GTA 6 će biti malo skuplji od drugih igara, otkriveno je koliko će koštati
Iz Rockstara su potvrdili tražene cijene za Grand Theft Auto 6. U standardnom će izdanju igra koštati malo više od onoga na što smo naviknuti.
Osim što su otkrili preorder bonus i različita izdanja GTA 6, iz Rockstara su potvrdili i koliko će taj famozni GTA 6 koštati.
Dugo se nagađalo hoće li GTA 6 biti skuplji od drugih igara, a na kraju se ispostavilo da hoće. Standardno izdanje igre koštat će 79,99$, što je za deset dolara više od standardne cijene za visokobudžetne igre na konzolama.
Ultimate Edition verzija koštat će dodatnih 20$, odnosno 100 dolara.
No, to su cijene u dolarima – što to znači za naše tržište? Iz Rockstara još nisu službeno potvrdili cijene za Europu, ali se pretpostavlja da će cijena iznositi 89,99€ za standardno izdanje i 109,99€ za Ultimate Edition.
Potvrdu te informacije još uvijek čekamo.
Iz Rockstara su potvrdili kako će GTA 6 po izlasku biti “single-player iskustvo”, što znači da po lansiranju neće imati GTA Online komponentu. Tako je bilo i u slučaju GTA 5 i RDR 2 pa je za očekivati da će mrežni multiplayer igri biti dodan naknadno.
Također je potvrđeno da fizička izdanja igre neće dolaziti s diskom za instalaciju već s kodom za preuzimanje digitalne verzije igre. Više o tome pročitajte u zasebnom članku.

































































Demon90
24.06.2026 - 13:04Tko voli nek izvoli
eXodia
24.06.2026 - 13:06nije problem dati 90 eura za gta6…problem je sto će i drugi sada podignuti cijene na 90e ..a i ovako su igre danas vec pre-skupe i ne opravdavaju cijenu u 95% igara
MirkoErvacic
@eXodia, 24.06.2026 - 13:18e upravo to. zao mi je sto ima premalo istomisljenika koji zbog ovoga nece uzeti igru jer to bi bio jedini nacin da se to zaustavi. a svi ovi sto komentiraju da bi dali i 100e za igru, uopce ne kuze sto bi to pokrenulo
Zoran Zabac
@MirkoErvacic, 24.06.2026 - 14:39Imas primjer UFC6. Legit kosta 79.99$. GTA6 za 150€ bi bio jeftin ako je bilo koja druga igra ikad prodana za vise od 50€. Rockstar nije pohlepan, njihova igra vrijedi 3 puta vise od bilo koje druge igre, a prodaju je za 15% skuplje od ostalih. Problem su svi ostali.
IgorBiH
@eXodia, 24.06.2026 - 13:45Neka, neka, mnogi se i oprže kad im zine guzica pa poslije rade sve osim introspekcije. Neka bude raspon od 20 do 90 pa ti odluči koliko misliš da ti vrijedi igra i brend. Mnogi su postigli veliki uspjeh i sa 40.
Zoran Žalac
@eXodia, 24.06.2026 - 13:51Mogu probati, ali teško da će proći. Već je i ova generacija pokazala kako igrači za 80€ ne prihvaćaju bilo što (ne računajući ove koji iz godine u godinu kupuju FC i COD igre, jer njima je svejedno). Većina najprodavanijih visokobudžetnih igara iz ove generacije koštala je 60-70€. Nisu baš ljudi potrčali da za 80€ kupe Godfall, Skull & Bones ili Suicide Squad.
trulex
24.06.2026 - 13:15Premoćno, ide Ultimate edicija.
DjokaBA
@trulex, 24.06.2026 - 14:55Sve mi se cini da hoce. 😀
JACK8
24.06.2026 - 13:18Ma to na mom steam, turska,argentina ili ukraina ce biti 20$-40$ lagana prica.
DjokaBA
24.06.2026 - 13:24Zar nisu Sonijeve igre 80$ ? Ne znam, nisam kupovao na launchu nikad.. samo pitam. I zar nije Nintendo trazio 90$ za novi Mario Kart ? Ili sam ja bio u nekom gadnom tripu. 😀
Tommy Vercetti
@DjokaBA, 24.06.2026 - 14:51Nisi bio na tripu, samo si pomiješao edicije. Uzmi za primjer GOW: Ragnarok. Standardna cijena za PS4 verziju bila je 59,99$. Za PS5 je ista ta verzija bila 69,99$. E sada dolazimo do verzije na koju si vjerojatno mislio. Digital Deluxe Edition je bio 79,99$, a cijenu kolektorske edicije neću uvrstiti zato što mi je nebitna i zato što varira. Što se tiče Nintenda, nisi puno pogriješio. Tražili su 79,99$ za digitalnu i 89,99$ za fizičku verziju igre. Povijesni potez Nintenda koji nije dobro prihvaćen od gamera.
DjokaBA
@Tommy Vercetti, 24.06.2026 - 14:59E to, znam da je tako nesto bilo.. hvala na podsecanju. Iznad je i Zoki pomenuo Godfall, Skull & Bones i Suicide Squad koji su bas kostali 80e.
mirkunjaaa
24.06.2026 - 13:25Ne pratin baš tečajnu listu ali čini mi se da je Euro uvik ugl viši od Dolara pa kako onda cijene u Eurima su skuplje? Zar ne bi tribale bit niže? 🤔
Zanimljivo.
IgorBiH
@mirkunjaaa, 24.06.2026 - 13:52Trebale bi i zbog toga i zbog nižeg standarda u EU naspram US a ono sve suprotno.
Wolfman
@mirkunjaaa, 24.06.2026 - 14:35Europska cijena uključuje VAT/PDV, koji varira od zemlje do zemlje, ali kreće se oko 20% u prosjeku. Američka cijena, s druge strane, ne sadrži porez. Doduše, SAD ni nema PDV, nego sales tax, koji opet varira između pojedinih saveznih država, tj. čak i lokalnih “županija” i “općina”, a u prosjeku se kreće oko 7-8%
Nemanjazzz
24.06.2026 - 13:39Hteo da kupim sony zbog gta, al zato 110e ne dam. Pada plan u vodu
IgorBiH
24.06.2026 - 13:50Kupujem preko američke trgovine pa ću svakako bolje proći nego u funtama ili eurima (plus UK online tiranija koju moram izbjeći). 100$ nije strašno koliko sam se pribojavao i koliko je R⭐️ realno mogao zaraditi da je htio.
Adrijan Milin
24.06.2026 - 13:57Mislio sam cak kupiti igru neovisno o cijeni, ali sada kad su rekli da nece biti na CD, sam odlučio da uopće neču kupiti
PppPP
24.06.2026 - 14:26ne podržavam tu cijenu ni za gta 6
Virty
24.06.2026 - 14:39Na kraju će se prodati u rekordnim brojkama i igra će dugo rasturati.