HCL.HR

Nintendo Wii U - općenita rasprava

  • 525 Odgovora
  • 187202 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #270 : 13. Lipanj, 2013., 17:05 »
Uglavnom, nakon što sve setupiraš prvi put, možeš sve raditi/igrati isključivo preko Wii U Gamepada - što se tiče podešavanja settingsa i tome sličnoga, zapravo je TV najčešće taj "sekundarni ekran", dok je sve bitno na GamePadu zapravo. I da - što se igranja tiče - moraš biti siguran da ti igra podržava off-TV play da bi mogao igrati preko GamePada. Primjerice, LEGO City Undercover ne podržava to (moraš igrat na TV-u pri čemu ti je GamePad komunikator, mapa itd.), ali mogu bez TV-a igrat Tekken Tag 2, Darksiderse 2, NSMB2, Virtual Console igre, NFS Most Wanted itd. dosta toga zapravo.

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #271 : 07. Srpanj, 2013., 11:50 »
Mislim, ovakve stvari tj. nespremnost su prrrd zesci http://www.joystiq.com/2013/07/06/miyamoto-manpower-for-hd-development-was-underestimated/
Jer nitko do 2012 nije razvijao igre u HDu

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #272 : 07. Srpanj, 2013., 12:52 »
Jup, uhvatilo ih malo nespremne, što je čudno zapravo gledajući koliko takve kompanije ulažu u razne vrste istraživanja... zato tolike odgode igara koje su odavno trebale biti vani.

Ovo je zanimljivo isto:
http://www.hcl.hr/vijesti-nintendo-ce-najaviti-nove-vrste-igara-za-wii-u-uskoro-8857-18.html

Pogotovo to da su naučeni iskustvom s Wii konzolom, s kojom su se u startu fokusirali na "hej vidi kakve nove stvari naša konzola može" pristup, sa Wii U se više fokusiraju na tradicionalni gaming u startu - da bi kasnije predstavili neke nove ideje koje omogućuje GamePad i način na koji je povezan s konzolom/TV-om. Ne znam doduše što tako inovativno još mogu predstaviti za Wii U, ne pada mi ništa previše interesantno casual tržištu... a na to tržište se valjda cilja s tim "novim idejama" jel. A vidjet ćemo... kažu uskoro.

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #273 : 08. Srpanj, 2013., 11:32 »
Pa ta nespremnost, nevjerojatno. Ako nista mogli su pratiti konkurenciju koja je radila HD igre od 2005. Malo mi tuzno da predvodnik na grafickom polju s Nintendom 64 sada biva IZNENADEN razvojem HD igara. A ono, vjerujem da ce osmisliti neku novotariju, mislim pricamo o nintendu, vracali su se i iz gorih situacija na vrh.

U svakom me slucaju zanima, ali pocetni interes koji sam imao prema Wii U je nestao u principu. I dalje bi volio odigrati Mario Land 3D i X rpg ali dvije igre n eopravdaju kupnju konzole koja je skoro pa istog cjenovnog ranga ko ps4. Sacekat cu jos ovu godinu i viditi sto pripremaju za sljedecu, ocekujem ipak malo vise.

*

mcrne

  • *
  • 69
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #274 : 08. Srpanj, 2013., 15:39 »
Pozdrav svima.

Da ne otvaram temu, trebao bih savjet o Nintendu Wii U.

Zadnja "konzola" koju sam imao je Game Boy (onaj stari, prvi), a oduvijek sam PC gamer. Međutim, kako prestajem živjeti sam, a počinjem s jednom ženom i jednim 11-godišnjim ženskim djetetom, za ozbiljnije PC naslove ću imati manje vremena, pa ozbiljno razmišljam o kupovini Wii U. Kao totalni amater u konzolama, i PC gamer koji prvestveno voli strategije i RPG igre, evo par pitanja na koja bih trebao odgovor:

1. Hoće li Xbox One ili PS4 nuditi jednak broj multiplayer obiteljskih naslova koji su Nintendova najjača strana? Nešto što se može igrati s casual igračima i klincima, igre koje bi zadovoljile apetite žena.

2. Koliko će "ozbiljnijih" igara biti na Wii U, dakle igara koje bi zadovoljile moje apetite? Bojim se da hardverski neće biti dovoljno jak za next gen naslove kakvi će izlaziti na PS4 (OK, i dalje imam svoju PC mašinu), ali barem pokoja ozbiljnija igra svakih par mjeseci bi mi ipak trebala.

3. Jesu li svi Wii U naslovi igrivi na onom njegovom gamepadu, bez TV-a? Recimo dok se od mene očekuje da sjedim u dnevnoj sobi (umjesto za kompjuterom), da mogu igrati na gamepadu dok one gledaju televiziju ili kaj već.

4. Ako postoji neko regionalno ograničenje na konzoli, pretpostavljam da će konzola kupljena u Austriji funkcionirati u Hrvatskoj? Jer iako su neki naši dealeri (ekupi, svijet medija) spustili cijenu premium izdanja na 3.000 kn, još uvijek mi se više isplati kupiti je u MediaMarktu za 310 €, pogotovo sad kad više nema carine i poreza.

5. Nakon svega ovog, u kući se već nalazi jedan Wii. Ima svega par igrica (možda još neke dvije jeftine uz Sports koji je došao besplatno), pa me zanima je li isplativo kupovati Wii U ili postoji dovoljno dobrih naslova za staru konzolu da jednostavno kupujem njih te hoće li u sljedećih godinu-dvije više išta zanimljivo od igara izlaziti za stari Wii?

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #275 : 08. Srpanj, 2013., 15:56 »
Pozdrav svima.

Da ne otvaram temu, trebao bih savjet o Nintendu Wii U.

Zadnja "konzola" koju sam imao je Game Boy (onaj stari, prvi), a oduvijek sam PC gamer. Međutim, kako prestajem živjeti sam, a počinjem s jednom ženom i jednim 11-godišnjim ženskim djetetom, za ozbiljnije PC naslove ću imati manje vremena, pa ozbiljno razmišljam o kupovini Wii U. Kao totalni amater u konzolama, i PC gamer koji prvestveno voli strategije i RPG igre, evo par pitanja na koja bih trebao odgovor:

1. Hoće li Xbox One ili PS4 nuditi jednak broj multiplayer obiteljskih naslova koji su Nintendova najjača strana? Nešto što se može igrati s casual igračima i klincima, igre koje bi zadovoljile apetite žena.

2. Koliko će "ozbiljnijih" igara biti na Wii U, dakle igara koje bi zadovoljile moje apetite? Bojim se da hardverski neće biti dovoljno jak za next gen naslove kakvi će izlaziti na PS4 (OK, i dalje imam svoju PC mašinu), ali barem pokoja ozbiljnija igra svakih par mjeseci bi mi ipak trebala.

3. Jesu li svi Wii U naslovi igrivi na onom njegovom gamepadu, bez TV-a? Recimo dok se od mene očekuje da sjedim u dnevnoj sobi (umjesto za kompjuterom), da mogu igrati na gamepadu dok one gledaju televiziju ili kaj već.

4. Ako postoji neko regionalno ograničenje na konzoli, pretpostavljam da će konzola kupljena u Austriji funkcionirati u Hrvatskoj? Jer iako su neki naši dealeri (ekupi, svijet medija) spustili cijenu premium izdanja na 3.000 kn, još uvijek mi se više isplati kupiti je u MediaMarktu za 310 €, pogotovo sad kad više nema carine i poreza.

5. Nakon svega ovog, u kući se već nalazi jedan Wii. Ima svega par igrica (možda još neke dvije jeftine uz Sports koji je došao besplatno), pa me zanima je li isplativo kupovati Wii U ili postoji dovoljno dobrih naslova za staru konzolu da jednostavno kupujem njih te hoće li u sljedećih godinu-dvije više išta zanimljivo od igara izlaziti za stari Wii?

1. Teško je reći. Ali ipak, kao što si rekao, takvi naslovi su Nintendova jača strana.... već imaš nekoliko igara takvog tipa za Wii U, a najbolji među njima, Nintendoland, dolazi 'besplatno' uz Premium konzolu. Šanse su da će ti samo Nintendoland već dovoljno dugo trajati da novu igru takve vrste poželiš za tek možda pola godine. Imaj na umu doduše da za multiplayer u Nintendolandu valja imati i pokoji WiiMote kontroler koji moraš kupiti, ako ga nemaš sa strane. To se podrazumjeva i za PS4/XBO igre takve vrste isto (dodatni kontroleri), ali eto - da naglasim i to malo.

2. Što se hardverske snage tiče, tu možeš definitivno računati da je Wii U slabiji od onoga što PS4 i XBO imaju "ispod haube", a isto tako možeš računati da će te dvije konzole imati i više tih "ozbiljnijih" igara. Ali kao što si rekao, za takve stvari imaš PC, a ako si PC gamer - ionako će ti te ozbiljne igre na PS4/XBO vjerojatno biti "smotane" jer si se navikao igrati na PC-u. Od Wii U-a, u smislu hardvera, možeš očekivati da je ponešto sposobniji od PlayStationa 3 i Xbox 360, iako to neke od ranijih igara za konzolu ne pokazuju. Za Wii U, u tom "ozbiljnijem" rangu, imaš primjerice Bayonettu 2 (Wii U ekskluziva), Splinter Cell Blacklist, Assassins Creed 4, Watch Dogs, vjerojatno i Call of Duty Gohsts... a ako si fan RPG-a, Monolithov X je nešto što ćeš moći samo na wii U odigrati.

3. Ne - igrivi su samo oni koji podržavaju tu funkciju igranja na Wii U GamePadu, a koja se zove 'off-TV Play'. Ako igra podržava off-TV play - onda je moguće igrati ju na GamePadu uz ugašenu televiziju, a kada možeš koristiti TV, onda ti GamePad postane mapa, inventory ili nešto treće - kako god su to dizajneri zamislili. Dakle ovisi od igre do igre - ovdje imaš popis igara koje to podržavaju.

4. Da, Austrijske konzole će funkcionirati u hrvatskoj sasvim normalno, bitno da je "europska" konzola.

5. Za stari Wii ne očekuj nove igre, pogotovo ne one "ozbiljne" - još ga prodaju, predstavili su čak i jeftiniju (i okrljaštenu) Wii Mini verziju, ali sve u svemu - Wii ti neće trebati. Poslužiti će ti doduše stari Wii Mote kontroleri, jer rade u određenim igrama i na Wii U. Osim toga, Wii U je također i Wii - u potpunosti podržava stare igre i kontrolere. Samo uđeš u Wii Mode na Wii U i izgleda ti kao da imaš Wii konzolu.

Evo ti i dva moja videa ako nisi vidio, da vidiš malo kako izgleda Wii U GamePad i Pro kontroler:
http://youtu.be/fpTQVxF6zgU

I kako izgleda sučelje Wii U konzole i što sve zapravo skriva:
http://youtu.be/2PI_jADwAKo

I hej - javi ako kupiš :piva:

*

mcrne

  • *
  • 69
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #276 : 08. Srpanj, 2013., 16:05 »
Hvala na brzom i iscrpnom odgovoru. Mislim da ću ga kupiti prvi put kad idem (ili netko od poznanika) u Austriju. Imaš pravo, za ozbiljnije igre sam već desetljećima (dobro, desetljeće i pol, tak nešto :P) naviknut na tastatura+miš kombinaciju, a uz moj PC kao ozbiljnu gamersku mašinu, ovo će doći kao dobar dodatak. Dodatan je plus i to što imamo dva stara Wii kontrolera, tako da mi nikakav dodatan hardver nije potreban.

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #277 : 08. Srpanj, 2013., 16:08 »
Bok, volimo ovakva konkretna pitanja :)

1. PS4 i XBone ce se i dalje koncetrirati na nazovimo to hardcore igrace, naravno u ponudi ce uvijek biti i obiteljskih igara, ali i dalje se zna koja njihova glavna "niša". Mogli bi reci kako je Wii U doista konzola za svu obitelj. Ajmo postaviti to ovako: S Nintendom si uvijek siguran da ce zadovoljiti najmladje igrace, one starije koji vole dobre i kvalitetne Nintendo igre ali i one koji voli multiplayer igre koji na Nintendovih konzolama nikad ne nedostaje, pritom ces u principu uvijek biti siguran da ce biti igrive i kvalitetne.

Trenutna Wii U ponuda ti to dobro pokazuje, imas hardcore third party igre, imas Nintendove koje su kako za sve uzraste tako i za "hardcore" ekipu, od Batmana do Marija itd. Uskoro ti izlazi i novi Mario Land 3D, sto ce se svima svidjeti, zatim Bayonneta koja bi se tebi mogla svidjeti kao "ozbiljnijem' igracu, Monolithov RPG X isto tako. Dakle ima svega za svakoga, a kako budu igre izlazile ponuda ce se siriti.

Sto se grafike tice uzmi u obzir kako je Wii U iako trenutno pokazuje slicne graficke mogucnosti s trenutnim konzolama, zapravo na samom pocetku, nitko jos nije "otkjucao" njegov potencijal jer je drugacije arhitekture (i novije) u odnosu na trenutne konzole, pa tek trebamo vidjeti koji je njegov maksimum, a i portovi s drugih konzola ce biti laksi sa izvesti jer je ipak HD konzola u pitanju.

Off screen gameplay ovisi o samom proizvodacu igre, koliko mu se to uklapa u viziju, tako da ti nece nuzno sve igre podrzavati, iako Nintendo cilja na sto veci broj igara. Ementaler bi trebao znati kakva je situacija sa off screen gameplayom jer je on wii u vlasnik.

Regionalna ogranicenja se odnose samo na vece regije, dakle Amerika, Euroazija, Japan. Tako da mozes biti siguran kad je kupovanje konzole u drugoj EU drzavi u pitanju, a igras je u Hr.

Wii je u principu vec pokopan. Nintendo vise nista ne izdaje za nj, koncetriraju se na 3DS i Wii U. Ali svakako ga cuvaj jer ces njegove dodatke poput Wii remotea moci koristiti i na Wii u, a wii igre mozes igrati i na Wii U jer je u potpunosti kompatibilan s WIi sadrzajem. Takodjer ces moci sav svoj Wii sadrzaj prebaciti i na Wii U tako da neces osjetiti tranziciju ako osjetis potrebu igrati koju staru Wii igru na svom Wii U.

Ako te jos sto zanima pucaj :)

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #278 : 08. Srpanj, 2013., 16:08 »
Hahahaha nti sunce Igore preteko si me, al mi bilo zao brisati :hihi:

*

mcrne

  • *
  • 69
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #279 : 11. Srpanj, 2013., 09:50 »
Evo ide kolega u subotu u Austriju, tako da ću mu dati pare za Wii U. Samo još jedno kratko pitanje - koje su šanse da ga dobijem sa sučeljem na njemačkom? :)

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #280 : 11. Srpanj, 2013., 11:50 »
100%.... ako ga odabereš. Imaš izbor. Svi basnoslovni evropski jezici uključeni.
..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

*

mcrne

  • *
  • 69
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #281 : 15. Srpanj, 2013., 12:02 »
Evo moj novi Wii U kraj stola u uredu čeka da završi radno vrijeme pa da se idemo doma instalirati.

Malo sam bacio oko u Svijet medija koji mi je usput do posla i na ekupi.hr. U prvom sam vidio čak 5 igara, a na drugom je jedna jedina za Wii U. Uglavnom jadna ponuda u rvackim shopovima. Pretpostavljam da se igre kupuju online, ili ima neki bolje opremljen shop u Zagrebu? Nekako su mi draže fizičke kopije od digitalnih.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #282 : 15. Srpanj, 2013., 12:08 »
To je već negdje 20-ti vlasnik Wii U u Hrvatskoj za kojeg znam. Napredak! :)))

Da, slaba je ponuda igara u Hrvatskoj, ali Algoritam bi ti trebao imati bolju ponudu:
http://www.algoritam.hr/?m=6&p=proizvodi&Korak=kategorija&kat=786

Cijene jesu malo visoke, ali eto - imaš u Hrvatskoj i možeš ih kupiti na licu mjesta u fizičkom izdanju.

Ako pak želiš čekati malo, shopto.net, game.co.uk i zavvi.com su ti dobre opcije. U prosjeku čekaš nekih tjedan-dva da ti igra stigne doma, a ako pratiš popuste možeš dosta dobro proći.

Primjerice, nedavno sam sa game.co.uk uzeo Assassin's Creed 3 za Wii U za nekih 150kn.

*

mcrne

  • *
  • 69
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #283 : 15. Srpanj, 2013., 12:17 »
Pa pričekat ću, mislim da će mi prvih mjesec-dva biti dovoljan Nintendo Land. Niš, javim se s dojmovima kad se instaliram i registriram. Hvala svima na savjetima i pomoći.

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #284 : 15. Srpanj, 2013., 12:53 »
http://www.svijet-medija.hr/?q=group%2F265%2FIgra%C4%87e+konzole%2C+igre+i+oprema%2FIgra%C4%8Dke%2C+igre+i+konzole&mpc[min]=0&mpc[max]=50000&groups[fieldset][value][865]=865&field_attributes_attribute[597]=all&field_attributes_attribute[1238]=all&field_attributes_attribute[1239]=all&items_per_page=16&sort_order=none
..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9