HCL.HR

Nintendo Wii U - općenita rasprava

  • 525 Odgovora
  • 187183 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #225 : 19. Travanj, 2013., 09:47 »
Jedna stvar koja mi nekako smeta kod Nintenda, pa me zanima vase misljenje.  Do sada sam uvijek kupovao kucne konzole, nisam se previse zamarao sa handheld konzolama. Oduvijek sam gledao na to da svaka ima svoju seriju igara i to je to, taj stav je zauzimao i nintendo, pokemoni su oduvijek bili handheld, na konzolama su bili samo neki spinoffi sa potpuno drugacijim gameplayom. Na zadnjem nintendo directu najavljen nastavak zelde link to the past za 3ds, dakle igra koja je bila jedan od velikih hitova za snes ne dolazi na wii u nego na handheld, takodjer nedavno ista stvar sa luigi mansion 2, odlicna gamecube igra koja je presla na handheld. Smeta mi to iz razloga sto bi htio zaigrati te nastavke, ali doslovce imam osjecaj da me tjeraju kupiti handheld, a u isto vrijeme smanjuju vrijednost Wii U konzoli...   Sto npr da Sony odluci izdati god of war 5, uncharted 4,  little big planet 3 na viti i potpuno ignorirati konzolu? 

Mislim da malo preuranjeno razmišljaš o tome, Wii U je još vrlo mlad na tržištu - može ti sad djelovati da ga donekle ignoriraju i sve snage ulažu u 3DS, ali kužiš valjda da to nema smisla. Izbacili su novu platformu na tržište, rade na nečemu sigurno. Računaj da je Nintendo kroz svoje postojanje izbacio više konzola na tržište od Sonya i Microsofta zajedno - znaju oni koliko snažne franšize imaju i rade na nečemu sigurno. Rekao bih da čuvaju "velike pištolje" za period blagdana kada će vjerojatno Sony izaći na tržište s PS4.

Mislim, znamo već da već ove godine na Wii U dolazi jedna "nova" Zelda (remake Wind Wakera), da se druga, potpuno nova Zelda za Wii U radi... znamo i da će Mario Kart za Wii U i nova Mario 3D igra biti spremne za igranje za svega dva mjeseca na E3-u (znači jedna od tih bi mogla izaći prije kraja godine), znamo da se radi i novi Super Smash Bros. za Wii U pa i novi Yoshi platformer, Monolithoh RPG je isto tu negdje, Pa ona mješpavina Shin Megami Tenseia i Fire Emblema... šta još... a da - Bayonetta 2 i Wonderfull 101 iz Platinum Gamesa... vjerojatno sam nešto i zaboravio. I sve su to ekskluzive - dosta snažne ekskluzive, velika imena. Uračunaj u to još i third-party podršku u obliku novog Splinter Cella, Assassins Creeda 4, Watch Dogsa, Batman Originsa... - sve to dolazi na Wii U prije kraja godine. Da ne spominjem one zakašnjele portove poput Sniper Elitea V2, Amazing Spider-Mana, nedavno izašlog NFS Most Wanteda U, Injusticea (koji taman danas izlazi ako se ne varam) itd. Nije third-party podrška baš sjajna - ali to je i logićčno budući da se radi o novoj konzoli, a imajući to na umu - uz sve igre koje sam ovdje naveo (a nisam sve naveo), nije ni tako loša. Svejedno - dugoročno će Nintendo vjerojatno održavati konzolu atraktivnom putem first-party ekskluziva.

*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #226 : 19. Travanj, 2013., 10:28 »
Ma slazem se sto se tice igara, zbilja imaju dosta igara sto puno obecavaju, a vjerujem da ce na e3u biti jos dosta iznenadjenja, no smeta mi selenje fransiza sa konzola na handheld, npr., velik sam fan final fantasy  igara, ko klinac su mi svi hvalili final fantasy 7, no nisam htio ga igrati dok nisam presao prvih 6, ista stvar sa mario 64 :)  Tako da mi pomalo smeta sto nastavak igre rade na handheldu umjesto na vrsti konzole gdje je igra zapocela, sto meni ubija mogucnost da cu zaigrati nastavak.
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #227 : 19. Travanj, 2013., 10:36 »
A istina, da - ne daju ti da odigraš nastavak home console igre bez da kupiš handheld. Ali eto - moraju gurati 3DS; iako bi bilo zgodnije da ga guraju potpuno novim IP-evima. Ali što se Zelde za 3DS tiče - takva igra ionako ne bi dobro prošla na home console tržištu danas, tako da je nastavak te SNES igre čak i prikladniji na handheldu po meni.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #228 : 19. Travanj, 2013., 14:07 »
@lahvos:
racunaj da je izrada igara za 3DS puno puno puno jeftinija, zato ce za njega uvijek izac neka ''ajmo probat opet'' igra, ako me kuzis.
A link to the past je prastara igra, nisu htjeli riskirat sa Wii U, a i vlasnika 3ds-a ima puno vise (vise potencijalnih kupaca), ista stvar je i sa luigis mansionom...
A doci ce i wii U igre, neboj se, nece ga oni pustit samo tako!
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #229 : 19. Travanj, 2013., 14:34 »
@lahvos:
racunaj da je izrada igara za 3DS puno puno puno jeftinija, zato ce za njega uvijek izac neka ''ajmo probat opet'' igra, ako me kuzis.
A link to the past je prastara igra, nisu htjeli riskirat sa Wii U, a i vlasnika 3ds-a ima puno vise (vise potencijalnih kupaca), ista stvar je i sa luigis mansionom...
A doci ce i wii U igre, neboj se, nece ga oni pustit samo tako!

A istina, nadam se da ce bit nekih dobrih iznenadjenja na e3-u :) A za ove igre izgleda mi preostaje youtube i lets play kanali :)
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #230 : 21. Travanj, 2013., 19:04 »
Htio bih postaviti par pitanja. Zelim si nabaviti Wii U, ali mislio sam ga nabaviti iz Italije gdje Premium verzija kosta 280 eura ako se narucuje online, ali samo u Italiju. Sva sreca sestra mi tamo zivi a cijena je u prijevodu 2050 kuna sto je zastvarno super ponuda. Nego me sad zanima dali je netko odavdje kupio konzolu u Italiji i dali Wii U ima odabir jezika, tako da stavim engleski? Jos me zanima jedna stvar. Posto u Premium verziji dolazi i igra Nintendo Land, zanima me dali ce ona biti samo na talijanskom ili ce imati odabir jezika? Dali netko ima kakvih iskustva sto se toga tice? Unaprijed hvala.

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #231 : 21. Travanj, 2013., 19:22 »
Htio bih postaviti par pitanja. Zelim si nabaviti Wii U, ali mislio sam ga nabaviti iz Italije gdje Premium verzija kosta 280 eura ako se narucuje online, ali samo u Italiju. Sva sreca sestra mi tamo zivi a cijena je u prijevodu 2050 kuna sto je zastvarno super ponuda. Nego me sad zanima dali je netko odavdje kupio konzolu u Italiji i dali Wii U ima odabir jezika, tako da stavim engleski? Jos me zanima jedna stvar. Posto u Premium verziji dolazi i igra Nintendo Land, zanima me dali ce ona biti samo na talijanskom ili ce imati odabir jezika? Dali netko ima kakvih iskustva sto se toga tice? Unaprijed hvala.

Možeš sve postaviti na bilo koji jezik :thumbs:

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #232 : 22. Travanj, 2013., 09:08 »
Možeš sve postaviti na bilo koji jezik :thumbs:

E hvala. To me jedino zanimalo ;)

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #233 : 22. Travanj, 2013., 11:32 »
Stigle nove 3 Wii U reklame za američko tržište:
prva
druga
treća
neznam, reklame po meni i nisu ostavile nekakav velik dojam, no vjerovatno im je u prvom planu postupak upoznavanja amera da Wii i WiiU nisu iste konzole

po meni mnogo bolja reklama je bila za Wii link

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #234 : 22. Travanj, 2013., 12:47 »
Zašto tako puno košta Wii U u hrvatskoj?

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #235 : 25. Travanj, 2013., 06:49 »
..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #236 : 26. Travanj, 2013., 08:16 »
I kako vam je s novim apdejtom?
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #237 : 26. Travanj, 2013., 09:40 »
Evo upravo updateao, trajalo sve zajedno nekih 30-45 minuta. Osjeti se dosta razlika u brzini pri ulaženju i izlaženju iz aplikacija, i to je više-manje to što se tiče stvari koje su baš primjetne odmah. Ali dodao je update i neke fine druge stvari, evo pune liste promjena.

New Features:

A standby function to download and install software while the system is powered off
Software purchased from the Nintendo eShop will automatically install in the background once the download is complete
Holding down the B Button while the Wii U logo is displayed during startup will load the Wii Menu

Changes to System Settings:

An option to transfer and/or copy between two USB storage devices in “Data Management”
To facilitate this feature, you will now be able to connect two USB storage devices to a single Wii U console*²
The ability to select multiple software titles when transferring, copying, or deleting data in “Data Management”
The option to adjust screen size is now available under “TV” *³
“Auto Power-Down” has been renamed “Power Settings”
Options for the standby function are located within this menu

Changes to Miiverse:

Added support for the Wii Remote, Wii U Pro Controller, and Classic Controller
Handwritten posts will now also display on the TV screen during creation
“Undo” and “Redo” buttons are now available when creating a handwritten post
Removed screen size setting. This option can now be adjusted from System Settings

Changes to Nintendo eShop:

Software downloaded from the Nintendo eShop will include released updates and will no longer need to be updated after installation
Removed screen size setting. This option can now be adjusted from System Settings

Changes to the Internet Browser:

Added support for the Wii Remote and Wii U Pro Controller
Added the option to change search engines when performing a keyword search
Added the option to return to the start page from the bookmark menu
Removed screen size setting. This option can now be adjusted from System Settings

Changes to Download Management:

Added the option to change the priority of downloads
Improvements to system stability and usability:

Further improvements to overall system stability and other minor adjustments have been made to enhance the user experience

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #238 : 27. Travanj, 2013., 20:55 »
Ja imam par pitanja vezano uz Wii U konzolu:

1. Multimedija na Wii u - jel konzola moze pokretat filmove (divx, mpeg...) i muziku preko USB?
2. Nintendo TV? Jel to radi, bude radilo ili moram nesto podesit kako bi radilo? Sto je sa Netflix-om? Jel to radi?

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #239 : 28. Travanj, 2013., 10:14 »
1. Multimedija na taj način ne radi, mislim - nisam ni probao, ali ne bi ionako imao čime (softverski) pokrenuti takve sadržaje jer nema nekakvog playera. Ali možeš uredno streamati s interneta takve stvari - konzola ima sposoban browser i touchscreen putem kojega je taj browser lako koristiti.
2. Nije ništa od toga još podržano kod nas.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9