s onim nedavno izdanim driverima koji su navodno svima riješili taj problem crashanja s upaljenom teselacijom i/ili TressFX-om. I općenito nisam baš previše zadovoljan performansama; ono očekujem da bi ovo trebao moći zaključat na 60fps-a kad ugasim teselaciju, malo smanjim rezoluciju sjena i tekstura itd., a baš i ne ide tako.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #259 : 26. Ožujak, 2013., 11:16 »
Novi driveri kažeš? Ajde probat ćemo i s njima... jer meni se s GTX 670 igra i dalje crasha s onim nedavno izdanim driverima koji su navodno svima riješili taj problem crashanja s upaljenom teselacijom i/ili TressFX-om. I općenito nisam baš previše zadovoljan performansama; ono očekujem da bi ovo trebao moći zaključat na 60fps-a kad ugasim teselaciju, malo smanjim rezoluciju sjena i tekstura itd., a baš i ne ide tako.

Čudno evo meni teselacija danima radi, tu i tamo malo upalim igru i igram nekih 15 min. Sve ok.

Što se samih framesa tiče, znam u čemu je problem doduše, sjene će ti minimalno utjecati, o teksturama da ne govorim, nemaju gotovo nikakav udar na framese. Level of Detail smanji, potpuno krivo imenovana opcija koja utječe samo na detalje u daljini, a razlika između low i ultra je gotovo neprepoznatljiva, baš sam stavljao u različitim regijama, uopće ne vidim razliku, a opcija je neoptimizirana i krade framese previše. Ako staviš to na Normal imat ćeš 60 framesa sigurno.

Odg: Tomb Raider
« Odgovori #260 : 26. Ožujak, 2013., 11:36 »
Se isplati dati 249kn a ovu igru, ajmo malo dečki koji su je već odigrali da čujem? :) :hiha::approve

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #261 : 26. Ožujak, 2013., 11:42 »
Pogledaj HCL-ovu video recenziju. :ementaler:

Nego novi driveri su mi napravili dar mar. Pucanje tekstura hijeroglifi itd. :fpalm:

Odg: Tomb Raider
« Odgovori #262 : 26. Ožujak, 2013., 12:12 »
Pogledaj HCL-ovu video recenziju. :ementaler:

Nego novi driveri su mi napravili dar mar. Pucanje tekstura hijeroglifi itd. :fpalm:

Znam gledao sam recenziju no htio sam i mišljenje nekog tko je sve to prošao :D
EDIT: I otprilike koliko sati zabave i gameplaya se može očekivati?

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #263 : 26. Ožujak, 2013., 12:22 »
Pogledaj HCL-ovu video recenziju. :ementaler:

Nego novi driveri su mi napravili dar mar. Pucanje tekstura hijeroglifi itd. :fpalm:

Znam gledao sam recenziju no htio sam i mišljenje nekog tko je sve to prošao :D
EDIT: I otprilike koliko sati zabave i gameplaya se može očekivati?
7+ za priču, još toliko ako istražuješ.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #264 : 31. Ožujak, 2013., 18:00 »
Završio ju i ja jučer napokon; nekih 70%  - Tombove sam ignorirao nakon što su dva koja sam probao riješiti bila debilno prelagana jer Lara baca hintove prebrzo i bez da ju "pitaš".

U principu, složio bi se skroz sa Shazaamovom recenzijom... priča dobro počinje, ali gubi na smislu kasnije, a igra stvarno lijepo "teče" od početka do kraja i cijelo vrijeme je atraktivna i dosta zabavna. Zagonetke jesu debilne i sve to, ali u ovom trenutku mi nije to i odgovaralo zapravo - samo ideš naprijed, skačeš, pucaš, pratiš priču... i tako nekih 11 sati (u mom slučaju).

Ali kad se malo sjetim, fali mi plivanje, a i vožnja nekog vozila... toga je skoro uvijek bilo u TR igrama. I dinosauri.

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #265 : 31. Ožujak, 2013., 18:02 »
Pravo iznenadjen igrom,zalba mi je previse neprijatelja nekada radije bi da su tezi a da ih je manje i steta sto zagonetke nisu kao u starim TRovima teske,ali kamera,gameplay,epicnost nekih scena sve u svemu odlicna igra.

Odg: Tomb Raider
« Odgovori #266 : 31. Ožujak, 2013., 18:14 »
Završio ju i ja jučer napokon; nekih 70%  - Tombove sam ignorirao nakon što su dva koja sam probao riješiti bila debilno prelagana jer Lara baca hintove prebrzo i bez da ju "pitaš".

U principu, složio bi se skroz sa Shazaamovom recenzijom... priča dobro počinje, ali gubi na smislu kasnije, a igra stvarno lijepo "teče" od početka do kraja i cijelo vrijeme je atraktivna i dosta zabavna. Zagonetke jesu debilne i sve to, ali u ovom trenutku mi nije to i odgovaralo zapravo - samo ideš naprijed, skačeš, pucaš, pratiš priču... i tako nekih 11 sati (u mom slučaju).

Ali kad se malo sjetim, fali mi plivanje, a i vožnja nekog vozila... toga je skoro uvijek bilo u TR igrama. I dinosauri.


Meni nije jasno čemu "kukanje" zbog priče. Priča je dobro odrađena. Sjetite se samo prošlih igara iz serijala…

Btw. Čudno što ti kasniš, uredniče ;)
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

Odg: Tomb Raider
« Odgovori #267 : 09. Travanj, 2013., 13:29 »
Završio igru.

Dosta rula, nez.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Tomb Raider
« Odgovori #268 : 09. Travanj, 2013., 13:32 »
A malo konkretniji dojmovi? :ementaler:

Odg: Tomb Raider
« Odgovori #269 : 09. Travanj, 2013., 14:11 »
A ono, svi su ionako već odigrali. xDDDD

Očekivao sam skroz kratku i zatvorenu drljavu igru. Zapravo uopće nisam baš pratio razvoj igre van prvih par skrinšotova i sranja, koji su izgledali nekako bezz.
A na kraju skroz ugodno iznenađen svim aspektima igre. Pogotovo veličinom i količinom detalja.

Svijet je dosta smislen i konkretan, što uvijek rula. Cijeli otok je dosta uvjerljiv.
Odlična mi je ideja zasebnih grobnica koje su nekako smisleno ukomponirane u setting. Paše skroz.

Gameplay mi je isto skroz fin.
Pucanje je zabavno, a skakutanje i penjanje zadovoljavajuće. Pogotovo s obzirom da je svijet tako dobro smišljen, pa imaš osjećaj nekog postignuća kad se popneš na neko visoko mjesto i u daljini vidiš mjesto s kojeg si krenuo.
Očekivao sam QTE-je svake tri sekunde, ali zapravo je i to decentno korišteno, bez glupog pretjerivanja.

Također, savršeno mi je pogođen balans linearnosti i otvorenog svijeta. Igra te malo vuče za ruku u početku, ali kasnije se dosta otvori.
Ali čak ni onda nije skroz otvoreno, već uvijek nekako imaš osjećaj direkcije. Ali možeš i istraživati. Poluotvoreno je. Sjebano je, al rula.
Jer dosta igara forsira baš skroz otvoreni svijet, a to često zna smoriti i brzo dosaditi bez osjećaja direkcije. x[

Lara kao takva mi je dobro odrađena. Nisam uočio to pretjerano vrištanje i dahtanje kao neki.
Odnosno, nije mi pretjerano. Igra ionako cilja na neki realniji ton od prošlih igara, pa ima smisla da Lara vrisne kad se nez... nabode na šiljak. xDD
Ili da se uspuše nakon penjanja na planinu. xD
Ostali likovi su rendom, ali dovoljno dobri da ih popamtiš i malo se vežeš za neke. Minimalno.
Priča je isto malo rendom i predvidljiva možda, ali nije mi smetalo. Bar je okej odrađena, svi imaju čiste motivacije i ciljeve,.,.., radije to nego da su ciljali na neku OMG VAU priču pa spekatkularno fejlali.
A i nije da je Tomb Raider (i igre i filmovi) ikad imao ikakve posebne priče. Ili Indiana Jones. Ili bilo što slično. Uvijek je rendom i kežualno i više se ide na neki filing, setting i sve to.

Osim svijeta, druga stvar koja mi jako rula je filing igre. Baš je nekako Tomb Raider kakvog želim, ako to ima smisla. Tu najviše pridonosi Larina naracija kad nađe artefakte, grobnice i slično.

Okej, nakon ovog pušenja kurca igri xD, nije da nema mana.
Velik broj kolektablsa je... baš potpuno rendom. RAZBIJ DESET VAZA. Okej, zašto? Nema nikakvog konteksta za većinu tih stvari.
Igra ponekad pretjerano odužuje priču glupim smećima. Ona tipična HEHEH NA DRUGOM KRAJU MOSTA JE KRAJ IGRE ALI SAD ĆEMO SRUŠITI MOST PA MORAŠ IGRATI JOŠ PET SATI DA IDEŠ OKOLO: xDDDD
Bila mi je možda čak malo predugačka. U smislu da jednostavno nema dovoljno priče da pokrije toliko sati gameplaya, nez.
Grobnice su male i prelagane. Šteta, jer rula dizajn i ideja opcionalnih zagonetki, ali svaka grobnica je skroz nekako minijaturna. I traje više od tri minute samo ako si debil. xDDD


Ne znam, ne da mi se više pisati baš.
Mane nisu toliko bitne i puno je više pozitivnih stvari. I bitnije su.

UŽIVAO SAM/10

Jesi li sad sretan?  :hiha2:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9