HCL.HR

Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016

  • 243 Odgovora
  • 43901 Hitova
*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #165 : 26. Lipanj, 2016., 15:21 »
Hrvatsku odvijek prati ta neka nesreca na prvenstvima osim Meksika, al ova ekipa nikad nije bila jaca a tako malo borbena osim Srne koji je pravi ratnik na terenu. Najvise mi je zao njegovih suza nekako.

Vec sam stvaro sebi sliku u glavi HRVATSKA U FINALU NEVJEROVATNA PRICA! na naslovnicama i svi cestitaju iz citavog svijeta vlada euforija i ludnica na ulicama. I dalje sam u depresiji  :(

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #166 : 26. Lipanj, 2016., 15:36 »
Evo zašto ljudi koji nisu gledali utakmicu trebaju se suzdržati od komentara tipa zaslužili su nisu zaslužili. Obje ekipe bile su pod kočnicom, Portugal više. Gol je jako jako sretan. Nani nije hio dodat Ronaldu nego quaresmi. No to je nogomet, fulaš pa primiš. Ali da je zasluženo Portugal prošao - nije. Pa u 4 utakmice nisu pobjedili u 90min a onda zabiju KRUMPIR u 117'. Jbg nije da smo mi zaslužili ali oni nisu s onim što su pokazali.

Što je onda po tebi zaslužena pobjeda? Ove ekipa koja je pustila loptu kroz 4 igrača preko pola šesnaesterca i samog Quaresmu na drugoj stativi zaslužuje pobjedu? Jel pobjednička ekipa svaki puta mora pregaziti drugu ekipu da bi pobjeda bila zaslužena? Ili ako jedna ekipa odigra 89 minuta objektivno lošije, ali ne primi gol, a druga ekipa jednu minutu popusti i primi gol, to nije zasluženo? Puno je čimbenika u toj utakmici, što taktičkih što psiholoških i Portugal je bio čvršći, a Hrvatska je imala više propusta. Poraz Hrvatske nakon ovakve utakmice je nešto teže probaviti nego što bi to bilo poraz Portugala, ali rezultat je očito potpuno zaslužen.

*

fez

  • *
  • 118
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #167 : 26. Lipanj, 2016., 16:16 »
Faktor sreće je presudio. Stativa pa slučajni pas nanija i odbijanac. Objektivno bolja ekipa ide kući bez obzira lošu utakmicu koju su odigrali. Pravedno bi bilo da Portugal nije ni prošao skupinu, ako ćemo bit do kraja pošteni.

Nije bitno, meni je jedino žao dečki koji su dali sve od sebe i zaslužuju više od 1/8. Nogomet je opet pokazao svoje lice, zato ga valjda i volimo toliko.

*

fez

  • *
  • 118
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #168 : 26. Lipanj, 2016., 16:17 »
Treba spomenuti i da je Čačić potpuno nadmudren. On je vjerojatno i glavni krivac za poraz superiornije ekipe.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #169 : 26. Lipanj, 2016., 16:24 »
Objektivno bolja ekipa ide kući bez obzira lošu utakmicu koju su odigrali. Pravedno bi bilo da Portugal nije ni prošao skupinu, ako ćemo bit do kraja pošteni.

Kako je to PRAVDA, jel tebi jasno što je pravda? :wildboy: Što je tu točno nepravedno i po kojim kriterijima?

Treba spomenuti i da je Čačić potpuno nadmudren. On je vjerojatno i glavni krivac za poraz superiornije ekipe.

Pogotovo kad odmah nakon kažeš ovo. Jel Čačić po tome nepravednik? Jel on djelitelj pravde koji je nepravedno presudio u korist Portugala?

*

fez

  • *
  • 118
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #170 : 26. Lipanj, 2016., 16:53 »
Nepravedan je sustav. Bezveze je da ekipa bez pobjede i 3 boda uopće ima priliku igrati s ekipom koja ima dvije pobjede i remi.

Izvlacis moje izjave iz konteksta. Nije Čačić radio sustav ali je kao trener zakazao. Trebao je napasti. Ne tražim jedan faktor koji je presudio. Samo navodim više njih dok ti pokušavaš strpati sve što kažem pod neki opći sud pravednosti. 
 Reci ti meni kakve veze sa zdravim razumom i bilo kojim pojmom pravednosti ima da ekipa napreduje iz skupine bez pobjede. Prosvijetli me


PS nisam ja jedini takav sud donio. Ja sam jaaaako subjektivan. No neki strani novinari isto donose sud da je lošija ekipa prošla ukravsi pobjedu. Ne da mi se linkove stavljati ali nije ni bitno sad.
« Zadnja izmjena: 26. Lipanj, 2016., 17:06 fez »

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #171 : 26. Lipanj, 2016., 17:11 »
Nisam ni ja oduševljen idejom više momčadi i dodatnih kvalifikacija za treću ekipu u grupi, ali i dalje ne vidim što u svemu ovome nije pravedno. Nije da je netko odlučio da će Portugal sa lošijim grupnim rezultatima od Hrvatske ići dalje. Pošteno su igrali jedni protiv drugih i Hrvatska je pošteno izgubila.

Smeta me to pozivanje na PRAVDU, POŠTENJE i ZASLUGE nakon svake utakmice. Osim ako je sudac nekoga očito zakinuo, a drugu ekipu nagradio, ja ne vidim kako rezultat može biti nepravedan ili nezaslužen.

EDIT nakon PSa: U redu, znam, pročitao sam i što to pokazuje? Da je Portugal nepošteno prošao dalje? Da nisu zaslužili tu pobjedu i prolazak? Da je Hrvatska pretrpjela nepravdu? Meni se čini da ne.
« Zadnja izmjena: 26. Lipanj, 2016., 17:12 Freddy »

*

fez

  • *
  • 118
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #172 : 26. Lipanj, 2016., 17:31 »
Nije hrvatska pretrpjela nepravdu. Iako je sudac mogao dati koji karton više za mlacenje Rakitića. Pogotovo u jednoj situaciji gdje nakon faula igrač dodatno i s namjerom staje punom kopačkom na raketin mišić.

I meni smetaju priče o nepravednosti i nesreći ali kada smo očigledno inferiornija ekipa. Sad to nije bio slučaj ali to je nogomet. Utakmicu procjenjujem nesretnom za hrvatsku a čitav sustav natjecanja nepravednim i iracionalnim.

Naravno da nije nepravedno to što se odigralo na terenu ali ne pobjeđuje uvijek bolji što je u ovom slučaju - hrvatska.

Al eto oprosti mi što sam subjektivan i osjetim gorak okus u ustima nakon užasa koji mi se kao štovatelju hrvatskog i balkanskog nogometa dogodio jer igrali smo možda i najbolji nogomet na prvenstvu.

I kad se sve to zbroji iz moje subjektivne perspektive zaslužujemo više od 1/8 i bilo bi pošteno da smo dogurali dalje.


*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #173 : 26. Lipanj, 2016., 17:36 »
Kužim potpuno, teško je ne biti gorak nakon toga :(

Netko je bio komentirao ne sjećam se gdje da je to gol koji primiš u Fifi i onda pokidaš kontroler :hihi:

*

fez

  • *
  • 118
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #174 : 26. Lipanj, 2016., 18:17 »
Kužim potpuno, teško je ne biti gorak nakon toga :(

Netko je bio komentirao ne sjećam se gdje da je to gol koji primiš u Fifi i onda pokidaš kontroler :hihi:

Ružno je bilo biti njihov navijač jučer. Još gore kad je to već postalo pravilo...

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #175 : 26. Lipanj, 2016., 20:40 »
Bolje da su nas navijači izbacili jer bi mogli bit ljuti i govoriti kako bi smo mi odnjeli pehar kući. Ovako je baš antiklimatično sve ispalo. Ko bi gore sad je doli, ko doli sad je gore. Jebo ga ti hamlete.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #176 : 26. Lipanj, 2016., 23:17 »
Objektivno bolja ekipa ide kući bez obzira lošu utakmicu koju su odigrali. Pravedno bi bilo da Portugal nije ni prošao skupinu, ako ćemo bit do kraja pošteni.

Kako je to PRAVDA, jel tebi jasno što je pravda? :wildboy: Što je tu točno nepravedno i po kojim kriterijima?
Ima smisla što čovjek kaže. Portugal imao 3 boda u relativno laganoj skupini sa Islandom, Mađarskom i Austrijom i prošao skupinu, a npr. Turska imala također 3 boda i to u dosta težoj skupini sa Španijom, Hrvatskom i Češkom (čak je i Češka bolja od sve 3 ekipe koje su bile s Portugalom u grupi) i nije im bilo dovoljno za prolaz. OK, sve je to pošteno i po zakonu ali ne znači i da je pravedno (osim ako misliš da je isto igrat protiv Španije i protiv Islanda). Jednostavno taj koncept ne valja qrcu, bolje da nisu povećavali broj ekipa sa 16 na 24.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #177 : 26. Lipanj, 2016., 23:54 »
OK, sve je to pošteno i po zakonu ali ne znači i da je pravedno (osim ako misliš da je isto igrat protiv Španije i protiv Islanda).

Taman sam mislio da smo se dogovorili oko toga :wildboy: Ajde reci ti meni kako da drugačije objasnim, što nije jasno?

PRAVDA
prȃvda, ž

- zakonom i običajima utemeljeno stanje u kojem svatko čuva ili dobiva materijalna i duhovna dobra bez štete po drugoga; pravednost, pravica. [HJP]

Jesu li Hrvatska i Portugalska nogometna reprezentacija prihvatili nastupati na Europskom prvenstvu pod uvjetima i pravilima kojih su bili svjesni? Možemo pretpostaviti da vrlo vjerojatno jesu. Jel Portugal kršio pravila? Nije.

Sređeno.

Jesu li pravila dobro osmišljena? Moglo bi se reći da nisu, ja također preferiram manje ekipa na Euru. Ali je li tu bilo nekakve nepravde po Hrvatsku, nije.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #178 : 27. Lipanj, 2016., 00:07 »
Ti očito smatraš zakon = pravda, ali stvarnost je da ljudski zakoni samo teže pravdi i stalno se mijenjaju da bi bili što bolji (pravedniji) i opet će se mijenjati dok je svijeta i vijeka i nikad neće 100% dostići pravdu. Npr. serijski ubojica će u većini zemalja dobiti samo doživotnu, to je jelde sve po zakonu ali da li je to pravda? Čak i da dobije smrtnu opet nije pravda jer je on ubio više ljudi a samo je jednom ubijen.

Da se vratimo na utakmicu, i ja kažem da je tu sve pošteno i po pravilima ali to ne znači i da je pravedno ako je ispala ekipa koja je mnogo više pokazala na ovom Euru.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Europsko prvenstvo u nogometu - France 2016
« Odgovori #179 : 27. Lipanj, 2016., 00:28 »
Kako mogu to misliti ako sam kopirao i linkao definiciju pravde iz rječnika koja kaže drugačije? :( Ali, Adam Jensen ima tu moć da potpuno razumije i može koristiti pravdu na razini na kojoj je pojam pravde nedostižan i nemoguć i to mu omogućava da zanemari dogovoreno i uobičajeno jezično značenje pojma pravde i pravednosti.

Ponovit ću samo još jednom da su Hrvatska i Portugal nastupom na Euru potvrdili da se slažu sa pravilima tog natjecanja. Ne vidim kako bi onda okrutan rezultat za Hrvatsku odjednom bio nepravedan. Druga stvar da je Hrvatskoj netko rekao da će odmah ići u osminu ako završi prva, a da će Portugal ispasti ako završi treći i onda ih natjeraju da igraju jedni protiv drugih i Hrvatska izgubi. Na to bi svi rekli ma čekaj malo. Razumiješ?

Pazi ovo... DOGOVOR: Ako A onda B.
A.
B.
Adam Jensen: "NEPRAVDA, KAKO B??"

Dogovorili smo se što ćemo u ovoj situaciji smatrati pravednim. Složio si se s time. Sastavili smo zakone i pravila koji će to održati. Održalo se. To se Hrvatskoj dogodilo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9