Šok za old school igrače: GTA 6 po izlasku neće biti dostupan na disku
Rockstar Games je potvrdio glasinu koju su ranije demantirali. Grand Theft Auto 6 po izlasku će biti dostupan jedino u digitalnom izdanju. Fizičko izdanje igre bit će kod u kutiji.
Sjećate li se možda one glasine koju smo čuli početkom ove godine, da GTA 6 po izlasku neće biti dostupan u fizičkom izdanju? Izdavačka kuća Take-Two Interactive to je demantirala, ali se sada ispostavilo da je glasina bila djelomično istinita.
Vidite, GTA 6 će se moći kupiti u kutiji. Međutim, umjesto diska kojeg biste ubacili u konzolu i instalirali igru, u kutiji ćete dobiti kod za preuzimanje digitalne verzije igre.
Kako će GTA 6 sigurno težiti preko stotinu gigabajta, ne gine vam skidanje tolike količine podataka. Oni koji prednaruče digitalnu verziju igre moći će započeti skidanje tjedan dana prije izlaska, od 12. 11., no kupci verzije u kutiji vjerojatno neće biti te sreće.
Očekuje se da će fizička izdanja GTA 6 na disku u prodaju doći tek naknadno, možda čak ne ove godine.
Ovo je vijest koja će definitivno ohladiti dio igrača, uz informaciju o tome da će igra koštati malo više nego ostale igre. Vjerojatno će se postaviti pitanje čemu sve to, a odgovor je zapravo jednostavan.
Na ovaj način u Rockstar Gamesu mogu kontrolirati kad će igra stvarno postati dostupna. Kako ne postoje diskovi s instalacijom igre, nema ni straha da će netko ukrasti kopiju igre ili na bilo koji drugi način doći do primjerka igre prije planiranog lansiranja (19. 11.). Čak i da se to dogodi s fizičkim izdanjem, igra će se moći preuzeti tek tak iz Rockstara daju dopuštenje za to.































































mirkunjaaa
24.06.2026 - 13:201,2,3….pljuc
Van_Hohenheim
24.06.2026 - 13:23Čemu onda puštanje igre na “disku”? Bolje neka pričekaju s tim i naknadno puste igru na disku nego ta Nintendo sranja s kodovima…
tomekplejka89
24.06.2026 - 13:26Pocelo je lagano R* grebanje za svaki cent. Sad gledam za Ultimate Edition bonuse i doslovno su cijeli shopovi zakljucani za one koji nemaju UE. Neznam sta smo mi mislili da ce se dogodit.
Solokow
24.06.2026 - 13:33Znači 80 dolara za standard i onda prazna kutija i izvoli majstore skidaj s neta…de bjež’…
Darcoolio
@Solokow, 24.06.2026 - 13:50“A za dodatnih 11$ možete dobiti i ovaj predivan stolnjak” tip prodaje.
MaryPoppins
24.06.2026 - 13:34Doktori imaju cijeli multiplayer koji će zaraditi ljute milijarde i svejedno zaključavaju single-player sadržaj iza Ultimate editiona? 99% developera bi propalo da naprave pola onoga što Rockstar radi. Nema fizičkog izdanja, paywallaju sadržaj, namjerno odgađaju PC verziju, a o crunchu da ne pricamo…
IgorBiH
24.06.2026 - 13:37Dakle, gotovo je, ovo je i posljednji čavao u ⚰️ za 💿 izdanja igara. Taj kod je jedinstven, nema preprodaje i nema smisla ni uzimati. Čekati stvarno fizičko izdanje nakon što je 5 mlrd. ljudi već izigralo igru uzduž i poprijeko je ponižavajuće i nezamislivo. Zorane, označi ovaj datum kao početak svedigitalne konzolaške stvarnosti. 🪦💿
Skif
24.06.2026 - 13:42Nema veze samo ga izbacite. Kupiću ga dva puta
RPGamer
24.06.2026 - 13:43Igra još nije izašla a već se spominju paketi sa raznim dodacima + neće biti fizičkog izdanja…za sada sjajne vijesti. Biti će još gore.
Darcoolio
@RPGamer, 24.06.2026 - 13:52Što reče jedan na grafitu: “Bilo nam je bolje kad nam je bilo gore”.
sallaD
24.06.2026 - 13:43Baš se pitam koliko će tu ljudi sada ići braniti ovu odluku budući da se radi o Rockstar-u, a da je ovo EA ili Ubisoft to napravio odmah bi masa krenula ih razderati.
Skif
24.06.2026 - 13:43Kad zagrmi 99 na Metacriticsu 💥
RPGamer
@Skif, 24.06.2026 - 14:13I user score 2.5, to će biti top.
ANGMAR
24.06.2026 - 13:44Ne radi se tu o nikakvoj krađi prije lansiranja, nego smećari žele iskorijeniti preprodaju i zaraditi od svakog igrača 90e. Pohlepna gamad, dabogda podbacio u svemu i nikad ne prestigao GTA5
Kortizol
24.06.2026 - 14:10Opet razočaranja , prestar sam ja za ovo postao
mili1985
24.06.2026 - 14:15Onda fizičko izdanje (disk s kutijom) izbacite nakon određenog vremena, a ne ovu moronsku odluku i praznu kutiju.
stajaznam
24.06.2026 - 14:16Ipak će biti nestašice fizičke verzije. Neće biti razgrabljena, već je neće biti.