HCL.HR

Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014

  • 402 Odgovora
  • 59932 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #390 : 16. Srpanj, 2014., 13:38 »
Suđenje je uvijek loše na SP. Bilo je i 2010 i 2006 i 2002 bit će i dalje. Problem je što moraju biti zastupljeni suci iz svih dijelova svijeta (u kojem se nisu susretali sa nogometom na visokoj razini i visokim tempom). Pa imaš sudaca iz oceanije - neki novozelanđanin ili s nekog otočića, iz afrike, azije...
Kad se jedan japanac susreo sa simuliranjem u njihovoj ligi?

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #391 : 16. Srpanj, 2014., 16:13 »
Igrači su pičke velike, i to treba strogo kažnjavat nakon utakmice budućim neigranjem par utkamnica ili nešto slično tome kad se može utvrditi da li je bilo simuliranja il ne (mislim za penale uglavnom). Jer naime, zašto tako lako ne padaju u svom 11-ercu? :hiha2:  To mene užasno nervira i instanto zamrzim tog igrača koji na takav način izvuče penal. Baš bijedno.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #392 : 16. Srpanj, 2014., 17:10 »
Ja kažem uvest tehnologiju maximalno u nogomet - znači osim ovog za gol liniju i za zaleđa. Naravno dal je bio faul/penal ostaje i dalje na sudačkom kriteriju jer se to ne može kamerama rješavat kad se u nekim situacijama i nakon nekoliko ponavljanja snimke iz raznih uglova ne može doći do jasnog zaključka. Isto tako razni suci imaju razne kriterije...

Također ovo što seengeer kaže - ako se utvrdi da je igrač simulirao kamerama nakon utakmice (kao što je fifa po prvi put koristila snimku i za utvrđivanje ugriza suareza) - onda fino barem jednu utakmicu za hlađenje - onda bi se više razmišljalo dal će se simulirat il ne...

Najjači su mi argumenti - "uništit će se draž nogometa" :hiha:  Kakva je to draž kad te pokradu za gol kad metar uđe unutra il kad ti frajer zabije iz zaleđa od 2 metra za pobjedu i sl. Također se time sužava prostor za malverzacije. Drugi im je argument financije - to je isto smiješno kad se milijuni vrte u tom sportu, što je to par kamera i jedan monitor za 4 suca recimo. OK razumijem za siromašne lige i niželigaše, al SP, EP, LP, EL obavezno, kao i ostale jače lige recimo premiership i sl...

- razmislit o vraćanju zlatnog gola (eventualno srebrnog). Znači da se ne gledaju daljnja mrcvarenja, ako u 90 min. regularne utakmice nisu riješili pobjednika, čemu dodatnih 30 - nego tko prvi zabije pobjeđuje i vozi... Većina takvih utakmica ionako dođe do penala, a recimo ove što nisu na ovom SP (mislim samo sad-belgija, alžir-njemačka) je ionako pobjedio onaj koji je prvi zabio. Sjetimo se i hr-turska 2008, imalo smo više prilika, stativa i sl., napokon zabijemo u 118, slavlje, gotovo - privodi se utakmica kraju, pad koncentracije, neiskustvo i eto gola u zadnjoj minuti. Znači tu samo ekipa koja izgubi vodstvo u tom extra time-u može samo psihološki potonuti kod penala, a ovi drugi se naravno dignu maximalno (kao recimo turci tada, ili kao što bi uvjeren sam SAD rješio belgiju u penalima, pogotovo zbog ludog howarda).

Također bi bilo dobro radi atraktivnosti utakmica ukinuti pravilo "gola u gostima" - mislim da bi bilo manje defanzive i kalkuliranja u utakmicama, također kod toga pravila dalje ide ekipa (recimo kod 3-3) koja po rezultatu nije bolja u tim utakmicama, pa nek formalno pobijedi

Ima ta neka komisija za unaprijeđenje nogometa, mislim da je beckenabuer član - ali oni razmišljaju o nekim glupostima - čitao sam da se spominjalo da recimo golman kod faula za čistu priliku ne može radi toga dobit crveni i sl.
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2014., 17:13 Andrash »

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #393 : 16. Srpanj, 2014., 18:21 »
impliciranje da je europska liga jaka liga :(
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #394 : 16. Srpanj, 2014., 19:02 »
U fudbalu bi trebalo uvesti da trener ima pravo jednom na utakmici tražiti ponovljeni snimak, onako slično kao na tenisu. Obično se ne dese više od jedne velika greška koja može promijeniti tok meča i to bi bilo dovoljno, a ne bi valjalo kad bi imali pravo na više jer bi tada sudije izgubile svoj značaj. Gol-line tehnologija i sl. su skupe jbg i to razumijem ali ovaj prijedlog je jednostavan za implementirat na svim većim takmičenjima i razvijenijim ligama (naravno da ne bi moglo u BiH ligi jer većina mečeva nisu pokriveni kamerama) i time bi unijeli mnogo više pravičnosti u utakmice i svi bi valjda bili više sretni. Al neće Fifa to jer kako bi se onda Francuzi kvalifikovali na velika takmičenja :tired:.

Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #395 : 16. Srpanj, 2014., 19:07 »
Ma e, mislim, dobar je to prijedlog al realno nikad se takvo što neće pojavit.
Ono, zamisli situaciju da tim zabije, slave igrači naravno i uleti protivnički trener:
De da to ponovo pogledamo! :hihi: Najmanje 4-5 minuta zajebancije, prepiranja oko oga jel je il nije bla bla....

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #396 : 16. Srpanj, 2014., 19:33 »
cut

Ovo za zlatni gol se nikako ne slažem, baš zato što ne dopušta drugoj momčadi da uzvrati ili se uporavi. Ovi razlozi koju su tebi za zlatni gol su upravo čar i draž nogometa. Jer se vrlo lako može zalomit nekakvi autogol ili neka akcija koja nije plod znanja ili taktike. A još više se ne slažem sa pravilom koje bi ukinuo gola u gostima. Razmisli da odigraš najbolju utakmicu ikad i pobjediš u gostima sa 4:2 i doma izgubiš sa 0:2, nije li više fer da ti prođeš, plus tu ne kužim kako bi ti uopće riješio pobjednika?!

:kava:

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #397 : 16. Srpanj, 2014., 19:39 »
produžeci + penali?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #398 : 16. Srpanj, 2014., 21:06 »
produžeci + penali?

Naravno, jer izjednačeno u aggregate bude

Promjene se već događaju (goal line, "cooling brake" ,provjera suarezovog ugriza snimkama nakon utakmice i sl.). Ulazi to lagano na mala vrata. I premiership je odobrio za sljedeću sezonu goal-line tehnologiju. Kad ode ova stara korumpirana garda tipa blattera koja to najviše koči (a neće dugo) tek se onda otvaraju vrata promjenama. Doduše i uefa nije bajna al mislim da su mlađi, otvoreniji za promjene i možda mrvicu manje korumpirani.

Ma e, mislim, dobar je to prijedlog al realno nikad se takvo što neće pojavit.
Ono, zamisli situaciju da tim zabije, slave igrači naravno i uleti protivnički trener:
De da to ponovo pogledamo! :hihi: Najmanje 4-5 minuta zajebancije, prepiranja oko oga jel je il nije bla bla....

Nekako je to riješeno i u američkom nogometu (nisam proučavao). Smislila bi se već neka funkcionalna procedura. Treneri nemaju što gledati zaleđe, ako dolaze i seru - žuti/crveni - al kažem nemaju razloga baš zbog tehnologije, jer je snimka jasna. Recimo zatraži se provjera - 4. sudac sam gleda na monitoru (naravno sa - povučenom crtom kao što mi vidimo u prijenosu) ili neki tamo sudac u režiji, on odlučuje - javi glavnome i to je to. Što kraće moguće, ionako je nogomet isprekidan - recimo kod ozbiljnijih faula, izležavanja...


cut

Ovo za zlatni gol se nikako ne slažem, baš zato što ne dopušta drugoj momčadi da uzvrati ili se uporavi. Ovi razlozi koju su tebi za zlatni gol su upravo čar i draž nogometa. Jer se vrlo lako može zalomit nekakvi autogol ili neka akcija koja nije plod znanja ili taktike. A još više se ne slažem sa pravilom koje bi ukinuo gola u gostima. Razmisli da odigraš najbolju utakmicu ikad i pobjediš u gostima sa 4:2 i doma izgubiš sa 0:2, nije li više fer da ti prođeš, plus tu ne kužim kako bi ti uopće riješio pobjednika?!

:kava:

Zlatni gol je sasvim dobro funkcionirao tamo do 2000, 2002 - po meni je ovo 2x15 veća glupost. Imaš 90 min. regularne utakmice - ako se tu ne riješi zna se što slijedi, nema zajebancije dalje. Za kalkuliranje i vraćanje u utakmicu si imao regularni dio, ovo je sve dalje bonus i traži se pobjednik pronto. Prvi znak da je netko bolji (gol/autogol) je dovoljan. Pa nisu ni sami penali neka uvjerljivija pobjeda i dokaz boljeg - pa to je tek lutrija. Pobogu, pa prije se bacanjem novčića odlučivalo, pobjeda zlatnim golom je OK po meni. 

Još da se osvrnem ovo za autogol - isto radi toga možeš i u regularnoj utakmici izgubit - i tko ti je kriv... Ako u ovom vanrednom djelu zabiješ auto gol - jbga... nesposobniji si, dekocnetriraniji - u svakom slučaju opet si si sam kriv. Većina autogolova ionako dolazi zbog protivničkog pritiska, skrenutog udarca i sl.

Ili recimo srebrni gol - da do kraja odigraš samo taj produžetak.

Što se tiče gola u gostima - to je po meni još najgluplje pravilo. Što više razmišljam o tome - više mi se sviđa. Sama činjenica da je neki gol postignut na stadionu A vrijedi više nego da je postignut na stadionu B i odlučuje u prolasku pri izjednačenom rezultatu i nije nešto uvjerljiva. To ne mijenja činjenicu da je rezultat i dalje izjednačen i da momčad u takvim mečevima nije bolja tj. nije pobjedila u klasičnom smislu (zabila više golova). Nogomet je takva igra i mislim da više treba težiti da se riješava na samom terenu u igri (znači bolje zlatnim golom nego potencijalnim penalima ako se izjednači), a ne na foru tj. moglo bi se reć "birokratsku izmišljotinu" (gol u gostima). Problem je što smo mi svi naviknuti, izdresirani na to pa nam je postalo normalno. Zamisli koji bi utjecaj na igru i taktiku imalo ukidanje. Nema više onoga idemo u goste prvu parkirat bus, obrana imperativ i onda kući rješavamo utakmicu. Ili ona - ako zabiješ gol u gostima - kao da si jackpot dobio, bunker do kraja i onda kući rješavaš. Promjenilo bi se skroz taktičko razmišljanje (po meni na bolje, atraktivnije).

Mislim da je sve što sam naveo napredak  - u poštenju i na samu nogometnu igru (atraktivnost utakmica, i boljih tj. poštenijih/uvjerljivijih pobjeda)
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2014., 21:22 Andrash »

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #399 : 16. Srpanj, 2014., 21:20 »
@Andrash slažem se sa svime što si rekao. Takav fudbal bi bio mnogo i pravedniji i atraktivniji za gledati. Ali problem je što Fifi nije u cilju da fudbal bude pravedan (ili atraktivan), njima je cilj samo da bude što je moguće više profitabilan.

Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #400 : 24. Siječanj, 2016., 19:05 »
pokrali nas

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #401 : 24. Siječanj, 2016., 19:08 »
Koja si truba od forumaša! :hihi:

Pa kak postaš u temi u kojoj se nije postalo, ne od prošle godine, nego od pretprošle!

Saberi se malo, pročitaj pravila foruma, opusti se i piši s čitanjem i razumjevanjem.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Svjetsko prvenstvo u nogometu - Brazil 2014
« Odgovori #402 : 24. Siječanj, 2016., 19:11 »
Zato što frajer lovi 20 "smislenih" postova kako bi mogao dobii nagradu u temi SS mjeseca.
No ionako ćemo ga diskvalificirati jer mu niti jedan post nije smislen i zapravo samo spama s 2 riječi i niti jednom konkretnom rečenicom.
Neće ući u anketu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9