HCL.HR

Batman: Arkham Knight

  • 351 Odgovora
  • 122006 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #240 : 18. Srpanj, 2015., 10:42 »
:fpalm:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #241 : 18. Srpanj, 2015., 10:46 »
@doktore kad ćeš svoje screenshotove nabacit, sviđa mi se kako ih radiš :D

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #242 : 18. Srpanj, 2015., 10:52 »
@doktore kad ćeš svoje screenshotove nabacit, sviđa mi se kako ih radiš :D

Kada mi Cole nabaci link na torent...

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #243 : 18. Srpanj, 2015., 11:03 »
Kažeš subjektivna usporedba pa u idućoj rečenici kažeš objektivno bolja :hihi:
Evo možemo se objektivno složiti da obje igre imaju kutije istih dimenzija.

Baš namjerno nisam napisao bolja ;( jer neznam.
A sad, "veća, šira, dublja, duža" možeš shvatit na sto načina, meni moji imaju smisla nevezano sad za platformu i verziju.

Pa iz tvog prvog posta koji sugerira da je ocjena previsoka (doduše ti nisi rekao previsoka nego "subjektivna", kao da zapravo ne znaš što "subjektivna" znači).

Pa sam ti ja kao odgovor na to postavio niz pitanja o tome što ti misliš koliko je ta naša ocjena trebala biti niža... radovao sam se čuti tvoje mišljenje o tome, ali ti si to izbjegao odgovoriti u potpunosti i evo, sad sam tužan :wildboy:

Pa dobro, ali reci onda čovječe koliko bi po tebi onda bilo pošteno da kaznimo te savršene konzolaške verzije? Koliko da im spustimo ocjenu zbog nepostojeće PC verzije? To me zanima. Trollam te naravno - nema nikakvog smisla dati nižu ocjenu zbog PC verzije.

Ja nemogu dat ocjenu igri koju nisam igrao naravno, zaključujem čisto na temelju komentara ljudi na internetu i sa stajališta PC španera kojeg uvijek ljuti dok za top cifru dobi nešto potrgano. I stavljam se sad u poziciju da sam i ja bio nahajpan na to, kupio primjerak i dobio ništa osim čekanja do jeseni... Istovremeno sam svjestan toga da na PS4 igra radi fenomenalno i da sudeći po videima koje sam pogledao zbilja zaslužuje solidnu devetku.
Ja nemam PS4 imam PC na kojem igra ne radi, jel.

Na kojoj konzoli/platformi/robotu netko igra i koju "verziju" igra nebi trebalo biti u prvom planu jer je igra kao takva jedna cjelina i kao jedna cjelina bi se trebala ocjeniti. PC fail je dio te cjeline.

Aha, sad kužim kako ti razmišljaš. PC verzija je dio cjeline jer je igra bila dostupna i na PC i kao takvu ju po tebi treba uračunati u kompletnu ocjenu igre, čak iako ta igra u tom trenutku nije dostupna i nije predmet recenzije.

Pa da otprilike. Zašto nije predmet recenzije ako imate video od 10 minuta na pc-u? pa igrali ste i tu verziju očito. Al ozbiljno, ne kužim.

Ta PC verzija je dakle neki magični entitet, crna mrlja na reputaciji Batmana koji leti uokolo i koju apsolutno moramo uzet u obzir iako nema apsolutno nikakve veze s iskustvom igranja na konzolama, tj. jedinim dostupnim verzijama u trenutku objave recenzije. Okej :hihi:

Nisam znao da su to bile jedine dostupne verzije za recenziranje, nez od kud bi to trebao znat, vjerojatno mi je promaklo negdje :wildboy: sad bar kužim gdje je izvor dijela ove zabune međusobne.
PC verzija je definitivno crna mrlja na reputaciji OVOG Batmana. Danas, trenutno. Kada je aktualno.

Ajmo igri dat 26, jer je potrgana iako je povućena iz prodaje da bude popravljena.

Ha nez, moja logika neka ide ovak otprilike. Ajmo igri dat ocjenu X jer je povućena iz prodaje zato jer je potrgana što ocjena X brojačno pokazuje. Sad lako za betmena to ja generalno ovako prdim malo.

Mogli bi jednostavno u sklopu recenzija napisati "recenzirano na: XBO" i izbjeć hrpu komentara i nedorečenih raspravljanja :ementaler:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #244 : 18. Srpanj, 2015., 11:25 »
Zašto nije predmet recenzije ako imate video od 10 minuta na pc-u? pa igrali ste i tu verziju očito. Al ozbiljno, ne kužim.

Pa zato jer je ta ista PC verzija povučena iz prodaje s razlogom da ju potpuno promjene. Čime će postat drugačija igra. Kužiš? Neće biti ista kao sada. Osvrtati se na njeno stanje sada kada je užasno optimizirana i kada čak doslovno nedostupna za kupnju nema smisla. Kad ta "prava" PC verzija izađe, onda ćemo se malo osvrnuti na to jesu li je uspjeli popraviti. U međuvremenu, možemo ih samo kuditi za užasno postupanje prema PC gamerima i opisati kakva je igra kao takva u tim gotovo savršenim izdanjima za konzole, ujedno i jedinim izdanjima koja se trenutno može kupiti.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #245 : 18. Srpanj, 2015., 11:29 »
Istina, igra se vrti odvratno na svim konfama i tu je kraj priče.

Upravo sam završio main story i imam samo pozitivne misli u glavi. Sav fenbojizam na stranu, zbilja nisam očekivao da će Arkham Knight biti ovoliko poseban. Naslov kojeg krase nevjerojatne odluke na različitim poljima dizajna - jednostavno je pomaknuo granice normale i podigao razine mojih očekivanja zauvijek.

Ono što me najviše iznenadilo je priča koja je "DA predvidljiva" i "DA opet su otišli u tom smjeru" , ali način na koji su prepričali poznate segmente i ubacili fantastične šokantne elemente između je stvar ljepote. Arkham Knight me sjetio zašto volim ne samo Batmana i njegov svijet nego igre kao medij općenito.

Prije nego što sam počeo igrati, nakon čitanja stranih recenzija; zamislio sam si još jedan Arkham Asylum ili City s prosjećnom i na trenutke dosadnjikavom pričom. Činjenica je da misterij oko Arkham Knighta vas neprestano goni naprijed, ali jednom kada završite igru shvaćate da vam se sve osim njega snažno urezalo u pamćenje. Čak i da je otkrivanje njegovog identiteta bilo nešto spektakularno, a ne očekivano za svakoga tko je barem malo uhvatio pokoji Batman strip ili otvorio wiki stranicu lika; opet nebi bilo dovoljno da nadjača puno bitnije elemente koji besprijekorno zaokružuju Arkham svijet u jednu dobro osmišljenu cijelinu.

Arkham Knight je dostojan završetak serijala i naslov je koji ću pamtiti svoj cijeli život.  Također stvar koju ću zasigurno pamtiti je i ta TENK strana Batmobila i uništavanje 400000 tank-dronova (jer Batman ne ubija itd.:ementaler:) - zapravo jedini promašaj inače vrlo dobroga dizajna, ali također i sredstvo u potpunosti opravdano kada se uzme u obzir što je sve na kocki u Batmanovom ratu protiv nemogućega. S druge strane, ta vražja destrukcija okoliša, kako druge igre uopće mogu bez toga???? :_D

Konačna osobna ocjena:
95/100


Sad mi ostaju gotovo sve sporedne misije i riddler trofeji.

Recenzent!
Dali je Vjeran igro PC verziju kada je ovdje tri dana nakon izlaska ljepio igri 95/100! Igri koja je povučena iz prodaje on je ovdje zaljepio 95/100!
I onda on piše recenziju!
O čemu dalje...
« Zadnja izmjena: 18. Srpanj, 2015., 11:30 doktor1 »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #246 : 18. Srpanj, 2015., 11:37 »
:hihi: al koji si ti lik. Okej, da, Vjeran je napisao i takav komentar na forumu pun entuzijazma nakon što je totalno bio nabrijan za igru i prešao main story u par dana. To što je igrao PC verziju u tim početnim danima je nebitno - bitno je što je na kraju (mislim da je još jednom prešao igru u međuvremenu) objavljeno kao recenzija na portalu.

Nego, reci ti meni, jel ti pratiš raspravu ovdje doktore? Jer čini se kao da dolaziš ovdje samo trollati s nekim totalno besmislenim komentarima koji apsolutno ignoriraju sve što je u raspravi dosad rečeno. Ako želiš raspravljati kao zrela osoba, pročitaj tuđe komentare, uključi se malo u raspravu pa daj svoje mišljenje.

Da te direktnije malo usmjerim - imaš li što za nadodati na moj prijašnji post? Ovaj iznad koji odgovara Mzehnu na pitanje? Ili možda kao kritičar naše ocjene želiš ponuditi odgovor na pitanje koje sam postavio na prošloj stranici topica i na koje mi još nitko nije ponudio odgovor? Ako se ne sjećaš, pitanje je bilo: za koliko bi recenziranim konzolaškim verzijama bilo pošteno spustiti ocjenu zbog nedostupne PC verzije? to me živo zanima, kako biste s objektivnošću na umu pristupili tom problemu.

« Zadnja izmjena: 18. Srpanj, 2015., 11:48 Ementaler »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #247 : 18. Srpanj, 2015., 11:40 »
Kralj bi dao ocjenu nula ili jedan od sto. :hihi:


*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #248 : 18. Srpanj, 2015., 11:42 »
To je ono  želim "pobijediti" u raspravi samo da ja budem u pravu, bez obzira što ignoriram bilo kakav argument u cijeloj diskusiji :hihi:
The greatest teacher, failure is.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #249 : 18. Srpanj, 2015., 12:17 »
NE treba spuštati ocjenu igri! Samo se treba ukloniti na stranici recenzije PC kao platforma.
Jer mene osobno također smeta što je PC naveden kao platforma pošto je igra povučena s te platforme.

I stvarno bi bilo dobro u idućim recenzijama malo bolje naznačiti na kojoj platformi je igra recenzirana. Moglo bi se to staviti također desno u onaj mali odjeljak s informacijama.

Igore kao što si i sam rekao, kada PC verzija igre dođe budete ju obradili i tu je kraj priče. Trenutno je nema i ne treba biti uopće u recenziji niti u ocjeni igre. Ali trebalo je to možda malo više naglasiti u uvodu u recenziju, jer nažalost ljudi ne čitaju. A dio koji o tome govori se nalazi pred kraj same pisane recenzije.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #250 : 18. Srpanj, 2015., 12:43 »
Inače, što se toga označavanja na kojoj je platformi igra recenzirana tiče, to smo riješili tako da u popisu platformi u Info boxu uz recenziju boldamo platformu na kojoj je igra recenzirana. I to ona recenzirana verzija bude obično prava na listi platformi. Doduše, nismo to boldanje u posljednje vrijeme radili baš svaki put jer uskoro ionako prelazimo na novi sustav, a i uvijek je iz recenzije jasno koje su verzije testirane.
 
A i iako je sada nedostupna, mislim da PC kao platformu treba tamo ostaviti u info boxu jer ta verzija ipak na neki način postoji, tj. najavljena je, neko vrijeme je i bila dostupna, a i izaći će s vremenom u tom popravljenom izdanju. Pa čisto kao informaciju o tome da je u nekoj maniri postoji na PC-ju, neka je i u info boxu pod popisom platformi.

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #251 : 18. Srpanj, 2015., 13:04 »
Znaci Witcher 3 je dobio 85 jer ne radi kako treba na PS4,a Batman je dobio 89 a ne radi skoro pa nikako na PCu ?
E koji ste vi kraljevi :clap:

Witcher 3 nije dobio 85 jer ne radi kako treba, nego je dobio 85 jer je combat jednostavno osrednji za jedan RPG (da opet ne kažem gameplay). Tehničke stvari bile su popisane u minusima da ljudi znaju što u tom dijelu ne valja, iako dok ja ocjenjujem igre, ne utječu naročito na ocjenu (osim ako su gamebreaking stvari u pitanju) jer se s vremenom srede.

Po MENI je apsurdno dat nečem 9/10 ako je igra za mnoge apsolutna NULA na jednoj od tri platforme, a istovremeno je ta platforma ona na kojoj se rekao bih večina posjetitelja ovog sajta igra, što sada u ovom kontekstu i nije najbitnije ali je očito. 
Na kojoj konzoli/platformi/robotu netko igra i koju "verziju" igra nebi trebalo biti u prvom planu jer je igra kao takva jedna cjelina i kao jedna cjelina bi se trebala ocjeniti. PC fail je dio te cjeline.

Nadalje, jedna moja iznimno subjektivna komparacija u vidu hcl ocjenjivanja. Da jedan W3 koji je objektivno veća, šira, dublja, duža i nadasve inovativnija igra dobije manju ocjenu od ove očite ušminkane reciklaže je baš wtf. Nebi dalje od tog u OT.

Nije uopće apsurdno jer recimo vlasnik PlayStationa 4 se ne igra na PC-u i boli ga neka stvar kako igra radi na PC-u. Na konzoli radi savršeno (valjda najimpersivniji i najispeglaniji ovogodišnji PS4 naslov) i za igranje na toj platformi igra je apsolutna preporuka. Ne vidim razloga zašto bi se umanjivala ocjena. Ako netko želi recenziju PC verziju igre, ima ih bezbroj na internetu. To što su ljudi mentalno nesposobni da sami zaključe takve stvari, jbg.

Nadalje, jedna moja iznimno subjektivna komparacija u vidu hcl ocjenjivanja. Da jedan W3 koji je objektivno veća, šira, dublja, duža i nadasve inovativnija igra dobije manju ocjenu od ove očite ušminkane reciklaže je baš wtf. Nebi dalje od tog u OT.

Kažeš subjektivna usporedba pa u idućoj rečenici kažeš objektivno bolja :hihi:
Evo možemo se objektivno složiti da obje igre imaju kutije istih dimenzija.

Nema osrednji combat,
Znaci Witcher 3 je dobio 85 jer ne radi kako treba na PS4,a Batman je dobio 89 a ne radi skoro pa nikako na PCu ?
E koji ste vi kraljevi :clap:

Witcher 3 nije dobio 85 jer ne radi kako treba, nego je dobio 85 jer je combat jednostavno osrednji za jedan RPG (da opet ne kažem gameplay). Tehničke stvari bile su popisane u minusima da ljudi znaju što u tom dijelu ne valja, iako dok ja ocjenjujem igre, ne utječu naročito na ocjenu (osim ako su gamebreaking stvari u pitanju) jer se s vremenom srede.

Po MENI je apsurdno dat nečem 9/10 ako je igra za mnoge apsolutna NULA na jednoj od tri platforme, a istovremeno je ta platforma ona na kojoj se rekao bih večina posjetitelja ovog sajta igra, što sada u ovom kontekstu i nije najbitnije ali je očito. 
Na kojoj konzoli/platformi/robotu netko igra i koju "verziju" igra nebi trebalo biti u prvom planu jer je igra kao takva jedna cjelina i kao jedna cjelina bi se trebala ocjeniti. PC fail je dio te cjeline.

Nadalje, jedna moja iznimno subjektivna komparacija u vidu hcl ocjenjivanja. Da jedan W3 koji je objektivno veća, šira, dublja, duža i nadasve inovativnija igra dobije manju ocjenu od ove očite ušminkane reciklaže je baš wtf. Nebi dalje od tog u OT.

Nije uopće apsurdno jer recimo vlasnik PlayStationa 4 se ne igra na PC-u i boli ga neka stvar kako igra radi na PC-u. Na konzoli radi savršeno (valjda najimpersivniji i najispeglaniji ovogodišnji PS4 naslov) i za igranje na toj platformi igra je apsolutna preporuka. Ne vidim razloga zašto bi se umanjivala ocjena. Ako netko želi recenziju PC verziju igre, ima ih bezbroj na internetu. To što su ljudi mentalno nesposobni da sami zaključe takve stvari, jbg.

Nadalje, jedna moja iznimno subjektivna komparacija u vidu hcl ocjenjivanja. Da jedan W3 koji je objektivno veća, šira, dublja, duža i nadasve inovativnija igra dobije manju ocjenu od ove očite ušminkane reciklaže je baš wtf. Nebi dalje od tog u OT.

Kažeš subjektivna usporedba pa u idućoj rečenici kažeš objektivno bolja :hihi:
Evo možemo se objektivno složiti da obje igre imaju kutije istih dimenzija.

Onda su valjda samo na HCL vidjeli te "osrednje" stvari u Witcheru,jer svaki moguci sajt i score page i what not Witcher ima debelo preko 85 ocijene,sad ili HCL zna nesto sto nitko drugi ne zna,ili budimo iskreni usrali ste sa ocjenom i usrali ste jos vise nakon sto ste poluproizvodu poput Batmana dali jos vecu onda ocjenu.
Da se razumijemo volim i gotivim vecinu vasih recenzija,i radite odlican posao.
Ali isto tako ne zelim da presutim kad se ne slazem sa nekom recenzijom,sto ne znaci da sam u pravu,ali Witcher je jedan superioran RPG i superiornija igra od Batmana u svakome pogledu osim combata.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #252 : 18. Srpanj, 2015., 13:17 »
Kolko moraš biti iskompleksirana/guzoboljna osoba da se toliko opterećuješ ocjenama?! :wildboy:
Šta baš svatko igru doživi na isti način? Ante igra RPG igre valjda od svog rođenja, iskusan je recenzent i novinar te ima svoje zahtjeve određene i prohtjeve.
To što se ne sviđa svakome što on ima oko za određene segmente i što iste ne pozdravlja kao većina ostalih recenzenata, je njihov problem.

Netko prelazi preko nekih problema, nekome ti problemi su žešći...
Jedno je kada u recenziji imaš cijelo vrijeme tonus da ništa ne valja, pa na kraju ipak zalijepiš visoku ocjenu ili obrnuto.
A drugo je kada argumentiraš svoje viđenje igre i staviš adekvatnu ocjenu.

Dokle god će se ljudi zamarati tuđim recenzijama i ocjenama, bit će i dalje guzoboljni, jer netko ne misli kao i oni.
Kolo sreće koje se okreće. ;)


*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #253 : 18. Srpanj, 2015., 13:28 »
Zasto sam frende iskompleksirana osoba molim te ? sto na forumu gdje se prica o igrama,u temi gdje je tema igra i recenzija te igre ja sam se ukljucio u razgovor,pohvalio vas rad i trud  ovdje,ali stvar je principa, glupo je smanjiti Witcheru ocjenu jer ima frame padove na Ps4 (koliko se sjecam to je jedan od razloga smanjene ocjene),a Batmanu koji toliko lose radi da se vise ne moze ni kupiti na Steamu dali vecu ocjenu ?.
Uopste ne dovodim znanje recenzenta u pitanje, kritike koje je imao u vezi combata,pad framova na ps4,los inventory to sve stoji nije nista pogresno rekao,problem je mjerilo po kojoj dajete ocjene ili u ovome slucaju Witcher 3 koji radi na PS4 uz povremene padove i Batman koji manje vise uopste ne radi na PCu.
Nadam se da ljudi koji rade i vode ovo ne misle da vas samo trollam il fanboisam stvarno nije to u pitanju,ocjene su bitne ne meni,ali budimo realni dosta igraca kupuje igre na racun ocjene,a na kraju dana Batman nije bolja igra od Witchera,kad pogledas napredak igra Witchera koji je iz svakoga nastavka postajao bolja i kompletnija igra,dok Bats osim odlicnoga combata i "open worlda" u drugome nije imao toliki napredak gledajuci sve igre zajedno.

Mozete prihvatiti kritiku jer kritika je na mjestu po mome skromnome misljenju,a i ne morate ako je ljudima na HCLu Batman bolja i kvalitetnija igra so be it :piva:

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #254 : 18. Srpanj, 2015., 13:38 »
Bez brige, bilo je recenzija i s nižim ocjenama od moje. ;)

problem je mjerilo po kojoj dajete ocjene ili u ovome slucaju Witcher 3 koji radi na PS4 uz povremene padove i Batman koji manje vise uopste ne radi na PCu.

Igor je već u par navrata rekao da je recenzirana konzolaška verzija igre, a ne PC verzija koja trenutno uopće nije dostupna na tržištu. Konzolaška verzije igre nema probleme PC verzije I u recenziji igre odigranoj na konzoli nema potrebe rušiti ocjenu zbog PC verzije.
The greatest teacher, failure is.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9