HCL.HR

Nintendo Wii U - općenita rasprava

  • 525 Odgovora
  • 186167 Hitova
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #195 : 28. Siječanj, 2013., 19:16 »
Ovaj gore post bi vise prilicio u HCL mart sekciju. Ne idite offtopic

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #196 : 06. Veljača, 2013., 09:58 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #197 : 06. Veljača, 2013., 10:14 »
Jup, pratio sam temu na Neogafu od koje je i krenula ta inicijativa da se Chipworksa naruči slika GPU-a i prije nego je stigla slika. Eurogamer je praktički čim je izašla slika izbacio svoj članak. A Ljudi tamo u temi na Neogafu se više manje slažu da je Digital Foundry s tim člankom koji si polinkao malo skočio pred rudo sa zaključcima, jer ljudi još uvijek zapravo proučavaju i tumače sliku GPU-a i samo je nekih 50% slike zapravo protumačeno do sada, a ni to nije skroz sigurno - čip je potpuno custom i dok se vjeruje da je temeljen na R700 arhitekturi, zapravo ne izgleda baš kao ni jedan ADM-ov dizajn do sada. Drugim riječima, i dalje je stvar dosta misteriozna.

Ovo na Eurogameru je čisto njihovo tumačenje te slike i dok bi inače Digital Foundryu vjerojavao na riječ jer su se dokazali tijekom godina, malo mi je čudno da bi išli gurati taj članak online već sada kada dobar dio komponenti koje čine GPU nije zapravo još protumačen.

Ovo je uglavnom tema na Neogafu od koje je sve krenulo:
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=511628

Da vam malo olakšam razmišljat, jer je ovo teško na prvu shvatiti, ovo je slika GPU-a iz Chipworksa s označenim dijelovima koje je Neogaf community prepoznao:


Poanta je dakle - što rade svi ovi dijelovi koji nisu označen? I koliki utjecaj na performanse ti dijelovi mogu imati.





*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #199 : 06. Veljača, 2013., 17:31 »
Daj isključi taj fanboy mode :wildboy:

Taj gif realno ne prikazuje ništa, pretamno je da se išta zaključi.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #200 : 06. Veljača, 2013., 17:34 »
a možda je samo CGI film, jesi razmišljao o tome?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #201 : 06. Veljača, 2013., 17:39 »
jer skroz impresivan gif. skoro pa stop motion tehnologija :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #202 : 06. Veljača, 2013., 17:49 »
Doduše, zna on vjerojatno zašto je to postao. Negdje danas ili jučer su iz Platinuma potvrdili da je ta mala sekvenca na kraju Bayonetta trailera prava, real-time in-game animacija. Ali opet - pretamno je da se išta stvarno zaključi.

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #203 : 06. Veljača, 2013., 19:22 »
Daj isključi taj fanboy mode :wildboy:

Taj gif realno ne prikazuje ništa, pretamno je da se išta zaključi.
[/quote







da se malo zabavimo! fanboy mod nikad nije ni bio ukljucen :ne: ...
jer nisam fanboy konzola, PC mi je primarna igrajuca zvacka! hehe..
multiplatformske igre igram na PC-u a zabavu sa frendovima sam uzivao na Wii..
a oni koji nemaju za bolji PC, neka kupe PS3 jer je konzola OK..
mada mi se ovaj Wii U dosta svidja i mogla bi to biti zanimljiva konzola..
upravu si, jučer su iz Platinuma potvrdili da je ta mala sekvenca na kraju Bayonetta trailera prava, real-time in-game animacija i zato sam to stavio..
pre tamno je, da, ali se da vidjet neki detalji...
a i mislim da se nebi hvalili necim sta nece imat u igri, znaci kvalitetnu grafiku o kojoj svi pricaju!
vec sam reko da mi je muka od uzdisaja za ludim vizualima..
Wii U je stvarno zagonetna konzola, i sve oko nje je mutno, o Wii U se zna mnogo a kad bolje pogledas u principu se nezna nista..
kad bojle pogledam u sve to, ne vjerujem da bi si nintendo dozvolio slicnu pa i mnogo goru gresku sa hardverom, da mu Wii U nestane za godinu, dvije..
tim vise, ako se drugu godinu za redom Iwati izjalove planovi dat ce ostavku, a u to cisto sumnjam, i previse su opusteni sto ih svi gaze zbog Wii U..
tako da vjerujem da ce na E3 iznenadit ljude, i konacno sve objasniti, cemu toliko tajnosti o toj misterjoznoj konzoli..
a  di su nestale dobre igr? igrive i da ti nije zao kuna koje potrosis na igru..
The Legend of Zelda: Ocarina of Time je takva igra, half life 1 i 2 i njima slicne, nema ih mnogo..
Bf3 super izgleda na mom PC-u, sve u ultra na 90.fps.. i kupio ga samo zbog MP. i da to ne igram u clanu, da nije u pitanju ekipa, nebi je nikad kupio, jer nije vrijedna tih novaca, o COD-u i da ne govorim itd.....


da se jos nadovezem, kad je vec spomenut Bf3..  po tome se vidi da sam vijeran PC-u a ne konzolitisu.. mada je sve OK ako su i igre OK!
eto i mog" http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Pena00/stats/352547020/  " po tome se vidi di gubim vrijeme, i mozete me  dodati ako
zelite zaigrati samnom koju...  :piva:
« Zadnja izmjena: 06. Veljača, 2013., 20:34 ThOr VeLikI »

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #204 : 07. Veljača, 2013., 09:21 »
eurogamer je očaj (i to ne radi samo ovog teksta)

Citat:
Been reading some of the comments on your thread and have a few of my own to use as you wish.

1. This GPU is custom.
2. If it was based on ATI/AMD or a Radeon-like design, the chip would carry die marks to reflect that. Everybody has to recognize the licensing. It has none. Only Renesas name which is a former unit of NEC.
3. This chip is fabricated in a 40 nm advanced CMOS process at TSMC and is not low tech
4. For reference sake, the Apple A6 is fabricated in a 32 nm CMOS process and is also designed from scratch. It’s manufacturing costs, in volumes of 100k or more, about $26 - $30 a pop. Over 16 months degrade to about $15 each
a. Wii U only represents like 30M units per annum vs iPhone which is more like 100M units per annum. Put things in perspective.
5. This Wii U GPU costs more than that by about $20-$40 bucks each making it a very expensive piece of kit. Combine that with the IBM CPU and the Flash chip all on the same package and this whole thing is closer to $100 a piece when you add it all up
6. The Wii U main processor package is a very impressive piece of hardware when its said and done.

Trust me on this. It may not have water cooling and heat sinks the size of a brownie, but its one slick piece of silicon. eDRAM is not cheap to make. That is why not everybody does it. Cause its so dam expensive
..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #205 : 07. Veljača, 2013., 09:30 »
To je ako se ne varam citat od ekipe Chipworksa, samo da ljudima da malo konteksta. To je ta ekipa koja se bavi "fotkanjem čipova"... i uglavnom znaju što pričaju.

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #206 : 07. Veljača, 2013., 09:51 »
da.

inače, ne pratim gaf, ali koliko sam shvatio preletjevši postove (zadnje) nitko još nema blage veze o čemu se zapravo radi.

..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #207 : 07. Veljača, 2013., 11:15 »
da.

inače, ne pratim gaf, ali koliko sam shvatio preletjevši postove (zadnje) nitko još nema blage veze o čemu se zapravo radi.



Ko da je bitno kolko rama i megahertza i shadera i *urca-palca ima?
Vidicemo kakve ce igre bit a grafika nije toliko bitna...
Ja u novijim igrama ni ne vidim neku razliku na medium i ultra detaljima osim u frejmrejtu koji je pao na jacim postavkama...
Blago nama polu-sljepima :hiha:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #208 : 19. Veljača, 2013., 22:58 »
evo odgovor na mnoge price oko nintendo hardvera! mislim da se vec sada vidi ta velika razlika izmedju Wii U i Xbox 360,PS3.. ;-)

Need for Speed: Most Wanted Brings a Helping Hand to the Wii U


http://www.nintengen.com/2013/02/need-for-speed-most-wanted-wii-u-vs.html       :piva:    =D>
« Zadnja izmjena: 20. Veljača, 2013., 00:08 ThOr VeLikI »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #209 : 19. Veljača, 2013., 23:00 »
da, konzola prošle generacije :tired:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9